Gönderen Konu: SORULARLA TÜM YÖNLERİYLE DEFİNECİLİK  (Okunma sayısı 498013 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: SORULARLA TÜM YÖNLERİYLE DEFİNECİLİK
« Yanıtla #300 : 05 Ocak 2016, 20:37:08 »
SUÇ KİMİN? DEKTÖRÜN MÜ? ARAYACININ MI? DEFİNENİN Mİ?--9

1-Nerede araştırma yapacağını bileceksin?

A-Arayıcı define olmayan yerde araştırma yapmamalıdır buna dikkat edecek.
B-Nerelerde define olur buna bakmalıdır, araştırmalıdır, yorum yapmalıdır,etrafı gözlemlemelidir.
C-Yerleşim yeri olmayan insan olmayan yerden hayır gelmeyeceğini bilmelidir.
D-Etrafta su yoksa yerleşimde yoktur buna dikkat etmelidir, deniz, göl, ırmak, kuyu ,kaynak ,pınar,sarnıç, havuz kısaca su aramalıdır.
E-İkamet aramalıdır, mağara,ibadethane,saray, tünel,kale,ev, duvarlar,temel taşları, bina kalıntıları, yerleşim yeri olarak kullanılmış her türlü zengin yapı aranmalıdır, veya kalıntıları aranmalıdır.
F-Mezarlıklar bulunmalı yerleşim ispatı yapılmalıdır.Etraf incelenmelidir.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #301 : 05 Ocak 2016, 20:47:37 »
SUÇ KİMİN? DEKTÖRÜN MÜ? ARAYACININ MI? DEFİNENİN Mİ?--10

1-Nelere dikkat edileceğini bilmeli işaret aramalıdır?

A-Definenin saklanması için bir işaret olması gerektiği daha doğrusu saklayan kimsenin geri gelmesi amacıyla bir işaret bıraktığı veya bir işareti kendisine yer belirleyici seçtiği unutulmamalıdır.
B-İşaretler kişisel olabileceği gibi mesela evin ocaklığı, bahçedeki kuyu, büyük bir ağaç gibi...
C-İşaretlerin genel bilinen bir yer olacağı unutulmamalıdır, ziyaret tepesi, falancanın mezarı, köy çeşmesi, yayla yol kesişimi, ağlayan kaya, yılanlı taş, delikli kaya falan gibi herkes tarafından bilinen yerler olabileceği unutulmamalıdır.
D-Yerleşim olan yerlerin her yerlerinde olma ihtimaline karşı her yer sistematik olarak taranmalıdır.
F-Büyük ve yaşlı ağaçlar çevresi incelenmelidir,
G-Büyük bir kaya ve çevresi incelenmelidir.
H-Kuyu ve su çevreleri incelenmelidir.
I-Her türlü insan yapımı duvar ve yapı kalıntıları incelenmelidir.
j-Her türlü mağara iç ve dışları incelenmelidir.
K-Mezarlıklar ve çevreleri araştırılmalıdır.
L-Yol ve su kesişim yerleri araştırılmalıdır.
M-Tepe üstleri ve etekleri araştırılmalıdır.
N-Arazide bulunan her  türlü yükselti, çöküntü ve mıcırlaşma araştırılmalıdır.
P-Bitki örtüsünün yoğun olduğu yerler mezarlık olma ihtimaline karşı araştırılmalıdır
R-Bitki örtüsünün kelleştiği yerlerin altında boşluk veya yapı kalıntıları olma ihtimaline karşı araştırılmalıdır.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #302 : 10 Ocak 2016, 21:53:26 »
SUÇ KİMİN? DEKTÖRÜN MÜ? ARAYACININ MI? DEFİNENİN Mİ?--11

1-Herşey tamam bölgedesin kişi ne yapacaktır?

