Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921393 defa)

0 Üye ve 104 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4940 : 02 Eylül 2014, 10:39:16 »
Cogu arkadasin yaptigi bir hata var evde yapilan kalibrasyonlar maaleseft dogru degil.

Dp3s ayrimi cok nitelikli bir cihaz oyuzden ayrimi ozelligini en iyi sekilde kullanmak icin cok temiz bir toprakda osc ayarlayip yaninizdaki maddelerle ayrimi test ederek tam kivama getirmek size hem derin hemde iyi bir ayrimli cihaz sahibi yapacak.

Ben en son insaat civileri dolu yerde altin yuzuk testi yaptik okadar civinin icinden yuzugu buldu bu is sadece iyi yapilmis kalibrasyonla cozuluyor.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4941 : 02 Eylül 2014, 11:17:56 »
Karadağ ustam LiFePo4 pilleri ben senden önce deniyeyim denemesinede abim fiyatlar çok uçuk rakamlarda.Sanırım 3r bobin için 12v 4ah akü yeterli geliyor.Pillerin bu kapasite ve üzerindeki fiyatları dudak uçuklatacak türden.

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4942 : 02 Eylül 2014, 11:50:06 »
merhaba arkadaşlar ben batarya olarak hobby helikopterlerde kullandığım LiPo bataryaları tavsiye edebilirim.
aşağıdaki linkte 5000mAh ağırlık olarak yaklaşık 500 gram, Benim kullandığım 2400 mAh yaklaşık ağırlığı 250 gram ,Fiyatları çok uygun ,kötü tarafı ise 3 adetten fazla siparişi kargo kabul etmiyor.

LiPo Battarya--->http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory=317&LiPoConfig=3&sortlist=&CatSortOrder=desc
y!ld!Ray

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4943 : 02 Eylül 2014, 14:05:51 »
Merhaba İsmail Bey,

Ayrım için menüden her.gi bir ayar yapmanıza gerek yok. Sizin yaşadığınız sorun dedektörünüzü kendiniz yaptığınız için toprakta kalibrasyon yapmanız gerekiyor.

Saygılar
Dediğiniz gibi zaten kalibrasyonu dışarda yaptım osc ekranı sizin resimlenizdeki gibi. Ama toprağın altında uzun süre kalmış inşaat demirine değerli gösteriyor. Siz yeni konmuş demir zannetiniz heralde. Bende değerli-değersiz hassasiyeti ayarlanabilirmi diye sormuştum.
kolay gelsin.
Bu hassasiyet menüsünden böyle birşey yapılıyorsa çok güzel olur.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4944 : 02 Eylül 2014, 14:28:58 »
Merhaba İsmail Bey,

Ayrım için menüden her.gi bir ayar yapmanıza gerek yok. Sizin yaşadığınız sorun dedektörünüzü kendiniz yaptığınız için toprakta kalibrasyon yapmanız gerekiyor.

Saygılar
Dediğiniz gibi zaten kalibrasyonu dışarda yaptım osc ekranı sizin resimlenizdeki gibi. Ama toprağın altında uzun süre kalmış inşaat demirine değerli gösteriyor. Siz yeni konmuş demir zannetiniz heralde. Bende değerli-değersiz hassasiyeti ayarlanabilirmi diye sormuştum.
kolay gelsin.
Bu hassasiyet menüsünden böyle birşey yapılıyorsa çok güzel olur.

Bende bunun için söyledim zaten. Dışarıda toprakta yer alan eski inşaat demirine - verecek şekilde ayarı yapın. Dışarıda kalibrasyon derken ben bunu kastettim. Eğri resmine çok takılmayın. En iyi verimi deneyerek yaptığını kalibrasyonda alabilirsiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

chilbir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4945 : 02 Eylül 2014, 14:40:01 »
Cogu arkadasin yaptigi bir hata var evde yapilan kalibrasyonlar maaleseft dogru degil.

