Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922773 defa)

0 Üye ve 42 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3240 : 28 Nisan 2014, 23:41:41 »

MUSTAFA USTAAAM
Çok güzel bir video hazırlamışsın...Fon müziği on numara.
Bu gün epey uğraştım bende bir hazırlık yapacaktım olmadı.
Daha ortalık çok sarsılacak,hazırlıklı olun.Nice süprizler olacak.

Tüm camiaya duyurulur.Kanal değiştirmeyin üzülürsünüz ;)

Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3241 : 28 Nisan 2014, 23:46:34 »
işlemci ısınıyosa yapacak bişey yok çünkü işlemci arızalanmış kardeşim.yenisini temin etmen gerekiyor.bence en iyisi yolla hüseyin usta halletsin.çünkü işlemci temin etsen modülün akibeti belli deyil hadi o sağlam çıktı diyelim ya lcd onunda sağlam kalıcak olduğunu hiç zannetmiyorum

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ters besleme
« Yanıtla #3242 : 28 Nisan 2014, 23:57:15 »
itaatsiz ustam, 7805 devrede takılı ve devrede enerji yokken, 7805in bacakları arasında diiyot gibi düşünürsek tek yönlü kısa devre görüyorum. ölçü aletinin kırmızısı ortada kalmak şartıyla üç bacakta kısa devre gibi gözüküyo.. biraz daha uğraşacağım olmazsa yeni bir devre toplamayı düşünüyorum.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3243 : 29 Nisan 2014, 00:12:27 »
termograf ustam dp3s çalışırken okumuş olduğum voltaj değerlerini gösteren pdf dosyasını ekliyorum. Buna göre sizde kendi makinanızı kontrol edersiniz. Saygılar

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3244 : 29 Nisan 2014, 00:24:36 »
Zımpara elimde kaldı. :'( :'( Helal olsun...
Saygılar.

ustam bu sitede gördüğüm en güzel tepki mesajı harikasın :D :D

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3245 : 29 Nisan 2014, 00:24:58 »
walkman ustam sorun 1,6 volt okumam gereken noktada 0,44 volt okumamdan kaynaklanıyor. ama sebebini bulamadım. dp3s in malzeme listesini temin edebilirsem, tüm direnç ve küçük kondansatörleride yenileyecem. modül-pic ve lcd haricinde değiştirmediğim parça kalmasın.. ama direnç ve küçük kondansatörlerin listesini temin etmem gerekli..

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3246 : 29 Nisan 2014, 00:27:01 »
walkman ustam sorun 1,6 volt okumam gereken noktada 0,44 volt okumamdan kaynaklanıyor. ama sebebini bulamadım. dp3s in malzeme listesini temin edebilirsem, tüm direnç ve küçük kondansatörleride yenileyecem. modül-pic ve lcd haricinde değiştirmediğim parça kalmasın.. ama direnç ve küçük kondansatörlerin listesini temin etmem gerekli..

ustam sebebi vd15 vd12 bozulmuş onları değiştir.

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3247 : 29 Nisan 2014, 00:34:54 »
termograf kardeşim 7805 voltaj regülatörüdür.mosfetle yada transistörle karıştırmayın onu.onun işi 1 numaralı ayağa uygulanan 7.5 volt ila 32 volt aralığındaki voltajı sabit 5 volta indirmek.eyer o regülatör orda ısınıyorsa üzerinden fazla akım çekiliyor demektir.devrede şuanda işlemcide ısındığına göre arızalı olan eleman işlemcidir.regülatörüde o ısıtıyor.işlemciyi yerinden sök regülatörün ısınması kesilir.ben elektroniğin acemisi deyilim işim bu 16 yıllık tecrübem var.sadece dedektör yapımıyla bi alakam yoktu.oda 2 yıldır var artık.bu konuyla ilgili sana bilgi verecek nice ustalar var forumda ama farkındaysan şuan çoğu aşırı derece meşgul durumdalar.kimse yanlış anlamasın ama ustaların rahat çalışa bilmesi için kendilerine biraz zaman ayırmaları gerekir.böylesine basit bi arızayla günlerce uğraşmaya ne karadağ ustanın nede diyer büyük ustaların pek zamanı olduğunu sanmıyorum kardeşim.onun için sana söylenenleri yapman çözüme erken ulaşman açısından iyidir.selametle kal,kolay gelsin

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3248 : 29 Nisan 2014, 01:09:10 »

http://youtu.be/Jypy7TiDU4g

Mustafa eline sağık güzel bir baskıdevre, güzel bir işcilik ve güzel bir video olmuş. Çizimin dip malzemeler ile olması forumda SMD yapamayacak olanlar için önemli bir nokta. Ayrıca büyük LCD olması da görüntü açısından daha güzel olmsını sağlayacaktır. Devreyi canlı canlı görmek için sabırsızlanıyorum:)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3249 : 29 Nisan 2014, 01:49:36 »

Yaptığım işi kıymetlendirip ileti yazanlara teşekkürlerimi sunuyorum...
Bunu bir genel teşekkür olarak kabul edin lütfen...

