Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1554358 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #1660 : 06 Eylül 2016, 05:41:06 »
Bu gün bir bizans mezarına denk geldim. Açılmış tuglalari kırılmış çıkartılmıştı. Acaba plus in tepkisi ne olacak diye bir tutarım dedim. Ama hüsran oldu. Tuğlayı algılıyor malesef. 3. Ve 4. Modda denedim yine algılıyor. İlerde birde nonferro 40 si yalı aldım.  Yüzeyi alınca oksitlenmis bir demir parçası çıktı.  Çıkınca Ferro dedi plus um. Toprak altı nonferro yüzey Ferro.   Bu iki durum hala  kalibrasyon iyi değil mi demek.

Tuğlaya sinyal almanız tuğlaya sıfırlama yapmamanızdan kaynaklanır. Tuğlaya sıfırlayın o zaman birdaha siyal vermez. Ayrım konusu sizin de yazdığınız gibi kalibrasyon düzgün olmadığından.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1661 : 06 Eylül 2016, 07:19:40 »
Sıfırlamayı 1. Modda da yapınca Tuğlayı görmüyor zaten. Özellikle 4. Modda bile Tuğlayı algılıyor ve ötüyor buna anlam veremedim ustam.
İlim ile alim olunur. Adamlık zor mesele

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1662 : 06 Eylül 2016, 07:40:57 »
Sıfırlamayı 1. Modda da yapınca Tuğlayı görmüyor zaten. Özellikle 4. Modda bile Tuğlayı algılıyor ve ötüyor buna anlam veremedim ustam.

4. modda sadece değerlilere sinyal verir neredeyse. Eğer 1. modda görmüyor ama 4. modda görüyorsa bu durum tamamen kalibrasyon hatasındandır.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1663 : 06 Eylül 2016, 07:53:59 »
Ustam Hayır yanlış anlattım galiba. 1. Modda Tuğlayı gördü cihaz. Zero yaptım Tuğlanın  üzerinde ve tekrar Tuğlayı görmedi. 3. Ve 4. Moda alınca kenarda zero yaptım ve Tuğlayı yöneldim. Üzerine gelince (4. Mod) Tuğlayı ötüyor cihaz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1664 : 06 Eylül 2016, 08:08:09 »
Ustam Hayır yanlış anlattım galiba. 1. Modda Tuğlayı gördü cihaz. Zero yaptım Tuğlanın  üzerinde ve tekrar Tuğlayı görmedi. 3. Ve 4. Moda alınca kenarda zero yaptım ve Tuğlayı yöneldim. Üzerine gelince (4. Mod) Tuğlayı ötüyor cihaz.

Tuğlaya sıfırlamazsanız öter tabii :) Alet ne bilsin tuğlayı. Öğretmeniz lazım. Öğretmek için de tuğlada tune yapmak lazım.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1665 : 06 Eylül 2016, 08:22:08 »
Sevgili cengiz 001 sıfırlamayı hangi mineralli bölgenin üzerinde yaparsan ; oradaki mineral yoğunluğu kadar algılama kapatılır.Yani cihaz sıfırlama yaptığın yerdeki mineralden daha yüksek olan mineral miktarını algılar. tuğlanın mineral yapısı yoğundur toprağa göre. eğer toprakta cihazı sıfırlarsan tuğlayı görür, eğer tuğla üzerinde sıfırlarsan tuğla ve miktarı kadar minerali algılama yapmaz.Her sıfırlamada cihazda hafızasını sıfırlar. 5 saniye önce tuğla üzerinde yaptığın sıfırlama toprak üzerinde tekrar sıfırlama yapmakla  hafızadan silinir.Son yaptığın sıfırlama hafızada kalır.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1666 : 06 Eylül 2016, 09:17:43 »

Karadağ ustam plus'ın yeteneklerini daha henüz keşfedemedik ...
- menülerin tanıtımı ve özelliklerini ...
- birinci ve ikinci  tune nerde nasıl kullanılır ...
- modların detaylı özellikleri ve arazide nasıl ayarlamamız gerektiğini ...
- vs tüm püf noktaları ...

bendeniz dahil okumayı sevmeyen bir milletiz ...
bize görsel vidyolu sesli eğitim vidyosu lazım ... ^-^

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1667 : 06 Eylül 2016, 17:11:04 »
Ben sınıf öğretmeniyim.  Okumayı çok severim. Kullanma kılavuzunu da 10 defa uygulamalı okudum...  Bu da kılavuzun 4. Modu ile ilgili açıklama kismi: 
3- Bu çalışma modu yüksek mineralli ve taşlık alanlarda kullanıma uygun çalışma modudur.
4- Bu çalışma modu çok yüksek mineralli alanlar, tuğla kırıklarının olduğu alanlar ve çukur içi kullanımlara uygun çalışma modudur.
Dikkat: Bu Modda demir ve demir türevlerine karşı mesafe
Kaybı olmaktadır....

