Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921666 defa)

0 Üye ve 149 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4440 : 25 Temmuz 2014, 00:14:44 »
      Tivos usta bayağı zorlamışsınız hem kendinizi hem makinenizi. ;) ???
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4441 : 25 Temmuz 2014, 00:25:19 »
Evet öyle oldu. Ben pes ettin oda yandı  ^-^

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4442 : 25 Temmuz 2014, 00:30:54 »
arkadaslar guzel goruntuler elinize saglik tunelle girdinizmi. yoksa araara cokuntu olup kapanmismi. 

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4443 : 25 Temmuz 2014, 01:08:12 »
Tekin usda bır kez daha şunu anladım 3s de 1*1 başlık kullanmaya gerek yok 60 lık başlık derınlık de yeterlı gelecektır.38 başlıkla böyle bir görüntü yakaladıysan 60 lık derınlık problemi kalmaz.vede görüntüler çok net çok güzel 3d ye geçme zamanı.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4444 : 25 Temmuz 2014, 08:47:35 »
Tekim Murat usta programda bulunan ayarlarda ki grafik renk görüntülerinin bulunduğu sayfayı yayınlar mısın? Renk kodlarını aynı yaparsak bendeki makine ile arasında ki durum ne olacak. Bende makinemi bir kontrol edeyim.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4445 : 25 Temmuz 2014, 09:12:19 »
tivos usta yayınlamaya çalışayım ustalar 3 d çekiminde 38 lik başlık mükemmel derinlik veriyor 3 de haricinde daha büyük başlıkta isteyen arkadaşlar kulanabilir  ben ilk önce zaten orada bir anormallik var ise hemen 3 d ye sarılıyorum makinanın normal dedektör halinden dahaderine sinyaller gönderdiğini anladım tüneli gün yüzünde görmedim açılmış birtaraf yok sadece yamaçta birtarafına kazı yapılmış ben tam merkezden çektim mezar ve tünel görüntüsü oradan çekildi 3 metre net var hem örme kayalar hem toprak cihaz yinede o işçiliği ayırt etti bence tünel çökmemiş görüntü çok net  tünel yolunda her.gi bir dalgalanma görünmüyor sizde fark ettiyseniz ustalar şua an benim elimeki cihaz 3s eşi benzeri olmayan bir dedektör inanın yanıma ihtiyar amcalar geliyor defineci hepsi bu dedektörü gören yaptığı işi gören şaşırıyor

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4446 : 25 Temmuz 2014, 13:32:50 »
karahasan usta teşekkür ederim video ve süzgeçlerde yardımın için biraz açıklama yapayım 3d kulanan yada kullanmaya başlayacak arkadaşlar sakın kendi gömdüğünüz bir metali 2 mtreden 1 metreden alıyormu çekiyormu diye  hiç uğraşmayın doğal alanda çekin zaten cihaz net mesafeyi orada yapı gömü neyse onu söylüyor ben bugün 3 sin 3 metredeki yığma bir tepede denedim tünel ve mezarı bana olduğu gibi çekti nereden biliyorsun 3 metre olduğunu  diye sorarsanız hemen tepenin yamacına kepçe vurmuşlar ben tam merkezi yani üzerine çıktım tahminen ölçtüm  3 ü de geçebilir  ben tüneli görmedim gün yüzüne çıkmamış açılmamış inanmayan arkadaşlara resimde çekerim biraz acemice bir çekim oldu birde tepe tam hakim yerde idi korktum ama dp 3s beni yine yanılmadı oraya giderken aklımda soru işaretleri vardı inanın çekermi kaç metre görür ya rezil olursam diye ama olmadım vezir oldum karadağ ustam size ve 3sin yapımı ve tasarımında bulunun ustalara teşekkür ederim  yok böyle bir dedektör ustalar çekimi 38 lik başlıkla yaptım o kesik kesik olan yeri bütün olarak düşünün ben sağa sola doğru çektim tam tünelin üzerine gelince  hedeften şaşmış
Çekim için teşekkürler ustam,
Nacizane bir kaç sorum olacak.
38cm lik başlıkla 3m mesafeden boşluk tespit ettiğinizi yazmışsınız bana göre bu boşluğu 38lik başlıkla tespit etmek çok zor gibi...
Ayrıca tepenin bitiş noktasında değilde daha yukarıda bir boşluk olabilirmi.Yani yüzeyde,neden soruyorsan diyorsanız ben testlerimde bu çapla bu derinliğe inemedim.Benden kaynaklı bir sorunda olabilir tabiki...
Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum.Boşluk veya metal başlıktan ne kadar büyük olursa görüntü o kadar net oluşuyor.Büyük başlıkla net alınamıyan görüntü sebebi bu olmalı...
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4447 : 25 Temmuz 2014, 14:12:08 »
onur usta tepeyi kazmışlar yan tarafından benim çekim yaptığım yer tam tepesi merkezi aşağıdan doğru örme kayalar başlıyor yani kepçeyle kenerdan kazmışlar benim tahminim kazdıklara yere girdim ben 1. 77 boyondayım ona dayanarak ölçtüm yüzeyde boşluk olsa göçmesilazım ben tüneli görmedim verilere bakarak tünel yada mezar dedik 38 lik başlıkla çektim tabiki kafa karıştıran sorular var açılmadıktan sonra ne ne kdar nerede belli olmaz ama ben daha önceleride tecrübe yaşadım cihaz kaçırmıyor geçen kayada boşluğun içindeki metali buldu tahminen orası kaya mezar daha öncede 2 metrede logar boşluğunu küçük başlıkla çekmiştim giriş toplanma yeri ve çıkışını net boşluğu vermişti şu 38 lik başlık çok uygun daha büyüğü dağıtıyor metali ve boşluğu kaya mezarının içindeki boşluk uzunluk 2 m genişlik 1 m diye tahmin ediyorum oda çok net başlıklarda da bir sorun olmasın sizin
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2014, 14:19:08 Gönderen: TEKİM MURAT »