A-Bölgeni seçeceksin. Gittiğin yerde ne kadar bir alan tarayacaksın bunu hesaplayacaksın.
B-Klasik olarak önce büyük başlıkla gezeceksin ve alanını tümünü tarayacaksın.
C-Alan tarama yöntemini bileceksin. Ya sağdan başlayacaksın ya soldan; yukarıdan aşağı gezeceksin alanda taranmadık yer bırakmayacaksın.
D-Alan taraması yaparken aldığın sinyaller ile oyalanmayacaksın. Taşla veya başka bir şekilde sinyal aldığın yere işaret koyarak, tüm yerin taramasını bitireceksin.
E-Sonra küçük başlık takılarak bölge birde küçük başlıkla aynı usullerle ve kurallarla taranarak bitirilir. Sinyal alınan yerler işaretleme yapılır.
F-Sinyal alınan yerler birde cihazda metal ayrımı varsa bu şekilde tekrar üstünden geçilerek kontrol edilmelidir.
G-Örneğin bölgeyi taradık elimizde 5 tane nokta var. Bunlar sinyal alınan yerler. Bunlar not edilmelidir. Arayıcı sistematik çalışmalıdır.Elinde kağıt olmalı arama yaptığı yeri basit krokiye almalıdır. Sinyale alınan yerleri işaretlemelidir. Varsa imkan foto çekilmelidir.Geniş ve yakın çekimler yapılmalıdır.
H-Sonra sinyal alınan yerlerin karşısına yazılmalıdır. 1 nolu yer büyük başlık gördü ama küçük görmedi demek ki derindedir.Gibi veya ayrımda değerli görüldü veya değersiz göründü diye noktaların karşısına yazılmalıdır.
j-Alınan sinyalde hedefin üzerinden yavaşça geçilerek tahmini olarak metalin veya boşluğun büyüklüğü de tespit edilmelidir.
K-Önem sırasına göre kazı yapılmalıdır. Değerli olan yerlere öncelik verilmelidir. Derinlik az olan yerlere öncelik verilmelidir. Derin olan yerler  sona bırakılmalıdır.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #303 : 26 Ocak 2016, 20:53:07 »
SUÇ KİMİN? DEKTÖRÜN MÜ? ARAYACININ MI? DEFİNENİN Mİ?--11

1-Define bulamadık Şimdi ne olacak?

A-Ben define bulayım da çok zengin olayım diye düşünme diyemem herkes düşünür , bunu düşünmen doğaldır.
B-Her eline cihaz alan define bulacak diye bir  garanti yoktur.
C-Cihazın her öttüğü yerde para getirecek eser olacak diye bir garanti yoktur.
D-Cihaz aldım param boşa gitti diye bir söylem yanlıştır.
E-Her define için çağrılan yere gitmen yanlıştır.
F-Sinyal alınan yeri iyice kontrol etmeden sağlamasını yapmadan kazman yanlıştır.
G-Bir ton altın beklerken, topraktan tava tencere çıkmasını hoş karşılaman gereklidir.
H-Doğru insanlarla ortaklık kurman şarttır.
K-Çakallarla sahtekarlarla ne olduğu belirsiz insanlarla dağa bayıra mağaraya girmek büyük hatadır.
L-Cebinde parasız araziye çıkıp akşama zengin dönerim diye düşünmek yanlıştır.
M-Zengin olma hayalleriyle gözünü karartmış olman yanlıştır.
N-Maddiyattan önce insan hayatını düşünmen doğru davranıştır.
O-Araziye yapılan davetlerde yeri ve kişileri sorgulaman doğru davranıştır.
P-Cihazın denemelerini yapmadan sadece açma kapama tuşunu öğrenip bu işi öğrendim demen büyük hatadır.
R-Her türlü riski hesaplayıp, gerekli olur diye yanına dikiş iğnesi bile alman doğru davranıştır.
S-Fol yok yumurta yokken daha define bulmadan birbirine düşen bir topluluktan uzak durman doğru davranıştır.
T-Define bulmadan önce kardeş gibi olan kimselerin birbirine düşmemeleri için, sevdiğin dahi olsa bir çok insanlardan uzak durman doğru davranıştır.

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #304 : 26 Ocak 2016, 21:40:10 »
Ankebut ustam sizi tebrik ediyorum ve ayakta alkışlıyorum bu söyledikleriniz herkesin kulağına küpe olması lazım.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #305 : 26 Ocak 2016, 22:42:05 »
Ankebut ustam sizi tebrik ediyorum ve ayakta alkışlıyorum bu söyledikleriniz herkesin kulağına küpe olması lazım.
Dostum sağolasın nezaketin ve ilgin dolayısıyla bende sana teşekkür ederim.

