Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922125 defa)

0 Üye ve 267 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3100 : 23 Nisan 2014, 11:33:41 »
teşekkür ederim walkman ustam bitince emin olun bol bol video koycam buraya

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3101 : 23 Nisan 2014, 12:39:05 »
 http://youtu.be/_kGhPlOuphk ve http://youtu.be/JTQnFxpUdD4 iki adet video arkadaşlar dövme bakırla ilgili

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3102 : 23 Nisan 2014, 17:26:21 »
Eline sağlık snaypır ustam güzel olmuş,toprak altında olsaydı 1.5 mt rahat algılardı saygılar.
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3103 : 23 Nisan 2014, 17:57:52 »
Bu cihaz 3s toprak altında daha çokalgiliyor sşahane bisey ya bu alet bunu anstein bile yapamazdi:)

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3104 : 23 Nisan 2014, 18:00:15 »
toprak altinda iki m den rahat alir kuzen gecenlerde bisler gomdum suan oksitleniyor hep birlikte gorcez mesafeyi saygilar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3105 : 23 Nisan 2014, 18:10:32 »
s.a. Murat usta video için teşekkürler penseyi  başlığa dik konumda algılama mesafesi gayet güzel.
Dövme bakır olayına gelince algılama mesafesinde fark olmasada kimyasında bozulma olduysa ayrımda yanılma olabilir.

Yeni gömdüklerinizin oksitlenmesi çok uzun zaman ister moralin bozulmasın epey beklemek gerekecek..
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3106 : 23 Nisan 2014, 18:13:37 »
Tesekkurler snaypIr usta.Guzel test'ler olmus.Eline emegine saglIk.Testleri hemen yayInliyacagIm AllahIn (c.c.) izniyle

SaygIlar.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2014, 18:24:10 Gönderen: jickata »
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3107 : 23 Nisan 2014, 18:15:43 »
ayrida eksi deger veriyor onur ustam dedigin gibi olabilir beklemeye gelince olmezsek burdayiz  8)

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3108 : 23 Nisan 2014, 18:22:59 »
onemli degil jickata senin icin ugrastim isine yararsa ne mutlubana .  8)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3109 : 23 Nisan 2014, 18:27:47 »
Cok iyi test snaypIr usta.Testler elbette ki isime yaradI.Seni yorduysam affola.

SaygIlar.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3110 : 23 Nisan 2014, 19:32:57 »
Onur usta ,idia ayrIm icin degildi.PI dedektorler dovme bakIr kaplarI algIlamamasI icindi.Yani PI dedektorler dovme kaplarI hemen hemen algIlamIyormus.

SaygIlar.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3111 : 23 Nisan 2014, 19:43:57 »
neyorulmasi jickata benim icin zevkti .algilama mesafesi dusuyor ama algilamiyorda degil orjinal yillarin dovme bakir tepsisi. sonunda bir ise yarradi yillardir duvarda asili duruyordu 8)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3112 : 23 Nisan 2014, 19:51:16 »
Tekrar tesekkurler snaypIr usta.Mesafe elbette ki ortama gore degisecek.Her metalde ortama gore algIlama farkI olacakIr.

SaygIlar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3113 : 23 Nisan 2014, 19:58:29 »
Onur usta ,idia ayrIm icin degildi.PI dedektorler dovme bakIr kaplarI algIlamamasI icindi.Yani PI dedektorler dovme kaplarI hemen hemen algIlamIyormus.

SaygIlar.

s.a. Aslında böylesi durumlar için çok güzel bir deyim vardır da içimizde kalsın.
Her yapılan işe mutlaka birileri limon sıkmaya çalışır.Bunlar gayet normal.Bir zamanlarda PI de ayrım olmaz olsada acı olur diyordu bu millet...
Şu sitenin link ini ver biraz kurcalayalım...
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3114 : 23 Nisan 2014, 20:54:58 »
ön panel tasarımı ve montajı bitti sonunda  ^-^ 

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3115 : 23 Nisan 2014, 21:47:33 »
itaatsiz usta çok güzel olmuş ellerinize sağlık.ön panel tasarımını nasıl yaptınız. kullandığınız kaplama malzemesi endüstriel mi yoksa evde mi imal ettiniz. Kısaca anlatırsanız sevinirim. 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3116 : 23 Nisan 2014, 22:03:06 »

Merhaba Arkadaşlar,

Testeler için teşekkür ederim.

itaatsiz dedektörün hayırlı olsun. Senden de test videoları bekliyoruz.

