Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922543 defa)

0 Üye ve 185 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı makdeniz

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5820 : 02 Ocak 2015, 23:20:09 »
Merhaba bugün Karadağ ustanın göndermiş olduğu Demonte kit elime ulaştı.
Titizlikle topladım :)

Yanlış bir şeyler yapmamak adına ölçtüğüm voltajları aynen yazıyorum
TL082'nin bacaklarını ve ölçtüğüm voltajlar

1 --|----|-- 8
2 --|      |-- 7
3 --|      |-- 6
4 --|----|-- 5

1)  6.050 volt
2)  6.050 volt
3)  6.025 volt
4)  0 volt
8-) 12.10 volt

Ayrıca pcb üzerinde 7 volt yazan yerde 6.050
1.6v yazan yerde 0 volt
5 volt yazan yerde 5.055 volt ölçüyorum

Eğer değerler normal ise yarın işlemci ve kalan diğer malzemelerin montajını yapacağım
Ayrıca butonlar için birde plaket hazırlayacağım

Herkese iyi akşamlar
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2015, 23:21:49 Gönderen: makdeniz »
Karanlık olmadan ışık, Ölüm olmadan yaşam olmaz...

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5821 : 03 Ocak 2015, 00:42:46 »
merhaba arkadaşlar,bugün bakır emaya 0.70mm bobin telinden bi başlık sardım.değerleri 55cm çap 1.2 ohm 400uh bakalım sonuç ne olucak

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5822 : 03 Ocak 2015, 01:26:42 »
merhaba arkadaşlar,bugün bakır emaya 0.70mm bobin telinden bi başlık sardım.değerleri 55cm çap 1.2 ohm 400uh bakalım sonuç ne olucak

itaatsiz ustam, omaj ve endüktans düşük kalmış. Mesafe düşük çıkma olasılığı ile ayrıca mosfetde sıkıntı oluşturabilir. Omajı 2.5R ila 3R ve endüktans 600-750uh den aşağı olamayacak şekilde deneme yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5823 : 03 Ocak 2015, 09:52:23 »
Merhaba bugün Karadağ ustanın göndermiş olduğu Demonte kit elime ulaştı.
Titizlikle topladım :)

Yanlış bir şeyler yapmamak adına ölçtüğüm voltajları aynen yazıyorum
TL082'nin bacaklarını ve ölçtüğüm voltajlar

1 --|----|-- 8
2 --|      |-- 7
3 --|      |-- 6
4 --|----|-- 5

1)  6.050 volt
2)  6.050 volt
3)  6.025 volt
4)  0 volt
8-) 12.10 volt

Ayrıca pcb üzerinde 7 volt yazan yerde 6.050
1.6v yazan yerde 0 volt
5 volt yazan yerde 5.055 volt ölçüyorum

Eğer değerler normal ise yarın işlemci ve kalan diğer malzemelerin montajını yapacağım
Ayrıca butonlar için birde plaket hazırlayacağım

Herkese iyi akşamlar

Merhaba,

Ölçümlerinizde bir sıkıntı yok. Biran önce çalıştığını bir videodan görmek sevindirici olacak :)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5824 : 03 Ocak 2015, 17:37:27 »
karadağ ustam ellerine sağlık güzel bir cihaz olmuş bizde yapmak isteriz devreyi destur varmı sanırım program bilgilerini yayınladınızmı fark edemedim veya nasıl elde edebiliriz

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5825 : 03 Ocak 2015, 18:32:25 »
karadağ ustam ellerine sağlık güzel bir cihaz olmuş bizde yapmak isteriz devreyi destur varmı sanırım program bilgilerini yayınladınızmı fark edemedim veya nasıl elde edebiliriz

Merhaba,

Öncelikle teşekkür ederim. Destur ne demek ben memnun olurum yaptığınız için. Program için benden yazılım yüklü pic alabilirsiniz yada bana pic gönderip programlatabilirsiniz.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5826 : 04 Ocak 2015, 01:10:35 »
Selam aleyküm ustalarım başlık yerdeyken cihazı açıyorum boşluk moduna alıyorum tune yapıyorum başlığı kaldırdıktan sonra bar boşalıyor boşluk bulmada sıkıntı yok şükür ama cihazım boşluk modundayken metal algılaması yapıyor buna çözüm bulamadım nasıl olur böyle bişey anlayamıyorum. Boşluk modundayken metali başlığa yaklaştırdığımda sanki boşluk bulmuş gibi bar doluyor. Birkaç defa yanlış çalışma yaptırdı. Sebebi nedir çözümü varmıdır. Cihazım 3s

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5827 : 04 Ocak 2015, 10:05:37 »
Selam aleyküm ustalarım başlık yerdeyken cihazı açıyorum boşluk moduna alıyorum tune yapıyorum başlığı kaldırdıktan sonra bar boşalıyor boşluk bulmada sıkıntı yok şükür ama cihazım boşluk modundayken metal algılaması yapıyor buna çözüm bulamadım nasıl olur böyle bişey anlayamıyorum. Boşluk modundayken metali başlığa yaklaştırdığımda sanki boşluk bulmuş gibi bar doluyor. Birkaç defa yanlış çalışma yaptırdı. Sebebi nedir çözümü varmıdır. Cihazım 3s

Merhaba,

Dedektör boşluk modunda iken metal algılarsa ekran dolar, boşluk algılarsa yada bobini havaya kaldırırsanız ekran boşalır. Bu normal bir durum.

