Gönderen Konu: PD (Pistol Dedektor)  (Okunma sayısı 125162 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: PD (Pistol Dedektor)
« Yanıtla #140 : 28 Ocak 2013, 10:32:16 »
" Forumun ilk sayfalarında  birkaçtane Video var onları bi seyrediver de bak adamlar nasıl sonuç almışlar."

Humhum usta sadece bu konularda diil bir çok konuda çok araştırmalar yapdım yapdık bu video olayı çokda inandırıcı değil biz neler gördük insanların işi gücü yok nelerle uğraşıyorlar. :)) Videolar dikkatli incelenince bi çok şey cıkıyor meydana eğerki çalışıyorsa ne güzel birşey olurdurdu özellikle mayın arama taramaları için.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #141 : 28 Ocak 2013, 10:45:37 »

TEKDEDEKTOR  Kardeş ,  İyi açıklıyorsun , ama Bu resimde Alonso PD'si metallerin titreşimine göre (rezonans)  Altın ve Gümüşü seçerek sadece o Metali algılama yaptırmış, metallerin kendine has titreşimi olmasaydı bunu başarabilirmiydi sence , nedersin?  PD'nin  Yan tarafında dört tane Metali seçmek için anahtar pozisyonlarını gösteriyor.  Altın, Bakır, Gümüş,  Hepsi.

[/quote]

HUMHUM  USTA  HIC DEDEKTOR ISMI VARMEDIM SADECE ALTININ FREKANSI DIYE KONU GECMISTI ONA KARSILIK BIR YAZI BU   İNANAIN  BU TUR PİSTOL VS CIHAZLARDAN HIC ANLAMAM  ICINDE  SENSORDE OLABILIR  VS COK YORUM YAPILIR  İNTERNET ÜZERİNDEN  HIC BI DEVREYE  GUVENMEM...  VE SES DALGALARIYLA ALAKALI KONUMDA  SURDA BI DEVRE  VAR ONU YAPIN  DEMEMISIMDIR  DEDEKTOR ADI ALTINDA ZATEN  SES DALGASIYLA CALISAN BI CIHAZ YOK CUNKU  ASADAKI  PAYLASIMDA BLOG SEMAM VAR  BOYLE CALISMA YAPIP KAFA PATLATACAKSINKI BOYLE BI SISTEM VAR DENEBILSIN ADI KONSUN BUGUNE KADAR SIZE HIC YANLIS BILGI VERMEDIM  HER YAZIM BOS VE MANTIKSIZ DEGILDIR

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=2850.40

NE TUR CIHAZ YAPARLARSA YAPSINLAR  ADINI DEDEKTOR  KOYDUKLARI ZAMAN  O ALTIN ARADINI  DUUSUNUYORUZ DIMI
YANILMAYIN  BIRBIRINIZI KANDIRMAYIN 

BUGUNE  KADAR  HIC  ANLAMADIM KONULARDA YORUM YAPMAMISIMDIR NE Pİ NE VLF VS.. BILGI PAYLASMAMISIMDIR  GECMIS YAZILARIMA HERKES BAKABILIR  SADECE   SIZE ÖNERILERDE BULUNMUSUMDUR   DEGISIK  SISTEMLERLE  UGRASMANIZ SIZE  TECRUBE  BILGI KAZANDIRIR DIYE      BENİM   ALANIM  SES DALGALARI  BASKA  BIR KONUDA HIC KAFAMI YORMAM   BAKAR GECERIM SADECE....
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2013, 10:54:38 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #142 : 28 Ocak 2013, 13:04:25 »
UStam büyük harf kullanmammanızı rica eder saygılar sunarım...
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #143 : 31 Ocak 2013, 13:39:56 »

ta3chv kardeşim nekadar zormuş senin şu Leşi bulan PD' den  bir dış görünüş fotoğrafı  çekipte burada yayınlaman , oyle çekimsersin ki sanki senden içindeki şemayı istedik, ama bilesin ki  ben dahil birçok kişi bu iş blöfdür diye  düşünmeye başladı,   Diyelim ki böyle bir yayını sırf eylence olsun  diye   yapma gereği duydun bu sana ne kazandırdı , galiba epey eylendin, yayını hiç yapmasaydın daha iyi idi veya baştan deseydin ki gizlidir diye anlayışla karşılardık. Bekleyin Paylaşacağım diyorsun icraat yok . Neyi bekliyoruz onuda bilmiyoruz.

