Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997841 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1660 : 03 Mart 2014, 17:34:08 »
"bobini ben direk karadağ'dan aldım, sorunlu olma ihtimalini düşünmedim" yazmışsınız ondan dolayı yazdım.

Sizin sorununuz belli ozaman. 556 nın çıkış akımı feti sürmeye yetmiyor. 556 ile fet arasına bağladığınız seri direncin değerini biraz daha yükseltin yada başka marka 556 kullanın.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1661 : 03 Mart 2014, 18:05:12 »
Nasıl sorunlu olabilir ki okuduğunuz gibi o bobinle ilgili olan öneriyi diğer gelecek olan bütün önerilerin arkasına attım. Çünkü bobin dediğimiz tel markası belli kaliteli bir marka daha önce defalarca kez kullanılmış bir marka :)

Kesinlikle sizden aldığım hiç bir ürünle ilgili hiç bir problemim yok. Benim acemiliğim ve beceriksizliğimden kaynaklandığını düşünüyorum, ayarları öğrenmek de gerekli şimdi dediğiniz gibi direnci yukseltmeyi deneyceğim umarım çalışır.

Saygılar

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1662 : 03 Mart 2014, 18:52:32 »
2.2k  taktım gene düzelmedi gücü çok çok daha az açınca ısınmaya başladı biraz etkisi oldu yani orada 10k atsam her.gi birşeyi engeller mi arkadaşlar?

Çevrimdışı emirullah

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
    • teknolojiekibi
« Yanıtla #1663 : 04 Mart 2014, 13:56:47 »
İyi günler ustalar ben elektronikten hiç anlamıyorum abim elektrikçi ona güvenerek aldım demonte kiti oda fos çıktı kendim bu duruma getirdim şemadan hiç birşey çıkaramadım lsd devre bağlantısı kulaklık haporlör çıkışı sviçler nereye bağlanıyor yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Kaliteli kişi işiyle Kalitezizi ise kişiyle uğraşır

Çevrimdışı emirullah

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
    • teknolojiekibi
« Yanıtla #1664 : 04 Mart 2014, 14:55:12 »
Buda arkadan görüntüsü birde sizlere sormak istediğim resimlerde gördüğüm bobin soketleri 3 pinli ama bobin girişi 2 değilmi

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1665 : 04 Mart 2014, 16:20:47 »
emirullah  pcp bobin yazan yere bobin takmalısın besleme  yazan yere 12volt enerji vermelisin  j2 yazan  o yazanyer ortak uc h yazan yer hoplarra  k  yazan yer kulaklıktır mesela örnek vereyim dedektörü  kulaklıklı yapmayacaksan    o   ile h    hoplar baglantısıdır birde entegreleri soketli kullansaydın iyi olurdu  entegreler bazen 1 tanesinde sorun cıkıyor
« Son Düzenleme: 04 Mart 2014, 16:23:13 Gönderen: devriye20 »

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1666 : 04 Mart 2014, 18:35:12 »
bobin girişinin önündeki direnç 680 ohm, 2 watt olması gerekli yanlış bilmiyorsam benim devremde öyle bir danış arkadaşlara bence.

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1667 : 04 Mart 2014, 19:10:38 »
spark 680 ohm, 2 watt sönümleme direncidir 680 ahom uygun görülen dirnctir bu diren bobin omajına göre deyişir [/size]emirullahresimde gördügüme göre pek belli olmuyor ama sönümleme direncin waltsıs gibi geldi mofsetin önündeki ile arkadaki direnci deyiştirmenizi tavsiye ederim neyse saygılr

Çevrimdışı emirullah

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
    • teknolojiekibi
« Yanıtla #1668 : 05 Mart 2014, 01:52:56 »
Arkadaşlar öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum bobin girişi önündeki direnç yerleşim planında R5 değeri 2k2 devreyi demonte karadağ ustadan aldım kafam karıştı değiştirmelimiyim direnci şimdi ayrıca entegreler soketsiz geldi kimseden yardım alamayınca iyice araştırıp biraz alıştırma ve 4 lehim havyası değiştirdikten sonra başladım devreye olabildiğince çabuk lehimledim ısıtmadan ama ne bileyim işallah arızalı falan çıkmaz elemanlar contaları yakmak üzereyim ayrıca ledler de yok bunları isterken ne diyelim voltajı falan nedir nasıl söylenir ... Herkeze tekrar tekrar teşekkür ediyorum elinize kolunuza sağlık iyi çalışmalar

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1669 : 05 Mart 2014, 07:40:26 »
arkadaşlar benim deltam tek parayı 20mden çekıyor  kucucuk bir cımbızın ucunu 40 cmden çekıyor bu anormallik neden paranın yüzeyalanı daha yuksek ondan daha uzaktan çekmeli nasıl olabilir mantığın bittiği yerdeyim lutfen yardım edermisiniz...

