Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922603 defa)

0 Üye ve 118 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #880 : 21 Ekim 2013, 05:27:02 »
mustafa ustam sizin gönderdiğiniz % 61 ayar ile çıktı alınırsa bire bir tutuyor, ben sonra idrak edebildim, benim pcb üzerinde oynamam ince yollar çok çabuk yanıyor,ne kadar düşük asit yapsam da diğer yollar çıkmadan inceler eriyip gitti, ben ince olan yolları kalınlaştırdım. inşaallah bir sıkıntı yaratmaz..

Bitkici Şakir ; 6 ya 1 oranla yaparsan karışımı ne kadar ince olursa olsun erimez kesinlikle . Kullandığınız perhidrol içeriği üründen ürüne değişir sanırım sizinkisi biraz yoğun . 6 ölçü Tuzruhu ve bir ölçü perhidrol karışımında deneyin normal baskı devreyi . Eğer ki erirse bu sefer 8 e bir yapın . Bir diğer etkende çıktıyı plakete geçirmede olabilir , ne fazla ne de az tutun ütüyü :) Kolay gelsin .
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2013, 05:28:33 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #881 : 21 Ekim 2013, 11:37:47 »

Yanlız şu R56 ya takıldım 1w lık karbon şu anda kullandığım ,  sönümlemede kullandığım  25w lık alüminyum dirençten kullansam sinyalde uzama  olur mu diye düşünüyorum . Daha önce 5w lık taş direnç taktığımda uzama yapmıştı tekarar değiştirince düzelmişti , Şu an için bir sıkıntı yok ama yinede içim rahat etmiyor  :-\

R56 METAL FILM direnç olsun
bu resimdekine benzer olacak

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #882 : 21 Ekim 2013, 11:41:33 »
Yazılım yüklü pic göndersem takabilir misin?
GÖNDER USTAM KOLAY OLCAK ESKİ ENTEGTEYİ CIKARIP YENİSİNİ TAKACAZ EĞRİYİ TUTTURACAZ BİTTİ :)  BİDE BENİM BÜYÜK BOBİNİ YOLLARSAN SEVİNİRİM USTAM 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #883 : 21 Ekim 2013, 13:19:07 »
Yazılım yüklü pic göndersem takabilir misin?
GÖNDER USTAM KOLAY OLCAK ESKİ ENTEGTEYİ CIKARIP YENİSİNİ TAKACAZ EĞRİYİ TUTTURACAZ BİTTİ :)  BİDE BENİM BÜYÜK BOBİNİ YOLLARSAN SEVİNİRİM USTAM 

Tamam ;)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #884 : 21 Ekim 2013, 14:25:02 »
Merhaba Arkadaşlar DP3s'imle sahilde arama sonucu bulduklarım  :D :D .Gayet başarılı bir şekilde çalışıyor.Mesafe ve Akü problemim var sadece.Mesafemde düzelirse süper olucak.Karadağ ustam birkezdaha çok teşşekkür ediyorum sana.senin sayende bunlar.Ayrım konusunda ise tamamiyle tecrübe ile alakalı tecrübeyi ise cihazı kullanarak ediniyoruz.Kullandıkca yaşayarak insan daha güzel öğreniyor herşeyi.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #885 : 21 Ekim 2013, 14:43:35 »
bereketli bir arama olmuş
paylaşım için teşekkürler...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #886 : 21 Ekim 2013, 15:55:38 »
Ben teşekkür ederim. Düzgün akü düzgün kalibrasyon ile mesafe de hallolacaktır.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #887 : 21 Ekim 2013, 16:28:57 »
tutkusezgin;Bütün başarılar küçükden büyüğe doğru gider bulduklarının manevi değeri çok yüksek bence...
Sonrasında böyle abilerinide bulursun inşallah ;)
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #888 : 21 Ekim 2013, 17:16:11 »
tutkusezgin;Bütün başarılar küçükden büyüğe doğru gider bulduklarının manevi değeri çok yüksek bence...
Sonrasında böyle abilerinide bulursun inşallah ;)

Teşşekkür ederim onur600 sizlerin sayesinde.İlk bulduğun an o kadar çok seviniyorsunki anlatamam yani bunu.Saklıyorum zaten bunları manevi değerleri çok yüksek benim için  ;)

