Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2996738 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spedkadir

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #920 : 18 Aralık 2011, 23:26:13 »
3.5  ohm  civarı . 

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #921 : 19 Aralık 2011, 13:24:39 »
556  yi  değiştirdim. bobini  takınca  ısınımıyor.  sabit  ses  geliyor. ses  ayarı  çalışıyor.ses  potu yanındaki hold  potu çevirnce  ses  şekli  değişiyor.

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #922 : 19 Aralık 2011, 18:22:17 »
Merhaba., 556 nın üstündeki direncin ayaklarından frekansı ölçümü yapın osilatörünüz çalışıp çalışmadığını buradan öğrenebilirsiniz yada bobini tüplü tv ye yaklaştırarak ekranda yatay çizgiler çıkıp çıkmadığını kontrol edin. eğer verici devreniz çalışıyor ise

cihazı açmadan önce noise potu min.de sinyal potu minde, gain potu ortada, threshold potu ortada, manule tune potu ortada ayarlayıp cihazı açın, noise potunu max. getirin. eğer tune anahtarı otomatikte (manulede ise cihazı açtığınızda hiç ses gelmeyebilir bu sefer tune potunu biraz kısarak sesi bulabilirsiniz) ise reset  butonu ile cihazı susturun, manuelde ise manuel tune potu ile cihazı susturun gain ve threshold potu ile sesi öttü ötecek yada 3 snde bir tık sesi gelecek şekilde ayarlayın ve bobine metal yaklaştırın, alıcı devrenizdede bir sorun yok ise bu ayarları yapınca cihazın algılama yapması lazım,
eğer algılama yok ise lf357 den başlayarak voltaj kontrollerini yapın.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #923 : 19 Aralık 2011, 20:39:12 »
ilk deltayı yaptığımda aynı sorunu yaşadım öncelikle başlığı tv ye tut cizgiler oluşması lazım eğer olmuyorsa osilasyon yok demektir. benim hatam 556 tının yanındaki kon. yanlş değerde takmıştım birde buna bak derim.
saygılar..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #924 : 23 Aralık 2011, 01:03:27 »
Merhaba., 556 nın üstündeki direncin ayaklarından frekansı ölçümü yapın osilatörünüz çalışıp çalışmadığını buradan öğrenebilirsiniz yada bobini tüplü tv ye yaklaştırarak ekranda yatay çizgiler çıkıp çıkmadığını kontrol edin. eğer verici devreniz çalışıyor ise

cihazı açmadan önce noise potu min.de sinyal potu minde, gain potu ortada, threshold potu ortada, manule tune potu ortada ayarlayıp cihazı açın, noise potunu max. getirin. eğer tune anahtarı otomatikte (manulede ise cihazı açtığınızda hiç ses gelmeyebilir bu sefer tune potunu biraz kısarak sesi bulabilirsiniz) ise reset  butonu ile cihazı susturun, manuelde ise manuel tune potu ile cihazı susturun gain ve threshold potu ile sesi öttü ötecek yada 3 snde bir tık sesi gelecek şekilde ayarlayın ve bobine metal yaklaştırın, alıcı devrenizdede bir sorun yok ise bu ayarları yapınca cihazın algılama yapması lazım,
eğer algılama yok ise lf357 den başlayarak voltaj kontrollerini yapın.
teşekürler  verici çalışıyor.  manuelde   ve otomatikte  trs hold potu  ses  şiddetini  değiştiriyor.otomatikte  değiştirmemesi  gerekiyordu.  her  iki  durumda güç potu  hariç  diğer  potlar  görev yapmıyor

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #925 : 23 Aralık 2011, 21:28:39 »
yardım  edecek  yok  sanırım

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #926 : 23 Aralık 2011, 21:42:58 »
merhaba.,

kullandığınız opamp lf356 mı lf357 mi?
threshold potu her iki durumdada sesi değiştirir. siz cihazı manuele tunede ayarlamaya çalışın öncelikle potlara yukarıda yazdığım ayarları yaptınızmı?
eğer yaptıysanız sonuç nedir?
hassasiyet potunu yazmamışım bu potta ortada olacak..

