Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1556279 defa)

0 Üye ve 48 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #1400 : 13 Ağustos 2016, 16:36:18 »
Hayırlısı olsun ustam. Vardır bunda da bir hayır.

Saygı ve selamlar.
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1401 : 13 Ağustos 2016, 18:27:36 »
Bu gün yeni yazılımı test ettim stabilite artmış istikrarlı çalışan bir cihaz olmuş plus yeni yazılımla.Otomatik tune çok gerekli bir ayardı ve hüseyin ustada bunun üzerinde çalıştı sağolsun.Klasik deltadaki  bazı analog sıkıntılarda giderildi.Mesela çok yüksek seviyede metal algılamada eğer çok üstünde durulduğu taktirde tekrar metalden çıktığında sıfır ayarına geri döndürülmeye çalışan analog devre ses vererek - lere inen sıfır ayarını tekrar sıfıra getirmeye çalışıyordu bu tip sorunlar işlemci ile çalışan cihazlarda olmuyor bu çok güzel.Herşey iyi de rahatta bir kullanım elde edildi ama gelgelelim derinlik düştü darbe genişliğini azaltırken bu sefer derinliğede doğrudan etki etti bu durum.Fazla akım çektiğinden hep şikayet ettik ama bu gerekli bir şeymiş bunu gördük 450 ma akımı boşa sarf etmiyormuş bunu iyice anladım artık.Cep yöntemi 1.40m derinlikten kü------i yeni dönem paraları denedim alıyor ama ben bu küpü 1.60m derinliğe koyup deneyecektim, video çekecektim beklentim bu yöndeydi ama almadı. :( Çünkü havada daha önceden 1.80m den alıyordu bu 1.60m ye düştü. :( 1x1m başlığı deneyemedim algılamadaki farklılığı şu an için bilmiyorum ama tecrübeler şimdilik bunlar...

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1402 : 13 Ağustos 2016, 19:14:53 »
Ben hem bobin çıkışına hemde başlığa taktım direnç.  Başlık değiştirsemde eğri sabit. Ayar gerektirmiyor.. Sen metal yaklaştırmayı yapınca açılıyorsa direnç ayarlamak gerekecek..bundan sonrası sorun değil.
Başlıklar Kaçlık usta. Bir de sabit direncin ölçüsü ne acaba.  Hangi başlığa Kaçlık dirençle eğriyi sabitledin acaba. Ben 270-330 3w lik bulabildim memlekette ama yeterli gelmiyor. Kapatıp açınca da ayar değişmiş oluyor.
İlim ile alim olunur. Adamlık zor mesele

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1403 : 13 Ağustos 2016, 19:24:11 »
Ben hem bobin çıkışına hemde başlığa taktım direnç.  Başlık değiştirsemde eğri sabit. Ayar gerektirmiyor.. Sen metal yaklaştırmayı yapınca açılıyorsa direnç ayarlamak gerekecek..bundan sonrası sorun değil.
Başlıklar Kaçlık usta. Bir de sabit direncin ölçüsü ne acaba.  Hangi başlığa Kaçlık dirençle eğriyi sabitledin acaba. Ben 270-330 3w lik bulabildim memlekette ama yeterli gelmiyor. Kapatıp açınca da ayar değişmiş oluyor.

Usta başlıklar 28ve 40cm. Dirençler 330ohm 5w taş direnç..

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1404 : 13 Ağustos 2016, 19:26:38 »
Biri plaket diğeri bobindeki dirençler.  Eğriyi ayarlayınca tuning yapıyorum cihazı yeniden çalıştırıyorum..

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1405 : 13 Ağustos 2016, 19:38:29 »
Daha önce başlık ve sönümlenme dirençlerinin değerini yazmıştım.235ohm metal film dirençlerden toplam 7w, mümkünse 5w'ın altına inmemeye çalışın.
Saygılar...

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1406 : 13 Ağustos 2016, 19:43:48 »
40 lık başlığı oda da susturamıyorum

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1407 : 13 Ağustos 2016, 20:16:57 »
Daha önce başlık ve sönümlenme dirençlerinin değerini yazmıştım.235ohm metal film dirençlerden toplam 7w, mümkünse 5w'ın altına inmemeye çalışın.
Saygılar...

Eyvallah ustam. Aklımda zaten de şu günlerde hem iş yoğun ben arabayla uğraşıyorum.  Cihaza gazla zaman ayıramıyorum..aku ve dirençler ile ilgileneceğim. Ama şimdilik yeterli bana göre.. Elimde yedek dirençler var.. Düşüş olursa değiştiririm zaten araziye de çıkabilmiş değilim..saygı ve selamlar..

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1408 : 13 Ağustos 2016, 22:52:40 »
Saygılar...
Usta toplam 7w derken 235ohm 7w birkaç tane mi demek istedin

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1409 : 13 Ağustos 2016, 22:54:56 »
Ben kit ile beraber 45 lik başlık almıştım. Ommetre ile 4.5 ohm direnç değeri gösteriyor.  Bunun için Sonum direncini ne kullanmalıyız sizce.