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1670 : 05 Mart 2014, 07:52:44 »
arkadaşlar benim deltam tek parayı 20mden çekıyor  kucucuk bir cımbızın ucunu 40 cmden çekıyor bu anormallik neden paranın yüzeyalanı daha yuksek ondan daha uzaktan çekmeli nasıl olabilir mantığın bittiği yerdeyim lutfen yardım edermisiniz...
:D Merhaba ,
tek parayı 30cm civarı algılar lakin bahsettiğiniz cımbız demir dir muhtemelen ve ev içinde yada yoğun metal aksam olan bir yerde mesafe yanıltır ,,
 ben genelde bahçede yapıyorum son ayarları yada bobin nin  testlerini , burda önemli bir husus daha var elinizdeki bobin cat kablo ile yaptığınız ve karkası olmayan bir bobin ise bobinin şekli deformasyona uğruyor elips oluyor nebileyim o bile performansı etkiler kısaca şöyle anlatayım ,bobinler elektronikte ve dahi rf te çok çok önemlidir ler basit bir tel parçası gibi görünselerde   yerleri başkadır ayrı bir dikkat ve çalışma gerektirir ,,
saygılar
Okumak tutkuların en soylusudur,

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1671 : 05 Mart 2014, 07:58:27 »
bende bahçede deneyeceğim bugun testleri cımbız demir, eğer ayarları bitirebilirsem 30 cmye razıyım bazı arakdaşlar 40cm falan diyorlar ama hadi hayırlısı :D sonra kutulamaya geçeceğim ve lcdyi dizeceğim bobin markalı güzel kablodan yapılma 3.1 ohm...

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1672 : 05 Mart 2014, 21:09:13 »
bende bahçede deneyeceğim bugun testleri cımbız demir, eğer ayarları bitirebilirsem 30 cmye razıyım bazı arakdaşlar 40cm falan diyorlar ama hadi hayırlısı :D sonra kutulamaya geçeceğim ve lcdyi dizeceğim bobin markalı güzel kablodan yapılma 3.1 ohm...
Merhaba,
bence kutulayın sonra arazide deneyin ,,tasuma ve tutma esnasında zarar görebilir

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1673 : 06 Mart 2014, 20:01:25 »
Arkadaşlar LCD devresinde r15 r14 kaç ohm, 47pf yok bende en yakın ne takabilirim malzeme almaya gitmeyi istemıyorum yardımcı olurmusunuz.

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1674 : 06 Mart 2014, 21:32:26 »
r14-15 kontrast dirençlerinizdir ,,elinizdeki LCD ekran a göre deneyerek en ii kontrastı yakalayabilirsiniz ,ohm değerindedir ben r15 i köprülüyorum mesala hiç takmıyorum

Çevrimdışı emirullah

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
    • teknolojiekibi
« Yanıtla #1675 : 07 Mart 2014, 08:07:09 »
Arkadaşlar iyi çalışmalar bilen birisi lsd girişleriyle sviç,buton ları nereye bağlamam gerektiğini söyleyelilirmi şimdiden teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1676 : 07 Mart 2014, 17:02:03 »
beyler aynı soruları sorup durmanın anlama yok  delta pulse 2 baştan sona takip ederseniz delta pulse ile ilgi arızaları ve baglantı yerlerin cevaplarını bulursunuz  emrullah lcd devresinin baglantısı kablo ile örnek  p8,,p8 ze p5 . p5şe  p3...p3ce  p4 ...p4de lcd kartında bulun bulanan baglantı yerlerini deltaya bu şekilde baglamalısınız siwic olarakta  j3yerine  baglamalısınız baglantısı m siwicin soluna  a siwicin sagına ortadak kablo ise sivin ortasına baglanmalı  butan delta kartında  soruyorsanız butan yazan yere baglayacaksanız saygılar

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1677 : 07 Mart 2014, 19:30:26 »
beyler tek parayı ne yaptıysam 25 cmyi geçiremedim birde benim anlamadığım arkadaşlar;  potansların direncini yükseltince yükseliyor mesela güç potansı maximum dirençdeyken en çok güce çıkıyor normal mi?

Direnç ne kadar azsa o kadar şiddetli olmaz mı güç yanlış mı mantık kuruyorum ??? Lütfen arkadaşlar yardım edelim 33 civarına razıyım :D birde LCD ayrım devresindeki RX dirençleri kaç ohm dur? r14 ve r15.

birde 47pF kondansatör yok 2 tane 22pF kutupsuz kondansatorum var onları seri olarakmı bağlamak gerekli 44pF yapıp kullanmak için yardım lutfen.

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1678 : 07 Mart 2014, 19:42:25 »
spark teasla bobini sar

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1679 : 07 Mart 2014, 21:06:41 »
tesla bobini nedir? nasıl sarılır? neden ihtiyacım var normal bir bobinden farkı nedir?

beyler tek parayı ne yaptıysam 25 cmyi geçiremedim birde benim anlamadığım arkadaşlar;  potansların direncini yükseltince yükseliyor mesela güç potansı maximum dirençdeyken en çok güce çıkıyor normal mi?

Direnç ne kadar azsa o kadar şiddetli olmaz mı güç yanlış mı mantık kuruyorum  Lütfen arkadaşlar yardım edelim 33 civarına razıyım  birde LCD ayrım devresindeki RX dirençleri kaç ohm dur? r14 ve r15.

birde 47pF kondansatör yok 2 tane 22pF kutupsuz kondansatorum var onları seri olarakmı bağlamak gerekli 44pF yapıp kullanmak için yardım lutfen.