Gönderen Konu: DÜNYADAN DEFİNE HABERLERİ  (Okunma sayısı 319498 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: DÜNYADAN DEFİNE HABERLERİ
« Yanıtla #220 : 21 Eylül 2015, 21:59:26 »

BAZI DEFİNECİ HABERLERİ

22 Temmuz 2015 Bursa'da define arayan altı arkadaştan ikisi dinamit patlaması sonucu öldü.
3 Mayıs 2015 Tarsus'da define arayan üç kişi dinamit patlaması sonucu ağır yaralandı.
25 Eylül 2015 Yoztgat'ta define arayan üç kişiden biri dinamit patlaması sonucu öldü.

10 Nisan 2015 Kayseri'de define arayan dört kişiden ikisi göçük altında kalarak öldü.
20 ağustos 2014 Diyarbakır'da define arayan iki kişi göçük altında kaldı.
31 ağustos 2014 istanbul'da define arayan yedi kişiden biri göçük altında kalarak öldü.

16eylül 2015 Nevşehir'de kuyuda define arayan üç kişi metan zehirlenmesinden öldü.
3eylül 2015 Manisa'da açtıkları kuyuda define arayan dört kişiden biri metan zehirlenmesinden öldü ikisi ağır yaralandı.
21 ocak 2013 Aksaray'da açtıkları kuyuda define arayan iki arkadaştan birisi metan zehirlenmesinden öldü.

16 haziran 2015 Ordu'da define arayan arkadaşlardan biri mağaradaki suya düşerek boğuldu.
10 şubat 2009 Balıkesir'de define arayan arkadaşlardan biri dereye düşerek boğuldu.

28 mayıs 2014 Sakarya'da define arayan üç kişiden biri yüksekten düşerek öldü.
16 nisan 2014 Eskişehir'de define arayan üç kişiden biri yüksekten mağaradaki kuyuya düşerek ağır yaralandı.

Haber çok fazla ancak örnek olması amacıyla bir kaç tane seçilmiştir.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #221 : 10 Aralık 2015, 22:11:19 »
İZMİR TİREDE DEFİNE BULUNDU ANCAK BULANLAR PAY ALAMIYORLAR.

15 Kasım tarihinde İzmirin Tire ilçesi tarihi kutu hanın restorasyon çalışması sırasında ,hanın duvar içinde gizli bir bölmede bulunan çömlek içinden define çıktı.790 adet altın para ile 226 adet gümüş para bulundu. İnceleme yapıldıktan sonra ise paraların son altı padişah devrinde öncesine ait olduğu için tarihi eser niteliği taşıdığı bu yüzden de bulanların bir hakkı olmadığı belirtildi. Yani bulunan eserler müzeye kaldırılacak; ancak bir ödül niteliğinde belirlenen ücret hak sahiplerine ödenebilecek.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #222 : 28 Aralık 2015, 21:28:53 »

2 METRE DERİNDEN ŞEHİR ÇIKTI.

Isparta yalvaç ta bulunan Psidia Antiochheia antik kentinde bulunan yedi kiliseden dördü ortaya çıkartıldı. Muhtemelen biryangın sonucu terkedilen şehirde bir çok tarihi kalıntı gün yüzüne çıkartıldı. Ayrıca kilise içinde altı adet mezar bulundu. Toprak tarafından üstü örtülen şehir yaklaşık iki metre derinlikten ortaya çıkartıldı.

Çevrimdışı fearless_035

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #223 : 28 Aralık 2015, 22:16:46 »
Ankebut ustam TSK.ler
"Hayat bir tecrubedir yasamak gerekir.." ;)

"T€kNoLojī €kīBī"

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #224 : 29 Aralık 2015, 17:40:00 »
Ankebut ustam TSK.ler
Sağol fearless_035 dostum hayırlı gezmeler...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #225 : 30 Aralık 2015, 21:28:43 »
AĞAÇ İÇİNDE DEFİNE ARAYANLAR

Uzun yıllar önce bir dostum anlatmıştı ağacın içindeki defineyi bir vatandaş çıkartmış sonrada istifa etmiş kaybolmuştu diye. Hep düşünmüşümdür acaba bir ağacın içinde define nasıl olur diye, yani bir kovuk mu var bir delik mi var diye düşünüp dururdum. Ama gel  gör ki; bu ağaçları gördükten sonra anladım ki; toprak altında bulunan bir define veya bir eser ağaçlar tarafından büyürken etrafı sarılarak kaynaşabiliyorlar. Böylece kalın gövdeli bir ağacın içinde de izole edilmiş bir şekilde saklanabiliyorlar. Yani ağaçta da define olabilirmiş demek ki;

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #226 : 01 Ocak 2016, 21:57:32 »
YABANCI BİR SİTEDEN ALDIM.

