Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2109060 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HekTor

• Ziyaretçi
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #1540 : 04 Ekim 2010, 15:41:59 »
bütün entegreleri yenisi ile degiştirdim yeni entegreler aldım fayda etmedi yine yardım edebılecek kimse yokmu...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1541 : 04 Ekim 2010, 15:47:08 »
devrende nasıl bir sorun oluştu usta, ses mi gelmiyor? sadece
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

HekTor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1542 : 04 Ekim 2010, 18:35:54 »
devremde ilk basta hiç ama hiç ses gelmiyor idi ama gecmiş yazılarda bazı arkadaslarımızın aynı sorunlar ile karsılastıgını gordum ve sesi getırdım ama sesi hiç susturamıyordum...ben ilk basta hata yapmısıtım sonradan analdım hata yaptıgımı yanı 9v zener ile 8v2 takmamısım bunun yerıne 1n4148 takmısım onu duzettıkten sonra ses yok ne yaptıysam sesi getıremıyorum..

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1543 : 04 Ekim 2010, 19:29:19 »
devremde ilk basta hiç ama hiç ses gelmiyor idi ama gecmiş yazılarda bazı arkadaslarımızın aynı sorunlar ile karsılastıgını gordum ve sesi getırdım ama sesi hiç susturamıyordum...ben ilk basta hata yapmısıtım sonradan analdım hata yaptıgımı yanı 9v zener ile 8v2 takmamısım bunun yerıne 1n4148 takmısım onu duzettıkten sonra ses yok ne yaptıysam sesi getıremıyorum..
8V2 zenerin yönünü doğru taktığına eminmisin?

HekTor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1544 : 04 Ekim 2010, 19:53:16 »
evet doğru taktım şimdi yine kontrol ettım. ercan usta senınle daha oncede konusmustuk ses alamıyordum daha once yazdıgın bazı yazılardan olayı çözdum ama SESİ KESEMIYORDUM.Birde ledlerın ıkısıde yanıyordu aku dolu oldugu halde o sorunları cozdum   ama bu sefer gram ses yok 4066 degıstırıyorum 4538 dedıgınız gıbı lf356 kullanıyorum..potların baglantı kablolarını falan kontrol ettım yıne yok bir öneriniz varmı..önerilerinizi bekliyorum

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1545 : 04 Ekim 2010, 21:47:26 »
Örneğin 30cm başlık bir kamyounu 2 metreden algılıyorsa 45cm bobin ile 3 metreden algılayacaktır. Fakat iki bobinin de 5cm^2 lik bakır levhayı algılama mesafeleri birbirine yakındır. 

Bobin boyutunun büyümesi maksimum derinliği değiştirmektedir.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1546 : 04 Ekim 2010, 23:19:35 »
hektor hoparlörü ve çevresini kontrol et devre ile oynarken orda bir arıza yapmış olabilirsin benim başıma geldide ama eğer kapatırken ufak bi ses geliyorsa o zaman başka hata ordan değildir.

Çevrimdışı kerem2001

• Teğmen
  • *
  • innedine indallahil İSLAM
« Yanıtla #1547 : 05 Ekim 2010, 01:10:19 »
delta pulse ayrımlı yapıla bilirmi

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1548 : 05 Ekim 2010, 11:42:49 »
delta pulsede direk ayrım yok ama uykususzun yeni tasarladığı ekranı alırsan onunla metaller hakkında bi bilgi sahibi olabilirsin UNUTMA AYRIM DEĞİL METALLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLURSUN  

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1549 : 08 Ekim 2010, 21:40:06 »
uykusuz ustam gördüğüm kadarıyla sen yaptığın deltalarında polyester kondansatör kullanıyorsun acaba delta için kullanabileceğimiz en iyisi hangisi bir mühendisten öğrendiğime göre polyesterler daha az etkileniyormuş ama dedektörler için birşey diyemem dedi siz nedersiniz  ercan usta bu soru sanada

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1550 : 09 Ekim 2010, 15:15:04 »
ercan usta galiba uykusuz ustanın işi var sen nedersin devrede kullanabileceğimiz en iyi kondansatör hangisi uykusuz polyester kullanmış acaba seramik veya mercimek kondansatör kullansak nasıl olur

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1551 : 09 Ekim 2010, 20:30:57 »
ercan usta galiba uykusuz ustanın işi var sen nedersin devrede kullanabileceğimiz en iyi kondansatör hangisi uykusuz polyester kullanmış acaba seramik veya mercimek kondansatör kullansak nasıl olur

pF olanlar seramik,nF olanlar polyester kullanın...

HekTor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1552 : 09 Ekim 2010, 20:46:15 »
peki ustam hemen hepsini mercimek kullansak verim nasıl olur sizce.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1553 : 09 Ekim 2010, 21:15:12 »
ercan ustam cevap vediğin için çok sağol

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1554 : 09 Ekim 2010, 21:19:04 »
hektor ben mercimek kullandım ama pek memnun kalmadım ercan ustanın dediği gibi kullan heryerde polyester kond. bulabilirsin pf kond. leride eğer seramik bulabilirsen kullan benim ilk yaptığım öyleydi sıkıntı çekmedim ama bu mercimek kond. lerde biraz sıkıntı veriyor salınım yapıyor tam bilmiyorum belkide bobinden olabilir ama ben bir mühendisten öğrendiğim kadarıyla polyester kond. daha dış etkilerden etkileniyormuş  o yüzdende ben bu soruyu sormuştum bütün arkadaşlara kolay gelsin.

HekTor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1555 : 09 Ekim 2010, 21:31:35 »
bende bir kaç yerde gördüm tamamına yakınını mercimek kullanmıslar merak etmiştim.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1556 : 09 Ekim 2010, 23:13:00 »
Mercimek kondansatörlerin kapasiteleri ısı değişimi ile oldukça fazla değişiyor. Zamanlayıcı devreleri dışındaki kondansatörlerin fazla bir önemi yok. Zamanlayıcı devrelerindeki kapasiteleri kaliteli kullanmaya çalışın. Saygılar.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1557 : 10 Ekim 2010, 00:03:04 »
uykusuz kardeş cevabın için teşekkürler arkadaşlar yukarda yanlış yazmışım polyester kondansatörler parazitlerden DAHA AZ ETKİLENİYORMUŞ ben tersini yazmışım kusuruma bakmayın bütün arkadaşlara kolay gelsin

HekTor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1558 : 11 Ekim 2010, 23:01:20 »
küçücük bir direncin beni düsürdügü haller acemilik dıyelım gecelım kırmızıyla turuncu renkleri karıstırmısım ve hoparlorun orada kısa devre varmıs 2 saatımı aldı kapsamlı bır sekılde ana semaya baglı olarak gıttım sukurler olsun hatamı buldum ve duzelttım kaba taslak bır bobon sardım olcmedım bıle kac ohm gelıyor dıye maksad denemektı gayet gusel calıstı yanlız mesafede sorunlarım var kucuk bır sıgara tabakasını 20 santim civarından algıladı bobını duzeltınce sorun duzelır...bir sorum daha olacak auto-tune hakkında ne ise yarar acaba eklemelımıyım yenı deltaya.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1559 : 11 Ekim 2010, 23:19:35 »
ercan usta benim delta reset butonuna basınca sesi kesiyor bırakınca salınım yaparak devam ediyor o ses gelirken algılaması var sanki ses ayrı algılaması ayrı oluyor gibi acaba neden olabilir iki tane yaptım ikiside aynı adsl den bobin yaptım ses kesilmeyince normal bobin telinden yaptım sonuç aynı acaba neden yapar