Dp3s ayrimi cok nitelikli bir cihaz oyuzden ayrimi ozelligini en iyi sekilde kullanmak icin cok temiz bir toprakda osc ayarlayip yaninizdaki maddelerle ayrimi test ederek tam kivama getirmek size hem derin hemde iyi bir ayrimli cihaz sahibi yapacak.

Ben en son insaat civileri dolu yerde altin yuzuk testi yaptik okadar civinin icinden yuzugu buldu bu is sadece iyi yapilmis kalibrasyonla cozuluyor.

Peki hocam bu cihazın kalibrasyonu tam olarak nasıl yapılıyor?  Ben cihazı hazır olarak aldım ancak kullanımla ilgili sıkıntılarım var ;)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4946 : 02 Eylül 2014, 14:57:27 »

Peki hocam bu cihazın kalibrasyonu tam olarak nasıl yapılıyor?  Ben cihazı hazır olarak aldım ancak kullanımla ilgili sıkıntılarım var ;)

Sizin kalibrasyon yapmanıza gerek yok. Sizin ürün zaten kalibre edilmiş haldedir. Sizin sadece kullanımda dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmeniz yeterli. Mesela gümüşe değerli demesini beklememek. Altın, bakır(ısıl işlem görmemiş), kalay yada bunlarla alaşım olmuş yada bunlarla kaplanmış metallerin değerli olarak görüleceği, çok yüzeyde olan metalde ayrım için bobinin yukarıdan aşağıya yaklaştırılması gerektiği v.b.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

chilbir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4947 : 02 Eylül 2014, 15:30:37 »

Sizin kalibrasyon yapmanıza gerek yok. Sizin ürün zaten kalibre edilmiş haldedir. Sizin sadece kullanımda dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmeniz yeterli. Mesela gümüşe değerli demesini beklememek. Altın, bakır(ısıl işlem görmemiş), kalay yada bunlarla alaşım olmuş yada bunlarla kaplanmış metallerin değerli olarak görüleceği, çok yüzeyde olan metalde ayrım için bobinin yukarıdan aşağıya yaklaştırılması gerektiği v.b.

Saygılar

Peki hocam,
Kalibrasyon isini anladim ;) araziye ciktigimizda ana ekrandaki hassasiyet ayarindan baska menudeki ornekleme ve hassasiyet ayarlariyla oynamaya gerek var mi? Oradan bir takim ayarlar yapmamiz gerekiyorsa hassasiyet kismindaki 3 tane 00 ne anlama geliyor?
Bunlaerin disinda bosluk modu gayet guzel calisiyor ellerinize saglik ustam. ;)

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4948 : 02 Eylül 2014, 15:38:28 »
Bende toprak altında +90 veren bir sinyal aldım. karadağ ustami aradim bana tavsiyesi üzerine cihazın bobinini yukarı kaldırdım tune yaptım . bobinini aşağı doyru sinyal aldığım yere yönelttim, +90 veren cihaz -30 verdi ve toprak altında çürümüş paslanmis bir demir parçası çıktı . at sahibine göre kisner derlerya ışte ondan. henüz sahibi olamadık bu cihazın. yine en iyi karadağ ustam konusturuyor. verdigi destekten dolayı karadağ ustama minnettarım. varsin topraktan bişey çıkmasın. dost kazanmak en eftal olanı . saygılar
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2014, 15:40:26 Gönderen: sahbaylar »
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4949 : 02 Eylül 2014, 15:44:28 »

Saygılar

Peki hocam,
Kalibrasyon isini anladim ;) araziye ciktigimizda ana ekrandaki hassasiyet ayarindan baska menudeki ornekleme ve hassasiyet ayarlariyla oynamaya gerek var mi? Oradan bir takim ayarlar yapmamiz gerekiyorsa hassasiyet kismindaki 3 tane 00 ne anlama geliyor?
Bunlaerin disinda bosluk modu gayet guzel calisiyor ellerinize saglik ustam. ;)

Dedektör tek tuşa tek sefer basılarak tüm ayarlarını yapması konusuna patentli zaten :) Sizin h,çbir ayar yapmanız gerekmiyor. İstyorsanız ayarlama yapabilirsiniz, müdahaleye açık. Ama gerekli değil.