Saygılar

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5828 : 04 Ocak 2015, 12:21:33 »
Karadağ ustam ben kullanımda bi hatamı yapıyorum anlamadım. Cihazı açıyorum tabi başlık yerde. Boşluk moduna alıyorum. bar tam dolu şekilde akmaya başlıyor. Birkaç defa tune yapıyorum biraz bekliyorum başlığı arama pozisyonuna aldığımda yani biraz kaldırdığımda bar tamamen boşalıyor. Başlıyorum aramaya evin önünde 1.5 metrede falan kanalizasyon logarı var üzerinden geçerken bar tamamen doluyor ama metalin üzerinden geçerkende doluyor. Şimdi bu beni nerelerde yanıltıyor bizim buralarda küp mezarlar var onları ararken boşluk modunda aramak daha sağlıklı oluyor sebebi ise küplerin içinden genellikle cam türü eşyalar çıkıyor boncuk gibi kolye gibi yani metal yok. O yüzden ararken boşluk modunda bi bakıyorum bar doluyor kazıyorum demir çıkıyor. Kullanımda bi hatam varsa onu öğrenmek istiyorum

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5829 : 04 Ocak 2015, 12:26:18 »
Yani boşluk bulduğunda ekran boşalmıyor tam aksine ekran doluyor. İlk başlangıçta bi hatamı var acaba. Başlama şeklimmi yanlış. Boşluk moduna aldığımda başlık havadamı olacak yada tune yaparken başlık havadamı olacak

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5830 : 04 Ocak 2015, 12:37:27 »
Merhaba,

Kullanımda hata yapıyorsunuz. Boşluk modunda bobini yere koyup tune yapabilirsiniz bunda bir sorun yok ama bobini ekran %80 dolu %20 boş olacak şekilde havaya kaldırmalısınız. Dedektör metal algıladığında ekran tam dolar, boşlukda yada düşük mineralli toprakda ise dolgu azalır yada tamamen boşalır. Siz logarda deneme yaptığınızda ekranı dolu olarak görüyorsanız logarın yapımında demir kullanılmış demektir.

Saygılar

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5831 : 04 Ocak 2015, 13:48:30 »
sayın daywalker akününde tam dolu olduğundan emin olun çok fark ediyor

Çevrimdışı teknik2230

• Ticari Yasaklı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #5832 : 04 Ocak 2015, 14:15:27 »
12  volttu  yukseltip  tekrar  12  volta  düşürmek  yapılabilinir  galiba  bazen  kulanıyorum akü  9 volta  düşse  bille  yine 12  volt  ama akü  ğüclü  olması  lazım  7 amper  gibi   olabilirmiki böyle  bir   şey  devreye  karadağ usta

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5833 : 04 Ocak 2015, 23:37:07 »
Yani boşluk bulduğunda ekran boşalmıyor tam aksine ekran doluyor. İlk başlangıçta bi hatamı var acaba. Başlama şeklimmi yanlış. Boşluk moduna aldığımda başlık havadamı olacak yada tune yaparken başlık havadamı olacak

Sayın daywalker arama yapacağın bölgede öncelikle metal araması yapmanı tavsiye ederim. Cihaz zaten doğrudan boşluğa ayarlanıp sadece boşluk bulacak diye bir şey yok. Ortamdaki yoğunluğun azlığını gösteriyor olarak algılayabilirsin. Ama önce metal araması yapman uygun olacaktır. Birde boşluk araması yaparken ve metal araması yaparken pulse bir cihaz olduğu için daha yavaş bir şekilde başlığı hareket ettirmelisin. Başlığın hızlı hareketi ve toprak zeminden aşağı yukarı başlık hareketleri verileri etkileyecektir. Cihazı özellikle boşluk modunda tune yaptıktan sonra mümkünse aynı düzlem üzerinde toprakta gezinmen uygun olacaktır. Boşluk ve metal aynı anda bulunuyorsa cihaz metali algılama yapacaktır.
Saygılarımla..

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5834 : 05 Ocak 2015, 00:00:14 »
Hepinize değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim çalışmalarımın sonuçlarını tekrar yazarım

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5835 : 05 Ocak 2015, 00:26:16 »
benimde bi sorum olacak arkadaşlar  büyük başlık ile küçük başlık  boşluk aramasında her.gi bir fark oluyormu
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5836 : 05 Ocak 2015, 09:45:09 »
benimde bi sorum olacak arkadaşlar  büyük başlık ile küçük başlık  boşluk aramasında her.gi bir fark oluyormu

Acemi ustam; büyük başlık ile küçük başlık arasında şöyle fark var,
1-Derin aramalarda ve büyük boşluklarda büyük başlık
2-Yüzey aramalarda ve küçük boşluklarda küçük başlık kullanılması uygun olur.
3-Boşlukda metal gibidir büyüklüğü arttıkça daha derinden algılanır.
4-Aradığın boşluğun başlıktan küçük olmaması gerekir. Yani bir metre kare bir boşluk büyük başlıkla kontrolü sağlıklı olmaz küçük başlıkla kontrol edilmesi gerekir.
5-Aranan boşluk boyutlarında bir metal hedef ile boşluk arasında ise boşluk algılanamayabilir.
6-Yoğun mineralli ve kayalık yerlerde büyük başlık küçük başlığa göre daha verimli olur.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2015, 10:01:21 Gönderen: Ankebut »

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5837 : 05 Ocak 2015, 10:18:55 »

7-Yoğun mineralli bölgede ve kayalık bölgelerde tune sık sık yapmak gerekir.
8-Yoğun mineralli ve kaya olan yerlerde küçük başlık düşük eşik ile daha iyi verim almanızı sağlar

Saygılarımla

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
pinpoint
« Yanıtla #5838 : 05 Ocak 2015, 23:52:30 »
bu cihazı yapmamaya çalışı yorum  pinpointa benzer bişey algılama çok düşük nasıl yükselte bilirim 
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5839 : 05 Ocak 2015, 23:53:38 »
**