Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486149 defa)

0 Üye ve 27 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #600 : 03 Mayıs 2012, 23:49:22 »
inşallah bulursun ve sende benim gibi hatalarla karşılaşmazsın.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #601 : 03 Mayıs 2012, 23:49:46 »
inşallah ustam

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #602 : 03 Mayıs 2012, 23:54:52 »
Karadağ usta siteye girdiğinizde acaba bu sorun nelerden olabilir tek tek yazarmısınız. tüm olasılıkları yazarsanız seviniriz. devrede voltajlar herşey istenilen seviyede herşey tamam lcd ekranı geliyor ayarlanıyor yazısı kalıyor te9 noktasından bazen 7,2v ile sabitleniyor bazen düşüyor bazen çıkıyor bunun bir nedeni olmalı bu sorunu aşalım çünkü ben gibi diğer arkadaşlarda mağdur ustam lütfen aşalım artık şu olayı  :(
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #603 : 04 Mayıs 2012, 00:44:55 »
7905  ırf 740  ısındı bir  anda  ne olduysa. sonunda  pic  yandı  galiba  benim açma kapama yapmıyor

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #604 : 04 Mayıs 2012, 01:06:41 »
pic takmadan tüm gelirimler  normal pic  takınca lcd  yi açmıyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #605 : 04 Mayıs 2012, 08:38:38 »
Merhba Arkadaşlar,

Ayarlanmayı tamamlayamama 2 nedenden olur 1. si d6 nın 7. pininde verdiğim osc görüntüsüne yakın bir sinyalin olmaması, 2. ise te9 hattının 8-10V civarına sabitlenememesi. Bu sebeplerin ikiside hem arızadan hemde ayardan kaynaklanabilir. Bunlardan ilk neden için eğer devrede arıza yoksa tr1 trimpotu kullanılarak ayar yapılması işi çözecektir. Bu ayar için klavuzda belirttiğim 6,22V değerini besleme 12V iken yapmaya dikkat edin. Yada bu gerilimi ayarlar iken 6-7 V aralığını geçmemesine dikkat edin. 2. neden ise eğer devre sağlamsa kazanç yüksek demektir.Kazanıcn yüksek olduğunu te9 hattının 11.2V dan aşağı düşmemesinden anlayabilirsiniz. Kazancın düzgün olması durumu düzeltecektir. Kazancı düzeltmek için daha önce belirttiğim 4051 i kullanmanız yeterli. te9 hattının düşük olması ise devrede problem olduğu anlamına gelir. Burada öncelikle yapılması gereken te9 hattının  olması gereken seviyeye getirilmesidir. Bunun nedeni analog devrenin her.gi biryerinden olabilir ama en yüksek ihtimal 2n7000 lerden biri yada 4066 lardan biri problemlidir. Ama ilk bakılması gereken 2n7000 lerdir.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #606 : 04 Mayıs 2012, 08:42:49 »
Arkadaşlar şunu belirtmek isterim ki bana bakmam için gönderilen tüm devrelerde dizen ne kadar usta olursa olsun pasif malzeme hatası vardı. Malzeme hatası olmayan bir devre daha bana bakmam için gönderilmedi. Lütfen bunlara dikkat edelim. Bu devreden 10 taneden fazla dizdim ve hepsi malzeme hatası yoksa tek seferde çalıştı. Unutmayın ki devrede malzeme hatası yoksa tek seferde çalışacaktır.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #607 : 04 Mayıs 2012, 08:56:08 »
pic takmadan tüm gelirimler  normal pic  takınca lcd  yi açmıyor

Merhaba,

Pic takmadan yapım klavuzunda pic soketinde belirttiğim atlamayı yapıp pic pinlerinin tamamını ölçün eğer pinlerden birinde 5V üstü gerilim görüyorsanız devrenizde bir problem var demektir. 

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #608 : 04 Mayıs 2012, 09:17:50 »
speedkadir, önceki sayfada atlama yazmışsın şimdi farkettim atlama yapmana gerek yok.

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #609 : 04 Mayıs 2012, 09:36:32 »
hocam ben atlama yapmadımm..  bir arkadaşın resmi..  siizin ilk  resimde  atlama  vardı.  onu sordum..  dün gece  çok ugraştım.  sonuç  söyle idi.
t1  collektör ölçümü   2.5  voltan başlayıp 11.2  volta çıkıyor.ama ne olduysa  7805 ve ırf  740  ısındı errjisi  kestim  pic çıkardım pic  atlamasını yaptım    ölçümleri  yaptım   tüm hat gerlimleri normal .  pici  taktım açmaya  kalkınca açılmıyor .  pic  yanmı  olaabilirmi?