Çevrimiçi devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #144 : 01 Şubat 2013, 11:23:03 »
bir pistol dedektördür anlamadım gitti sonu ne olacak bakalım

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #145 : 01 Şubat 2013, 16:39:36 »
devrenin  hatalı olduğunu söyleniyor madem hatalı nasıl buluyo madem hatalı olarak iş görüyo
neden düzeltme yoluna gidiliyo
yok bilgi emek bilmemne ediyo madem o kadar ediyo almaya geldimi bigiyi alanlarlar neden vermeye geldimi yarım ağızla bilgi veriyo
açık şemadan bir çok insan bir şey anlamıyo cihaz diyagramdan ne anlasın
şema  bir tek cihaz satıcınıa veriliyo
herkez ufo görmüs masum köylü gibi şaçmalıklara bakıyo bilimsel bilgiler veriliyo gibi anltımlarla
hayaller kuruluyo senaryolar yazılıyo
ultra sesler ışıklar mhz ler havlarda uçuşuyo dişe dokunur bir şey yok
gerçek sema verilmiyo ne halt olduğu hemen belli olur çünki
onun yerine internetten başka şemalar veriliyo başka videolar yükleniyoki video da cihaz kamera ötüyo
video diyosun siteni başlarında var nerde hangisi belli değil
---------------------------------------------------------------------------
ır led lazer metal tespiti yapar ancak havada önüne kağıt engel koysan algılamaz
hava gazı çevir gazı yanmasın
ses ile ancak homojen ortamda iş görür boşluk tepiti yapılır ne metal tespit eder nede ayrım yapar
2 eski üyede senelerdir boşa uraşıyo
vlfye benzeyen şemaların bobinleri küçülüyo mesafe artıyo
bizde nedense mesafeyi artırmak için büyütüyoruz
birleri mersine gidiyo diğerleri tersine gidiyo
kim hata yapıyo kim doğru yapıyo siz karar verin
----------------------------------------------------------------------------
kim ne yaparsa kendine yapar başkasına bir şey yapmaz vakitte parada sizin bol bol harcayın
kendi vakitlerinizi harcayın başkalarının değil

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #146 : 01 Şubat 2013, 17:08:08 »
slm bu başlıkta verilen devrelerle bir şey bulamazsınız bende bir şema yayınladım devrede verilmeyen bölümler var ancak bu haliyle çalışır durumda ne bulur o ayrı bir konu.aslında işin özü şuki 2opm 1osilatör 1movset le birşeyler bulmak zor.tabi arayana. ama hobi amaçlı yapacaksan çok fazla devre burda.abi bu sektörde ne paralar dönüyo öle kimse kolay kolay burda yaptığını paylaşmaz.her insan parasıyla dahi alamaz her zaman söylerim.ülkemizde projelendirilip yurtdışana satılan neler var.ah ustalarım...benden daha iyi biliyosunuz bu işleri.uydudan madaen yatakları günümüzde tesbit edilirken biz hala şöle yap 5cm artar böle yap 15cm artarın derdindeyiz...(yalnız şunu söyleyeyimki HÜSEYİN ustamı ayrı bir yere koymak lazım)söylediklerim beni bağlar kimseyi eleştiri bağbında söylemiyorum görüntü böle. herkes bildiği kadar ...saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #147 : 01 Şubat 2013, 22:01:18 »
slm en baştan ben o buluntu  resimlerinin ne olduğundan bahsettimkanımca öle... tartışmayı,eleştirmeyi çok severim bu yüzden arkadaşım azdır ama dostum çoktur,saygı sınırları içinde oldukdan sonra tadından yenmez...unutmayalımki  büyük başarılar, tartışma ve eleştiriler neticesinde ortaya çıkar...gerçi bazı arkadaşlar uslüplarını bozsada burda herkes beyfendi, harbi.....saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #148 : 01 Şubat 2013, 22:20:38 »
pd işi hikaye herkes okudu uyudu rüyasını  gördü ve son işte daha ne olacak... idda ediyorum 2008den berri yapılan tartışmalar aynen devam bir çok usta dile getirdi ama bi toplanıpta mangal yakalalım diyen olmadı.....saygılar
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2013, 22:25:23 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #149 : 01 Şubat 2013, 23:05:14 »
Arkadaşlar niye böyle umutsuz bakıyorsunuz bu olaya ,bakın 2 sayfadaki PD ler   Alonso  tarafından yapılmıştır ve çalışır bir PD dir  isterseniz onun Videosunu da gönderebilirim, daha önce de söyledim Emekli amcanın devresi ile de PD yapabilirsiniz hatta ben birzamanlar yapmıştım ancak frekans kayması olduğu için pek tatmin etmemişti ama üzerinde çalışarak iyi bir TEK TEK algılayıcı PD olacağına eminim . Benim şimdilik zaman açısından müsait olmadığımdan ancak yorum yapabiliyorum , ama Allahın izni ile birgün zamanım olduğunda LRL deki gibi iyi bir PD de yapacağıma eminim.
Siz yeterki biryerden başlayarak devam ettirin gerisi halolur.

