Gönderen Konu: IDX-PRO + VDI  (Okunma sayısı 283402 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
Ynt: IDX-PRO + VDI
« Yanıtla #180 : 31 Mart 2012, 14:34:17 »
s.a usta çok sağolasın dediklerinibu hafta sonu deneyeceğim. Usta bobinlerin denkse derken anlayamadım ben 0.70 telden 35 tur 0,18 telden 270 tur sardım kalıp 27 lik birde usta lc metrem olmadığı için induktanslarını ölçemedim bu birde 6,5 kHZ olması lazım demişsin bunu nasıl ölçceğiz bu konudada bilgi verirsen sevinirim.Son olarakta pinpoint noktası birleşikmi kısa devremi kalıyo yoksa sıfırlayınca açıyormuyuz. Videoya gelince bende dijital fotoğraf makinası var buradaki video 46 MB YOUTUBE ye gmail hesabınla girip yukluyorum oradaki site linkini buraya kopayalayıp yapıştırınca direk video çıkıyo. senin makinannın ayarında bi sikıntı olabilir.
saygılar çok teşekkurler.
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #181 : 31 Mart 2012, 20:04:51 »
bobinlerin bağlı iken  dmm yi 200k konumuna al  tx in iki ucuna probları değdirince ekranda yazar frekans.makinanda frekans ölçüm özelliği varsa tabi. pinpoint noktasına bir anahtar  bağla anahtarı kapattığın zaman sallamasız olur açtığın zaman sallamalı olur. mesela arazide toprakta bir metal buldun  kazdın  malzeme küçükse direk bulamazsın  çıkardığın toprağa pinpoint modunda makinayı tuttuğunda tam noktasal olarak yerini gösterir. ben biraz önce çift ses devresini yaptım valla süper oldu  normal tek sesli iken ayrımlı modda derinlik baya düşüyordu  şimdi hem sesli ayrım yapıyor hemde 45-50 santimden havada parayı çekiyor kutulayınca toprakta deneyip video yayınlarım
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #182 : 31 Mart 2012, 20:22:48 »
Merhabalar; Dekaratör arkadaşım ve bu devreyi yapan arkadaşlar akort yaptıktan sonra tx de yaklaşık olarak 6.65 khz  gibi bir değer okunuyorken rx frekansınızı kaç okuyorsunuz bilgi verebilirmisiniz.Kolay gelsin.

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #183 : 31 Mart 2012, 22:32:33 »
6.4 benimki   çokda önemli değil  6.5 civarı olması yeterli ben bir kaç con.değeri denedim çok fark etmedi 1u taktım biraz daha küçük olursa 6.5 denk geliyorda  3-4 paralel c gerekiyor  kalabalık oluyor. esas önemli nokta   c24  orjinal değeri 100pf ama onunla ayrım yapmıyor şimdi 1nf taktım çok net ayrım var  belki benim bobin değerindende olabilir veya diğer elemanların tolerans farkındanda olabilir neyse kolay gelsin ...
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #184 : 31 Mart 2012, 22:56:58 »
Dekoratör arkadaşım cevabın için teşekkürler. Ancak benim sorum şu idi tx e paralel 1uf taktınız fr 6.** khz okudunuz .rx e de 33 nf gibi taktınız ve sıfırladınız. TX  de  6.** khz iken rx deki okuduğunuz frekans kaç acaba yani RX  dede  6.** khz e yakın gibi bir değermi okuyorsunuz .

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #185 : 31 Mart 2012, 23:10:32 »
Çanaf Abi ben de sizin gibi bu sorunuzun cevabını devreyi yapanlardan bekliyorum .

Yalnız aklıma takılan bir durum oldu . Rx 'i akort ettikten sonra demişsiniz . Gerçi Rx de ölçüğünüz mV. değerini bilmiyorum ama sıfıra çok yakın bir değer ise multimetre için yeterli voltaj yeterli gelmemiş olabilir . Ya da multimetreniz yüksek empedanslı frekans değerlerini okuyamıyor olabilir . Bu durumda da kalite bir multimetre veya frekansmetre ölçmek gerekebilir . Kolay gelsin Abi ... Saygılar ...

Çevrimiçi değmenci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #186 : 31 Mart 2012, 23:48:26 »
önce selam
 canaf arkadaşım biz rx il tX arasındaki faz kayma boşluğunu 0,500khz olarak ayarlıyıyoruz yani rx14,5khz okurken tx de okuyacağın değer 14 khz olması gerekir eğer faz kayma boşluğunu 0,500khz olarak ayarlarsan cihazın keyfine diyecek yok akord ayarınıda tam otutturursan makinaya çok süper oluyor tabi benim bahsettiğim tgsl için gerçi bu faz kayması hepsinde aynı

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #187 : 02 Nisan 2012, 14:10:06 »
başlık ayarı için scopsuz yöntem arkadaşlar:
bobinleri üstüste koyup  iki bobini dışa doğru açarken rx uçlarına bağladığımız AC konumundaki dmm 0 v a düşer az daha ayırırsanız 5-20 mv değer arası birçok vlf de çok iyi sonuç veriyor:

not. bu işlem için tx ve rx in akort c leri takılı olmalıdır.
TA5DF

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #188 : 03 Nisan 2012, 15:55:25 »
ekteki devreyi yaptım güzel çalışıyor  fakat değerli metale kalın ses demire ince ses veriyor işin içinden çıkamadım değerli ustalarımız bir el atarsa sorunu çözeriz herhalde 4024   ün 5. bacağıyla 9. bacağını aynı şekilde değiştirdim olmadı. lm393 ün 2. bacağıyla 3. bacağını yer değiştirsem olurmu veya başka ne yapılabilir  saygılar...

