Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2996781 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1120 : 09 Haziran 2012, 13:46:01 »
proter ustam ve genckaptan ustam ve ilgilenen tüm arkadaslar cok teşekkür ederim size destekçim oldunuz yardımcı oldunuz  az önce prçalar geldi ve öncelik olarak 555 degiştirdim ve sorun düzeldi tık tık sesi alıyorum metali yakaştırdıkca,ama ayar için ugraşmadım ama olcagnı umuyorum çünkü metali görünce eskisi gibi degil tıklayarak algılıyor,bir de şunu farkettim cihazı kapatırken sesin kesilmesi uzun sürüyor önceden birden kesilirdi sorun düzelince buda degişti :)  hepinizin başını agrıttım hakkınızı helal edin,cok şey ögrendim sizden,şimdi mesafe biraz arttı fakat tatmin edici degil artık bu sorunuda sönümleme direncine baglıyorum 680 ohm takılı şuan pot baglayıp en uygun direnci yakalamakla ugraşacam birazda hepinizden allah razı olsun saygılar hayırlı çalışmalar diliyorum..tarafımdan yapılacak birley olursa elektronikle alakalı olmayabilir sizlere hertürlü elimden geleni yapmaya hazırım arkadaslar..
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1121 : 09 Haziran 2012, 14:24:47 »
proter ustam ve genckaptan ustam ve ilgilenen tüm arkadaslar cok teşekkür ederim size destekçim oldunuz yardımcı oldunuz  az önce prçalar geldi ve öncelik olarak 555 degiştirdim ve sorun düzeldi tık tık sesi alıyorum metali yakaştırdıkca,ama ayar için ugraşmadım ama olcagnı umuyorum çünkü metali görünce eskisi gibi degil tıklayarak algılıyor,bir de şunu farkettim cihazı kapatırken sesin kesilmesi uzun sürüyor önceden birden kesilirdi sorun düzelince buda degişti :)  hepinizin başını agrıttım hakkınızı helal edin,cok şey ögrendim sizden,şimdi mesafe biraz arttı fakat tatmin edici degil artık bu sorunuda sönümleme direncine baglıyorum 680 ohm takılı şuan pot baglayıp en uygun direnci yakalamakla ugraşacam birazda hepinizden allah razı olsun saygılar hayırlı çalışmalar diliyorum..tarafımdan yapılacak birley olursa elektronikle alakalı olmayabilir sizlere hertürlü elimden geleni yapmaya hazırım arkadaslar..
slm arkadaşım söndürme direnci ayarı için takacağın pot normal pot takarsan yanar 2k ve 5wattlık tak işini çözer kolay gelsin
ceryan3200

Çevrimdışı genckaptan

• Er
« Yanıtla #1122 : 09 Haziran 2012, 17:02:08 »
sorunun düzelmesine sevindim kardeşim  :) inşallah son ayarlamalarıda yapar dilediğince kullanırsın hayırlı günler

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1123 : 09 Haziran 2012, 17:36:32 »
ramsona16 ustam arızayı gidermenize sevindim. umarım yardımcı olmuşuzdur
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1124 : 09 Haziran 2012, 17:53:19 »
arkadaşım bu habere bende sevindim. dediğin gibi bundan sonra olay sönümlemede ve pot ayarlarında son bulur. yalnız sönüm yerine takacağınız pot 2k ila 3k arsı kullanın ve o aralarda arayın ayarı çünkü yerleşimde sönüm direnci 2k2 görünüyor. dp2 yi yapmadığımdan şema ve yerleşimden yardım edebiliyorum neticede elimde olsa idi daha çabuk sonuca gidebilirdik belki. kolay gelsin...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1125 : 09 Haziran 2012, 18:07:39 »
ceryan ,gençkaptn,proter,spyworm ve yardımcı olan arkadaslar sizler sayesinde cok şey ögrenip sayenizde sonuca ulaştım sönümleme ayarını yaparım artık hepinize içten teşekkürlerimi tekrar sunuyorum..
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı zerog26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1126 : 18 Haziran 2012, 09:00:00 »
delta pulse 2 yaptim 1 adette ayrim devresi ekledim fakat ne yaptimsa havada derinligi sinyal potunu acmadan 30 cm goremiyorum signal potunu kistigim zaman 15 cm den falan goruyo metali ayriyettende ayrim devresi icin yayinlanan videodaki gibi ayar olmuyor yani ilk anda acilista cihazda full yazisi cikmasina ragmen ikinci full yazisini goremiyorum .......signal potunu cevirince istenilen derinlik tatmin edio ...bi cozum yolu varmidir..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1127 : 18 Haziran 2012, 17:06:04 »
Merhaba,

Bobininzde bir sorun varmış yada örnekleme zamanalamalarınızda bir sorun varmış gibi görünüyor. Bobin bilgilerinizi ve devrenizin yüksek çözünürlüklü bir fotosunu eklerseniz daha net yardımcı olabiliriz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı zerog26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1128 : 18 Haziran 2012, 21:47:17 »
karadag devreyi kit halinde sizden almistim bobin ile beraber sadece ayrim devresini delikli plakete topladim....yakin zamanda fotosunu cekip burda paylasirim.....