Üç tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemiz ve bunu anlayan insanlarımız, amerikalı geliyor, alman geliyor,japon geliyor, bütün dünyanın araştırmacıları geliyor, her  yeri araştırıyorlar, toprak üstü olmadı denizlerin diplerini araştırıyorlar, bizimkilerde yan gelip yatıyor; bizde sağ olsunlar onlardan(yabancılardın) öğreniyoruz her şeyi...
Sinop ilimizin yaklaşık 15 mil ( 1 deniz mili: 1852 metre) açığında denizin yaklaşık 105 metre derinliğinde batık bir şehir keşfediyorlar, evet 105 metre bayağı iyi bir derinlik, kara parçasının çökmediğini varsayarsak, istanbul boğazının nehir olarak aktığı dönemler diyebiliriz.Şehir hakkında detaylı bilgi bulamadım, ancak araştırma yapan ekibin çektiği bir kaç resim buldum. Keşfin yapıldığı tarih 2000 yılında olduğu için görüntüler kaliteli değil ancak sütünlar net olarak görülebiliyor.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #227 : 02 Ocak 2016, 12:59:13 »
AĞAÇ İÇİNDE DEFİNE ARAYANLAR

Uzun yıllar önce bir dostum anlatmıştı ağacın içindeki defineyi bir vatandaş çıkartmış sonrada istifa etmiş kaybolmuştu diye. Hep düşünmüşümdür acaba bir ağacın içinde define nasıl olur diye, yani bir kovuk mu var bir delik mi var diye düşünüp dururdum. Ama gel  gör ki; bu ağaçları gördükten sonra anladım ki; toprak altında bulunan bir define veya bir eser ağaçlar tarafından büyürken etrafı sarılarak kaynaşabiliyorlar. Böylece kalın gövdeli bir ağacın içinde de izole edilmiş bir şekilde saklanabiliyorlar. Yani ağaçta da define olabilirmiş demek ki;
Bahsettiğiniz durum zor bir olasılık.
Ağaç içersinden define çıkması genellikle;ağacın gövdesine delik açıp malzemeye alacak kadarda aşağı doğru gövde oyularak doğal bir kasa meydana getiriliyor.
Daha sonra icersi çamurla doldurulup yine açılan delikte sivaniyor.
Genellikle bu yöntem bir miktar para saklamak için kullanılırmış...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #228 : 02 Ocak 2016, 21:45:46 »
Onur 600 ustam doğru söylüyorsun zor bir olasılık ama bana böyle bir olay anlatmışlardı, istanbul sultanahmette böyle bir konu olmuş binde birde olsa belki de olabiliyor. Eşyaları yutan ağacı görünce paylaşım yapma ihtiyacı hissettim,Bu güne kadar böyle bir arama tarama yapmadım , saygılarımla

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #229 : 03 Ocak 2016, 20:19:09 »
İSTANBULUN BİLİNMEYEN TÜNELLERİ-NOSTALJİ HABER

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #230 : 03 Ocak 2016, 21:23:00 »
Tünellerin varlıgı dogru sultanahmetten zeytinburnuna ve halkalı altınşehir taraflarına kadar uzanıyor. Genellikle kaçış için kullanıldıgı biliniyor. Örnek verecek olursak Fatihin istanbulu fetih ettiginde kardinal bu tünellerden kaçtıgı ve halkında kardinalin gökyüzüne yükseldigine dair bir takım inançlar var.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #231 : 04 Ocak 2016, 21:20:14 »
Sevgili _Hektor_bende beşiktaşta bir tanesinin girişine girdim,  iki yüz metre uzunluğu falan vardır belki biraz daha fazla.Ama girişten sonra içerisi bataklık haline gelmiş ilerlemedim. Öyle bir yapmışlar ki, dışarıdan anlaşılması çok zor ama içeride atlı arabayla gez o kadar genişti. Saygılarımla

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #232 : 20 Ocak 2016, 20:46:15 »
ARKEOLOGLARIN BULAMADIĞINI DEFİNECİLER BULDU