Saygılar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #150 : 01 Şubat 2013, 23:10:12 »
slm ben umutsuz değilimde anlayışlarr çok farklı. en iyisi sezsizlik.baktınki anlaşılmıyo üsteleme haklısınde sen bilirsin usta de gitsin saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #151 : 02 Şubat 2013, 08:30:05 »
merhaba   humhum usta  sana katılıyorum   ...bıryerden baslanmalı  devamı  gelecekse  tabıii  yoksa  hıc bosa kurek sallarmı  bılen..........
......bakma      burda bı kac arkadas  zamanının   cogunu ınternet basında gecırdı ıcın  yada  bos gezenlere maaş dagıtıyorlar  buyuk ıhtımal     bızler  evlı  evine ekmek getıren sosyal  hasta olabılen normal insanız aynı zamanda calısan ve bunun yanında  bu işlerı yurutuyoruz........24 saat  dedektor  yapmıyoruz yani.....keske yapsak...

internet  mezarlından  buldunuz hurda  devreler sızı  baya uzun yıllar  oyalar......bunada sukur.....??

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #152 : 03 Şubat 2013, 03:23:22 »
Sadece raylara bakarak, trenin nereden gelecegini anlayamazsın.
----------------------------------------------------------------------------------
Aslanlar kendi hikayerlini yazmadığı sürece avcıların hikayerini dinlemek zorundasınız.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Çaydanlık bakmakla kaynamaz.
--------------------------------------------
Bin tane olasılık bir tane doğru etmez.
-----------------------------------------------
Bu sitede sadece menfaatsiz paylaşımlara  destek verilir 
Eğer gemi karaya vurduysa deniz son sözü söylemiştir..
--------------------------------
Lüzumsuz ise söndür . :)
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2013, 03:26:24 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #153 : 03 Şubat 2013, 17:00:12 »

ta3chv kardeşim nekadar zormuş senin şu Leşi bulan PD' den  bir dış görünüş fotoğrafı  çekipte burada yayınlaman , oyle çekimsersin ki sanki senden içindeki şemayı istedik, ama bilesin ki  ben dahil birçok kişi bu iş blöfdür diye  düşünmeye başladı,   Diyelim ki böyle bir yayını sırf eylence olsun  diye   yapma gereği duydun bu sana ne kazandırdı , galiba epey eylendin, yayını hiç yapmasaydın daha iyi idi veya baştan deseydin ki gizlidir diye anlayışla karşılardık. Bekleyin Paylaşacağım diyorsun icraat yok . Neyi bekliyoruz onuda bilmiyoruz.

Hi dear friend humhum
I totally agree with you. especially for ideas that you carry 8)
cordially
Nicolas

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #154 : 03 Şubat 2013, 22:13:37 »
Hi dear friend humhum
I totally agree with you. especially for ideas that you carry 8)
cordially
Nicolas

[/quote]

Thanks you Dear Nicolas, in this forum we share info or science
 for Pistol Detector , Do you have (or make)  PD of Alonso , Esteban or Morgan with coil Tx-Rx  (without telescopic antenna).
 I know that you have LRL with telescopic antenna , can you send me more info for it on private message,
  If not problem for you.

Best wish  , Neighbor.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2013, 22:16:36 Gönderen: humhum »

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #155 : 08 Şubat 2013, 02:31:51 »
tüm ustalara selam kolaygelsin humhum usta tesla ustanında söylediyi gibi sizin bu konuda takip ettiyim kadarıyla birçok araştırmanız var belki aradığınız mükembel bir cihaz bulamadınız bilmiyorum ama işyapacağına inandığınız bir alantarama varsa eyer arazide pi sistem cihazlara kılavuzluk yapabilir diye düşünüyorum tavsiye ve tecrübelerinizi teknolojiekibi ailesiyle paylaşacağınızı umuyorum saygılar

Hi humhum
Look it

The poste#36

http://www.longrangelocators.com/forums/showthread.php?p=145424#post145424

Alıntı

Geo 
Guru

Quote:
Originally Posted by Morgan 
There are a lot of founds in Greece,but people are afraid to post here about that.
anyway it will be interesting to explain about depths and distances.
And most of people who was looking for WWII gold become surprised to pick muck more old old objects...
The signal at Greece is very low compared with the signal at Portugal.
I worked with 2 PDK constructed by you but no good results. They was the same with mine, not clear beeps as at your videos or at MIJ video.

