Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921260 defa)

0 Üye ve 65 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #560 : 25 Eylül 2013, 15:36:05 »
slm.
gitmeyin üstüne haylaz arkadaşın onunda tarzı böle demekki olur böle şeyler.Ben alınmıyom artık toprakladım kendimi...   :)
Zamanla oda oturur..kendisini dp3 de de bu tarz yazma diye söylemiştik.
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #561 : 25 Eylül 2013, 15:36:54 »
kaptan usta benim burda kötü bir niyetim yok malzemeye biraz canım sıkıldı uzun zamandır bir türlü halledemediğimiz bir iş burda kimseyi kırma niyetim yok ama onurusta iyiki calışmamış dediğinde biraz moral bozukluğu yaşadaım sorun değil herkes hakkını helal etsin kusura bakmayın

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #562 : 25 Eylül 2013, 15:54:33 »
Merhaba,

Size tarif ettiğim şekilde denemenizi yapmalısınız. Haricinde sorun yaşamaya devam edersiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı matrix_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #563 : 25 Eylül 2013, 17:24:52 »
ben bu forumda yeniyim konunun da  içinde değilim ama buradaki ustalar kalbi kırılacak değil eli öpülecek kadar değerli özellikle Karadağ ustamız tesla ustamız walkman ustamız onur600 ustamız ve adını hatırlayamadığm diğer ustalarım hepsinden Allah razı olsun

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #564 : 25 Eylül 2013, 18:01:22 »

arkadaki potu cevirdiğimde kit calıştı eyrim tersten geliyor  chazı acmak için herseferinde potu cevirmem gerekiyor tung yaptığımzaman kalıyor öyle

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #565 : 25 Eylül 2013, 19:21:34 »
Bobin konnektorunu alttan lehimlemissiniz. Bunun nedeni nedir? Dedektoru bobinsiz calistirdiniz mi? Ayrica akunuz kac volt?

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #566 : 25 Eylül 2013, 19:29:21 »
hüseyin usta akü 12.8 7 amp boini altan lehimledim tati jakı yoktu powerin vardı üstenmi takayım ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #567 : 25 Eylül 2013, 19:44:45 »
hüseyin usta akü 12.8 7 amp boini altan lehimledim tati jakı yoktu powerin vardı üstenmi takayım ?

Bobin bağlantılarını neden söküp alttan lehimlediniz onu merak ettim. Akünün de volajını ölçtünüz mü? Sorduğum şu anki voltajı kaçtır.

Bana kalırsa siz bu işle çok zaman kaybedeceksiniz. Devreyi bana gönderin ben çalıştırayım.

Saygılar

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #568 : 25 Eylül 2013, 19:55:27 »
yarın kutuyla beraber yolluyayım usta :(

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #569 : 25 Eylül 2013, 20:54:17 »
hüseyin usta küçük ve büyük bobinleride yolluyayımmı ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #570 : 25 Eylül 2013, 20:57:32 »
hüseyin usta küçük ve büyük bobinleride yolluyayımmı ?

Yolayın.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #571 : 25 Eylül 2013, 21:55:18 »
Merhaba Arkadaşlar,

Şimdi tivosun devresine baktım ve küçük bir video çektim. Arkadaşlar son günlerde gördüğüm kadarınca sürekli bobin ve sönümlendirme direnci hataları nedeni ile devresinin çalışmadığının sanalar çıkıyor. Videosunu eklediğim devrede bunlara bir örnek. Arkadaşlar devrenizdeki voltajlar montaj klavuzuda yer aldığı gibi ise devrede bişey aramanıza gerek yok. Direkt olarak sönümlendirme direnci ve bobine bakın başka bişey olma olasılığı %5 den düşük.