Ankara ili gordion kentinde kaçak kazı yapan defineciler yaklaşık 17 metre yüksekliğinde ahşap mezar odalı bir tümülüs buldular. Arkeologlar bu mezarın çok önemli bir krala ait olabileceğini belirttiler.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #233 : 31 Ocak 2016, 21:17:05 »
NEMRUT DAĞINA SAHİP ÇIKALIM
Nemrut dağı ;Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde, Adıyaman ili sınırları içindedir.Nemrut Dağı zirvesinde yer alan tarihi kalıntılarıyla bilinmektedir. 11 Aralık 1987 tarihinde de UNESCO’nun “Dünya Mirası Listesi”ne girmesini sağlamıştır.Kommagene sınırları içerisinde bulunan ve aynı dönemde yapılan Nemrut Dağının zirvesinde bulunan tapınaktaki tümülüste I. Antiokhos’un mezarı olduğu sanılmaktadır. Dağın 2150 metrelik zirvesinde bulunan tapınakta, beş tanrıyı temsil eden, 7 metre yükseklikleri olan devasa heykeller vardır. Tapınağı çevreleyen taş blokların bazıları 9 ton ağırlığa sahiptir. Kültürel ve tarihi mirasımız olan bu kalıntılarda Hollandalı bir çift aşırı şekilde ilgilenmekte ve her türlü yola başvurarak bu mezar odasını açmaya ve kalıntıların kopyalarını çıkarmaya çalışmaktadırlar. Bir dönem turizm bakanından da destek bulmuşlar ama yapmaya çalıştıkları eser tahribatını bir türlü gerçekleştirememişlerdir. Bu yüzden çevremizde bulunan yabancı kişilerin tarihi  eser düşmanlıklarına karşı tedbirli olalım. Tarihi eserlerimiz yurt dışına çıkmasına engel olalım ve bunlar gibi kişileri de mutlaka takip altına alarak gerekli yerele müracaatlarımızı yapalım.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #234 : 13 Şubat 2016, 11:21:17 »
 İNTERNETTEN DEDEKTÖR ALDI, İLK DEFA ARAZİYE ÇIKTI, 15 CM KAZDI,1,6 MİLYON DOLAR KAZANDI.

35 yaşındaki David Booth  çıktığı ilk hazine avında  büyük bir servete kondu. internetten aldığı 400 dolarlık metal dedektörüyle İskoçya'nın Stirlingshire bölgesinde bir tarlada hazine avına çıkarak, 1.6 milyon dolar değerinde dört altın parça buldu. Üç kolye ve bir gerdanlıktan oluşan ve Demir Çağı'ndan kaldığı sanılan hazinenin İskoçya'da bu yüzyılda bulunan en önemli gömü olduğu belirtiliyor.
Booth, "Bu bölgede tarihi alanlar bulunduğunu biliyordum. Sahibinden izin alarak girdiğim tarlada dolaşırken, elimdeki dedektör bir anda sinyal vermeye başladı. Toprağı sadece 15 santim kadar kazdım ve kolyelerle gerdanlığı buldum. dedi. Booth'un İskoç Arkeolojik Bulgular Ödeneği Kurumu'ndan hazinenin piyasa değeri kadar ödül alacağı ve eserlerin İskoç Ulusal Müzesi'nde sergileneceği belirtildi.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #235 : 28 Şubat 2016, 21:22:45 »

İNTERNETTE SİTEDE 600 TL MÜZAYEDEDE 5.500.000 TL

İranlı  mücevher ustasının Osmanlı Sarayı için yaptığı altın işlemeli, turkuaz ve fildişi kakmalı kutu internet sitesinde 600 TL’ye satılmıştı Londra'da Sotheby’s müzayede salonunda ise;  mücevher ustasının yaptığı kutu, 2.393.250 sterline yani yaklaşık  5.5 milyon TL'ye alıcı buldu.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #236 : 01 Mart 2016, 22:40:05 »

DEFİNE DOLANDIRICILARINA DİKKAT EDELİM:

500 yıllık bir define bulunduğunu söyleyen dolandırıcılar,  köylülerin 500 bin YTL'sini alıp, ortadan kayboldular. Bartın'ın köylerine arazi alıcısı görünümünde gelen kişiler, köylülerle samimiyeti ilerletince, asıl amaçlarının bir defineye ulaşmak olduğunu söylediler. Tuzcular Köyü Muhtarı B.M. da bu senaryoya inanan köylülerden biriydi. Sahte definecilerden biri, İsveç'teki ağabeylerinin "Bill Christophe" adlı çok zengin bir işadamının yanında çalıştığını söylüyordu. Anlattıklarına bakılırsa, işadamı, Bartın'da atalarından kalan defineyi bulmak için kızıyla birlikte bu iki kişiyi köye göndermişti. Zengin işadamı define bulunduğu takdirde, o kişiye ödül olarak 12 milyon Euro vereceğini söylemişti.

