Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997838 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mammadm

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #480 : 04 Nisan 2011, 16:38:29 »
hi again
somthing else,can you suggest me some sites about detectors?
i was member in detector-planet but now its not exists,i want some sites like this
best regards

mammadm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #481 : 06 Nisan 2011, 15:56:12 »
hi again
i have a question,the pic micro that used in delta arent exist in iran
so all of my deltas havent this part of circuit(the graphical part) so is it possible that my circuits work properly without this part?(is it possible that my circuit worked properly only with sound detection?)
im waiting...
thanks

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #482 : 06 Nisan 2011, 20:27:10 »
Merhaba konuyla alakası yok ama benim gibi bilmeyenler için paylaşmak istedim
Elektronik devre uygulamaları ııı kitabından alıntıdır.
  LF357 fet girişli kompazasyonlu opam bant genişliği 20 Mh
  LF356 fet girişli düşük güçlü opam bant genişliği 5 Mh
Bu güne kadar lf357 nin tam karşılığı lf356 biliyordum kitaba göre veriler farklı
Saygılarımla

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #483 : 06 Nisan 2011, 20:47:39 »
Bilenler malesef susuyorlar :( araştıranlar er geç buluyor işte ;) etraftaki deltaların atasının xr71 olduğu gibi xr71p nin xr71 olmadığı gibi..
lf357n enteğresi yerine jfet very low enteğre bulmak gerekiyor ve firma ların kendi üretimlerinin değişikligi oldugu gibi lf357xx uzantı da enteğrenin özelliğini değiştiriyor.Delta yapıyordum vazgeçtim xr71 şemasını anlaşılır yapıyorum şu an ingiliz şema :) Keşke orjinal bir xr serisi kutusunda görebilsek  ;D Bu yapılanlarla en ufak bir bağlantısı olmadığı ortaya çıksaydı;)
Doğru yazdım diye kızma!

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #485 : 06 Nisan 2011, 21:25:32 »
lf 357 nın  ic  yapısıyla aynı hatta  daha   iyi  gırıs  bıas  akımlarını  ve  bant genıslı bakımından....ideal   opa 606 

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/BurrBrown/mXrwuzt.pdf

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #486 : 07 Nisan 2011, 14:26:35 »
arkadaşlar atladığınız bi durum var.
deltada lf356 ile lf357 arasında pek fark göremezsiniz.çünkü deltada ilk opamp yani lf357nin kazancı düşük tutulmuştur.dolayısıyla lf356 bu devrede kullanılabilir.

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #487 : 07 Nisan 2011, 15:10:45 »
Arkadaşlar Delta Pulse 2 yi yaptım çekim çok düşük güç maksimumda bile büyük bir metali ancak 15-20 cm lerden alıyor.Önerilerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı mollax

• Yüzbaşı
« Yanıtla #488 : 07 Nisan 2011, 20:19:33 »
patates malzeme var

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #489 : 08 Nisan 2011, 00:39:01 »
arkadaşlar bende delta pulse 1 de yakaladığım mesafe ve netliği delta 2 de yakalıyamadım acaba neden malzeme aynı bobin aynı acaba neden olabilir

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #490 : 08 Nisan 2011, 08:02:45 »
Şimal benim delta da aynı durumda.
Daha önce yaptığım delta 1 lerde hiç çekim sorunu yoktu.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #491 : 08 Nisan 2011, 08:26:47 »
Arkadaşlar delta2 ile 1 de devre farkı yok dolayısı ile delta2 ile 1 aynı mesafede metal algılar. Bu videolarda da görünüyor. Fakat delta 1 de saat yönünün tersine artan potları delta2 de düzelttik. Dolayısı ile siz ayar yaparken yönlerinden dolayı problem yaşıyor olabilirsiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #492 : 08 Nisan 2011, 16:02:14 »
Değerli hocalarım Ali kaptan,Teknoloji, TEKDEDEKTÖR sizlerin bana değerli katkıları var
Ali kaptan hocam çok iyi hatırlıyorum bir yazınızda ki senin yazıların benim için çok değerlidir
şöyle demiştiniz delta pulsta birinci opam denemelerimde LF357 takıp denediğimde fulorasan titreşimlerini bile
skopta izlediğinizi fakat diğer Opam LF356 gibi opamlarda bunu yakalayamadığınızdan söz etmiştiniz
Elektronik devre uygulamaları ııı kitabından aynen aktarıyorum
  LF357 fet girişli kompazisyonlu opam bant genişliği 20 Mh
Hocam yinede fark yok diyorsanız söyledikleriniz benim için daha değerlidir.Saygılarımla

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #493 : 08 Nisan 2011, 23:18:44 »
Merhaba arkadaşlar,

Değerli metal ve değersiz metal bir arada iken dedektörün verdiği tepki için çektiğim bir videoyu paylaşmak istedim.

