Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921270 defa)

0 Üye ve 72 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7520 : 04 Ekim 2015, 17:12:42 »
ustalar 2.vlf.cihaz dahi birbirine 10.mt.yaklaşınca sinyal bozar kaldıki pi sistem ben 3s.ile 30.mtreden vlf.yi kaçırdıgımı gördüm saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7521 : 05 Ekim 2015, 19:03:12 »
Sevgili meteor bunların olması veya olmaması veya birilerin orada altın küp bulması veya bulmaması sana orada bir şeylerin olup olmadığı hakkında kesin bilgi vermez. Tek kesin olan kırık küp parçalarının olduğu yerde yaşam izlerinin olduğudur. ve elindeki cihazla arama faaliyetlerinde bulunmandır.Saygılarımla.

hocam küp kırıklarından sonra kemikler ve dikdörtgen taşlar yoğunlaştı. sürekli taş kaldırmaya başladık. bir kişinin kaldıramayacağı büyüklükte taşlar ve aralarında kireçe benzer süt beyaz bir çamur var.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7522 : 05 Ekim 2015, 21:46:32 »
Siz yatay tepelik   bir yerde falanmısınız? Ayrıca cihazla her.gi olumlu bir şey yakaladınız mı? Saygılarımla

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7523 : 05 Ekim 2015, 22:21:17 »
Siz yatay tepelik   bir yerde falanmısınız? Ayrıca cihazla her.gi olumlu bir şey yakaladınız mı? Saygılarımla
Biz eski bir ermeni şehrindeyiz. Cihazla + 93 gördüm. Ama derine indikçe makine tozuttu.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #7524 : 06 Ekim 2015, 08:34:19 »
Ustam tozuttu derken herşeye ötüyor anlamında mı. Yoksa sesi kesildi anlamında mı ?

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7525 : 07 Ekim 2015, 00:05:25 »
Ustam tozuttu derken herşeye ötüyor anlamında mı. Yoksa sesi kesildi anlamında mı ?
bazen hiç ötmüyor bazen herşeye ötüyor, bazen -20 den +94 e fırlıyor falan. bugün arkadaşlar başka bir cihazla bakmışlar. aynı noktada o cihaz da değerli göstermiş.

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7526 : 07 Ekim 2015, 00:22:56 »
bu arada 170 cm de çömlekten yapılmış bir su tesisatı buldum. fotoğraf gönderemiyorum. daha önce küp parçaları diye paylaştığım fotoğraflarla aynı özellikte boru şeklinde yapılmış.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7527 : 07 Ekim 2015, 00:28:16 »
bu arada 170 cm de çömlekten yapılmış bir su tesisatı buldum. fotoğraf gönderemiyorum. daha önce küp parçaları diye paylaştığım fotoğraflarla aynı özellikte boru şeklinde yapılmış.
meteor usta, sanırım çalışmalar devam diyor ;)

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7528 : 07 Ekim 2015, 00:44:22 »
şu an devam etmiyor ama yarın hiltiyle devam etmemiz gerekiyor. taşla örülmüş bir tabaka var. fotoğraf gönderememe sebebim siteyle alakalı. sunucu hatası veriyor.

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7529 : 07 Ekim 2015, 00:46:17 »
walkman usta şöyle kararlı bir bobinim olsaydı yapacak işim çoktu ;)

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7530 : 07 Ekim 2015, 00:56:58 »
şu an devam etmiyor ama yarın hiltiyle devam etmemiz gerekiyor. taşla örülmüş bir tabaka var. fotoğraf gönderememe sebebim siteyle alakalı. sunucu hatası veriyor.

Usta yayınlamazsan hem senin hemde sitenin adına hayırlı olacaktır. ;)

Sunucu hatası vermesinin sebebi fotografın büyük olmasından kaynaklı olabilir pixel yada boyut bakımından küçültmeniz gerekebilir.

Bulunduğunuz yer sanırım yaşantı alanına ait  bir bölge. Bulduğunuz taş parçalarına bakınca mermer türü taşların olması kalitenin orta ve üst düzeylerde olduğunun habercisidir.Ancak resimlerinizde pek işçilik göremediğimden net birşey söyleyemiyorum.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7531 : 07 Ekim 2015, 00:58:53 »

usta adres belli ;) Karadağ usta ile kontak kurunuz yada site içerisindeki bobin konusundaki linki takip ediniz.
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php/topic,5708.0.html

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7532 : 07 Ekim 2015, 01:08:16 »

usta adres belli ;) Karadağ usta ile kontak kurunuz yada site içerisindeki bobin konusundaki linki takip ediniz.
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php/topic,5708.0.html
bu linki hatmettim hocam :) en az 10 tane bobin yaptım. herkes dt9 iyi olur diyor ama denediğim kablolarda en düşük verimi ondan aldım. en iyi verimi de s-link marka cat5 den. ama mesafe ile ilgili sorunlarım var.

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7533 : 07 Ekim 2015, 06:12:12 »
meteor usta en iyi verimi emaye bakır telden alırsın ancak en önemli olay verilen om ve henri değerlerinin tutturulmasıdır omajını ölçüp bobin yapan yeterli zannediyor ancak henri değerlerini dikkate almıyor bu işle uğraşıyorsak bir henri ölçer edinmek zorundayız.saygılar.

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7534 : 07 Ekim 2015, 13:21:44 »
meteor usta en iyi verimi emaye bakır telden alırsın ancak en önemli olay verilen om ve henri değerlerinin tutturulmasıdır omajını ölçüp bobin yapan yeterli zannediyor ancak henri değerlerini dikkate almıyor bu işle uğraşıyorsak bir henri ölçer edinmek zorundayız.saygılar.
ben de bütün bobinlerimi sadece omajı ölçerek yaptım ama dediğiniz gibi kesinlikle yeterli olmuyor. elimde alelade yapılmış bir bobin var dehşet çalışıyo. onun henrisini ölçmek için bile almam gerekiyor aslında. ama 0,60 hes emaye bobin teliyle 4 adet bobin yaptım. 3 tanesini ilk denemeden sonra attım çöpe. dur ben en iyisi bi endüktans ölçer alayım şimdi :)

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7535 : 09 Ekim 2015, 20:31:22 »
ustalar tam iş üstündeyken makine çalışmaz oldu yardım edin :) elektrik verdiğimde ekrana gelen karartı geliyor ama hiçbir şekilde cihaz açılmıyor. daha önce yine yapmıştı ama kendiliğinden düzeldi. dünden beri hiç çalışmıyor. R1 ısınıyor ama çalışıyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7536 : 09 Ekim 2015, 21:32:18 »
Bobin takılı değilken de ekran gelmiyormu.
R1 i watli kullanırsınız ısınmasını engelleye bilirsiniz.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7537 : 09 Ekim 2015, 23:59:32 »
Bobin takılı değilken de ekran gelmiyormu.
R1 i watli kullanırsınız ısınmasını engelleye bilirsiniz.
Bobin takılı değilken de açılmıyor. Hoparlörden garip garip sesler geliyor şimdide.

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7538 : 10 Ekim 2015, 02:05:29 »
tuşlar çalışmıyormuş. içine toprak doldu heralde. çok şükür çalıştı.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7539 : 10 Ekim 2015, 09:46:15 »
tuşlar çalışmıyormuş. içine toprak doldu heralde. çok şükür çalıştı.

:)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.