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #927 : 24 Aralık 2011, 14:14:15 »
deltapulse 3 bittimi acaba karadağ ustam merakla bekliyoruz ;)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #928 : 24 Aralık 2011, 15:18:11 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle kusura bakmayın evi taşımam nedeni ile evimde birkaç gündür internet yok ve sanırım haftaya bağlanacak şuanda dışarıdan giriyorum.

Öncelikle

speedkadir;

canbayın bahsettiği gibi öncelikle manuel ayarda tune potansiyometresi ile cihazı susturabiliyormusun bak. Eğer susuyorsa algılama yapıyormu ona bak. Algılama da yapıyorsa delta pulseyi kullanıma hazırlama başlığındaki ayarları yap. Bir sorun çıkarsa buradan yardımcı oluruz.

Saygılar

protek-e;

Evet dp3 bitti. Birkaç küçük düzenleme yapıyorum. Teknoloji Ekibi Pulse dedektör bitmeden yayınlamayacağımı söylemiştim. Öncelikle o tamamlansın bende bu arada arazi testleri yapıcam ve teknolojiekibi pulse için c yazılımı ile klasik delta pulse için dijital pot devresi içinde yazılım yapıcam. Ama internet durumunu çözeyim video eklerim isterseniz.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı makedonyalı

• Yüzbaşı
« Yanıtla #929 : 24 Aralık 2011, 18:42:29 »
Ustalar yardım
             Otamatik modda ses gelmiyor  trehshold potu işlev görmüyor Gain potuyla sesi yakalıyorum bir iki salisede kendini sıfırlıyor ses kesiliyor sorun ne olabilir manuelde normal çalışıyor... Saygılar
Düşmanın acıkmışsa doyur,Susamışsa suver. Kötülüğe yenilme,kötülüğü iyilikle yen.

sametdemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #930 : 24 Aralık 2011, 22:06:55 »
Ustalar yardım
             Otamatik modda ses gelmiyor  trehshold potu işlev görmüyor Gain potuyla sesi yakalıyorum bir iki salisede kendini sıfırlıyor ses kesiliyor sorun ne olabilir manuelde normal çalışıyor... Saygılar
eğer manuelde çalışıyorsa otomatikte çalışmıyorsa büyük ihtimalle d7 tl062 bozuktur.

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #931 : 24 Aralık 2011, 23:07:38 »
Ustalar yardım

Merhaba
4066larıda kontrol etmenizi tavsiye ederim ve bir defa başıma geldi reset butonunu kontrol et
saygılar.

Çevrimdışı makedonyalı

• Yüzbaşı
« Yanıtla #932 : 25 Aralık 2011, 13:43:10 »

Merhaba
4066larıda kontrol etmenizi tavsiye ederim ve bir defa başıma geldi reset butonunu kontrol et
saygılar.

eğer manuelde çalışıyorsa otomatikte çalışmıyorsa büyük ihtimalle d7 tl062 bozuktur.

Ustalar teşekürederim yardımlarınıza TL062 D7 yi değiştirdim 4066 değiştirdim reset butonu saplam
ama sorun devam ediyor Trehshold potunda sinyali yakaladıktan sonra ses sıfırlanıyor yazmayı unuttum alıcı verici olarak bobin kullanmıyorum bobin yerine kendi yaptığım sensörü deniyorum omaj değeri 15 oM civarı yüksek omajdan olabilirmi sönümleme direnci 56 oM  saygılar...
Düşmanın acıkmışsa doyur,Susamışsa suver. Kötülüğe yenilme,kötülüğü iyilikle yen.

sametdemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #933 : 25 Aralık 2011, 14:04:02 »

Merhaba
saygılar.

