Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921684 defa)

0 Üye ve 153 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #2020 : 02 Şubat 2014, 13:31:37 »
videoları bekliyoruz karadağ usta samsunda olsan arazi çok ahh ahh..

samsuna tranfer edelim seni

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2021 : 02 Şubat 2014, 14:59:43 »
bosluk testi oldu olası  hep ilgimi cekmiştir.benim hobilerim arasında hep.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2022 : 02 Şubat 2014, 15:15:53 »
Merhaba Arkadaşlar,

Birkaç video çektim. Yüklendiğinde linkini ekleyeceğim. Bahçe sahibi kepçenin problemi var dedi kullandırmadı. Bize bir yer gösterdi burada 50cm tavan ve 1 metre boşluk var dedi. Tavan mermerden dedi. Ben orada çektim ama biraz daha düzgün olsun diye bel küreği ile 55-60 cm bir yer kazdım. Tahta ile tavan yapıp 20cm kadar toprak doldurdum. Birde orada çektim. Ama dikkati çekmek isterim burada asıl önemli olan benim yaptığım testlerden ziyade sizlerin yaptıkları testler.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2023 : 02 Şubat 2014, 15:52:57 »
Yukleme biter bitmez hemen linkleri ekle usta,merakla bekliyoruz.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2024 : 02 Şubat 2014, 16:19:57 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle mesaja yaptığım test boşluğundan birkaç fotoğraf ekledim. Sonrasında 2 adet video ekledim. İkisinde de aynı algılama görünüyor ama 2. videodaki kullanım daha doğru bir kullanım. Bunun için bobin toprağın üzerine bırakılıp sıfırlama yapılıyor sonra arama pozisyonuna alınıp arama gerçekleşiyor. Öte yandan bir konuya değinmek istiyorum. Malumunuz boşluk bulma işi dedektörün topraktan gerçekleştirdiği algılama seviyesi ile alakalı bir durum. Boşluk yapmak için kullanılacak olan tavan malzemesi toprağa göre daha yoğun mineralli bir malzeme ise dedektör o boşluğu yakalayamıyor. Ayrıca boşluk eğer bobinden küçükse yine boşluk algılanamıyor. Son olarak da boşlukta eğer boşluğa oranla büyük sayılabilecek bir metal varsa yine boşluk tesbit edilemiyor. Kullanırken bunları göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Umarım beğenirsiniz.

bosluk testi

bosluk 2

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2025 : 02 Şubat 2014, 16:45:45 »
Tesekurler usta,testler guzel olmus.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2026 : 02 Şubat 2014, 16:58:40 »
güzel video yakında bendende gelecek

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2027 : 02 Şubat 2014, 17:06:49 »
videolarınız guzel usta.canınıza saglık.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #2028 : 02 Şubat 2014, 17:38:43 »
ustam bukadar yoğunluğunuz var birde video hazırlamışsınız teşekkürler saygılarımla.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2029 : 02 Şubat 2014, 18:08:48 »
Beğenmenize sevindim arkadaşlar.

Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2030 : 02 Şubat 2014, 18:35:15 »
Verilen emek için teşekkürler....
Video çekmeyeli epey oldu şahsen,ancak şunu söyleyeyim bende boşluk modunda birkaç tespit yaptım ancak eşip bakma imkanımız olmadı.İnşallah deneyimleyip video çekerim.
Her ne kadar şahsen aklım almasada :) tespit yapan arkadaşların çokluğunu biliyorum.
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2031 : 02 Şubat 2014, 19:05:36 »
eline sağlık  karadağ ustam 
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2032 : 02 Şubat 2014, 19:48:54 »
maşallah karadağ usta allah daha iyi başarılara nasip etsin size..

şu anda en uygun ve en performanslı makıne dp3s kimse dışarıya yönelmesinn boşa vakit ve para harcarlar tavsiye..

Çevrimdışı roj_bash

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2033 : 02 Şubat 2014, 21:11:25 »
eline saglik  mohtesem oldu onemli olan para kazanmak degil onemli olan insaniyet mohabet ve insanin elinden totobda insanlari sevindirmekdir bilmiyursun nekadar seviniyuruz bo videolardan karadag usta herkesin gozu senin elinde sen olmasan site sahibsizdir cok cok sagol saygilar roj_bash iran bazargan gumruk gurbilak
arayan bulur