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #889 : 21 Ekim 2013, 18:00:47 »
tutkusezgin
bu gidişle akrabaların çovalacak gibi gözüküyor baksana
daha şimdiden abiler ortaya çıkmaya başladı :D
----------------------------------------------------------------------------------
bay 17
 taş direnç tel sarım direnç ufak çaplı bir bobin gibidir kırıp bakarsan o yüzden kullanmayın
onun dışındakilerde ya ısıyla değişemiycek kadar wattlı yada ısı değişiminden etkilenmiyecek tipte direnç kullanın
Alüminyum gövdeli direnci 1 dakika çakmak alevinde tuttum değişmedi
ben seri direnç bobine kullanmıyorum mospec shotky diyot kulanıyorum
---------------------------------------------------------------------
daha önceki yazımda pulse indüksiyon balans dedektör demek istemiştim  PİB
herkezin bildiği tabirle pi-ib
----------------------------------------------------------------------------------------
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2013, 18:18:03 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #890 : 21 Ekim 2013, 18:32:43 »
Ben R56'ya 2W'lIk - 2X 2.2K metal oksit direnc ekledim.Sonucta 4W oluyor.Paralel olarak bagladIm ve 1.070 K sonuc aldIm.OSC egrisini tutturdum,ama kIsa zaman sonra  OSC egrisi azda olsa ileriye kayIyor.Cogu zaman cihaz metal tespit ettiginde susmuyor.Tune butonuna ilk kez bastIgImda esik seviyesi 000'ra kadar iniyor ve algIlama cok dusuyor.Tekrar tune'ye bastIgImda hemen hemen normallesiyor.Beslemede 2 adet 6V 4.5A aku kullanIyorum.Kutulama yok , kutuladIktan sonra daha ayrIntIlI bilgi vericem, bakalIm ne olucak.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #891 : 22 Ekim 2013, 05:35:28 »
Tesla Ustam  ; taş direnç taktığımda dediğim gibi sinyalde uzama yaptı  bende tavsiye etmiyorum , sizin deneyimlerinizden güvenerek 25w lık alüninyum  330  ohm luk  sönümlemede kullandım bir sıkıntı yok , seri olarakta  sadece ( parazit giderici )  0,56 ohm luk 25w lık olarak alüminyum kullandım bunun dışında sadece bobin değerim 3 ohm ,  düşük omajlı bobinin değerini artırmak için seri olarak direnci bende tavsiye etmiyorum .  Bir satıcıdan katolog bekliyorum  ppm/ c'  değeri öğrenmek için eğer uygun olmazsa  r56 ya da 25w 1K lık monte edeceğim . 25w lık alüminyumlar nerdeyse hiç ısınmıyor  gayet iyiler  , tek dezavantajı normal dirence göre biraz büyük olmaları o kadar .

Jickata ; regüleli olarak kullan ,  eğri daha düzgün ve cihaz daha da kararlı oluyor .

Mustafa Ustam  ; o resimdekilerini  biliyorumda  bizim burda esamesi  bile yok :D Bursadan bir elektronikçiyle görüştüm beklemedeyim şimdilik .

« Son Düzenleme: 22 Ekim 2013, 05:45:53 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #892 : 22 Ekim 2013, 05:52:21 »
Tesla Ustam  ; taş direnç taktığımda dediğim gibi sinyalde uzama yaptı  bende tavsiye etmiyorum , sizin deneyimlerinizden güvenerek 25w lık alüninyum  330  ohm luk  sönümlemede kullandım bir sıkıntı yok , seri olarakta  sadece ( parazit giderici )  0,56 ohm luk 25w lık olarak alüminyum kullandım bunun dışında sadece bobin değerim 3 ohm ,  düşük omajlı bobinin değerini artırmak için seri olarak direnci bende tavsiye etmiyorum .  Bir satıcıdan katolog bekliyorum  ppm/ c'  değeri öğrenmek için eğer uygun olmazsa  r56 ya da 25w 1K lık monte edeceğim . 25w lık alüminyumlar nerdeyse hiç ısınmıyor  gayet iyiler  , tek dezavantajı normal dirence göre biraz büyük olmaları o kadar .

Jickata ; regüleli olarak kullan ,  eğri daha düzgün ve cihaz daha da kararlı oluyor .

Mustafa Ustam  ; o resimdekilerini  biliyorumda  bizim burda esamesi  bile yok :D Bursadan bir elektronikçiyle görüştüm beklemedeyim şimdilik .

Zaten regulator ile kullanmayI dusunuyorum.Elimde 3 adet 6V -4.5A aku var.Yani iki detektore de (yani onun abisi DP 3) ayni beslemeyi kullanabilecem.
Dedigin aluminyum direncler Isinmaz,ama devreye baglaman icin uclarInI uzatmak gerekiyor,bu durum parazite yol acmaz mI.
SaygIlar.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #893 : 22 Ekim 2013, 06:11:07 »
En kısa yoldan uzatma yapılıp kablolarda japonla falan sabitlendiği zaman parazit yapacağını sanmıyorum . Şuan 0,56 ohm luk parazit engeleyici seri direnç uzatmayla bağlı bende bir parazit söz konusu değil , arazide en ufak bir dangalanma yok ip gibi maşallah :)  Yada bir şekilde R56 nın olduğu yere biraz yontup işçilik yaparak direkt sabitlenebilir .