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1410 : 13 Ağustos 2016, 23:01:50 »
Ben kit ile beraber 45 lik başlık almıştım. Ommetre ile 4.5 ohm direnç değeri gösteriyor.  Bunun için Sonum direncini ne kullanmalıyız sizce.

Ölçü aletinin boş uç direncine bakın. O değer net bobin değeri değildir..probları birbirine kısadevre yapınca tahmini 0.8 ohm gibi bir değer çıkar. 

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1411 : 13 Ağustos 2016, 23:04:38 »
Saygılar...
Usta toplam 7w derken 235ohm 7w birkaç tane mi demek istedin

Evet cengiz ustam .. Finder ustam o değeri birden fazla direnci biraraya getirerek elde ediyor..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1412 : 14 Ağustos 2016, 02:03:41 »
Bu gün yeni yazılımı test ettim stabilite artmış istikrarlı çalışan bir cihaz olmuş plus yeni yazılımla.Otomatik tune çok gerekli bir ayardı ve hüseyin ustada bunun üzerinde çalıştı sağolsun.Klasik deltadaki  bazı analog sıkıntılarda giderildi.Mesela çok yüksek seviyede metal algılamada eğer çok üstünde durulduğu taktirde tekrar metalden çıktığında sıfır ayarına geri döndürülmeye çalışan analog devre ses vererek - lere inen sıfır ayarını tekrar sıfıra getirmeye çalışıyordu bu tip sorunlar işlemci ile çalışan cihazlarda olmuyor bu çok güzel.Herşey iyi de rahatta bir kullanım elde edildi ama gelgelelim derinlik düştü darbe genişliğini azaltırken bu sefer derinliğede doğrudan etki etti bu durum.Fazla akım çektiğinden hep şikayet ettik ama bu gerekli bir şeymiş bunu gördük 450 ma akımı boşa sarf etmiyormuş bunu iyice anladım artık.Cep yöntemi 1.40m derinlikten kü------i yeni dönem paraları denedim alıyor ama ben bu küpü 1.60m derinliğe koyup deneyecektim, video çekecektim beklentim bu yöndeydi ama almadı. :( Çünkü havada daha önceden 1.80m den alıyordu bu 1.60m ye düştü. :( 1x1m başlığı deneyemedim algılamadaki farklılığı şu an için bilmiyorum ama tecrübeler şimdilik bunlar...
Akim dustukce bobindeki manyetik yogunlukta otamatikman dusecektir.Buda bir miktar derinlik kaybina sebep olur.Yuksek akim cekilmesin akum bitmesin isteniyorsa bobin direnci yuksek tutulur yada yazilima oynanilarak bobinin verici oldugu sure kisatitir.Bu kisalma sonum direncinin degerinin de degistirilmesine sebep olabilir.
Eger bu duruma kullanici mudahale edemezse faydali bir secenekte olmaz.
Diger taraftanda cihazin stabil olmasini saglar.
Bence 2r alti bobin kullanmak arazide her manada sikinti ve aku sarfiyatina sebep oluyor.
Yeni eklentileri pek incelemedim ama bu mesaja cevap vermek adina yaziyorum...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1413 : 14 Ağustos 2016, 02:07:32 »
Bobin degeri ara kablo dahil 2-3r sonumlemede 2*470r 5w paralel ideal bir sonum egrisi icin yeterlidir.İnce ayar trimpot uzerinden arazide rahatca yapilir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1414 : 14 Ağustos 2016, 02:10:16 »
Resim
Pcb altindaki diyotlarin gorevi nedir
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1415 : 14 Ağustos 2016, 02:48:36 »
Bobin degeri ara kablo dahil 2-3r sonumlemede 2*470r 5w paralel ideal bir sonum egrisi icin yeterlidir.İnce ayar trimpot uzerinden arazide rahatca yapilir.
Ustam sen naptin2-3r diyerek. Ben 4.5 r ölçtüm onu. Acaba Ommetre mi yanlıştı.  Yarın başka bir yerden temin edip ölçeyim, bakalım ne çıkacak. Ama ayrım yaptiramiyorum zaten...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1416 : 14 Ağustos 2016, 07:02:47 »
Bunlarda benim Delta Pulse 3S Plus malzemelerim.Diger malzemeleri bekliyorum,geldiginde toplamaya baslarIm kIsmetise.Huseyin ustaya cok teskkurler.

''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1417 : 14 Ağustos 2016, 07:15:26 »
Şimdiden hayırlı uğurlu bol nasipli olsun ustam.

Selametle..

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1418 : 14 Ağustos 2016, 10:21:46 »
Bunlarda benim Delta Pulse 3S Plus malzemelerim.Diger malzemeleri bekliyorum,geldiginde toplamaya baslarIm kIsmetise.Huseyin ustaya cok teskkurler.

Hayırlı uğurlu olsun.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1419 : 14 Ağustos 2016, 11:36:15 »
Hayırlı olsun bol nasipler