Muhtar B.M. bu hikayeye önce şüpheyle yaklaşmış. Ancak bir gece yarısı kazılan tarladan bir küp dolusu altın heykelcik çıkınca, söylenenlerin gerçek olduğuna inanmış. Tarihi görünümlü altın heykelcikleri Muhtar'a teslim eden sahte defineciler "İsveç'e alıcıyı getirmeye gidiyoruz" diyerek, köyden ayrılmışlar. Kısa bir süre sonra da aralarında müthiş bir telefon trafiği başlamış. Önce Ankara'daki vize masrafları için muhtardan 13 bin Euro istemişler. Milyonlarca Euro'luk ödülün hayalini kuran muhtar, hemen onların banka hesabına 4500 YTL yatırmış. Aradan birkaç gün geçince dolandırıcılar, bu kez "Biz Almanya'dan yola çıkıyoruz" diyerek telefon açmışlar. Ayrıca zengin işadamı Bill Christophe'un kendisine hediye olarak 750 bin YTL'lik bir Mercedes araba getirdiğini söylemişler. Muhtar paraların akıbetini sorunca "Merak etme, getiriyoruz. 10 milyon Euro, Christophe'un arabasındaki gizli bölmelere, 2 milyon Euro'yu da hediye Mercedes'teki zulalara koyduk" demişler... Edirne gümrük kapısında hediye arabanın resmi işlemleri için muhtarın kimlik ve vergi bilgilerini de alan dolandırıcılar, bu kez de lüks Mercedes'in vergileri için 25 bin Euro istemişler. Muhtar biraz direnmiş ama "12 milyon gelecek yerden 25 bin esirgenmez" diye düşünerek göndermiş. Böylece defineciler, gümrük kapısından Türkiye'ye girmişler!.. Ama terslik bu ya, bu kez de arabadaki paralarla yakalanmışlar!..

Senaryonun içine  çekilen muhtar, bu kez kendi adına tescil edilen arabadaki kayıtdışı paranın bulunmasından korkmaya başlamış. Hatta dolandırıcılar kendisini tehdit ederek "Bu işi temizlemezsek hepimiz yanarız" demişler. Senaryonun tüm halkaları o kadar iyi işliyormuş ki, muhtar bu kez el konulan paraların 17 bin Euroluk vergisini(!) bile verilen banka hesabına göndermek zorunda kalmış. Ardı arkası kesilmeyen para talepleri, muhtarın içinde derin bir kuşku uyandırınca Bartın'dan Edirne'ye doğru yola çıkmış, ama nafile. Ortada ne defineci varmış, ne Mercedes, ne de milyonlarca Euro!.. Telefonlarını kapatan dolandırıcılar, sırra kadem basmış. Dolandırıcılara 155 milyar lirasını kaptıran Muhtar'ın dünyası kararmış. Aynı şebeke geçen yaz aylarında Bartın'ın başka köylerinde de define hayali peşinde koşan herkesi kandırmayı başarmış. Dolandırıcıların her zaman Kuran'dan söz etmeleri, ayrıca kazıda çıkarılan sahte altın heykelleri köylülere bırakması, onlara güven vermiş. Aynı tuzağa düşerek şebekeye 80 bin YTL kaptıran köylülerden biri, bir gün dayanamayıp heykelleri bir kuyumcuya göstermiş. Kuyumcu "Bu heykeller beş para etmez" deyince dünyası kararmış.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #237 : 01 Mart 2016, 22:57:47 »
BİR ZAMANLARIN EMEKTAR DEDEKTÖRLERİ..........

Çevrimdışı romAntik

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #238 : 05 Mart 2016, 16:07:33 »
harika konu...
soluksuz okudum..
dünyadan ayrılıp fezada gezinmeye başladım..
tarlamıza bir UFO düşsede bizde dünyalığımızı yapsak :)
tşkrlr ankebut usta emeğine sağlık..
devamını da bekleriz..

Çevrimdışı romAntik

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #239 : 05 Mart 2016, 16:09:22 »
1 milyın dalır
10 milyon dalırs
100 milyın dalırs..
dalarım ben bu işe arkadaş..!!