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #894 : 22 Ekim 2013, 08:15:02 »
Ben sonumleme ve seri direncleri  Huseyin ustanIn gonderdigi direncleri kullanIyorum.Huseyin usta kullandIgIna gore  sorun olmamasI gerek.R56'da metaloksit toplam 4W olduguna gore onlarda da sorun olmamalI.Ilk acIlIsta T5 ile baslIyor ve yavas yavas T1'e kadar dusuyor.Tuneye bastIgImda sIfIrlanIyor,ama algIlama dusuyor.Tekrar bastIgImda algIlama normallesiyor,ama stabilite kayboluyor.Suphem beslemede kalIyor.Onu da sabitledikten sonra ne olacak bakalIm.Girisler dogrudan PCB'ye lehimli degil,bu sefer onlarI da PCB'ye lehimleyip sabitliyecem.

SaygIlar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #895 : 22 Ekim 2013, 09:11:55 »
Abilerin çoğalması iyidir bir sıkıntı olmaz..Abisi çok olanın sırtı yere gelmez.
Bir sıkıntı olursa mudahale edersiniz...
PI sistemde artık yavaş yavaş sona gelindiğini söylediğimde birileri zıplayıp,hadi kapatın dükkanı Onur bu işlerde sona gelindiğini söylüyor diye kafa bulunuyordu.
Ey büyük Allahım nelere kadirsin.
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #896 : 22 Ekim 2013, 09:17:15 »
ev içinde gördüğünüz sinyaldeki dalgalanmaları arazide hiç göremezsiniz tamamı
etraftaki cihazlardan kaynaklı ben altaki semayı uyguluyorum cihazlara
koruma devresi extra eklenebilir regülenin arıza ihtimaline karşı
-----------------------------------------------------------------------------------------
2R bobine hiç seri direnç eklemeden kullanıyorum altaki diyotlardan kullanarak
mosfetin orta bacağı devreden ayırıp seri bağlanması gerekiyor diyotun giriş
ucu mosfetin çıkan bağlantı yerine takılarak uygulama yapılabilir sadece
---------------------------------------------------------------------------
mosfet ve diyotların dış metal bağlantı yerleri iç yapısında zaten kısa
devre sırt sırta verilip soğutucu takabilirsiniz
bu saatten sonra olurmu bilmiyorum rotary yada joğiştik butonlardan bu cihaza uygulamak yakışırdı aslında
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2013, 09:25:45 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #897 : 22 Ekim 2013, 10:38:13 »
ev içinde gördüğünüz sinyaldeki dalgalanmaları arazide hiç göremezsiniz tamamı
etraftaki cihazlardan kaynaklı ben altaki semayı uyguluyorum cihazlara
koruma devresi extra eklenebilir regülenin arıza ihtimaline karşı
-----------------------------------------------------------------------------------------
2R bobine hiç seri direnç eklemeden kullanıyorum altaki diyotlardan kullanarak
mosfetin orta bacağı devreden ayırıp seri bağlanması gerekiyor diyotun giriş
ucu mosfetin çıkan bağlantı yerine takılarak uygulama yapılabilir sadece
---------------------------------------------------------------------------
mosfet ve diyotların dış metal bağlantı yerleri iç yapısında zaten kısa
devre sırt sırta verilip soğutucu takabilirsiniz
bu saatten sonra olurmu bilmiyorum rotary yada joğiştik butonlardan bu cihaza uygulamak yakışırdı aslında
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tesla usta sizin kullandiginiz pcbyi paylasabilirmisiniz? Bizde sebeplensek ;)

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #898 : 22 Ekim 2013, 14:17:36 »
huseyin ustam ;
cihazim stabil calismio ; s degeri artip azalio.tuning yapinca bir sure normal
calisio.sonra yine ayni problemi verio.denemeyi arazide yapiyorm.kullandgm bobin sizden aldgm 29cmlik
ayrimda ve osc egrisinde sorun yok.extra olarak komponentlerdede isinma yok
algilama mesafeside iyi.
hangi parcada siknti olabilir.
tl082 ve zener diyod haricindeki parcalari degistrdim.

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #899 : 22 Ekim 2013, 14:24:49 »
huseyin ustam ;
cihazim stabil calismio ; s degeri artip azalio.tuning yapinca bir sure normal
calisio.sonra yine ayni problemi verio.denemeyi arazide yapiyorm.kullandgm bobin sizden aldgm 29cmlik
ayrimda ve osc egrisinde sorun yok.extra olarak komponentlerdede isinma yok
algilama mesafeside iyi.
hangi parcada siknti olabilir.
tl082 ve zener diyod haricindeki parcalari degistrdim.
s degeri artip azaliyo derken.kendi kendine hafif algilama yapio demek istedim