Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484355 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2140 : 23 Eylül 2012, 14:45:14 »
Merhaba Arkadaşlar,

Maşallah çok hızlı gidiyorsunuz. Sizin hızınıza ben yetişemiyorum.

Mustafa, eline sağlık devre güzel görünüyor.

theplot1978, kutu güzel olmuş :) SMD aslında bitti ama elimde başka işler olduğundan birtürlü yayınlayamadım. Gerçi daha araziye de çıkamadık ama. Ayrıca joystick fikrini çok tuttum ;)

mahdi786, you should make 3-4R 400-600uH coil. I am using CAT6 cable and 1 tour.

ouiarabe, this detector can drive ks0108 lcd driver. If this lch have ks0108, you can use it.

mrmr16, you can use 16V for all capacitors.

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2141 : 23 Eylül 2012, 15:36:25 »
Hi to all

I could not  find U2 and u3 .what else can i use  instead them?

can i use any 4051 and 4094 or no

good luck

Regards

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
  • Kimse Hayat Kadar "SERT" Vuramaz..
« Yanıtla #2142 : 23 Eylül 2012, 16:42:52 »
slmlar..

Karadağ ustam çok önceleri bu sayfada yazmıştım yalnız okul yüzünden bir türlü fırsat bulup devreye başlayamadım,, kısmet olursa yarın devreyi basıp elemanları dizmeye başlicam,, pic için gönderirim demiştiniz ücreti mukabilinde,, bitirdiğim zaman size dönücem..

Bu arada uzun zaman olmştu smd devresini çizmeye başlamışsınız,, sabırsızlıkla bekliyorum devreyi,, yayınladığınız anda ilk yapan arkadaşlardan biri olmaya çalışıcam :)

Başarılarınızın devamını diliyorum.. SAYGILAR.
İnsan birşeyin hayalini kurduğu sürece mutlu ,, elde edince puff !!..

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2143 : 23 Eylül 2012, 17:43:24 »
mrmr16
http://www.tnctr.com/topic/135379-eca-vrt-disk-2009-dvd-full-tr-dil-secenedhi/
dowloand link
bu linkteki full yarı iletken karşılık tablosu için
----------------------------------------
bu arkadaş 2 gündür özelden genelden soruyo birisi bu entegrelerin yerine kulanabileceği başka bir şey varsa söyleyebilirmi u2 -u3  4051   4094

Çevrimdışı sedoli2

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2144 : 23 Eylül 2012, 18:11:32 »
  Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım, her şeyden önce Karadağ ustaya ve sizlere teşekkürler, proje, dayanışma ve paylaşım ancak bu kadar güzel olur. Bir solukta yazılanları okudum ve bende buradayım.
  Hemen DP3 den bir adet topladım benimde bir sorunum oldu , kitapçıkta yazan her voltaj ve frekans ölçümü var ama -Bobin Takılı Değil ikazı alıyorum ama takılı değeri 3.5ohm sönümleme direnci sağlam yerinde schotky yerine tel köprü takılı neden olabilir?  bu ikazdan başka bir adım ileri gidemiyorum

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #2145 : 23 Eylül 2012, 18:37:25 »
Thank you to all our teachers for all information
god bless you everyone

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2146 : 23 Eylül 2012, 21:04:12 »
sagolun m-usta-fa usta içim rahat etti.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2147 : 23 Eylül 2012, 21:40:57 »
s.a
cihazı tam anlamıyla topladım kutuladım ve araziye çıktım mesafe istediğimden düşük ve ayrım konusunda sıkıntılarım oldu. inşallah karadağ ustam bu sorunu çözer cihazı kutulu bir şekilde yollayacağım çok yük oldum karadağ ustama hakkını helal et ustam. bir de bu bobin takılı değil olayı bende de olmuştu ve şunu yaparak açtım. cihaz kapalıyken bobini takın. bobinin ortasına bir metal koyun. ve cihazı açın ozaman açılıyor ben böyle birşey fark ettim. inşallah sizinde sorununuz bu şekilde çözülür bu arada sizin bobin direnci yüksek 2 ohm civarı olması lazım diye biliyorum bundanda kaynaklanıyor olabilir.

saygılarımla.....
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2148 : 23 Eylül 2012, 22:07:11 »
mrmr16
http://www.tnctr.com/topic/135379-eca-vrt-disk-2009-dvd-full-tr-dil-secenedhi/
dowloand link
bu linkteki full yarı iletken karşılık tablosu için
----------------------------------------
bu arkadaş 2 gündür özelden genelden soruyo birisi bu entegrelerin yerine kulanabileceği başka bir şey varsa söyleyebilirmi u2 -u3  4051   4094

devreyi 4051 ve 4094 entegreleri olmadan da  çalıştırmak için U2 entegre soket pin leri arasına 22k direnç taksın ustam