Çevrimdışı fearless_035

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #306 : 27 Ocak 2016, 09:01:35 »
Gerçekten doğru bilgile saygilar Ankebut ustam. Bunları tecrübe olarak yaşayan insanlar çok zarar görebilir hatta canından olabilir en azından  burdan okuyarak temkinli olsunlar
"Hayat bir tecrubedir yasamak gerekir.." ;)

"T€kNoLojī €kīBī"

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #307 : 28 Ocak 2016, 20:26:18 »
Gerçekten doğru bilgile saygilar Ankebut ustam. Bunları tecrübe olarak yaşayan insanlar çok zarar görebilir hatta canından olabilir en azından  burdan okuyarak temkinli olsunlar
Haklısın dostum insanlar bir sikke altını gördümü aklını kaybedebiliyor. Çok yazık...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #308 : 01 Şubat 2016, 21:24:59 »
SUÇ KİMİN? DEKTÖRÜN MÜ? ARAYACININ MI? DEFİNENİN Mİ?--12

1-Define davetine gitmeden önce sorulması gereken sorular?

A-Davet yapılan yer neresidir?
B-Burada bir şey olduğu nasıl öğrenilmiş?
C-Elde tutarlı bir şey varmı?
D-Dedektörle daha önce kontrol yapılmışmı?
E-Kontrol yapılmışsa başka cihazla kontrole ne gerek olduğu sorulur?
F-Daha önce burada kazı yapılmışmı?
G-Bu yer hakkında başka bilgisi olanlar varmı?
H-Yer sahibi hakkında bilgi sorulur? Şahıs malımı yoksa hazinemi?
J-Bu çevrenin geçmişi hakkında bilgi varmı?
K-Bu çevrede birden zengin olan kimse varmı?
L- Define olarak ne olduğu tahmin ediliyor?
M-Birşeyler olduğu anlaşılırsa nasıl çıkartılması düşünülüyor?
N-Birşeyler bulunursa ne zaman açılması düşünülüyor?
O-Masraflar yapılacaksa kimler tarafından nasıl karşılanıyor?
P-Sorunlarla karşılaşırsa nasıl bir çözüm üretilecek?
R-Birşey çıkmazsa nasıl bir yol izlenecek?

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #309 : 17 Şubat 2016, 19:54:29 »

SUÇ KİMİN? DEKTÖRÜN MÜ? ARAYACININ MI? DEFİNENİN Mİ?--13

Definecilikte hayal ile gerçek birbirine girmiştir. Zengin ile fakir, aç gözlü ile saf insanlar birbirlerine karışmıştır.
Kiminin parası kiminin duası olmuştur bu işler. Rüya görüp arayanlar, dedelerden duyup arayanlar, içine doğanlar dışına doğanlar, akli dengesi bozuk kimselerin anlattığı hayal ürünü olaylar, işte üçüncü kimselerden anlatılan define hikayeleri, her türlü hikayeler......Neler anlatılmaz ki, bu işte....Her insan kendine uyan bir parçasını kabul ederek doğruluğuna kendini inandırmak zorunda kalır. Çünkü işimize öyle gelir....Her insanın bir umudu vardır. Kimi zengin olmak iyi yaşamak ister, kimi zengin olmak insanlara yardım etmek ister, kimi macera kimide hobi ister kendisine...
              Birisinin arabası vardır, birinin dedektörü, birinin kafası çalışır,birinin experi , birinin alıcısı birininde satıcısı hazırdır,  birileride beden gücüyle kazı işi yapar..Değişik tipte, değişik içerikte ,değişik yerlerden insanları birbirine kaynaştırır bu definecilik. Herkesin ortak noktası bir şeyler bulmaktır.
              Ticaretle definenin bir çok  yönleri birbirine benzer, ikiside risk taşır, ikiside sermaye ister, ikiside doğru yerde doğru işi yapmak ister. Bir cadde düşünün köşe başı bir büfe ve caddenin farklı yerinde bir büfe , hangisi iş yapar? Köşe başı olan daha çok iş yapar... Bu hemen hemen bütün yerlerde böyledir. Kim iyi iş yapar, işini iyi yapan, sermayesi sağlam olan, malzemeyi sağlam alan, kaliteli malzeme kullanan ve işi bilen çalışanları olan, ve benzeri şeyler ...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #310 : 17 Şubat 2016, 20:08:29 »
SUÇ KİMİN? DEKTÖRÜN MÜ? ARAYACININ MI? DEFİNENİN Mİ?--14