Regards

Best time
Nicolas

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #156 : 08 Şubat 2013, 02:40:44 »
Hi humhum and ozanmelih

sorry for the forst topic

Peki Humhum abi bu longrangelocators.com da konuştuğun nicolasın dedektörünü nasıl buluyorsun? 1.80 den malzeme yakalamış? Şemayla uğraştığını görüyorum ama sonuç olumlu olabilir mi sence?. Bir de bu Cryptona para verilir mi sence?

Cripton cihaza sahip olmadığımdan hiçbirşey diyemem , ama Morgandan  olsaydı güvenilir derdim.

You can look it

post number #36

http://www.longrangelocators.com/forums/showthread.php?p=145424#post145424

Geo 
Guru

Quote:
Originally Posted by Morgan 
There are a lot of founds in Greece,but people are afraid to post here about that.
anyway it will be interesting to explain about depths and distances.
And most of people who was looking for WWII gold become surprised to pick muck more old old objects...
The signal at Greece is very low compared with the signal at Portugal.
I worked with 2 PDK constructed by you but no good results. They was the same with mine, not clear beeps as at your videos or at MIJ video.

Regards

Best time
Nicolas

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #157 : 08 Şubat 2013, 19:45:49 »
 Hi Nicolas ,  Do you found any object  in  Greece with your
  PD  ( AİR MFD )  ?
  Maybe you use this schematic in your PD ( AİR MFD ).

Other question is  What think you about the Totem PD, how works, good or bad.  Can found with it anyone treasure or etc.

Regards.

Merhaba Nicolas Yunanistan'da her.gi bir nesne  buldunuz mu , sizin
   PD (AİR MFD) ile ?
 Galiba senin  PD (AİR MFD) de ,  sen  bu şemayı  kullandın.
  Diğer soru ise sen Totem PD hakkında ne düşünüyorsun  , nasıl çalışır , iyi mi  kötü mü  , onunla herhargi bir  hazine veya benzeri birşey  bulundu mu.
 Saygılar.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2013, 19:57:11 Gönderen: humhum »

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #158 : 10 Şubat 2013, 03:35:57 »
Hi Nicolas ,  Do you found any object  in  Greece with your
  PD  ( AİR MFD )  ?
  Maybe you use this schematic in your PD ( AİR MFD ).

Other question is  What think you about the Totem PD, how works, good or bad.  Can found with it anyone treasure or etc.

Regards.

Merhaba Nicolas Yunanistan'da her.gi bir nesne  buldunuz mu , sizin
   PD (AİR MFD) ile ?
 Galiba senin  PD (AİR MFD) de ,  sen  bu şemayı  kullandın.
  Diğer soru ise sen Totem PD hakkında ne düşünüyorsun  , nasıl çalışır , iyi mi  kötü mü  , onunla herhargi bir  hazine veya benzeri birşey  bulundu mu.
 Saygılar.

Hi Dear friend

A/ Hi Nicolas, Did you find an object in Greece with your
    PD (MFD air)?

R/ Yes my friend I have put that in http://www.longrangelocators.com/forum .... found with depth = 1.80m
and others find by my buyers of KING LRL

http://www.longrangelocators.com/forums/showthread.php?t=18587&page=5

A/ Maybe you use this pattern in your PD (air MFD).

R/ Not exacly. I use one frequency generator similar to TSMR1 from my friend Turk here. it is almost the same technology. and a PIC 18F628A

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4189.0

A/ Another question What do you think of the PD Totem, how good or bad. Can found treasure with anyone he or etc. ..

R/ The truth I can not say because I do not know. but I think like the machine Andreas Morgan and I do not agree with this type of PD that uses coil RX and TX and IR only detection surface

Cordially
Nicolas

Çevrimdışı fth

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #159 : 26 Mart 2013, 22:27:06 »
PD DEDEKTÖRLER PRENSİP OLARK GÜZEL AMA HER NEDENSE ÇALIŞAN BİR CİHAZ HENÜZ GÖRMEDİM YADA YAPAN AÇIKLAMIYOR. SATANDA YOK NEDENDİR BİLİNMEZ

PD DEEDEKTÖR ARIYORUM YAPAN YADA SATAN VARMI ARKADASLAR