Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922691 defa)

0 Üye ve 49 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3320 : 02 Mayıs 2014, 20:56:37 »
merhaba arkadaşlar en sonunda tavsiyelere uyarak devreyi yeniden düzenledim ve sonuçları.bu kullanmış olduğum bobin 70cm çapında
http://www.upmatik.com/image/vIS
buda benim devrem
http://www.upmatik.com/image/vIX
ve ortaya çıkan sönüm eğrisi
http://www.upmatik.com/image/vIN

devre bu haliyle on numara ayrım yapıyor :) yardımcı olan tüm usta ve arkadaşlara teşekkür ederim

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3321 : 02 Mayıs 2014, 20:59:24 »
Adanali kuyu isleri tehlikeli bana kalirsa aman dikkatli olun

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3322 : 02 Mayıs 2014, 22:41:17 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkesin geçmiş kandilini kutlarım.

Termograf, Devreyi çalıştırabilmene sevindim.

Onur600, Sayısal olarak ekleme işine müsait olduğumda bakacağım ama kodu ciddi şekilde optimize ederek zaten son haline getirebildim. Bakalım başka bişeyler daha sığdırabilecek miyim.

ümit07, eğri bir hayli dik iniyor.

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3323 : 02 Mayıs 2014, 23:06:22 »
sayın karadag ustam yazılımı beta 2.0 olan cihazın olması gereken sönümleme egrisini yayınlarmısınız size zahmet. yazılım 2.0 olan arkadaşlar için aydınlatıcı yol gösterici bir bilgi olur. her şey tam gibi ama algılama mesafesi çok düşük 1 tl 5 cm altında algılıyor.

Saygılar...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3324 : 03 Mayıs 2014, 00:34:32 »
sayın karadag ustam yazılımı beta 2.0 olan cihazın olması gereken sönümleme egrisini yayınlarmısınız size zahmet. yazılım 2.0 olan arkadaşlar için aydınlatıcı yol gösterici bir bilgi olur. her şey tam gibi ama algılama mesafesi çok düşük 1 tl 5 cm altında algılıyor.

Saygılar...

ümit07 ustam pcb ye dikkatli bakınca vd14 ters montaj yapmışsınız dikkatinizden kaçmış galiba ;D

ayrıca kullandığınız kristal kaçlık onu da tam okuyamadım 4.000 yazıyor galiba ?

kutupsuz kondansatörlerin değerlerine bakınız 10 nf ile 100nf bazen karıştırılabiliniyor
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2014, 00:45:06 Gönderen: walkman »

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3325 : 03 Mayıs 2014, 01:13:05 »
evet dogru walkman ustam dikkatimden kaçmış teşekkür ederim.  kristal S4.000 yazıyor üzerinde. kutupsuz kondansatörleri kontrol edeyim tekrardan.

Saygılar...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3326 : 03 Mayıs 2014, 01:14:56 »
ümit07 ustam kristal 20 mhz (20.000) olmalı onu da değiştiriniz. ayrıca kullanmış olduğunuz dirençleri özellikle karbon dirençlerin değerlerinde olmadıklarını görüyorum. Örneğin R43 49R olması gerek sizde 41R gibi. Mümkünse metal film direnç kullanın ve ölçerek montaj yapınız
Saygılar
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2014, 01:21:46 Gönderen: walkman »

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3327 : 03 Mayıs 2014, 01:33:39 »
walkman ustam  sayın karadag ustam ne gönderdi ise onu kullandım. Yanlışlıklar olabilir önemli olan hep beraber birbirimizin yanlışlarını düzeltmemiz. Şu an benim devrenin sorunu algılama mesafesi 5 cm geçmiyor ne yaptıysam. kristalin 4.000 olması etkilermi acaba. Sayın walkman ustam teşekkür ederim.

Saygılarımla...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3328 : 03 Mayıs 2014, 01:39:56 »
devrenizde kısa devre olan yer yoktur umarım. Pcb alt tarafından kontrol ettiniz mi? İsterseniz fotolayın beraber bakalım

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3329 : 03 Mayıs 2014, 01:59:44 »
ustam ekran soketi kırıldıgı için ekranı pcb ye düz lehimledim altı görünmez ama kontrollerim sırasında bir hata yok idi

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3330 : 03 Mayıs 2014, 09:20:37 »
Kristal 20mhz. olacak...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #3331 : 03 Mayıs 2014, 09:23:00 »
sayın ümit07 kondansatörlerin bazısı 6,3v 16 v olması gerekirkengeliyor yanlış gönderilmiş kristalide 20000 kullanın devreyi montaj yaparken ölçmesini bildiyiniz tüm elemanları ölçüp takın.Sonuçta sayınKaradağın yogun çalışıyor olmasından hatalar olabilir fakat siz dikkat edeceksiniz saygılarımla.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3332 : 03 Mayıs 2014, 09:29:12 »

Çevrimdışı extremesss

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3333 : 03 Mayıs 2014, 09:45:12 »
Arkadaşlar dp3s'imi alıp aranıza katıldım, aranızda bir de cep telefonu tamircisi olsun :)
Bazı konularda yardıma ihtiyacım var mesela eşik değeri değişirse ne olur, ayrıca tune ile sıfırlamayı havada mı ? yoksa toprağa yakın yerde mi yapıyoruz ?