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2149 : 23 Eylül 2012, 22:22:38 »
mustafa hocam tesekkür ettim ilgin için
mrmr16 soruyo hem yabancı hemde memleketinde bulmak zor sanırım bilgiside yok bilsem dahi zor
yardımcı olabilirsen sen olursun ancak hem belki ilerde başkaları içinde iyi olur bu bilgi
kolay gelsin iyi çalışmalar

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2150 : 23 Eylül 2012, 22:58:06 »
Herkese selamlar;
Uzun zamandır işlerimin yoğunluğundan dolayı siteye giremiyordum. bir hayli yol alınmış. Emeği geçen herkese teşekkürler. Benim cihazda bir sorun var. cihazın ekranı açılıyor fakat sadece ekranın ışığı yanıyor başka hiçbir şey yok. neden olabilir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. elektronik ve ölçme konusunda da fazla bilgi sahibi değilim. tr1 ile tl082 yi kontrol ettim, ayar yapılan bacakta hiç voltaj yok. bütün entegreleri değiştirdim. sonuç değişmedi. ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum .başka nereleri kontrol etmem gerekli.
saygılar...

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2151 : 24 Eylül 2012, 00:48:16 »
DÜZELTME;
bir önceki mesajımda tl082 diye yazmışım; D6 (tl062) olacaktı. şu anda D6'yıda ayarladım fakat ekran görüntüsü değişmedi
sadece ekranın ışığı dışında hiç bir şey yok.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2152 : 24 Eylül 2012, 02:45:21 »
DÜZELTME;
bir önceki mesajımda tl082 diye yazmışım; D6 (tl062) olacaktı. şu anda D6'yıda ayarladım fakat ekran görüntüsü değişmedi
sadece ekranın ışığı dışında hiç bir şey yok.

Ekran baglatısı kablolu ise kabloyu kontrol edin,kontrast direnclerini kontrol edin R37-R40 kolay gelsin..
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2153 : 24 Eylül 2012, 02:53:46 »
yedek cihazınkini taktım , dirençler sağlam, değişen bişey yok

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2154 : 24 Eylül 2012, 14:37:38 »
selam  Karadağ , M-usta-FA  va  Tesla^Pulse^Coil  arkadaşlar

Ben siz teşekkür ederim

sizin sağlık

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2155 : 24 Eylül 2012, 15:04:00 »
ustam ben denedim fakat kullanışlı olmadı.sen iyi montaj yaparsan iyi olur belki.kolay gelsin...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2156 : 24 Eylül 2012, 20:01:54 »
Bende nihayet bekledigim siparisleri aldIm.Huseyin ustaya siparise 74VHC4051N ,HCC4094BF ,BS250,2N7000 ve daha birkac malzeme siparis vermerdigim halde siparise ekledigi icin cok tesekkur ediyorum. Allah kendisinden razI olsun. Diger malzemeleride bu hafta alIrIm insallah ve bende DP3'u toplamaya baslIyacam.YalnIz benim bir de sorum olucak, v 2.4 ve v 3.00 PCB'de bir fark varmI.Benim yazIlIm v 3.00 zannediyorum.SaygIlarImla.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı er_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2157 : 25 Eylül 2012, 01:17:22 »
merhaba arkadaslar ben yeniyim aranızda cihazı tamamladım  fakat arıza var akşamdan beri ugrasıyorum bobin takılı olmadıgı halde cihazı acıyorum biraz bekledikten sonra 15 saniye faln tık tık başlıyor ve sonunda devamlı ötüyor bobin takılı olmadıgı halde böyle yapıyor tabi aynı şey bobin takılıykende gecerli.ölcü aletimin ekis prob akünün eksisine artı prob d5 (4066) nın 2. bacagna dokunduruyorum ötmezken 6.80 volt var yavas yavas volltaj yükseliyor haliyle tıklama sesi artıp en son düz bi şekilde ötüyor bobin takılı olmadıgı halde acaba arıza nerden kaynaklanabilir yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar ...!

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2158 : 25 Eylül 2012, 02:23:47 »
arkadaslar bu yeni yazılım bugün elime ulaştı karadag ustamızın ellerine saglık,Allah dert-keder vermesin.mükemmel olmuş herşeyiyle bu arada benim cihaz topraga ötmüyor anırım başlıktan kaynaklanıyor ve ayrımda cok hoş oldu.bu arada başlıgı 1.2 mm alüminyum bakır kaplamalı bobinaj telinden tesla ustamızın yaptıgı salyangoz sarımdan yaptım 25 cm çapında Allah ondanda razı olsun her konuda derdimize yetişiyor.herkese hayırlı çalışmalar.pulse ınız bol olsun :D
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

kosha0251

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2159 : 25 Eylül 2012, 16:08:54 »
Niceeee