Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922669 defa)

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gezgin_2

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7580 : 17 Ekim 2015, 11:37:40 »
slm ustalar demonte kit aldım montajda nelere dikkat etmem lazım birde kalibrasyonu bulamadım yardımcı olurmusunuz saygılar.

Çevrimdışı Azim

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7581 : 17 Ekim 2015, 17:39:35 »
herkese merhaba bir sorum olucak. bobinimin ( 30cm ) başlığı yok... tuttuğum cismin mesafesine engelmidir. Ve testlerimi ev ortamında yapıyorum cevabınız için teşekkür ederim. yaptığım testlerde Sesli ayrımda bir altın bileziği 30 cm , 1 tl yi 15 cm  den almaya başlıyor... bazen  + değer vermiyor sizce Nerede yanlışlık yapıyorum bu mesafe nasıldır Sizce Ve T1-T5 arası bir türlü sabit durmuyor çok seri bir şekilde değişiyor yanıtlarsanız çok sevinirim...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7582 : 17 Ekim 2015, 18:07:19 »
ustalar cihazı kullanmayı iyi kötü öğrendik ama bu 3d olayı için ne yapmak lazım. başlık mı farklı cihaza mı ilave yapılıyor bunu anlayamadım.
Başlıklarda değişiklik gerekmiyor.Modül ve pc program gerekli bunun için yönetimle iletişime geçmeniz yeterli.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7583 : 17 Ekim 2015, 18:09:12 »
slm ustalar demonte kit aldım montajda nelere dikkat etmem lazım birde kalibrasyonu bulamadım yardımcı olurmusunuz saygılar.
Voltaj ve frekans kontrolü yaptıktan sonra menü tuşu ile cihazı açıp kalibrasyon sayfasına geçip eğriyi yakalamanız gerekli.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7584 : 17 Ekim 2015, 18:12:56 »
herkese merhaba bir sorum olucak. bobinimin ( 30cm ) başlığı yok... tuttuğum cismin mesafesine engelmidir. Ve testlerimi ev ortamında yapıyorum cevabınız için teşekkür ederim. yaptığım testlerde Sesli ayrımda bir altın bileziği 30 cm , 1 tl yi 15 cm  den almaya başlıyor... bazen  + değer vermiyor sizce Nerede yanlışlık yapıyorum bu mesafe nasıldır Sizce Ve T1-T5 arası bir türlü sabit durmuyor çok seri bir şekilde değişiyor yanıtlarsanız çok sevinirim...
Bobin kabı mesafeye bir etki sağlamaz.Evde yaptığınız  testler için mesafe ve ayrım gayet normal.T1 ve T5 in sürekli değişmesi cihazın uygun ortamda çalışmadığını ve kalibrasyon ayarının uygun olmadığı içindir.
Dış ortamda eğriyi uygun pozisyona getirin.Trimpottan yaptığınız her küçük tur sonrası tune butonuna basın.
Mesafenin ve ayrımın yerine oturduğunu göreceksiniz.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı gezgin_2

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7585 : 17 Ekim 2015, 19:33:41 »
slm demonte kit aldım montajda nelere dikkat etmem lazım bitince ölçmem gereken voltajlar ve kalibrasyon nasıl yapılır bulamadım yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7586 : 17 Ekim 2015, 20:56:20 »
Merhaba ; birinci sayfada ki  ikinci mesajin altindaki montaj notlari adli dokumani indirip , incelersen sana yardimci olur  ;)
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7587 : 17 Ekim 2015, 21:46:31 »
slm demonte kit aldım montajda nelere dikkat etmem lazım bitince ölçmem gereken voltajlar ve kalibrasyon nasıl yapılır bulamadım yardımcı olurmusunuz
Lehim havyan kaliteli olsun malzemeleri ölçerek her malzemeyi dogru yerin tak fazla lehim eriterek kısadevre yaptırma özellikle ekran montajında sıkıntı yaşamadan çalışır saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7588 : 18 Ekim 2015, 14:08:35 »
Selam Huseyin usta,pil gostergesi bir turlu degismiyor(pili 3'te 1 olarak gosteriyor).R17 ,R22 ,R23 4.7 K yaptIm olmadI.R22 560 ohm ve R17 ve R23 4.7K yaptIm(diger cihazdaki gibi) yine olmadI.YazIlImda degisiklikmi var yoksa.Yollar ve rezistorler kontrol edilip takIldI.R22'den PIC'e giden yol baglantI normal.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Azim

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7589 : 18 Ekim 2015, 17:23:38 »
Ustam benimde pil göstergesi hiç sabit durmuyor sesli ayrımda azalıyor yada artıyor öbür modlarda da öyle ben hazır kit olarak aldım sizce nedendir.? teşekkür ederim...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7590 : 18 Ekim 2015, 17:39:09 »
Usta onu anlIyamadIm.Benimki degismiyor,3/1 gosteriyor.Ilk cihazda degisiyordu,fazladan eklenen 100K rezistore paralel 100nF kondensator ekledim duzeldi.Ilk cihaz gibi ayarladIm yine ayni.Iki cihazIn PCB'leri ayni.Olcumlerde bir hata bulamadIm.Sorun sadece o olsun.AyrI bir mini voltmetre eklerim.AyrIca PIC  v5.5 full.Inceliklerini algIlamaya calIsIyorum.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7591 : 18 Ekim 2015, 18:02:43 »
Selam Huseyin usta,pil gostergesi bir turlu degismiyor(pili 3'te 1 olarak gosteriyor).R17 ,R22 ,R23 4.7 K yaptIm olmadI.R22 560 ohm ve R17 ve R23 4.7K yaptIm(diger cihazdaki gibi) yine olmadI.YazIlImda degisiklikmi var yoksa.Yollar ve rezistorler kontrol edilip takIldI.R22'den PIC'e giden yol baglantI normal.