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #610 : 04 Mayıs 2012, 09:57:24 »
s.a
Karadağ usta cevabınız için teşekkür ederim. Kusura bakmayın böyle madur kaldık filan biraz ters konuşmuş olabilirim belki ama aslında kendi hatamdan dolayı biliyorum bu hata ama çözemeyince da deli oluyor insan tekrar özür dilerim eğer yanlış bir şey konuştuysam usta. Cevaplarınız için teşekkürler inşallah çalışır bu sefer  ;D

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #611 : 04 Mayıs 2012, 10:08:15 »
hocam ben atlama yapmadımm..  bir arkadaşın resmi..  siizin ilk  resimde  atlama  vardı.  onu sordum..  dün gece  çok ugraştım.  sonuç  söyle idi.
t1  collektör ölçümü   2.5  voltan başlayıp 11.2  volta çıkıyor.ama ne olduysa  7805 ve ırf  740  ısındı errjisi  kestim  pic çıkardım pic  atlamasını yaptım    ölçümleri  yaptım   tüm hat gerlimleri normal .  pici  taktım açmaya  kalkınca açılmıyor .  pic  yanmı  olaabilirmi?

Pic ESD nedeni ile arızalanmış olabilir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #612 : 04 Mayıs 2012, 10:35:32 »
karadağ ustam ellerin dert görmesin cihaz elime ulaştı Allah razı olsun senden en kısa zamanda test vidyosunu ekliyecem siteye

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #613 : 04 Mayıs 2012, 10:42:23 »
Cümlemizden. Sabırsızlıkla videonu bekliyoruz.

Saygılar

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #614 : 04 Mayıs 2012, 10:43:48 »
merhaba arkadaslar bana yardımcı olurmusunuz?
http://img339.imageshack.us/img339/1600/sonou.jpg

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #615 : 04 Mayıs 2012, 10:46:38 »
lehimleme yapmadım dizmeye basladım. hatalar var ise soylermisiniz. İçinizden en acemisi benim. hadi Bİsmillah dedik.hayırlısı olsun.uzerindeki devrelerin rakamsal degerleri dogrumu acaba.?
tesekkurler

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #616 : 04 Mayıs 2012, 11:00:00 »
merhaba arkadaslar bir istegim daha vardı yardımcı olursanız cok sevinirim.bu direnclerden anlamıyorum.kac ka lıklar.pcb kartta nereye yerlestırecem bilmiyorum.
http://imageshack.us/photo/my-images/844/img053iq.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/515/img054ao.jpg/

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #617 : 04 Mayıs 2012, 11:12:36 »

Pic ESD nedeni ile arızalanmış olabilir.
karadağ ustam size katılıyorum.elektronik devrelerde,özellikle bilgisayar parçalarının tamirinde,oluşan statik elektrik,çalışan sistemin bozulmasına yol açar.özellikle yün kazak giyenlerde,stresli olanlarda statik elekrik yüklenmesi fazla olur.yapılan devrelerde işlemciyi takıp çıkarma sırasında işlemci biz farkına varmadan statik elektriğe maruz kalabilir.en sağlıklı olan yöntem enerji verilmeden önce topraklama sağlanmalıdır.bu işin profesyoneleri yapacakları müdahalelerde  genelde elektrostatik bilezikler ile yaklaşır ve gerekli bakım işlemleri yapılırken mutlaka bilekte elektrostatik bilezik bulundururlar.ESD hard disklere, kartlara ve diğer parçalara hasar verebilir.bu nedenle yapılacak montaj ve bakımlar esd koruyucu istasyonlarda yapılır.

Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #618 : 04 Mayıs 2012, 11:16:45 »
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #619 : 04 Mayıs 2012, 11:22:33 »
merhaba arkadaslar bir istegim daha vardı yardımcı olursanız cok sevinirim.bu direnclerden anlamıyorum.kac ka lıklar.pcb kartta nereye yerlestırecem bilmiyorum.
http://imageshack.us/photo/my-images/844/img053iq.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/515/img054ao.jpg/
merhaba class,ekte verdiğim proyu kullan.