Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921733 defa)

0 Üye ve 165 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1140 : 25 Kasım 2013, 09:03:10 »
Karadağ ustam sizi tebrik ediyorum.Çekmiş olduğun görüntüyü inceledim.2 metrede 2kg ağırlığında bakıra bu grafiği çizdirebiliyorsan rahatlıkla sıradışı bir başarı diyorum.
Karadağ ustam sana şöyle bir soru yöneltmek istiyorum.Aşağıdaki metal malzemenin ayrımı ekranda okunabilecekmi.Değerli değersiz bir metal olduğunu anlama noktasında her.gi bir çalışmanız oldumu acaba

Teşekkür ederim. Bu var zaten. Ama bu denemede kullanmadım bu özelliği. İlerki denemelerde kullanacağım artık.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1141 : 25 Kasım 2013, 09:22:56 »
s.a Ustam videoyu izledik gerçekten sözün bittiği yerdeyiz...

[size=78%]TEBRİKLER TEBRİKLER[/size]
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 09:25:23 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1142 : 25 Kasım 2013, 09:31:02 »
Mrb video nerede ben bulamadım
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

adnangun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1143 : 25 Kasım 2013, 10:11:46 »
Hüsetin ustam başarılarımızın devamını dilerim yine harikasınız grafik harika  :D videodan bende isterim çok heyecanlıyım.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1144 : 25 Kasım 2013, 10:57:02 »
ustam cok büyük basarı , helal olsun basarılarının devamını dilerim , videodan bizede gönderirsin artık , cihaz gercekten harika toparladıktan sonra kısa bir arazi testi yaptım mükemmel stabil calışıyor , baktım olmus . Arkadaslar  güzel verim aldıgınız bobin degerlerini yazarmısınız.

Çevrimdışı matrix_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1145 : 25 Kasım 2013, 11:09:26 »
Ustam hayırlı uğurlu olsun başarılarının devamını dilerim ALLAH utandırmasın

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1146 : 25 Kasım 2013, 11:26:33 »
Hüseyin bey şu son gelişmeler inanın söyleyecek birşey bulamıyorum tek kelimeyle GURUR DUYUYORUM böyle insanlarımızın varlıgı bizlere güç veriyor.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. Yüce RABBİM ne güzel demiş "sizin hayır bildiyinizde şer şer bildiyinizde hayır vardır" ALLAH dogruyu bilendir. Acaba benim devreyi göndermenizdeki gecikmede bir hayırmı var ne dersiniz bilmem anlatabildimmi.saygılar.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1147 : 25 Kasım 2013, 11:43:01 »
en sonunda noktayı koydu ustamız bundan sonra iyi bir dedektör ve grpr sahibi olma zamanı....

türkün fendi almanı yendi  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1148 : 25 Kasım 2013, 12:04:06 »
şimdi videoyu izledim gerçekten harika olmuş...

testleri tam olmuş

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1149 : 25 Kasım 2013, 13:21:39 »
Alıntı
Tesla^Pulse^Coil
Ynt: Delta pulse 3 için yeni fikirler ve özellikler uygulanabilir kullanışlı devreler
« Yanıtla #11 : 13 Ağustos 2012, 01:49:18 »
osilaskop konusunda  eklediğim  hazır satırların  RS232 bağlantı kablosu var aynı görüntüyü leptop üzerinden görülüyor bu şekilde bir yazılımla bilgisayara cihaz ekran  görüntüsü verilebilir ayrıca arama esnasındaki saniye saniye veri kaydı yapabilir  sinyal görüntüsü metal algılama değerleri gibi sonradan inceleme imkanı olur boşluk bulma yazılımı ile ilgili testler arttılırsa mesafe ve derinlikler tespit edilebielcek hale gelir bence  3d grafiğe bile dönüştürülebilir düzenli şekilde tarama yapılarak
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4361.msg37036#msg37036
----------------------------------------------------------------------------------------------------
ilk dp3 çe osilaskop menüsü ekleyelimmi ilerde daha fazlasıda olabilir diyorduk
14 ay geçmiş  zaman çabuk geçiyor  o günden bu günleri bekliyormusuz meğer
Eline emeklerine sağlık Hüseyin usta
ALLAH c.c kolaylık versin
her zamanki gibi ilk tecrübe edenlerden olmak isterim  8)

« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 13:26:06 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1150 : 25 Kasım 2013, 13:42:11 »
ustam 3d icin windovs  işletim sistemli tablet pc kullana bilirmiyiz   veya baska ne lagzım şimdiden hazırlayalım

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1151 : 25 Kasım 2013, 13:51:04 »

