Gönderen Konu: K150 PIC PROGRAMMER HAKKINDA  (Okunma sayısı 8295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
K150 PIC PROGRAMMER HAKKINDA
« : 31 Temmuz 2019, 14:54:50 »

S.a arkadaşlar. K150 pic programmer aldım birtane. bunda fuse ayarını yapamadım fuse ye tıklayınca 3 cü resimdeki gibi bir sayfa çıkıyor kafam karıştı H fuse Ve L fuse nerelere gireceğim bu değerleri
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
Ynt: K150 PIC PROGRAMMER HAKKINDA
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2019, 15:10:53 »

S.a arkadaşlar. K150 pic programmer aldım birtane. bunda fuse ayarını yapamadım fuse ye tıklayınca 3 cü resimdeki gibi bir sayfa çıkıyor kafam karıştı H fuse Ve L fuse nerelere gireceğim bu değerleri

Bende almıştım zamanında bundan. Bunun kendi yazılımı var sigorta ayarları o yazılım üzerinden yapılıyordu galiba.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2019, 15:25:35 »

Bende almıştım zamanında bundan. Bunun kendi yazılımı var sigorta ayarları o yazılım üzerinden yapılıyordu galiba.

KENDİ ORJİNAL YAZILIMI BAŞKA YAZILIMLARLA DENEDİM PROGRAMLAYICIYI GÖRMEDİ

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2019, 15:37:13 »

KENDİ ORJİNAL YAZILIMI BAŞKA YAZILIMLARLA DENEDİM PROGRAMLAYICIYI GÖRMEDİ

Driverini kurdun mu peki, bu programlayıcıların usb sürücüsünü bulmak mesele oluyordu.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2019, 15:40:44 »
http://wp.brodzinski.net/wp-content/uploads/2014/10/IO-Cable_PL-2303_Drivers-Generic_Windows_PL2303_Prolific.zip

sürücüyü indirip yükleyin. Aygıt yöneticisinden Prolific-to-Serial Comm Port  a sağ tıkalyın ve sürücü yazılımını  güncelleştire tıklayın.
Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara ya basın. Gözat a tıklayrak Prolific USB-to_Serial Comm Port version 3.3.2.105 model [10/27/2008] ı seçin ve ileriye tıklayın.

Dosyayı indirip talimatı bir dene kardeşim.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 31 Temmuz 2019, 16:09:40 »
http://wp.brodzinski.net/wp-content/uploads/2014/10/IO-Cable_PL-2303_Drivers-Generic_Windows_PL2303_Prolific.zip

sürücüyü indirip yükleyin. Aygıt yöneticisinden Prolific-to-Serial Comm Port  a sağ tıkalyın ve sürücü yazılımını  güncelleştire tıklayın.
Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara ya basın. Gözat a tıklayrak Prolific USB-to_Serial Comm Port version 3.3.2.105 model [10/27/2008] ı seçin ve ileriye tıklayın.

Dosyayı indirip talimatı bir dene kardeşim.

Kuurlumda sıkıntıyok kuruldu pic okuyorum üzerinden yazarken fuse ayarları nası olacak onu öğrenmek istedim

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2019, 11:01:12 »
Ustam fuse ayarları sizin yazdığınız programa göre değişiklik gösterir. Eğer program yazarken bazı tanımlamalar ve atamalar yapmışsanız bu sizin fuse ayarlarınızdır. Tanımlama yapmadan fuse ayarı yapmak istiyorsanız kullandığınız işlemcinin datasheet ine bakarak yapabilirsiniz.

Örnek:Mikrokontrolcünün hangi osilatör kaynağını kullanarak çalışmasını istiyorsunuz?
          Bunu programda kod olarak tanımlamışsanız bu ayarı oynamanıza gerek yok.
          Tanımlamamışsanız , fuse ayarlarından osilatör kaynağı seçmeniz gerekir. ........
TA5DF

Çevrimdışı macitana

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2021, 14:23:23 »
Basit bir ayrımlı dedektör yaptım.Elimde K150 pic programlayıcı var.yeni aldım.Win 7 de driverlerı yükledim.Hex dosyam hazır.12F675 e yüklemek istiyorum.
Yükledikten sonra cipi okuttuğumda herşey 0 (sıfır) görünüyor.Kart üzerinde sürekli reset durumunda oluyor.
Fuse ayarlarını değiştirdiğimde ise yüklediğim Hex dosyasını okutabiliyorum.Fakat kart üzerinde her.gi bir sinyal almıyorum.sadece parmağımı çipe yaklaştırınca Ötüyor.
Benim için çok büyük bir sorun olan sizler için muhtemelen gülünecek bir şeydir.
Lütfen yardımcı olun.Bu Fuse ayarları nasıl olmalı.

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 24 Eylül 2021, 15:44:31 »
Basit bir ayrımlı dedektör yaptım.Elimde K150 pic programlayıcı var.yeni aldım.Win 7 de driverlerı yükledim.Hex dosyam hazır.12F675 e yüklemek istiyorum.
Yükledikten sonra cipi okuttuğumda herşey 0 (sıfır) görünüyor.Kart üzerinde sürekli reset durumunda oluyor.

SÜREKLİ RESET  ATIYORMUŞ GİBİ SES ÇIKARTIYORSA  BOBİNİN UYUMSUZ : SANIYOURM FM2 pinpointer yaptınız

Çevrimdışı macitana

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2021, 18:10:15 »
Evet dostum basit olan devreyi yaptım.Sürekli reset atma sesi var.kopyaladığım sitede ve xicat nikli arkadaşın youtube kanalında 2290-2300 mikrohenry ve 22nF sabit arama için ilave nF kapasitorler öneriliyor.2300 Mikro henry bobini yaptım ama çeşitli kapasitorleri denememe ragmen resetten kurtaramadım.
Bobine hiç elektirik gitmiyor.
yazılımdan şüpheleniyorum.K150 pic programlayıcım var.12F675 i Read yapıyorum herşey 0 görünüyor.
kafayı yedim...
Yaptığım devre resmi aşağıda..

Çevrimdışı macitana

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2021, 18:49:56 »
Merak eden olursa diye yazıyorum.yerleştirme şemasında soldaki bc557 şehven yanlış konumlanmış.tersi olacak.