Arkadaşlar bende 23 nisan tatilinde boş durmamak adına 3D tarafındaki güncellemeler ile ve manyetometre ile uğraştım. Manyetometre ile ilgili olan kısmı ilgili konu altında özetledim. Dedektör ile ilgili olan kısmı da burada özetleyeyim. 3D tarafında filtreler ve otomatik çekim eklendi. Filtrelerde değersizi kapama, yüzey metallerini silme, katman ve sinyal aralığı inceleme gibi özellikler geldi. Bunların gelmesi ile beraber dedektörün yazılımında da değişiklikler tamamlandı. Son hali ile dedektörde altına duyarlılık önceki versiyona göre gözle görülecek şekilde arttı. Mesela testlerde 24cm den algıladığı bir altın yüzüğü 30cm civarından algılamaya başladı. 3D olan dedektörde menüde de bazı değişiklikler oldu. Real time çekim için gerekli olan çekim alanı bilgileri, örnekleme zaman bilgileri gibi ayarlar geldi. Bunlarla uğraşırken akşam oldu arazi testi yapamadım :) Artık onu da ilk zaman bulduğumda yaparım.

Öte yandan smd isteğinize karşılık 2 adet çizim yaptım. Biri daha önce fotoğrafını koyduğum LCD için bir diğeri de zaten bildiğiniz gibi dokunmatik ekran için. Dokunmatik ekranın prototipini yaptım ama diğerininkini daha yapmadım. Zaten saat kadar bişey oldu :) Ekranların resimlerini ekliyorum. Çizimleri de artık eve gidince eklerim.

Bu arada bunlara da birer isim bulmak lazım. Birine DP3s nano diğerine de DP3s Touch mı desek :)
Saygılar
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2014, 22:04:39 Gönderen: Karadağ »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3117 : 23 Nisan 2014, 22:06:12 »
arkadaslar ayrica bisi daha soyleyim gecenlerde kucuk bir bakir yuzzuk bulmustum yaklasik bir karistan net arti 50 veriyordu cihaz yuzugu temizledikten sonra bobinin uzerine koyuyordum zor algiliyordu onemli olan bence bir metalin toprak altida kalmasi bahsettigim tepsi toprak altida uzun zaman kalsa eminimki cihaz iki m den alir ben guveniyorum ayrica en buyuk ozelligide ayrimda kesinlikle yanilma yok gecenlerde jeosonarla bir kiyaslama yaptik arkadasin dedektoru toprak altinda kalmis curumus metale altin diye bagrirken benim cihaz cok net eksksi degeri verdi hatta arkadasin agzi acik kaldi tabiri caizzse .ayrica bu yazdiklarimda kesinlikle mubala yoktur birkrzdaha ustama tsk ederim

Olması gereken de bu zaten ;) Bu dedektörü öne çıkaran bir şey de yapısal olarak bu davranışı.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3118 : 23 Nisan 2014, 22:47:11 »
tivos ustam ön panel tasarımını yaparken önce panelin üzerine a4 kağıt koyup,panelin ebatlarını ve tuş takımının olduğu kısmı çizdim.sonra bu kağıdı yazıcının tarayıcısında taratıp pc ye birebir aldım.paintle boyama işlemini yazılarını filan yazdıktan sonra tekrar birebir boyutla a4 kağıdaçıktı aldım.kaplama konusunda matbaacı bi arkadaştan yardım aldım.hani şu kimlikleri kapladıkları bi plastik varya işte onun birazdaha büyüğüyle kapladık.kaplamadan önce lcd ekranın olduğu yeri falçata ile kestim.sonra kapladık.kaplamadan sonra lcd önüne denk gelen yerleri buruşuk oldu.onuda lcd kısmını kesip altına plastik ince cam koymakla hallettim.sonrası malum yapıştırıcıyla beraber panel üzerine yapıştırdım.burada dikkat etmen gereken tek şey lcd ekranın etrafını iyi ayarlayıp kesmek

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3119 : 23 Nisan 2014, 22:51:10 »
teşekkür ederim karadağ ustam sayende bende yavaş yavaş bi dedektör sahibi oluyorum.benim arazi ver yer sıkıntım yok hele bi makine bitsin bol bol video resmi atcam buraya