Delta Pulse 3s

Saygılar

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #572 : 25 Eylül 2013, 22:55:34 »
selam haylaz kardeşim bilmeyerek yanlış bişey yazdıysam kusura bakma benim söylemek istediyim emin olmadan insanların rencide edilmemesi idi senle alakalı deyilde genel olarak bende dahil ahiret hepimiz için vardır buarada onur kardeş hep pozitif ve iyimser bakışını neye borçlusun bizede söyle saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #573 : 26 Eylül 2013, 00:00:14 »

arkadaki potu cevirdiğimde kit calıştı sinyal tersten geliyor  cihazı acmak için her seferinde potu cevirmem gerekiyor tuningg yaptığım zaman kalıyor öyle

----------------------------------------------------------------------------------------------
sönümleme direncin bağlı değil bobin uclarına paralel bağlı olması gerekirken sen hepsini seri bağlamışın resimde bu belli olmamasına rağmen hatan belli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bende üçgen bobin saracam bobin alışkanlıklarımız değişti... :P
usta ferit şeklinde sarmayı dene.yıldız üçgen işine hiç girmeyelim....
gıç ustamın bu konudaki başarısını ispat etmesini istemek biraz ayıp olur.kendisi boş konuşacak biri değil...
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2013, 20:01:45 Gönderen: Karadağ »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #574 : 26 Eylül 2013, 00:29:53 »
slm.
gitmeyin üstüne haylaz arkadaşın onunda tarzı böle demekki olur böle şeyler.Ben alınmıyom artık toprakladım kendimi...   :)
Zamanla oda oturur..kendisini dp3 de de bu tarz yazma diye söylemiştik.
saygılar

onur600 ustam topraklama derken kastettiniz acaba bu mu?  elektrik işinden pek anlamam da :D :D :D :D (işin şakası ortamı yumuşatmak için biraz da gülelim)

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2013, 00:46:11 Gönderen: walkman »

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #575 : 26 Eylül 2013, 08:19:11 »
Karadağ ustam ellerinize sağlık çok güzel çalışıyor. Makine için lazerde özel kutu kestirdim. Metal kutuda sorun olmaz derseniz bu kutuyu kullanmayı düşünüyorum. Bana ne zaman gönderebilirsiniz. Birde cad5 kablodan başlık yaptım. Fakat boş kalan yerleri doldurmak için hangi malzemeyi kullanmam lazım. Elektrikçilerin kullandığı ek nüfu diye bir malzeme kullandım daha önce fakat çok ağırlık yaptı.Bildiğiniz bir malzeme varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Tekrar ellerinize sağlık .Makinayı sabırsızlıkla bekliyorum.kolay gelsin...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #576 : 26 Eylül 2013, 10:35:54 »
Karadağ ustam ellerinize sağlık çok güzel çalışıyor. Makine için lazerde özel kutu kestirdim. Metal kutuda sorun olmaz derseniz bu kutuyu kullanmayı düşünüyorum. Bana ne zaman gönderebilirsiniz. Birde cad5 kablodan başlık yaptım. Fakat boş kalan yerleri doldurmak için hangi malzemeyi kullanmam lazım. Elektrikçilerin kullandığı ek nüfu diye bir malzeme kullandım daha önce fakat çok ağırlık yaptı.Bildiğiniz bir malzeme varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Tekrar ellerinize sağlık .Makinayı sabırsızlıkla bekliyorum.kolay gelsin...

Metal kutuya yerleşim doğru olursa daha bile iyi olur. Kargonuz bugün çıkar ama yukarıda da yazdığım gibi devreniz sağlamdı. Yani yaşadığınız sorunlar bobin ve sönüm direnci ile alakalı. Buna çok dikkat etmelisiniz. Ben dolgu için epoksi kullanıyorum ama o da bir hayli ağır..

Saygılar

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #577 : 26 Eylül 2013, 11:42:02 »

Metal kutuya yerleşim doğru olursa daha bile iyi olur. Kargonuz bugün çıkar ama yukarıda da yazdığım gibi devreniz sağlamdı. Yani yaşadığınız sorunlar bobin ve sönüm direnci ile alakalı. Buna çok dikkat etmelisiniz. Ben dolgu için epoksi kullanıyorum ama o da bir hayli ağır..

Saygılar
Teşekkürler ustam kutulama işlemi bitince resim yayınlarım .Elinize sağlık. Kolay gelsin.

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #578 : 26 Eylül 2013, 16:48:07 »
Hüseyin usta ben bugün yolladım kit + bobibler + kutu  bende istiyorum bi video

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #579 : 26 Eylül 2013, 17:43:37 »
Hüseyin usta ben bugün yolladım kit + bobibler + kutu  bende istiyorum bi video

o iş kolay :))