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1129 : 18 Haziran 2012, 22:17:05 »
demonte kit olarak mı almıştınız? genelde ayrımsız kit göndermemeye özen gösteriyorum.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı zerog26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1130 : 18 Haziran 2012, 22:18:18 »
demonte olarak aldim ben aldiktan sonra ayrimli kit halka acildi :D

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1131 : 18 Haziran 2012, 22:18:39 »
birde ayrım devresini bağlamadığınızda da durum aynı mı?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1132 : 18 Haziran 2012, 22:20:03 »
demonte olarak aldim ben aldiktan sonra ayrimli kit halka acildi :D

tamam demonte olarak aldı iseniz dizgi sırasında kondansatörlerden örnekleme zamanlaması için olanlardan birini yanlış dizmiş olabilirsiniz. bir detaylı foto eklerseniz inceleyip bir problem görüp göremeyeceğime bakarım.

Çevrimdışı zerog26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1133 : 18 Haziran 2012, 22:20:41 »
bu arada sonumlenme direncini 560 ohm kullaniyorum bisey daha sorayim bize gonderdiginiz bobinler acaba kac henri tahminen adsl kablosundan yapilanlar . ve pi dedektorlerde calisma frekansi ne kadardir ogrenebilirmiyim yani transistore palsleri hangi aralikta gonderiyoruz.

Çevrimdışı zerog26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1134 : 19 Haziran 2012, 07:26:53 »
topladigim dedektor resmi asagida tum kondansatorleri tek tek kontrol ettim , yanlis olan yok

Çevrimdışı zerog26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1135 : 20 Haziran 2012, 08:32:50 »
ustalar benim soruna bi cozum uretebilecek kimse yokmu kondansatorleri bastan asagi 2 kere kontrol ettim yanlis baglanmis kondansator yok. 100nF polyester yerine 104 seramik kondansatorleri kullandim fotodada gozukuo 220nF yerinede 224 seramik taktim bunlardan dolayi yapmamasi gerek gibime gelio ........acaba entegremi patates.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1136 : 20 Haziran 2012, 09:15:26 »
@zerog usta
bence senin devrendeki sorun başlık ve söndürme direnci, söylediklerine göre söndürme direncin normal ama başlık değerin normal mi? düşündürücü...
PI dedektörlerde 40 cm lik bir başlık ortalama 3R ve 500mH civarında olmalıdır. CAT5-CAT6 ile bu değerleri yakalamak biraz zordur. sebebi endüktansı yakalamak için sarıgıdaki tellerin birbirlerine mümkün olduğunca yakın olması gerekir yani sımsıkı sarılmış olması gerekir, CAT türevi tellerde bu biraz zor oluyor.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı zerog26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1137 : 20 Haziran 2012, 09:32:32 »
walla hocam bobin kit ile beraber geldi . komple set olarak istemistim gecen yil toplamak simdi nasip oldu.du bakalim biraz ugrasayim.baska islerimde var onun icin vakit ayiramiom buna.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1138 : 20 Haziran 2012, 12:57:50 »
devreden ayrım devresi ayrıldığında da aynı sonucu mu alıyorsunuz? birde sönümlenme direncinizi tam okuyamadım onu 680R metalfilm dirençle değiştirmisiniz.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1139 : 20 Haziran 2012, 14:10:42 »
İndüktör, üzerinden akım geçtiğinde manyetik alan formunda enerji depolayabilen pasif bir elemandır. En basit şekliyle indüktör bir tel sargıdan ibarettir. Bir indüktörün yeterliği 4 faktörle belirlenebilir
1.  Sarım sayısı(Sarım sayısı arttıkça endüktans artar).
2.  Sarımların etrafına sarıldığı materyalin türü (çekirdek).
3.  Sarımların ara kesit alanı (alan arttıkça endüktans artar).
4.  Sarımın boyu(Sarımın boyu ile endüktans ters orantılıdır).
 Bobinin kesit alanı  büyüdükçe indüktans artar )
İndüktörlerde kalite faktörü olarak bilinen Q, frekans ve endüktans ile doğru, sarımlardan ileri gelen direnç ile ters orantılı olarak değişmektedir.
metal turlarının arasındaki mesafeyi azaltmak metaller arası paraztik kapasiteleri artırdığından frekansa olumsuz yansımaktadır
Yüksek Q değeri elde edebilmek için turların arasında 0,6 mm'den az olmamak kaydı ile kullanılan tel kalınlığı kadar bir boşluk verilmelidir.