Ticaret hayatında bu kadar dikkat eden insanlarız ama iş defineye geldi mi; birden tökezliyoruz.. Harcayacak para varmı, on kişiden birinde ancak para çıkar, on kişiden ancak birinde araba vardır, on kişiden birinde dedektör diyeceğim ama diyemiyorum çıkmıyor çünkü...Asıl önemli unsur olan dedektör yok herkeste..Biri birini arar, o ona söz verir, hadi geliyor geldi derken ortada hiç bir şey yok, dedektör bir türlü bulunamaz ve grup dağılır gider. Dedektörsüz define bulunmazmı diye bir soru sorulabilir doğal olarak... Bulunur ama nasıl bulunur? Benim için cihaz olmadan define aramak en büyük risktir, boşuna kürek çekmektir. insanların çoğu dedektörlerden çekiniyor, kullanamamaktan çekiniyor, futbolda tıpkı gol yediği zaman kötü durumu düşmemek için kimsenin kaleci olmayı istememesi gibi bir şey...Dedektörden insanlar korkmamalı, araba kullanmasın öğreniyorsan, cep telefonu kullanabiliyorsan, bilgisayardan google ye girebiliyorsan , dedektör kullanmaktan korkmamalısın.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #311 : 22 Şubat 2016, 21:16:25 »
DEDEKTÖRLERİN GEÇMİŞİ

Yaklaşık 20 yıl önce cihaz alarak profesyonel bir şekilde defineciliğe başlamıştım. Ama gel gör ki; kendini ne zaman uzman zannettiğin an da  karşına yeni bir bilmece çıkıyordu.. Yani ne kadar öğrenirsen öğren her zaman öğrenmen gereken bir şeyler saklıdır bir yerlerde. ilk cihazım vlf bir cihazdı. Değerli değersiz tabir edilen bir ayrımı vardı... O günün şartlarına göre iyi bir cihazdı. Ayrımı iyi ama derinlik maalesef bir kiloluk demiri yarım metreden ancak gösteriyordu. Hele bir de manyetik alanı vardı ki; büyük başlık taktığım zaman sanki manyetik dalgayı elimle hissediyordum.
        O zamanlar dedektör bulmakta meseleydi, yani böyle günümüzde ki gibi; Karadağ ustaya mesaj atalım adrese kargo yapsın falan çok nadir di böyle alışverişler. Avustralyadan katalog getirmiştik cihaz siparişi vermek için, şimdi peynir ekmek gibi cihazlar satılıyor maaşallah. Hele Karadağ ustanın 3d cihazları bu şekilde ucuzdan üretim yaparak satması çok muhteşem bir olay, 3d cihazlarımızın fiyatları 40 bin dolar, yüz bin dolar, üç yüz bin dolar civarıydı, zaten ülkemizde kolay bulunmuyorlardı, paranın yarısını veriyorsunuz cihaz sipariş ediliyordu yurtdışından... Ya şimdi..........Eskiden hayalıni bile kuramayacağımız cihazlara taksitle sahip olabiliyoruz. Yerli üretimin kıymetini bilmek ve yerli üreticileri takdir etmek lazım. Bu laf herkes için geçerli değil, başta teknoloji ekibi olmak üzere başka üretim yapan varsa ciddi anlamda bu takdir etmek sözüm onlara gitsin. Yoksa her üretim yapan üretici olabilir, ama her ürettiği ürün,ürün değildir. 20 yılda çok cihaz kullandım, çok yer gezdim, çok çalıştım.. Ama teknoloji ekibine takılınca burada bir şeylerin iyi gittiğini fark ettim. Mesele cihazın kaliteli olması değil, eksiklerde oldu zamanla, hatta ilk ürünlerle şimdikiler arasında dağlar kadar fark var, bu neden kaynaklanıyor, daha iyisini yapmak için bir çaba var, işte mesele bu...Bunun içindirki Karadağ usta hiç durmadan çalışıyor, teknoloji hırsızlığı yapmıyor, bakıyor ve baktığının daha iyisini üretiyor veya buna çalışıyor..Yani bu sitede bir kıvılcım var, sönmeyen bir kıvılcım...Çevrede bu cihazlardan daha iyi cihaz varmıdır diye soran olabilir. belki bir kaç cihaz olabilir, ben karşılaştırma gereği bile duymuyorum. Eğer karadağ ustanın ürettiği cihazlardan daha iyi bir cihaz piyasada varsa, emin olun, bu sitede ondan iyisi en kısa sürede yapılacaktır.Bu sitede hayat var, dünya dedektör piyasasında kaliteli bir cihaz çıkacaksa bu mutlaka 4 metre karelik Karadağ ustanın arge ve imalat odasından çıkacaktır. Ben buna inanıyorum. Bazıları neden bu kadar Karadağ usta ve teknoloji ekibini savunduğumu soruyor, yani bir bağın varmı demeye getiriyorlar konuyu...Aynı şehirdeyiz , aramızda 5 km bile yok, ama belki en son bir yılı geçmiştir görmeyeli kendisini, gönül bağımız ise her zaman bağlıdır. Saygılarımla

