Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484016 defa)

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4180 : 22 Mayıs 2013, 23:16:00 »
şu an denemedim ama pic ve lcd hariç diğer elemanlar takılı iken ölçümleri yaptım son ölçtüğüm nokta çok düşük çıktı pic ve lcd yi karadağ usta bugün gönderdi elime ulaştı hazırlayıp takacağım

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4181 : 22 Mayıs 2013, 23:36:28 »
pic i  takmadan önce tüm  pinlerin voltajlarını kontrol et  ( montaj kılavuzundaki atlama yapılmış haliyle )  birde lcd nin pin voltajlarını kontrol et +5 i geçen yoksa gıç Ustamın dediği gibi dene bakalım , Saygılar.
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4182 : 23 Mayıs 2013, 00:37:21 »
Bütün devreyi baştan yeniden ölçtüm bütün değerler olması gerektiği gibi sorun yok dediğiniz gibi son olarak lcd pinlerinde +5 i geçen de yok o da normal. Şu an lcd montajınıda tamamlayıp takıp deneceğim. Sonucu bildiririm. Saygılar.

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4183 : 23 Mayıs 2013, 00:41:11 »
Arkadaşlar bir de pic in pinlerinden birinde +12V var normalmidir

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4184 : 23 Mayıs 2013, 01:01:19 »
gıç ustam ölçü aletini dediğin gibi ölçüyorum almam gereken değerler normal ama dediğim gibi pic in sol üstten 5. bacağında +12V var.

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4185 : 23 Mayıs 2013, 01:25:35 »
doğru +5v var orda. şarj devresi için takılı pinin sol ikisi birleştirin deniyodu bende birleştirdim şarjı kullanmayacağım için. şarj devresi derken tam anlayamadım am

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4186 : 23 Mayıs 2013, 02:36:13 »
ustam dediğin köşede atlamanın olduğu yerde yerde +5v gördüm ama pic in söylediğim ayağında +12v var. dediğin şarj devresi vs herşeyiyle dizdim yedek akü ve şarj pinlerinin soldaki iki uçlarınıda birleştirdim. devrede diğer noktalarda almam gereken değerlerde normal ama picde söylediğim ayakta 12v var.

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4187 : 23 Mayıs 2013, 10:48:38 »
arkadaşlar sorunu çözemedim pic deki 12v nedenini bulamadım. elemanlarıda kontrol ettim. şarj ledinin altındaki atlama iptal diye bikaç yorum var o atlama iptalmi edilecek acaba.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4188 : 23 Mayıs 2013, 11:05:06 »
arkadaşlar sorunu çözemedim pic deki 12v nedenini bulamadım. elemanlarıda kontrol ettim. şarj ledinin altındaki atlama iptal diye bikaç yorum var o atlama iptalmi edilecek acaba.
evet şarj ledinin altındaki atlama iptal edilecek

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4189 : 23 Mayıs 2013, 11:46:14 »
İlgi gösteren bütün ustalara tşk ederim sorun atlamadanmış şu an itibari ile devreye coşkuyu verdim çalıştı ekrana görüntü aldım açıldı diğer ölçümleri ve bobin olayınıda halledip çalışmalara devam.. saygılar. iyi çalışmalar arkadaşlar..

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4190 : 23 Mayıs 2013, 13:12:59 »
kardes calısmalarında basarılar ,umarım bekledigin sonucu alırsın , kolay gelsin.

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4191 : 24 Mayıs 2013, 00:57:53 »
Ustam bobin sarmaya başlayacağım ama işler çok yoğun karadağ ustadan gelen bobini kullanarak bir kaç deneme yapacağım nasıl sonuç verir bilmiyorum sonra müsait olunca uygun bikaç bobin sarma denemem olacak inş. Saygılar

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4192 : 24 Mayıs 2013, 08:14:36 »
usta tr1 le benimde sorunum var bir türlü ayar tutmuyor

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4193 : 24 Mayıs 2013, 11:16:45 »
slm arkadaşlar bir ayı geçiktir yoktum kaldığım yerden devam edeyim cihazımı kurdum açar açmaz gayet güzel çalıştı algılama iyi ayrım net deyil esas sorunum cihazın sabit ötmasi kesintisiz başlığı taktığım gibi ötmeye başlıyor  metal olsun olmasın desteğinizi bekliyorum          saygılar
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4194 : 24 Mayıs 2013, 11:25:41 »
esigi yükseltince susması gerek ,ayrıca r30 direncine 5k bir pot tak faydasını göreceksin dalgıc ustadan ögrendik, ayrım ise tr1 den tek kat aliminyum folyaya +25  demire -25 diyene kadar tr1le oyna ,kolaylık olsun diye r31 den 1,5 v ölcene kadar tr1 cevir ince ayarıda dedigim gibi folyo ve  demirle yap,kolay gelsin.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4195 : 24 Mayıs 2013, 13:51:50 »
aynen katılıyorum dalgıc usta ,ben sadece sürekli ötüp ötmedigini ögrenmek icin söledim ,  bir soruda ben soruyum dalgıc usta ;benim cihazda ne var sorun olarak evde ayarlıyorum ayrımı süper yapıyor ,ama arazide belli bir süre sonra her seye +25 diyor bu konuda ne dersin dalgıc usta ,yani bu ayar kolay kolay bozulmaz diye biliyorum ,aküde meyada gelen voltaj degişikliginden olabilirmi yani güc baglantılarında ,

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4196 : 24 Mayıs 2013, 15:31:09 »
yapmadım dalgıc usta haklısın, normal 12v 7a akü kullanıyorum   ayrıca 161 s  tesla hocamda yazmıs tahmin ettigim gibi kabloların lehimi tam olmamıssa olur diye  ,cünki cihaz sabit durunca güzel calısıyor hareket halinde iken ayarları bozuluyor ,artık hafta sonu  bakarıım .tskler dalgıc ustam. Yardım severlikte tesla hocamı aratmıyon.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4197 : 24 Mayıs 2013, 21:59:01 »
Arkadaşlar dp3 e bobin takmadan osc ekranındaki çizgi düz bobin takıncada aynı şekil. trimpotu ayarlayınca ideal osc görüntüsünü yakalayamadım.

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4198 : 25 Mayıs 2013, 02:27:10 »
arkadaşlar merhaba;
cihaza akü olarak li-ion laptop batarya pillerinden güç kaynağı yapmaya çalışıyorum fakat 4 adet bağladığımda 15,3 V gibi bir değer veriyo bu şekilde bağlasam devreye bir zarar verirmi yada yapmam gereken bir işlem varmıdır. saygılar

Çevrimdışı orbayefe

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4199 : 25 Mayıs 2013, 03:09:13 »
dalgıc usta 161. sayfada 7812 ile regüle yapma anlatılmış o şekilde yapacağım fakat elimde 4 adet pil var seri olarak bağladım araya bi tane 7812 atarsak regüle oluyo galiba bu şekilde kullansam olurmu çok fazla bilgim yok ama devreyi bitirmeyi başardım pilleri bağlamaya kafa basmadı saygılar