Karadağ ustam sağolasın hafta sonu gönderecem sana...

saygı ve sevgilerimle iyi forumlar...
M-USTA-fa

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #3250 : 29 Nisan 2014, 02:03:18 »
Arkadaslar dp3s i yagmurlu islak toprakta deneyiniz var mi?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3251 : 29 Nisan 2014, 02:14:40 »
Günaydın, konuyla ilgilenene ustalarıma teşekkür ederim. Birazdan devre üzerinde voltaj ölçümleri yaptıktan sonra, modülü ve lcdyi devreden ayırıp öyle ölçüm yapacağım. Eğer yüne sonuç alamazsam 082 opampını sökmeyi düşünüyorum. Dahada olmadı pici devreden ayıracağım. Arızalı parçayı devreden ayırdığımda voltaj sorununun düzeleceğini tahmin ediyorum.
s.a. Devreye ters enerji verdiğinizde arızalanacak parçalar;
9540
1n4148
7805
pıc
lcd
modül,ve 7805 in çıkışındaki elektrolit kondansatörler.

Yapmanız gerekenler,öncelikle pıc, modül ve lcd yi devreden çıkartınız.Voltaj kontrolü yapınız.
Gerekli voltajları göremiyorsanız sırasıyla 9540 değiştirin yada 2 ve3.pınleri kısa devre edin.4148 leri değiştirin.Bu kısımdan sonra 5v hattı hariç diğer voltajlara bakın gelmediyse TL082 yide değiştirin.5v hattı için 7805 i ve çıkşındaki kondansatörleri değiştirin,kondansatörler gümlemiştir.
Daha sonra voltajlar yerine geldikten sonra modülü pıc ve lcd yi takın her birini sırayla taktıktan sonra ısı ve voltaj kontrolü yapın.
Muhtemelen sizin pıc ve lcd arızalanmıştır.
Saygılar.

Ters beslemeye ilişkin arızalanacak parçaları sırasıyla belirtmeye çalıştım.
Walkman ustanın verdiği montaj kılavuzunda voltaj değerleri ve ölçüm noktaları verilmiş.
Bende ters besleme yapmıştım ve geneldede yaparım. ;D
Kolay gelsin.
Saygılar
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2014, 02:17:29 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3252 : 29 Nisan 2014, 05:47:37 »
Mukemmel bir devre olmus M-usta-FA usta,ellerine saglIk.Gorsel video'da cok hos olmus.Gercek calIsIr halde videolarI'da bekliyoruz.

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3253 : 29 Nisan 2014, 10:24:00 »
teşekkürler gıç35 ustam
LCD modeli TG12864B V1.1 yazıyor ama pin bağlantıları WG12864A ile aynı

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3254 : 29 Nisan 2014, 14:23:38 »
usta cok guzel olmus bızede ogret su ıslerı yavvv ^-^ ^-^ ^-^

ustA Cıraksız olmaz kii

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3255 : 29 Nisan 2014, 14:31:10 »
Kepçe kamyon tamir ediyorum kaynak yapıyorum ama bu elektronik isi yapamiyom DİE kafayi siyiriyom buradaki ustalar bana uzayli gibi gelmeye başladı   
   :o ^-^

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3256 : 29 Nisan 2014, 14:42:01 »
Kepçe kamyon tamir ediyorum kaynak yapıyorum ama bu elektronik isi yapamiyom DİE kafayi siyiriyom buradaki ustalar bana uzayli gibi gelmeye başladı   
   :o ^-^

al bendende okadar :):)

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3257 : 29 Nisan 2014, 16:45:19 »
s.a. arkadişlar ve karadağ usta yelek fikrini beyendiğinize sevindim benimde bir katkım olursa ne mutlu bana ilk yeleyi yapıp resmini sitede göstermek isterim su anda çizim aşamasında en kısa sürede paylaşacağım ci haz yine ön kısımda kullanıcının rahat çalışması için yeleye cihaz için bir cep şeffaf kapaklı olacak sağ  ve sol yanlara akü yarleri taşımanız gereken tutma koları ve başlık olacak arazide uzun süre kalan arkadaşlar için çok uygun bence çantadan çıkartıp kurması zaman alıyor sadece bağlantı soketlerini çıkarıp takacaksınız okadar

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3258 : 29 Nisan 2014, 21:21:31 »
teşekkürler gıç35 ustam
LCD modeli TG12864B V1.1 yazıyor ama pin bağlantıları WG12864A ile aynı

bende bunlardan kullanıyorum çoksağlam ve mükemmel  sadece bacak sıralamasını tuturmak lazım
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3259 : 29 Nisan 2014, 21:47:04 »
s.a. arkadişlar ve karadağ usta yelek fikrini beyendiğinize sevindim benimde bir katkım olursa ne mutlu bana ilk yeleyi yapıp resmini sitede göstermek isterim su anda çizim aşamasında en kısa sürede paylaşacağım ci haz yine ön kısımda kullanıcının rahat çalışması için yeleye cihaz için bir cep şeffaf kapaklı olacak sağ  ve sol yanlara akü yarleri taşımanız gereken tutma koları ve başlık olacak arazide uzun süre kalan arkadaşlar için çok uygun bence çantadan çıkartıp kurması zaman alıyor sadece bağlantı soketlerini çıkarıp takacaksınız okadar

Murat ustam yeleğe sitemizin logosunu da eklerseniz daha şık duracağına eminim. Minik DP3S i kulaklarından asmak için göğüs hizasında mandallar da yaptırmayı unutmayın.Saygılar