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4448 : 25 Temmuz 2014, 16:33:39 »
Merhaba sahada bügün sıcakta yaptığım bir çekim. Mihrabı çok belli olan bir kaya içi oda mezar görüntüsü. Makinemde ısınma problemi olduğu için en fazla 15 dak çekim yapabiliyorum. O yüzde 1 adet görüntü yüklüyorum. Sanırım birazda kalibrasyonla oynamam lazım. Çekim boşluk modunda yapıldı.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4449 : 25 Temmuz 2014, 16:51:28 »
    Tivos usta koyu mavi olan rengi daha açık yap yeşil tarama alan renginide aç birazdaha filitre süzgeçler ile oynayarak bu görüntünün daha iyisini elde edeceksiniz.

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4450 : 25 Temmuz 2014, 17:26:18 »
çekimde 2 tane boşluk görünüyo  zemin altı kaya mezar heralde  tünelden  odaya giriş var gibi güzel boşluk görüntüsü  usta :D :D

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4451 : 25 Temmuz 2014, 17:32:51 »
usta başlık görüntüyü çok dağıtmış daha küçük başlıkla çekseniz bence iyi olur gibi

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4452 : 25 Temmuz 2014, 17:36:28 »
      Başka görüntü varmı tivos bence boşluk tek süzgeçlerden sonra toplanıp şekillencek gibi tabiki çekimde bir hata yoksa.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4453 : 25 Temmuz 2014, 17:48:48 »
Başlık 38 lik başlık ustalar daha küçük başlıkla görüntü alabileceğimi sanmıyorum. Görüntünün dağılması kalibrasyon ve sıcaktan kaynaklanıyor olabilir.

Mammi 35 ustaya katılıyorum. Büyük ihtimalle kaya mezar. Süzgeçlerle oynayıp daha kaliteli görüntü yüklemeye çalışırım . Dediğim gibi hava 52 derecede çektim. Makine aşırı ısındığından sadece tek çekim yapabildim. Sanırım bir magnometre ile daha kaliteli olabilirdi.  ^-^ [size=78%] [/size]

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4454 : 25 Temmuz 2014, 17:56:08 »
tivos usta benimde makinada ısınma var ama sizin birazdaha fazla gibi aman dikkatli olun modülü filan yakmayın elinize sağlık bu şartlarda iyi çekim olmuş bence magnometreye gerek yok başlıkta yeterli benim düşüncem
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2014, 17:57:41 Gönderen: TEKİM MURAT »

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4455 : 25 Temmuz 2014, 23:52:28 »
tivos usta eline saglık hayırlı ugurlu olsun 3s.
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4456 : 26 Temmuz 2014, 08:04:21 »
Allah razı olsun Kaptan usta darısı başınıza.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4457 : 26 Temmuz 2014, 18:42:10 »
Evet ustalar bu gün yaptığım bir çekim. Yer altı kaya mezar odası yada çok odalı bir alan diye düşünüyorum. Çekim 38 lik başlıkla makine ayarı normal , pc ayarı boşluk konumunda yapılı. Yorumlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4458 : 26 Temmuz 2014, 21:27:36 »
    Tivos usta renklindirme iyiye gidiyo güzel net.Çekim alanının eni boyu nedir.Odadan ziyade yekpare kapaklı kaya içi sanduka mezar gibi boşluk olarak farz ettiğimiz üç noktanın enini boyunu çekim alanının yüzölçümüne göre bakarsak ince uzun sanduka bence bu üç noktanın ortasındaki anomali olan küçük yer eğer süzgeçlerle oynarken diğer büyük olanlara doğru birleşmiyorsa okadar ufak boşluk olmucana göre metal diyesim var gibi bu renklendirmeye göre mavi ile yeşilin arasına kırmızı ton koyabilirmisiniz acaba birde aynı açıdan iki resim yerine varsaydığımız boşluk olan yerin taban düzlemini görebilmek için resmi yatırıp göz hizasından bakar gibi nesneler veya boşluk yukarı gelcek şekilde resim olursa iyi olur siz zaten dediğim şekilde görüyorsunuzdur ama biz göremiyoz saygılar.

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4459 : 26 Temmuz 2014, 22:15:13 »
tivos usta bu görüntü bana halk mezarları gibi geldi