Çevrimdışı Termograf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3334 : 03 Mayıs 2014, 10:00:09 »
extremesss arkadaşım teknoloji ekibi adına aramıza hoşgeldin diyorum.

eşik değeri düşürüldükçe makinanın algılama mesafesi ve hassasiyet artar. mesela eşik 20'de iken 30 cmden algılanan bir metal, eşik 5 te iken 40 cmden algılanabilir. Fakat arazide kullanırken minerallerden dolayı düşük eşikte sürekli ötmeler meydana gelir. Eğer cihazı arazide düşük eşikte kullanmayı denersen taşa toprağa öttüğünü görürsün. Cihazı kullandıkça eşik olayını daha iyi anlayacağını ümit ediyorum.

tune ile sıfırlamayı havada yaparsan cihazı hava testi için sıfırlamış olursun. havada algılama testi yapacaksan havada sıfırlama yapabilirsin. ama toprakta arama yapacaksan başlık toprağa yakınken yada toprağa değerken sıfırlama yapmalısın..

Çevrimdışı extremesss

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3335 : 03 Mayıs 2014, 10:05:05 »
extremesss arkadaşım teknoloji ekibi adına aramıza hoşgeldin diyorum.

eşik değeri düşürüldükçe makinanın algılama mesafesi ve hassasiyet artar. mesela eşik 20'de iken 30 cmden algılanan bir metal, eşik 5 te iken 40 cmden algılanabilir. Fakat arazide kullanırken minerallerden dolayı düşük eşikte sürekli ötmeler meydana gelir. Eğer cihazı arazide düşük eşikte kullanmayı denersen taşa toprağa öttüğünü görürsün. Cihazı kullandıkça eşik olayını daha iyi anlayacağını ümit ediyorum.

tune ile sıfırlamayı havada yaparsan cihazı hava testi için sıfırlamış olursun. havada algılama testi yapacaksan havada sıfırlama yapabilirsin. ama toprakta arama yapacaksan başlık toprağa yakınken yada toprağa değerken sıfırlama yapmalısın..

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3336 : 03 Mayıs 2014, 11:02:42 »
Aramiza hoş geldin cihazi kullandikca bunu yapanin bir uzayli olduğunu ssnacaksin olamaz bölebisey diceksin ben cok memnunum iyiki almissin

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3337 : 03 Mayıs 2014, 13:07:35 »

Saygılar...

ümit07 ustam pcb ye dikkatli bakınca vd14 ters montaj yapmışsınız dikkatinizden kaçmış galiba ;D

ayrıca kullandığınız kristal kaçlık onu da tam okuyamadım 4.000 yazıyor galiba ?

kutupsuz kondansatörlerin değerlerine bakınız 10 nf ile 100nf bazen karıştırılabiliniyor

Merhaba usatm ses soketinin arkasindaki kondansatorde de sisme var galiba fotograf aldatmiyosa oyle gorunuyor.

Saglicakla.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3338 : 03 Mayıs 2014, 13:07:54 »
Arkadaşlar dp3s ; sahte dedektörcülerin 10 metre derine iner şudur budur hayali sözlerle piyasaya çıkmadı.

Cihaz bir çok dedektör firmasının imrendiği ve projesini kapmak için ellerinden gelen gayreti gösterdikleri bir cihazdır.

cihaz kendini hem arazi ortamında hemde doğal ortamda kendini kanıtlamış ve 10 üzerinden 10 puan almış bir cihazdır.

Lütfen cihazda mesafe düşüklüğü algılamama ayrımda hatalar gibi sebebler tamamen amatör başlıklar ve yapılan montaj hataları veya tecrübeden dolayı sorun yaşanıyor.

BU YÜZDEN TÜM ÜRÜNLERİ KARADAĞ'DAN TEMİN EDİN BU TÜRLÜ SORUNLAR YAŞAMAYINIZ.

BU İŞİ BİLEN YAPIYOR DAHA FORUMA BİLE GİRMİYOR DOĞRU ARAZİYE GİDİYOR GÜNLERCE İNMEYENLER VAR DP3S İLE ONA GÖRE MESAJ ALINMIŞTIR SANIRIM ......

Çevrimdışı extremesss

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3339 : 03 Mayıs 2014, 16:13:39 »
Arkadaşlar 50cm kalınlığı olan ve 1.5m yüksekliği olan beton köprüde boşluğu gördüremedim. Normal toprakta köstebek yuvalarında denedim, yine olmadı. Eşik 5 ve 20'de denedim farkeden birşey olmadı. Sizce neyi yanlış yapıyorum ? 

Başlığı yukarı kaldırıyorum ekranda boşluk beliriyor ama zemin altında değişim yok.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2014, 16:15:06 Gönderen: extremesss »