Boşluk modu için birkez daha teyit edilmiş oldu dedektör. Teşekkürler :) Eğer imkanınız varsa bir de video çekerseniz tüm site ahalisi için güzel olacaktır.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4950 : 02 Eylül 2014, 15:51:50 »
Bende toprak altında +90 veren bir sinyal aldım. karadağ ustami aradim bana tavsiyesi üzerine cihazın bobinini yukarı kaldırdım tune yaptım . bobinini aşağı doyru sinyal aldığım yere yönelttim, +90 veren cihaz -30 verdi ve toprak altında çürümüş paslanmis bir demir parçası çıktı . at sahibine göre kisner derlerya ışte ondan. henüz sahibi olamadık bu cihazın. yine en iyi karadağ ustam konusturuyor. verdigi destekten dolayı karadağ ustama minnettarım. varsin topraktan bişey çıkmasın. dost kazanmak en eftal olanı . saygılar

Çok teşekkür ederim sahbaylar,

Biz burada çok büyük bir aileyiz. Aile ferdi sayımız 10 000 e yaklaştı :)

Kullanım gerçekten çok şeyi değiştiriyor. Aynı ürünüden çok kötü yada çok iyi bir performansı sadece kullanımla aynı anda alabilirsiniz. Mesela eşik 20 de alınan mesafe ile eşik 5 de alınan mesafe ciddi şekilde farklıdır. Yada sizin de yazdığınız gibi algılama olan biryere algılama sonrası algılama olmayan biryerde tekrar tune yapılarak bakmak ve bobini havada tune yapıp yukarıdan yaklaştırmak sizin sinyalinizin gerçekten ne tür metalden geldiğinin tam olarak anlaşılmasını sağlar. Siz bunları yapmazsanız algılanan metlin cinsi konusunda yanılabiliriniz. Bunlar gibi onlarca bilgi var ama bular hem operatörlük ile ilgili.

Saygılar

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4951 : 02 Eylül 2014, 15:56:53 »
Karadağ ustam öyleyse 10000 kardeşime ayrı ayrı selam gonderiyorum. aşiret olmusuz haberimiz yok  :D

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4952 : 02 Eylül 2014, 20:46:28 »
ve aleykümselam. koca bir oymak olmuşuz, ne yapsak bilmem ki ;)

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4953 : 02 Eylül 2014, 22:26:38 »
Oymak beyimizi seçelim ilk etapta  ;)

Çevrimdışı napolyon59

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4954 : 02 Eylül 2014, 22:37:54 »
Defıne sıtelerını falan braktım artık burdan ayrılamıyoruz hem dedektoru kendın yaptıktan sonra arazıde kullanmak,onunla calısmak daha başka oluyor sanırım cağ atlıyoruz artık defınecılerde teknık bılgı sahıbı entegre,dıot,dırenç...bunlarla hasır nesır olucak.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4955 : 02 Eylül 2014, 22:41:23 »
Aslında beyimiz de belli  ;)

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #4956 : 02 Eylül 2014, 23:10:36 »
Sayın Karadağ cihazda Beta 2.2 diyor değerli ustam yazılımda yenilikmi var saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4957 : 02 Eylül 2014, 23:13:46 »
Son kullanıcının fark edemeyeceği değişiklikler.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4958 : 03 Eylül 2014, 19:38:37 »
Arkadaslar sizler icin sinyalci ustamla guzel bir video haziadik. Musait olunca yukleyecegim  ^-^

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4959 : 03 Eylül 2014, 19:49:28 »
Arkadaslar sizler icin sinyalci ustamla guzel bir video haziadik. Musait olunca yukleyecegim  ^-^

Sabırsızlıkla bekliyoruz :)