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #312 : 02 Mart 2016, 21:44:57 »
BİRAZDA EŞKİYA BELGELERİNE GÖZ ATALIM:

İznik kasabasının   doğusunda bir saltanat koltuğundan bahsedilir ( muhtemelen koltuk taşı gibi bir şey olsa gerek)  oturduğun zaman sağ tarafına  gelen yöne 15 adım gidip 2 adet dikilitaş (veya oyma)  göreceğiz altında 7 simge vardır.Bunlar kendi aralarında üçgen yaparlar bu simgelerden 100 adım batıya doğru gidince yığma tepe vardır etrafı taslarla çevrilidir yığmanın doğu tarafını 7 mt derin kazarsan karsına çıkan kayanın üzerinde 5 okkalık kantar resmi mevcuttur.bu taş doğru yerde olduğunun işaretidir. bu kantarlı tası çıkartınca 1,5 odalı mağaranın kapısını açarız sağdan 1. odaya girdiğimiz zaman iki adet som altından heykel bulacağız yarım odada çok kıymetli eşyalar bulacağız 2. odada ise çok değerli eserler göreceğiz. Buradan ileriye devam edeceğiz su sesi gelen mağaraya tünelden yürüyeceğiz tünelin üzerinde su sesi duyacağız burada bizans iznik krallığından kalma en büyük hazineyi bulunmaktadır. Sağ odada çubuk altın yığını sol oda kesilmiş darp hane halindedir külçedir ve kutu içerisinde topludur.buradan aşağı 2 merdivenle ineceğiz darphane makineleri burada bulunmaktadır.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #313 : 02 Mart 2016, 21:50:26 »
EŞKİYA BELGELERİ:

internette dolaşıp durur bir sürü belge açıklamalar, sayfalar, kimi gerçek olarak kabul eder kimi sahte olarak kabul eder. Bence gerçeklik payı da mevcuttur, yalanlar payıda mevcuttur. Özellikle iznik ile giriş yapmak istedim konuya, izniği sevmemle veya izniğin doğa harikası bir kasaba olması veya izniğin hazinelerinin fazla olmasından değil...Özellikle eşkiya belgelerine giriş yaparken iznik darphanesinden bahseden bölümü aldım ki; bu belgelerde gerçek payı da olduğunu anlamanızı istedim. Harita da yerini bulabilirsem bunu size ispatlayacağım sevgili arkadaşlarım.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #314 : 02 Mart 2016, 22:55:24 »
EŞKİYA BELGELERİ:

