Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921409 defa)

0 Üye ve 103 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5580 : 19 Kasım 2014, 15:28:11 »
Modül devresi yayınlanmayacak mı?

Modül devresi yayınlanmayacak mı?

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5581 : 19 Kasım 2014, 15:30:01 »
Bay17 sutam işlemci versiyonu 2.3 kart ise karadag ustadan devrenin ilk yayınlandığı dönemde yaptırmış olduğu kart

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5582 : 19 Kasım 2014, 16:36:53 »
Ustam anladığım kucuk başlıkla yuzey arama yapıyorsun , eşik 3veya 8 okadarda,farketmez mesafede, ıslak zeminde ya ottukçe tune yapacaksin veya daha stabil çalışşın diyorsan eşiği yukselteceksin , sorun yok ustam yani bu aylarda aynısını bende yaşıyorum 8)

snaypır ustam 60 lık başlık kullanıyorum.Küçük başlık kullansam dahamı iyi olurki ? bide bu yazdıgım ayrımlara baktınmı onlar hakkındaki düşüncelerin nelerdir ?

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #5583 : 19 Kasım 2014, 16:51:56 »
Bende 60 lık başlık kullaniyorum ıslak zeminde aynı, 20,30 derken bu değeri - olarak vermesi gerekli normal modda , ustam oparatorluk önemli , cihaz otebilir ama neye ottugunu anlamak size kalmış , ben okadar alıştımki ottumu hangi derinlikten nekadar buyuklugunde bir metalin çıkacağını ezberledik,
 ustam eşik 8 de kullan sıkıntı olmaz neticede sahili 2m kazamazssın ???

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5584 : 19 Kasım 2014, 16:54:33 »
skorpio ;  walkman Ustanın revize ettiği ,  Karadağ Ustanın onayladığı  versiyonu ekliyorum . Elinde olan ekran WG12864B  ise hiçbir sorun yaşamadan devren çalışır .  Bende versiyon 2.1 yüklü pic  bu devrenin üzerinde ve sorunsuz çalışıyor, elimde  TG serisi ekran vardı ve ona göre bağlantıları uyarlayıp çalıştırdım .

İlk sayfadaki tasarımda ; 
!!!PCB için 3D Yazılımda (V2.1) DİKKAT:!!!
Mcu yazılımı güncelleyerek son versiyonu kullanan arkadaşların dikkat etmesi gereken nokta :
vd12 ve vd15 diyotlar iptal (doğrudan bağlanacak) edeceklerdir. R23 4,7K olarak değişecektir.
V2.0 yazılımlı olan arkadaşlar:
vd12 ve vd15 i kısa devre yapın ve r23 ü 4,7k olarak değiştirin. Hoperlöre 100nF takın. Q5 (IRF9540) in D ve S ayaklarını kısa devre yapın. Devreye 100K Direnç eklenmiştir.R22 ile üstündeki atlama arasına.

Bu değişiklikler uygulanıyor .

Sonuç olarak ekteki  walkman ustanın çizimini yaparsan daha temiz bir iş yapmış olursun . Benim yardımcı olabileceğim sınır buraya kadar :)  Belki daha pratik bir çözüm sunacak Ustalarımız vardır .

Saygılar

'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5585 : 19 Kasım 2014, 17:06:39 »
Usta ALLAH razi olsun

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5586 : 19 Kasım 2014, 17:42:23 »
Bende 60 lık başlık kullaniyorum ıslak zeminde aynı, 20,30 derken bu değeri - olarak vermesi gerekli normal modda , ustam oparatorluk önemli , cihaz otebilir ama neye ottugunu anlamak size kalmış , ben okadar alıştımki ottumu hangi derinlikten nekadar buyuklugunde bir metalin çıkacağını ezberledik,
 ustam eşik 8 de kullan sıkıntı olmaz neticede sahili 2m kazamazssın ???

aynen snaypır usta bende o şekilde yapıyorum zaten durum normalmi anormalmi onu merak ettim sadece.Cihaz boşa ötüyor öterken havaya kaldırıyorum yine ötüyor.

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5587 : 19 Kasım 2014, 22:27:48 »
Baskiyi hazirladim dizip deneyecegim yardimci olan arkadaşlara çok tesekkur ediyorum Allah emeklerini boşa cikarmaz İnsaallah

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #5588 : 19 Kasım 2014, 22:51:02 »
Sayın skorpio hadi hayırlısı kolay gelsin saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5589 : 19 Kasım 2014, 23:07:36 »
Sağol usta

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5590 : 20 Kasım 2014, 00:38:20 »
Baskı devre güzel görünüyor , yavaş yavaş acele etmeden  ;)
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5591 : 20 Kasım 2014, 09:00:09 »
Ok usta

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5592 : 21 Kasım 2014, 12:01:54 »
Yapim asamasi

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5593 : 21 Kasım 2014, 16:05:57 »
skorpio ellerine sağlık yapım işleri güzel gidiyor. Maşaallah diyelim ;)

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5594 : 21 Kasım 2014, 16:13:54 »
Arkadaşlar selamlar,,