Saygılar

[youtube=425,350]GN8qpEoynt0[/youtube]
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #494 : 09 Nisan 2011, 11:06:45 »
Değerli hocalarım Ali kaptan,Teknoloji, TEKDEDEKTÖR sizlerin bana değerli katkıları var
Ali kaptan hocam çok iyi hatırlıyorum bir yazınızda ki senin yazıların benim için çok değerlidir
şöyle demiştiniz delta pulsta birinci opam denemelerimde LF357 takıp denediğimde fulorasan titreşimlerini bile
skopta izlediğinizi fakat diğer Opam LF356 gibi opamlarda bunu yakalayamadığınızdan söz etmiştiniz
Hocam yinede fark yok diyorsanız söyledikleriniz benim için daha değerlidir.Saygılarımla

arkadaşlar tekrar söylüyorum.evet datasheetlerde öyle yazıyor ama atladığınız nokta opampın kazancı.yani kazancı yüksek tuttuğunuzda bu değerler daha fazla önem taşır.tabiki azda olsa fark ediyor ama piyasadaki lf357lerin ne kadar dandik olduğunu düşünürsek bunu o kadar büyütmemek gerek diye düşünüyorum.şunuda unutmamak lazım parazit sinyaller ciddi sorundur.dikkat ederseniz devre tasarlayan arkadaşların çoğu bu durumdan muzdariptir.

aslında yeni bi devre tasarlıyorum ve o devre için değişik denemeler yapıyorum.yakında ev taşıma problemim var onun için bunu askıya aldım.bu arada pcb printer için de çalışıyorum.
delta üzerinde daha önce denemediğim testler yapıyorum(fazla vaktimi almadığı için).bu sitedeki arkadaşların bana katkısı çoktur.ben de sitemize katkı olması için deltayla ilgili ayrıntılı bi döküman hazırlayacağım ama bu biraz zaman alacak.

kimseye yanlış bilgi vermek istemem.verdiğim bilgiler hayali değil skop eşiliğinde tecrübe edilerek verilmiştir.
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2011, 11:08:05 Gönderen: ali kaptan »

Çevrimdışı rsumerkan

• Onbaşı
« Yanıtla #495 : 09 Nisan 2011, 12:25:51 »
arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ederim sitenizdeki bilgiler ile clone pi 2 cihazımı yaptım atmega entegremi programladım cihazım çalışır durumda cat5 kablodan 35 cm bakır telden 25 cm başlık yaptım onlarda çalışır durumda fakat derinlik havada yok denecek kadar az 1 tl hiç görmüyor, 8x10 bakır plaket 20 cm, 15 gram gümüş kütle 4cm, kömür sobası 30 cm, evin kolon içi demirleri duvardan 3 cm zor görüyor ayırım biraz sapıtık gibi bazen var bazen yok yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #496 : 09 Nisan 2011, 12:31:33 »

arkadaşlar tekrar söylüyorum.evet datasheetlerde öyle yazıyor ama atladığınız nokta opampın kazancı.yani kazancı yüksek tuttuğunuzda bu değerler daha fazla önem taşır.tabiki azda olsa fark ediyor ama piyasadaki lf357lerin ne kadar dandik olduğunu düşünürsek bunu o kadar büyütmemek gerek diye düşünüyorum.şunuda unutmamak lazım parazit sinyaller ciddi sorundur.dikkat ederseniz devre tasarlayan arkadaşların çoğu bu durumdan muzdariptir.

aslında yeni bi devre tasarlıyorum ve o devre için değişik denemeler yapıyorum.yakında ev taşıma problemim var onun için bunu askıya aldım.bu arada pcb printer için de çalışıyorum.
delta üzerinde daha önce denemediğim testler yapıyorum(fazla vaktimi almadığı için).bu sitedeki arkadaşların bana katkısı çoktur.ben de sitemize katkı olması için deltayla ilgili ayrıntılı bi döküman hazırlayacağım ama bu biraz zaman alacak.

kimseye yanlış bilgi vermek istemem.verdiğim bilgiler hayali değil skop eşiliğinde tecrübe edilerek verilmiştir.

Ali kaptanın düşüncelerine katılıyorum fark var ama abartılı değil şuna da dikkat çekmek isterim lf356 lardada bu durum söz konusu  hepsi aynı özellikte  değil  çekimde  bile gözle görülür fark var  buna da dikkat etmenizi öneririm.

Bu arada pcb printer dediniz  bu nedir ? direk pcb üzerine  baskı mıdır.?

Doğru yazdım diye kızma!

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #497 : 09 Nisan 2011, 12:32:51 »
Merhaba arkadaşlar,

Değerli metal ve değersiz metal bir arada iken dedektörün verdiği tepki için çektiğim bir videoyu paylaşmak istedim.

Saygılar

[youtube=425,350]GN8qpEoynt0[/youtube]

Güzel olmuş elinize sağlık başarılar dilerim.
Doğru yazdım diye kızma!

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #498 : 09 Nisan 2011, 12:35:18 »
Değerli hocam uykusuz, şifreli maskeli PCB-02'yi satışa sundunuzmu sonuçlarını bizimle paylaşmanızı
rica eder saygılar sunarım.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #499 : 10 Nisan 2011, 01:31:48 »
rsümerkan kardeş o konuyu clone pı bölümünde açarsan iyi olur birde clone pı bobinin direncinin düşük olması gerekeiyor bu o yüzden bobin telinin çapı 0.7 mm den az olmamalı bobin  direncide 1-2 ohum arasında olmalı o zaman iyi sonuç alabilirsin