kawizen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #189 : 03 Nisan 2012, 16:12:37 »
bu devre  ilemi  çift  ton ses  çıkıyor  acaba  saygılarımla

Çevrimdışı eduardo1979

• Er
« Yanıtla #190 : 03 Nisan 2012, 23:40:05 »
My IDX-PRO 2 TONES.
IDX-2-TONES

Çevrimdışı keçelerli

• Yüzbaşı
  • Goldenmask
« Yanıtla #191 : 11 Nisan 2012, 20:58:54 »
arkadaşlar bu ıdx proda nasıl kablo kullandınız ses 10 cm kadar net  ondan sonra kısık  geliyor  nedenini anlayamadım  endüşük  mv la sıfırladım bobini bobinde sorun yok ama ses neden berrak değil  anlayamadım  yardımlarınızı bekliyorum
(ᵔᴥᵔ)◖⚆ᴥ⚆◗ʕ·ᴥ·ʔ(◕ᴥ◕)

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
    • https://www.facebook.com/DEKAMON#
« Yanıtla #192 : 12 Nisan 2012, 04:33:38 »
İdx proyu sorunsuz çalıştıran arkadaşlara  bedava pcb kart hediye edecegim..Üstelik yanında malzemeleri de dahil..Arkadaşlar bu devrede sorun yok..Sorun kullanılan kaploda artı bobin degerlerinde vede lf347 yerine lmc6484 kullanın hepsi bu kadar..Yarın Whites Idx pronun orjinal başlıgıyla video çekip yayınlayacagım..Herkese iyi çalışmlar..Kolay gelsin..Saygılar..

Çevrimdışı onlylida

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #193 : 12 Nisan 2012, 06:04:37 »
su testlerde erzide kac metre derinlikde deyeli ve deyersiz metaller goriyur
test eden yazsa memnon olarim sigi sevgi

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #194 : 14 Nisan 2012, 03:00:48 »
Arkadaşlar sizler için White's idx pronun kendi orjinal başlıgıyla çekmiş oldugum vidoyu paylaşıyorum..Çekimi tek başıma yapıp bir yandan test yapmak zor olsada sizlerle video paylaşmak büyük zevk benim için..Ufak tefek video çekimlerinde sorun olabiliyor..Farkında olmadan kamerayı başlıga yakın tutuyorum..Yalnız kısa zamanda arazi testleride videolu yayınlayacagım..Ev içinde hassasiyeti açamadıgımız için arazide en yüksek hassasiyette parazit yapmadan çalıştıgını göreceksiniz..Saygılar..
http://youtu.be/KuGw_mySG7k

Çevrimdışı samus

• Er
« Yanıtla #195 : 21 Nisan 2012, 09:10:17 »
idx-classic ve pro devrelerinin parça listesi hepinize saygılar sunarım.

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #196 : 21 Nisan 2012, 23:28:46 »
biraz daha hizli sallarsa mesafe artacak galiba

nıksarlı60

• Ziyaretçi
« Yanıtla #197 : 28 Nisan 2012, 06:53:32 »
ARKADAŞLAR BANA BU KONUYLA ALAKALI YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM 0505 243 9566 NUMARAM YAPMAK İSTIYORUM URUNU MALZEMELERI NASIL ALABILIRIM

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #198 : 30 Nisan 2012, 18:23:18 »
dekamon kardeşim kullandığın o ıdx başlığının tx ve rx omajını ölcüp söylemek gibi bi imkanın varmı çünkü ben devreyi tamamladım şimdi başlıkta sıra.başlığıda yapınca tx sinyalinin gücünü 5 wata kadar yükseltmeyi düşünüyorum.hayatımda hiç dedektör yapmamıştım bu ilk oldu ama bana kalırsa txin gücü çok zayıf 300mw civarı filan gibi görünüyor.bu gücü 5 wata çıkarınca derinlik mesafesinin artacağını düşünüyorum.bununla birlikte rx katınında neden daha fazla yükseltilmediğini merak ediyorum.bobin ayarlarını tutturunca txide rxde yükselkmek var niyetimde.işim elektronik olduğundan dolayı elimin altında her türlü malzeme var şuan.osilaskoptan tutun sinyal metreye svr&watt metreye kadar hatta bacakları altın kaplama transistörler bile mevcut şuan.birtaek şu bobin işim kaldı  :)

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #199 : 30 Nisan 2012, 19:29:39 »
Arkadaşlar tx(verici) bobin degerleri;26'lık başlık için 0.70mm telden 34 tur 0.587mH 1.3 ohm
RX;0.21mm telden 265 tur 35.2mH 80 OHM OLACAK
tX Frekansı;6.57khz
Tx Amplitüd;ac 4.75V
Aşagıdaki linkten whites ıdx pro ile ilgili tüm dökümanları dosya içinde ektedir..Kolay Gelsin..
http://s2.dosya.tc/server13/kJtz1n/IDX.-PRO.zip.html