O kadar aradım ama istediğim görüntüyü alamadım. Gönül isterdi ki; sizlere harita üzerinde nokta atışı göstereyim net noktayı ..Ama kısmet değilmiş.. Eşkiya belgelerinde bir mağaradan bahsedilir ve bu mağaranın darphane olarak kullanıldığı anlatılır. Yanlız eşkiya belgelerinde dikkat edilmesi gereken bir nokta bir çok yönün ters olarak verilmesidir, doğu derse batı aşağı derse yukarı gibi anlaşılmalıdır. Burada da izniğin doğusu olarak belirtiyor, oysa ki batı tarafını işaret etmektedir. Bahsedilen darphane Bursanın şahinyurdu köyü ile cihatlı köyü arasında şahintepesi denilen eski amerikan ( sorry nato) radarının bulunduğu yerde bir mağarada  bulunmaktadır. Mağarayı merak için görmeye gidebilirsiniz, ama define için gitmeyin, bir zamanlar radar olduğu için yasak bölge olan mağara ve çevresi radarın taşınması dolayısıyla Türk halkına açılmıştır. muhtemelen  mağarada açılmıştır. Zaten ikibin yıl girilmeden durması mümkün değildir. Son dönemlerde duyduğuma göre şahintepesindeki radar komple kaldırılmış sadece temel taşlar ve aşağı (mağara istikametine ) inen merdivenleri sağlam durmaktaymış.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #315 : 03 Mart 2016, 21:25:11 »
EŞKİYA BELGELERİ DEVAM:

Dolaşan belgeler içinde bir cümle ile başlar metinler:
"Bu bölgede tam 39 sene 11 ay 29 gün 19 saat eşkıyalık yaptık ve büyük soygunlar yaptık"
Niye yazsın bir haydut bu kadar ayrıntılı bir açıklamayı...Seneyi yazdın ayları yazdın günleri yazdın saati niye yazarsın be haydut demez mi insanlar..Benim dikkatimi çekti bu sarf edilen cümleler ve sanırım ne olduğunu buldum diyebiliriz. Ya da gerçeğe en yakın bir sonucu..

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #316 : 03 Mart 2016, 21:48:06 »
EŞKİYA BELGELERİ DEVAM:

Coğrafya derslerinden hatırlayın Türkiye'nin koordinatlarını 36,42 kuzey enlemleri    ---26,45 doğu boylamları...Evet peki haydut verilerine bakalım 39 yıl 11 ay 29 gün 19 saat.
Bunları koordinat olarak girelim . 39 derece 11 dakika kuzey enlemleri...29 derece 19 dakika doğu boylamları ve karşımıza kütahya il sınırları içinde şaphane ve yeşilçay arasında arasında bir noktayı verecektir. Yani burada bir şeyler vardır ve belkide bir harita gizli olabilir. Burada mezarlık, eski bir yapı, ev ,kuyu vb tarz bir yapı aranmalıdır. Burada önemli bir ip ucu olduğu kesindir.

19sefa19

• Ziyaretçi
« Yanıtla #317 : 03 Mart 2016, 21:53:42 »
hayırlı akşamlar ARKADAŞLAR size bir sorum olacaktı
 başlat butonuna bastıktan 10 saniye sonra motorun 20 saniye çalıştıktan sonra kendiliğinden duran dervrenin kumanda şemasını EKTS PROGRAMINDAN çizip bana gönderebilirmisiniz rica ederim proje ödevimde şimdiden saolun
TELEFON NUMARAM 05078780965 burdanda haber verirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #318 : 06 Mart 2016, 00:11:20 »
EŞKİYA BELGELERİ ÇUKURCANBAZ KÖYÜ:

Belgelerde geçen bir diğer yer ismide  Çukurcanbaz köyüdür. Eşkiya belgelerinde genelde ismi geçen yerler marmara bölgesinde yer almaktadır. Kocaeli kandıra sınırları içinde kalan Çukurcanbaz köyünün şu anki ismi sarı ahmetler köyüdür. Bu şekilde araştırmalara devam edebiliriz.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #319 : 06 Mart 2016, 01:06:15 »
EŞKİYA BELGELERİ  TAHTALI KÖYÜ-KAYACIK KÖYÜ:

Bazı isimler birbirine çok benzemektedir ama zamanla değişimede uğramışlardır, fakat hepsi aynı bölgenin yerleşimleridir. Belgelerde ismi geçin tahtalı köyü günümüzde tahtacılar köyüdür ve sarıahmetler köyünün yanındadır.
Kayacık köyü ise şu anda kaynarca kayacık köyü olarak geçmektedir ve sarıahmetler köyünün kuzeydoğusunda yer almaktadır. Sakarya il sınırları içindedir.