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2034 : 02 Şubat 2014, 21:14:27 »
Merhaba ,
Anlamadığım bir nokta var ,bağışlayın lütfen şimdi video da ekran siyah oluyor sonra üst kısımlardan beyazlıyor boşluğun olduğunu bu beyazlık mı belirliyor ?oradaki ekran içerisinde azalan ve dalgalan siyah alan mı acaba ? :o birde boşluğun derinliği hakkında bilgide edinebilir miyiz ekranda ki veri den
Saygılar ,sevgiler ,
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2035 : 02 Şubat 2014, 21:30:11 »
Merhaba ,
Anlamadığım bir nokta var ,bağışlayın lütfen şimdi video da ekran siyah oluyor sonra üst kısımlardan beyazlıyor boşluğun olduğunu bu beyazlık mı belirliyor ?oradaki ekran içerisinde azalan ve dalgalan siyah alan mı acaba ? O0 birde boşluğun derinliği hakkında bilgide edinebilir miyiz ekranda ki veri den
Saygılar ,sevgiler ,
   aynen   beyaz yer belirliyor
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2036 : 02 Şubat 2014, 22:01:56 »
selam,
Karadağ ustam ellerine sağlık. bu gün bir arkadaş bi makinadan bahsetti de paylaşayim istedim. 50 milyar tl imiş değeri. üstten bi boşluğa bilezik koymuşlar, 37 ekranin yarisi kadar bi ekrana sahip imiş, ve 4-5 metre civari yukardan hem mesafeyi 5 metre diye veriyormuş, hem altin simgesi aktif oluyormuş, şeklinde anlatti. tabii ben uydurma ihtimalini düşündüm ama yine de merak ettim böyle bi şey var mi diye? ki varsa sistemini incelemek gereği hasil oluyor, yoksa zate dp3s 5milyarlik makinalarin bir kismiyla yarişir gibi, diğer kismi zaten kuruş etmez. marka modelini öğrenemedim yalnizca. konu hakkinda bilgisi olan var mı?
sevgili acemi-usta beyaz yer belirliyor demişsiniz. oradaki şekil derinliği de mesafe anlamina mi geliyor? saygilar.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2037 : 02 Şubat 2014, 22:22:38 »
yanılmıyorsam   boşluğun genişliğini  tam net tesbit ediyor   ama deriniliği ne derece bilmiyorum  ben   bi dene me yaptım  bi ara  en olarak net tam nokta tesbiti yaptım  tabi bu ekran arıza vermeden önceydi   hala sorunumu çözemedim         diye  piyasada  bulunan makinere  göre gerçekten çok iyi bi cihaz  ben bikaçtanesini denemiştim ama bunun gibi  verimli olmadı  ism vermeden  105  ve 106 yıda denemiştim     saygılar

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2038 : 02 Şubat 2014, 22:40:56 »
selam,
biraz önce bu konuda yani diğer dedektörler konusunda yine bi göz attim bir iki siteye, kisaca şöyle diyorlar. havadaki yipranmamiş metal algilamasi, yipranmiş metalin toprakta algilanmasina göre daha zormuş. yani benim 100 kuruş mesafesi ile yipranmiş metallere daha derinden ulaşabilirmişim anlamina geliyor. ve şöyle diyorlar, mevcut makinalar 2-3metreyi geçmezlermiş. iyi de bu boşluğun büyüklüğüne ve mineralin fazlaliğina bağli olarak değişmez mi, sonra daha derin için diğer modelleri öneriyorlar, tahminen mani(para) olayi yani. ben daha tüm detaylarini anlamadan dp3s makinamdan memnunluğumu belirteyim, tabi 2-3 ay sistemlere göz atmadim değil, yeni bu konuya ilgi gösteren biri olarak. rezistivite denen bi kelimeye zorla ulaşmiştim o zamanlar(2-3 ay oluyor).bayağı mesafeleri derinlik bayağı yüksek analiz yapyordu. bizimkide onun yeterlisi gibi, minisi yani. kmlerce mesafeyi haritalama durumunda zaten haritayi incelerken ömür biter değil mi?frekanslar, boylari, genlik, mevcut sistemler derken ,sonrasinda ib, pi, vlf, derken dp3s ye ulaşmıştim ve karar vermiştim. ki zaten amaç önemli, ya bilimsel keşif, ya merak, ya macera, ya para, ya yardim maksatlari kişiye kalmiş. saygilar.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2039 : 02 Şubat 2014, 23:46:13 »
Karadağ ustam gayet başarılı bir çalışma olmuş.Hocam dp3 ve diğer oluşturduğumuz dedektörlerin boşluk kısmında zamanında birşey benim çok dikkatimi çekmişti.Arazide boşluk taraması yaparken boşluk olmayan bir noktada metal malzemeye bağlı olarak ekranda dedektörler boşluk çizdiriyordu.Metalin bulunduğu noktada herhengi bir boşluk yokken metal olan noktada bunu bana boşluk olarak göstermesi çok garibime gitmişti.Bunuda dile getirmek hiç hatırıma gelmemişti.
Hocam dp3s'yi yapmak daha nasip olmadı.Dp3s'dede boşluk belirlemede, boşluksuz bir alanda metal bir malzeme ekranda diğer dedektörler gibi bunu boşluk olarak gösterirmi.Boşluk uygulamalarında cihazın bize metali es geçmesi lazım.Aradığımız şey gerçek bir boşluksa ekranda bunu her.gi bir metalin tesirinde kalmadan almalıyız.
Hocam bu konuda yanlışmı düşünürüyorum