Gönderen Konu: SMW TOPRAK DENEMELERİ  (Okunma sayısı 304713 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asenkron

• Ziyaretçi
Ynt: SMW TOPRAK DENEMELERİ
« Yanıtla #140 : 17 Mart 2013, 23:20:42 »
    makınanın faz dedektörleri calısıyor .integral alırken hata yapıyor diye yazdım .ayrım belli belirsiz .asırı preanfide yükseltme yapılmıs.masada calısır kalkması için cemaat gerekli.bir makinanin saglıklı calısabilecegi derinlik standart derinlik  25-30 cıvarı vlf için .toprak altı için diyorum.
acarsan toprak faz ayarını mesafe olur fakat toprakta calısmaz ayrımı saglıklı olmaz .3-5 artı ilave mesafe malzeme kalitesiyle alakalıdır.
bizım yarısımız su kadar mesafeden gösterdın yarışı degil .her gün yeni bir sey ögreniyoruz.siz sanıyomusunuz biz ustalar forum harici hiç görüsmuyoruz .birbirimizden akıl danısmıyoruz.ben senelerdir tanıdıgım ustaların sözüne itibar ederim.denemediğim karta yorum bile yapmam.
  okumakla alim olunsaydı tüm kütüphaneciler profesördü .

vlf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #141 : 17 Mart 2013, 23:24:47 »
ben cihazimin arkasindayim benim test alaninda test edelim lorenz ve mialap 5000 getir whites pi serisi acemi yada usta oldugumu napican cihaza bakican sen ... hatta 380 volt yuksek gerilimin altinda  ac ve calistir ...  kendin bizzat test et bu kadar .....

« Son Düzenleme: 17 Mart 2013, 23:38:20 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
« Yanıtla #142 : 17 Mart 2013, 23:33:00 »
vermeyen derken ! bence hoş olmuyor.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2013, 23:34:16 Gönderen: dimboz »
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #143 : 17 Mart 2013, 23:37:52 »
Merhaba,

Sayın vlf,

Benecede bu tabir hoş oladı. Bu nedenle mesajınızdaki bu bölüm kaldırılmıştır. Lütfen saygı kurallarına uyalım.

Saygılar.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ta3chv

• Yüzbaşı
« Yanıtla #144 : 18 Mart 2013, 21:47:06 »
 vlf kardeş sen hangi smw devresini önerirsin  devreyi paylaşa bilirmisin bu arada arkadaşlar kalp kırıcı  sözlerden kaçınalım herkesin görüşüne saygıduymak lazım ön yargılı ol mamak lazım  şu fani dünyada makinaların hepsi sizin olsa nolcak
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #145 : 18 Mart 2013, 21:59:54 »
vlf'nin bir paylaşımda bulunacağına pek inanmıyorum.Kendisine aynı soruyu ben de sordum.Ancak o ise kendini iddialar ile kanıtlamaya çalışıyor. En iyisi bu işe kendimiz el atmamız.

Çevrimdışı keçelerli

• Yüzbaşı
  • Goldenmask
« Yanıtla #146 : 18 Mart 2013, 22:06:09 »
ne vlf  miş  smw ile ortalığı karıştırdı
« Son Düzenleme: 18 Mart 2013, 22:31:21 Gönderen: Karadağ »
(ᵔᴥᵔ)◖⚆ᴥ⚆◗ʕ·ᴥ·ʔ(◕ᴥ◕)

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #147 : 18 Mart 2013, 22:20:54 »
gökhan usta wlf usta formumuza nasıl bir proje kazandıracak bekleyeip görelim.
« Son Düzenleme: 18 Mart 2013, 22:42:17 Gönderen: gurdal »
Amatör

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #148 : 18 Mart 2013, 22:32:04 »
Merhaba Arkadaşlar,