Yolarda yada işlemcinin ilgili pininde belki sorun vardır.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7592 : 18 Ekim 2015, 18:09:46 »
Ustam benimde pil göstergesi hiç sabit durmuyor sesli ayrımda azalıyor yada artıyor öbür modlarda da öyle ben hazır kit olarak aldım sizce nedendir.? teşekkür ederim...

Devreye sonradan eklenen 100k  lık bir direnç vardı. Onun yüzündendir. Eklemeyi unutmuşsunuzdur.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7593 : 18 Ekim 2015, 19:04:10 »

Yolarda yada işlemcinin ilgili pininde belki sorun vardır.

Hepsini tek tek elden gecirdim,baglantIlarda sorun yok.PIC'in pini ile R22 arasInda baglantIda sorun yok.Zaten + ve - orta nokta ve PIC'e baglantI var.Olsun,kucuk bir voltmetre eklerim.

Çevrimdışı Azim

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7594 : 18 Ekim 2015, 19:32:02 »

Devreye sonradan eklenen 100k  lık bir direnç vardı. Onun yüzündendir. Eklemeyi unutmuşsunuzdur.

hüseyin ustam ben hazır kit aldım sizden herşeyinin tam olması gerekmez mi ? kısaca sorunlarımı yazayım tabiki acemilikte var . t1-t5 yazısı videolardaki gibi tam oturmuyo tune yaptığım halde değişkenlik söz konusu pil göstergesini sabit durmuyo bir azalıyo bir çıkıyor ve kit le beraber gelen başlık var elimde hava testleri bileziği 30 cm den almaya başlıyo 1 tl yi 15 cm den almaya başlıyo. çok yakın olursa değer veriyor.  yardımcı olurmusunuz . ? versiyon 5.6 dır. saygılar...
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2015, 20:02:36 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7595 : 18 Ekim 2015, 19:56:46 »
hüseyin ustam ben hazır kit aldım sizden herşeyinin tam olması gerekmez mi ? kısaca sorunlarımı yazayım tabiki acemilikte var . t1-t5 yazısı videolardaki gibi tam oturmuyo tune yaptığım halde değişkenlik söz konusu pil göstergesini sabit durmuyo bir azalıyo bir çıkıyor ve kit le beraber gelen başlık var elimde hava testleri bileziği 30 cm den almaya başlıyo 1 tl yi 15 cm den almaya başlıyo. çok yakın olursa değer veriyor.  yardımcı olurmusunuz . ? versiyon 5.6 dır. saygılar...

Pil gostergesi cihazIn algIlamasInI etkilemez.Benim anladIgIma gore modul uzerindeki trimpot ile temiz arazide tam ayar yapmalIsInIz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7596 : 18 Ekim 2015, 20:02:11 »
Merhaba Azim,

Sanırım yazı boyutu ile ilgili bir sorun yaşadın. Boyut ayarlaması için mesajlarını düzenledim.

Gelelim sorunlarınıza. Her şeyin tam olmadığını neden anladınız? Ben devreyi kendinizin yaptığınızı düşünmüştüm. O nedenle direnci yazdım. Siz muhtemelen devreyi şu anda kapalı ortamda yani evde deniyorsunuz. Kapalı ortamda bulunduğunuz yere göre elektriksel gürültü olabilir ve ekranda t1...t5 arası yazılar çıkabilir. Aynı zamanda bu elektriksel gürültü pil göstergenize de etki edebilir. Aslında bunları daha önce de birçok defa yazmıştım ama 3s konusu bir hayli uzun olunca sanırım okumak istemiyor insanlar. Öte yandan elektriksek gürültü yani kapalı ortamda çalıştırılmaması mevzu kullanım kılavuzunda da yazıyor. Sizin bu ortamda 30cm den birşey algıltmanız kötü değil aksine iyi bir durum. Sizin tüm denemelerinizi arazide yapmanız gerekli. Dediğim gibi tüm bunlar daha önce forumda çok defa yazıldı çizildi. Bence konuyu baştan bir gözden geçirin. Bu soruların tümünün ve ileride aklınıza gelecek birçok sorunun cevabını göreceksiniz.

Öte yandan kit almak demek kutulama ve bobin yapma sorumluluklarını üstlenmek demektir. Yani güzel bir kutulama ve güzel bobinler ile arazide yapacağınız kullanımlarda bizim videolarımızdaki performans gibi performasn elde edebilirsiniz. Yada kötü bir kutulama ve kötü bobinler ile videolardaki performansa yaklayamayabilirsiniz.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7597 : 18 Ekim 2015, 20:12:06 »

Öte yandan devreyi adaptör gibi bişeyle besliyor olabilir misiniz? O da çok sorun çıkarır.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7598 : 18 Ekim 2015, 20:19:35 »

Devreye sonradan eklenen 100k  lık bir direnç'e paralel 100nf kondensator ekle, sorunu buyuk olasIlIkla ortadan kaldIracaktIr.Ilk DP3S' te ayni sorunla karsIlasmIstIm.

Çevrimdışı Azim

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7599 : 18 Ekim 2015, 20:39:55 »
hüseyin ustam evet evde deneme yapıyorum algılama mesafesi güzelse çok sevindim elinize sağlık...çok teşekkür ederim... bu arada jickata ustam ilgilendiğin için sanada çok teşekkür ederim.