Ben 3S Yİ 6 AYDIR KULANIYORUM COK SUKUR SIMDIYE KADAR KAZMA CALISMADI ,ÇÜNKÜ GİTİYİMİZ YERLERDE ARADIGIMIZI BULAMADIK..
DÜN GECEKİ MEVZUMU ANLATMAK ISDERIM.
VAN DA YERE GÖYE SIGDIRA MADIKLARI BIR CIHAZ VAR ANLATTIKLARINA GORE MANYATOMETRE TABLETLİ BORULU FALAN ,ADAM 30 MİLYARA ALMIŞ... DUN BIR YERE CIHAZLA GIDIP BAKMISLAR ADAMLAR OGLEDEN CALISMAYA BASLAMIŞLAR 2 METRE KAZMISLAR GENISDE KAZDIRMIŞ ABİ :) ) NEYSE AKSAM BENI ARADILAR ABI GEL BI YERIMIZ VAR TABLETIN SARJI BITI EMIN YARIDA KALMASIN CIHAZ LAZIM DIYE.. BENDE GİTİM 60 BORU BAŞLIGIMLA.ADAMLAR GORUNCE Bİ ACAYIP BAKTILAR BU NE DIYE BUMU CIHAZ FALAN DALGA GECER GIBI NEYSE CAY İÇTİK KONUSDUK ADAM DIYORKI ASAGIDA ODA VAR ODANIN KOSESINDEDE BIR KAZAN ALTIN VAR DEDİ BENDE GORUNTUSUNU ALDIK YANLIZ SARJ BITIYI ICIN KAYMASIN DEDI ,TMM DEDIK 3S BORUMUZU CALISDIRDIK - 20 -30 ARASI VERDI :) )))) BURDA BI HALT YOK DEDIM BOSU BOSUNA KAZMISSINIZ BURDA BOŞLUK BILE YOK DEDIM ADAM LARI GORECEKTINIZ INANMADILAR KUSDULER :) ) İYİ SİZ DEVAM EDIN DEDIM BEN CIKTIM 1 SAAT SONRA ARADILAR :) ))
TENCERE CIKMIŞŞŞŞŞ  :) )))))) :D :D :D :D :D 

HALA GÜLÜYORUM ADAMLAR BUGUN ARADILAR ABI MUSAYITSEN YERIMIZE BI BAKALIM DIYEE  :D :D :D
KISACASI ARKADAŞLAR CIHAZ IYI AMA KULANIM COK COK ÖNEMLİ DELTA 3S BOL BOL KULANMAK COK IYI BILMEK LAZI,HUSEYIN HOCAM TESEKKURLER.. MEVSIM BITMEK UZERE Bİ GONDEREYIM YENİ VERSİYON YUKLEYELIM BİRDE 60 BAŞLIK YAPALIM  :D :D :D

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5595 : 21 Kasım 2014, 17:22:31 »

selam:

tencere çıkmış espiri olarakmı yazdınız yoksa hakkaten tencere çıkmışmı tencerenin çıktığı derinlik nekadarmış ayrıca siz o kısımlara delta pulse3s ile baktığınızda sinyal alabilmişmiydiniz..
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5596 : 21 Kasım 2014, 19:29:17 »
Ustalarım önemli bi sorum var.
Dedektörü açmaya çalıştıgım zaman açılıyor yazıyor altında 4 tane nokta çılıyor 1-99 saymaya geçmiyor bir türlü açılmıyor makine.diger tuşa bastıgım zaman sömünleme eğrisinin oldugu bölüm açılıyor bi sıkıntı yok o kısımda ama dedektör açılmıyor arama yapamıyorum.

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5597 : 21 Kasım 2014, 20:20:57 »

selam:

tencere çıkmış espiri olarakmı yazdınız yoksa hakkaten tencere çıkmışmı tencerenin çıktığı derinlik nekadarmış ayrıca siz o kısımlara delta pulse3s ile baktığınızda sinyal alabilmişmiydiniz..

Espiri deyil kazmışdılar zaten 2 metre ben sonra cıhaz attım benden sonra 1 metre kadar kazmışlar ciden tencere cikmis,adam kazan var demiş içi altın dolu :))))

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5598 : 21 Kasım 2014, 20:26:34 »
Ustalarım önemli bi sorum var.
Dedektörü açmaya çalıştıgım zaman açılıyor yazıyor altında 4 tane nokta çılıyor 1-99 saymaya geçmiyor bir türlü açılmıyor makine.diger tuşa bastıgım zaman sömünleme eğrisinin oldugu bölüm açılıyor bi sıkıntı yok o kısımda ama dedektör açılmıyor arama yapamıyorum.
Bir önceki sayfadaki iletiniz den de yola çıkarsak, kalibre sorunu var muhtemelen...
Cihazın açılmamasına neden olabilecek yüzeysel bir kaç durum.
Kalibre (tr1),
yakında metal veya parazit,
akü zayıf,
bobin hatalı
...
Eğriyi görebiliyorsanız fotolayın.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5599 : 21 Kasım 2014, 21:07:42 »

selam:

Espiri deyil kazmışdılar zaten 2 metre ben sonra cıhaz attım benden sonra 1 metre kadar kazmışlar ciden tencere cikmis,adam kazan var demiş içi altın dolu :) )))

Ustam 2mt kazılmış yere cihazı tutup sinyal aldıysan onun ayrım değerine bakılmaz kazmaya devam edilir, gümüş malzeme veya ısıl işlem görmüş bakırda olabilirdi orada  saygılar..
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....