Ustalar teşekürederim yardımlarınıza TL062 D7 yi değiştirdim 4066 değiştirdim reset butonu saplam
ama sorun devam ediyor Trehshold potunda sinyali yakaladıktan sonra ses sıfırlanıyor yazmayı unuttum alıcı verici olarak bobin kullanmıyorum bobin yerine kendi yaptığım sensörü deniyorum omaj değeri 15 oM civarı yüksek omajdan olabilirmi sönümleme direnci 56 oM  saygılar...

yüksek omajdan olurmu bilmiyorum ama normal 2.5-3.5  ohm civarı ve sönümlenme direnci 680 ohm olması gerekir bu şartlarda denersen daha iyi olur bu arada d7 nin etrafındaki malzemelerin doğru olup olmadığını kontrol etmeni tavsiye ederim

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #934 : 25 Aralık 2011, 14:38:28 »
Merhaba.,
önce normal şekilde devreyi çalıştırıp daha sonra modifiyeye geçmelisin, en azından bu şekilde arıza aramazsın bence sorun bobinse yada alıcıysa herneyse ona yoğunlaşırsın.

ben devreme manuel tuneyi ekledikten sonra otomatiği hiç kullanmıyorum. toprak üzerinde gezmek çok daha rahat oluyor. manuelde çalışıyor ve verim istediğin gibiyse otomatiği iptal et gitsin.  :D

Çevrimdışı makedonyalı

• Yüzbaşı
« Yanıtla #935 : 25 Aralık 2011, 19:25:13 »
Teşekürederim ustalar manuelde çalışması güzel omajı düşürüp birde öyle deneyeceğim...

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #936 : 25 Aralık 2011, 22:11:13 »
merhaba.,

threshold potu her iki durumdada sesi değiştirir. siz cihazı manuele tunede ayarlamaya çalışın öncelikle potlara yukarıda yazdığım ayarları yaptınızmı?

lf356 da var lf357  de  var  elimee  yaptım  olmoyurr

birkanbaskurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #937 : 26 Aralık 2011, 12:41:09 »
Slm arkadaşlar;
Aranıza yenı katıldım ve ilk delta pulse 2 yaptım 820ohm direnç eksik çıktıgı için daha deneme sansım olmadı fakat  ayrım devresinin pcb si var elimde ama açık şemasına ihtiyacım var malzeme listesi için butun formu taradım ama nafıle kayboldum =)) birileri bana yardım edebilirmi bu konuda =))
emege saygı diyerek teşekkur ederim.
birkan

sametdemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #938 : 26 Aralık 2011, 17:02:58 »
Slm arkadaşlar;
Aranıza yenı katıldım ve ilk delta pulse 2 yaptım 820ohm direnç eksik çıktıgı için daha deneme sansım olmadı fakat  ayrım devresinin pcb si var elimde ama açık şemasına ihtiyacım var malzeme listesi için butun formu taradım ama nafıle kayboldum =)) birileri bana yardım edebilirmi bu konuda =))
emege saygı diyerek teşekkur ederim.
birkan

açık şema şuanda yayında değil bidahaki versiyondan sonra büyük bir ihtimalle yayınlanacaktır eğer site yönetimi ile irtibata geçerseniz size özel bir gönderim olacaktır.

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #939 : 26 Aralık 2011, 18:30:33 »
merhaba.,

lf356 da var lf357  de  var  elimee  yaptım  olmoyurr

Merhaba.,
devrede bir kısa devre kontrolü, yerleşim kontrolü yapmanızı, devrenin alıcı kısmını lf 357 den başlayarak besleme voltajlarını açık şemaya göre kontrol etmenizi ve klasik delta pulse konusunun 10. sayfasındaydı sanırım opamp çıkışlarında kaç volt olması gerekiyor bobine metal yaklaştırınca artıyormu eksiliyormu bunları kontrol etmenizi tavsiye ederim..birde resim eklerseniz en azından ters bir parça varmı yardımcı oluruz..