Ki daha önce zaten Tuğlayı görmüyor du.... şimdi 4. Modda bile görüyor dedik adamlar bizi okuma özürlü ettiler

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1668 : 06 Eylül 2016, 17:18:55 »

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1669 : 06 Eylül 2016, 17:59:00 »
Cengiz ustam valla ustune alındığın için özür dilerim asıl özürlü benim baksana gözlerimde bozulmuş... :D

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1670 : 06 Eylül 2016, 18:16:40 »
Aslinda nerede ne kadar sifirladiginiz degil dir onemli olan.Sifirladiginiz yerde tugla olup olmadigini bilmektir.
Tuglaya sifirladiginizda cihaz tuglayi gormuyecek.Ancak ayni seviyedeki metalide gormeyecek.Hem nerden bilecek vatandas topragin altinda tuglami var metal mi var.
Bu sikinti tum pulse cihazlarda kismen var.Bizim bunu farkli sekilde yok etme veya gelistirme eğliminde olmamiz lazim.

Cengiz hocanin sorunlari tamamiyle iscilik,kalibrasyon ve tecrube ile alakali zamanla o da bulari kazanacaktir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1671 : 06 Eylül 2016, 18:52:09 »
Mustafa usta  estagfirullah.

Onur usta benim anladigim mod 4 te üzerinde zero yapmadan Tuğlayı görmuyor. Yoksa diğer türlü kullanımda sorun yok.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1672 : 06 Eylül 2016, 20:05:18 »

Cengiz Bey Mustafa genel itibari ile istedi. Siz üzerinize alınmayın. Sizin sorununzu adım adım çözeriz. Şimdilik ben kalibrasyona suç buluyorum çünkü demire değerli dedi dediniz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1673 : 06 Eylül 2016, 20:06:02 »

Karadağ ustam plus'ın yeteneklerini daha henüz keşfedemedik ...
- menülerin tanıtımı ve özelliklerini ...
- birinci ve ikinci  tune nerde nasıl kullanılır ...
- modların detaylı özellikleri ve arazide nasıl ayarlamamız gerektiğini ...
- vs tüm püf noktaları ...

bendeniz dahil okumayı sevmeyen bir milletiz ...
bize görsel vidyolu sesli eğitim vidyosu lazım ... ^-^

Bir video hazırlayacağım. Nasipse yarına falan halletmeye çalışırım.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1674 : 06 Eylül 2016, 21:10:45 »
Aslinda nerede ne kadar sifirladiginiz degil dir onemli olan.Sifirladiginiz yerde tugla olup olmadigini bilmektir.
Tuglaya sifirladiginizda cihaz tuglayi gormuyecek.Ancak ayni seviyedeki metalide gormeyecek.Hem nerden bilecek vatandas topragin altinda tuglami var metal mi var.
Bu sikinti tum pulse cihazlarda kismen var.Bizim bunu farkli sekilde yok etme veya gelistirme eğliminde olmamiz lazim.

Cengiz hocanin sorunlari tamamiyle iscilik,kalibrasyon ve tecrube ile alakali zamanla o da bulari kazanacaktir.

IB de o durum olmuyor ama o sistem de mono bobine uygulanamıyor. Ama düzgün kalibre edilmiş bir plus da 3. ve 4. modda işler baya iyi durumda. Bunun için birkaç video çekip siteye ekleyeceğim. Hem kalibrasyon işini hem de kullanım işini biraz anlatmaya çalışacağım.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1675 : 06 Eylül 2016, 23:02:27 »
Bayramda bende birseyler ekleyecegim.İstedigim performansi elde edemezsem aklimda daha oturmamis bir kac sey var.Onu burada tartismaya acariz.
Bu arada bendeki cihaz bedelinin iki uc kati malzeme cikardi.Ben pek kullanamadim.Ama arkadaslar her sinyali kaziyorlar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1676 : 07 Eylül 2016, 00:37:48 »
Bayramda bende birseyler ekleyecegim.İstedigim performansi elde edemezsem aklimda daha oturmamis bir kac sey var.Onu burada tartismaya acariz.
Bu arada bendeki cihaz bedelinin iki uc kati malzeme cikardi.Ben pek kullanamadim.Ama arkadaslar her sinyali kaziyorlar

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1677 : 07 Eylül 2016, 01:05:00 »
Videolarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı CengizErtas

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1678 : 07 Eylül 2016, 03:08:04 »
Slm Merhaba arkadaş lar delta pulse3s  var  ilk  deneyimim  çok başarılı oldu  ufak  baslikla arama yaptım  hüseyin abiye de burdan slm olsun  abi harika  bir makina  yapmışsın  eline  sağlık  bazı arkadaşlar  burlardada  okudum  anladigim  kadariyla  bi toprak  ayari  gidiyor  ben bir sefer  ayarladim 3 saat  hiç kapatmadim  çünkü  kapatmasını  bulamadım  oda akuden  kapaniyormus  ben coksevdim  öbür makinalar  gibi  değil  en azından  hoş bir kullanis  var makinada  bir tek ses ayarı  kısma si nerden  oluyo  onu bilmiyorum ama herseye  ramen  süper  bir makina  ses ayarını  öğreten  olursa  sevinirim 

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1679 : 07 Eylül 2016, 03:31:23 »
Cümleten selamünaleyküm t.e. Ailesi..

Cihazı topladığımı düşünen ben.. İlk ciddi denememde cihazı bozdum ve doğal olarak Karadağ ustadan yardım istedim. Bu kadar işinin arasında benim cihaz 3 günde geri geldi.. Yani benim cihaz diyorum ama değil tabi.. Karadağ ustam resmen organ nakli yapmış. Benim cihaz gitti yepisyeni bir kit geldi..
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...