Keçelerli, mesajını düzenledim. Lütfen kendimize hakim olalım.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

vlf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #149 : 18 Mart 2013, 22:52:27 »
degerli arkadaslar  555 devre saglam ondan baslayin birkac arkadasa yardimci oldum 50 cm den 1 tl toprak altindan algilattirdilar baslangic icin gayet guzel...benim kendime has modiye sema ise su an fabrikasyon pcb leri bekliyorum ......ticari kaygim ve birilerini kollamak gibi bi niyetimde yok.... kaliteli malzeme kullanin fisher bobini nasil sarilmis aynen o sekilde sarim yapin .....duzgun ve bosluksuz olmali toleransli direnc kullanin       ....diger sayfalarda akort olayi yazilmis geotech de ayrintilariyla anlatilmistir .......ve hala bu cihazi calistiramamis isen ..yeni baslik acin tekrardan ve kardesce herkez devreyi montajlasin dogru degilmi benim bos vaktim yok firsat buldukca katkida bulunayim

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #150 : 18 Mart 2013, 23:53:58 »
haklısın walkman boş mevzular modifiyecilerin kavgası

« Son Düzenleme: 19 Mart 2013, 00:07:20 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #151 : 19 Mart 2013, 00:03:19 »
Ben söyleyeceklerini iki mesajda anlattım. Paylaşım filan olmayacak. Sükunetimizi korumak ve enerjimizi başka kanallara yönlendirme en akılcı çözüm olacaktır.
« Son Düzenleme: 19 Mart 2013, 00:19:11 Gönderen: walkman »

Çevrimdışı keçelerli

• Yüzbaşı
  • Goldenmask
« Yanıtla #152 : 19 Mart 2013, 18:49:53 »
vlf usta sen bana bi smw yolla 50 cm toprak altında 1 tl gören bende sana  bir vlf yollucam ne dersin

(ᵔᴥᵔ)◖⚆ᴥ⚆◗ʕ·ᴥ·ʔ(◕ᴥ◕)

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #153 : 19 Mart 2013, 21:18:16 »
selam arkadaşlar.bu gün çalıştırdım makineyi tx bobinini 470nf kondansatör ile frekans 7.5kz olana kadar 0.45mm telle sardım.rx bobininin sarımında program kullanarak tur sayısınca sardım.lc metrem olmadığı için bobinlerin henry değerlerini bilmiyorum şuan.ilk başta hiç ses yoktu makinede ama çıkış katı çalışıyodu lm358 entegresini yerinden çıkarınca devamlı ses vardı.biraz uğraştıktan sonra sorunun lm358 entegresine bağlanan lm393 entegresinin 7 numaralı ayağında temassızlık olduğunu farkettim.sorunu giderdikten sonra makine çalıştı.müşterilerden pek zaman bulamadığım için öylece bir iki kaba bobin ayarıyla 30 cm civarı 1tl algıladı.makine çalışırken crt tüplü pc ekranında parazitler oluşuyodu bide makine çalıştıktan 5 veya 7 dakika sonra insanın başı ağırmaya başlıyo.ben bana öyle geliyo zannettim ama bizim patronda bi ara beni izliyodu onunda başı ağırdı.bu arada ben rx bobinine folyo sarmadım şimdiki bobinler geçici olduğu için

vlf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #154 : 26 Mart 2013, 01:39:19 »
bu tip kapatise cok iyi sarmal kapasite kendi tabirimle ...birde benzeri var yanilmayin ayni fakat baglantiuclari govde ici kursunla lehimli geoda dikkat ederseniz bitmis semalarda fotodaki kapasiteler devre uzerinde cok onemli .....

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #155 : 27 Mart 2013, 20:27:59 »
vlf kardeşim bu tür kondansatörlerde önemli olan rakamların sonundaki harftir.kondansatörlerde dirençler gibi toleranslı devre elemanlarıdır.mesela senin paylaştığın 47nf kondansatör %5 toleransla çalışır.B %0.1-C %0.25-D %0.5-F%1.0-G%2-J%5-K%10-M%20

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #156 : 01 Nisan 2013, 23:18:02 »
vlf kardeşim şu senin cihazın videosu nerde kaldı hala beklemekteyim

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #157 : 28 Nisan 2013, 01:33:56 »
arkadaşlar sonunda SMW projemi tamamladım. İşte size bir kaç kare foto (vlf ustanın yardım ve desteği ile)
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2013, 01:44:48 Gönderen: walkman »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #158 : 28 Nisan 2013, 01:38:03 »
bunlar da devamı sonuçlarını da paylaşacağım.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2013, 01:46:42 Gönderen: walkman »

vlf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #159 : 28 Nisan 2013, 01:59:11 »
elıne saglık gayet ıyı .