S.A. Bu konu çok çok önceleride konuşulup tartışılmaktaydı.Ayrıca bir çok firma bu özelliği kendi cihazına eklemiş durumda...
Ancak arazi kullanımında örneğin minaralli bir kaya kütlesi veya kaya,taş altında oluşan doğal boşlukların bizi yanıltması bu sistemin dez avantajlarınıda unutmamak lazım...
Yapılan her yenilik mutlakaki hepimizi gururlandırıyor.Ancak bu devrelerin diğer elektronik devrelerden en büyük farkı değişken ortam ve doğal problemlerle başa çıkma durumlarının olması...
Örneğin xx markada da kullanılan bu programın sadece sade bir arazi yapısında işe yaradığını çoğumuz tespit etmişizdir.
Tabiki o firmaların ne amaçla hizmet verdiklerini biliyoruz o nedenle kafamızda soru işareti kalmadan bir an önce yapıp kullanma isteği hepimizde oluşmakta...
Bu güne kadar yapılanlar bunun en büyük ispatıdır.
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1152 : 25 Kasım 2013, 13:52:33 »
Karadağ kardeşim , çok güzel bir yazılım yapmışsın .  Ben aslında metal hedeften daha çok aynı renkteki (yeşil) ton değişimlerinden toprak hassasiyetin fazlasıyla iyi olduğu kanaatine vardım . Bence hakikaten de süper bir iş başarmışsın . Başarılarının devamını dilerim , tebrik ederim ...

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1153 : 25 Kasım 2013, 14:11:34 »
arkadaşlar hafta sonu SISMIK ve noktanın değerli gördüğü yerlere gittik onların değerli dediği yerlerde bizim delta3s büyük başlıkla algılamadı bile.sadece bir tanesinde tıkırtı yaptı bizde bakmadık.küçük başlık ile baktım o da sadece birinde 30 verdi.ama başka bir arazi yapısında arazinin hemen her yerinde küçük başlık hep 30-40 verdi bizde baktık çakıllı bi yerdi 20 cm kazdık baktık yine devam ediyor,kazdığımız toprağa tuttuk toprak yığınınada aynı.eleme yaptım metal cinsi hiç bişey raslamadım bitek bunu anlayamadım. :-\

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1154 : 25 Kasım 2013, 14:15:13 »
Karadağ ustam denemelerde kullandığınız başlığın değeri nedir. bu görüntüleri 1x1m lik başlıkla mı aldınız. Başlığın omaj değerini söyleyebilirmisiniz.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1155 : 25 Kasım 2013, 14:34:30 »
Windows 8 Phone Uyumlu TE 3D viewer yazlımı.... ^-^

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1156 : 25 Kasım 2013, 14:42:53 »
Bence android de olması lazım. Tablet taşımak daha kolay. ve çok sayıda akıllı telefonun yazılımı  android.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1157 : 25 Kasım 2013, 15:58:14 »
Merhaba Arkadaşlar,

Konuya uzun uzun cevap vermek için şu anda müsait değilim. Akşama yazacağım.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1158 : 25 Kasım 2013, 20:05:19 »
3 d görüntü özelliğine kavuştu dp3s acaba görüntü alırken değişik metallerde değişik renklerle ayırmak mümkünmü ?

ve dahası 3 d özelliğinin tarama metre olarak kaç metreye kadar sağlıklı tarama yapılabilir?

karadağ ustam bu konuda bilgi aktarırsanız sevinirim

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1159 : 25 Kasım 2013, 20:18:15 »
Merhaba Arkadaşlar,

Herkese teşekkür ederim. Bu projenin bu hale gelmesinde herkesin emeği var. Dedektörü test edip bilgi verenden program için bilgi verene, burada beni yalnız bırakmayandan siparişini bu proje için geciktirdiklerime,  herkesin bir katkısı oldu. Ve Allah'ın izniyle de çok güzel oldu.

Tesla, Yine yazacağım bu daha başlangıç :)

snaypır, program windos tabanlı yazıldı. Bu nedenle windows üzerinde çalışıyor.

jickata, bluetooth modülü hazır. Modülün olduğu kart benim. O görünen kısım TE modül gibi kapanacak ve modül halinde temin edilebilir olacak. Tabii dedektörü görüntülü yapabilmek için sadece modül yeterli değil. TEviewer programının da olması lazım. Ayrıca dedektördeki programın da uygun versiyonda olması lazım.

Onur, bu dedektör hem stablite hemde özellikler bakımında çok iyi bir ürün oldu. Senin de yazdığın gibi birçok proje tek tip yerlerde düzgün çalışıyor. Bunda yüksek gerlim hattı ve ev prtamı hariç bir sıkıntımız yok.

BigBang, ayrıntıyı yakalamışsınız ;) Ne anlama geldiğini zaten biliyorsunuz ;)

tivos, 38cm çaplı cat5 :) yani 500uH civarı endüktans ile 3R civarı direnç.

Mustafa, fikir güzel ama koyduğun resimde samsung telefon var :) )))

Kripto55, var ama şu anda aktif değil. Testleri bitmedi.

Saygılar
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 21:04:45 Gönderen: Karadağ »