Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486159 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1460 : 13 Temmuz 2012, 21:15:05 »
Bunu bekliyordum usta eline saglik listeye benide yaz hocamm

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1461 : 13 Temmuz 2012, 21:33:51 »
@karadağ ustam;
bizde bir atasözü vardır,"komşuda pişer bize de düşer"
eric foster amca acaba kendi devresini tanıyabilirmi? zira ben devreye hasta oldum. 
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1462 : 13 Temmuz 2012, 22:10:44 »
;)
usta ellerin dert görmesin çok hoş duruyor bu arada kullanın klavuzu ne durumda bıraktınız sanırım yarım kalmıştı

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1463 : 13 Temmuz 2012, 22:50:36 »
Herkese teşekkür ederim arkadaşlar,

Yemek pişsin herkesin kabına bir pay düşecektir ;)

Saygılar.

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ayocan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1464 : 14 Temmuz 2012, 10:29:56 »
Olay budur............
Eline emeğine sağlık.
Sabırsızlıkla bekliyoruz...
^^^^Bir mum diğer bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez^^^^
Hz.Mevlana

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1465 : 14 Temmuz 2012, 18:28:19 »
arkadaşlar 2. pcb yi de az çok topladım lcd de görüntü yine yok. bu devreye bir süre ara vericem. farklı bir devre yapmak istiyorum. öneriniz nedir. deltapulse ın analog versiyonunu yapsam aynı işi görürmü? yada bildiğiniz daha iyi bir devre varmıdır. analog veya dijital olabilir.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1466 : 14 Temmuz 2012, 20:21:00 »
mac başka devre yapmana gerek yok daha iyiside yok dp2nin tek  avantajı manuel imkanı olması onun dışında dp3 avantajlı çok kıyaslanmaz bile zaten manul ayar olayınıda  dp3 karadağ usta ekliyecek potanslıdan daha iyi olucak mutlaka biiryerlerde hata yada yanlışlık yapıyosundur devre gayet güzel çalışıyo ekrandan önceki 2 adet direnci nasıl ayarlandığını konusunda bir hata yapıyosundur devrenin kurulum aşamalarını gereken voltajlar sinyaller geliyomu olması gerekenlerden farklıysa sonuçları yaz istersen genelde arızalar bozuk malzemelerden kaynaklanıyo bağlantı hatalarından kaynaklanıyo kolay gelsin

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1467 : 14 Temmuz 2012, 20:25:18 »
arkadaşlar 2. pcb yi de az çok topladım lcd de görüntü yine yok. bu devreye bir süre ara vericem. farklı bir devre yapmak istiyorum. öneriniz nedir. deltapulse ın analog versiyonunu yapsam aynı işi görürmü? yada bildiğiniz daha iyi bir devre varmıdır. analog veya dijital olabilir.

dp3 den neden bukadar çabuk yıldın bence dp3 ile ilk tanışmandan sonra diger cihazların yüzüne bakıcagını zannetmem ama ugraşmaktan kafan yorulduysa tavsiyem 1-2 gün sosyal faliyetine devam et sonra açık şema ve pcb tekrardan kontrol et bazen insan çok basit bir şeyi farkedemez hale geliyor sorunları paylaştıgında zaten ustalar konuda yardımcı oluyolar 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1468 : 14 Temmuz 2012, 23:55:48 »
Merhaba Arkadaşlar,

DP3 ün 1 metrekare ile çektiğim videolarından ikisini düzenledim. İnsanlar kazılırken ve gömülürken tam olarak görsün diye o kısımları çok uzun tuttum. Bu arada kazılırken ve gömülürken ki videolar arazi sahibine ait ve bu arazi herkese ücretsiz açık. Biri 1.8 metre diğeri 2.2metre. Bakalım beğenecek misiniz.

Bu arada bugün dedektöre toprak uyumlama hızını ayarlama özelliği ekledim. Baya hoş oldu. Tam bitiremediğim için videoyu eklemedim. Artık nasipse onun videosunu da yarın eklerim. Benim serçe parmağıma olan bir altın yüzüğü 30 cm den algılamaya başlıyor. Toprak testi için büyükçe bir plastik kovaya toprak doldurdum. Yandan cepler açıp dükkan denemelerini artık bu toprakta yapma niyetindeyim. SMD PCB yi de bastım. Bakalım ne zaman bitirebileceğim. Bu akşamlık benden bu kadar.

Saygılar

Delta Pulse 3 Büyük Bobin Toprak Altı Test Videosu.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

23nisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1469 : 15 Temmuz 2012, 00:24:13 »
Harika olmuş . Büyük emek gerçekten. Yalnız büyük başlığın omajını vede endüktans bilgisini verirsen harika olur. Ufak başlıkla aynı sarımda olmaması gerekiyor .

tekzen41

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1470 : 15 Temmuz 2012, 00:29:59 »
merak ettiğim bir şey var, toprağı kazdıktan sonra neden 5-6 parça metal attınız, neden 1 parça değil ?
Sonuçta her yerde o kadar çok metal olmayabilir, 1 parça ile olsa daha verimli olmaz mıydı ?

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1471 : 15 Temmuz 2012, 00:51:09 »
gerçekten süper video ilk olarak 1.80cm deki alüminyum tencere filan değerli olarak görmüş bu çok güzel ikinci video da 2.20 ila 2.40cm deki çukura atılan değersiz nesneleride aylar geçmesine rağmen değersiz olarak görmesi gerçekten süper bir olay hakikaten pes doğrusu. gerçekten helal olsun usta ellerine sağlık. yalnız ikinci videoda çukura atılan ilk nesne nedir acaba değersiz ama ney tam anlayamadım.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1472 : 15 Temmuz 2012, 01:22:05 »
merak ettiğim bir şey var, toprağı kazdıktan sonra neden 5-6 parça metal attınız, neden 1 parça değil ?
Sonuçta her yerde o kadar çok metal olmayabilir, 1 parça ile olsa daha verimli olmaz mıydı ?
beş parçada olsada o mesafeden fullüyo sinyalmetresi hadi diyelim tek parça aliminyum demlik olsun onuda tek kademe sinyal verse burdan su sonuç çıkar bir demliği 2metreden toprak altında görüyo ayrımını yapıyo değerli diye aynı devren varsa aynı başlığı yapar 2metre kazar tek parça eşya atıp denersin sende bir video çeker yollarsın herkez faydalanır kızmak darılmak yok dost dediğin doruyu söyler yiğidi öldür ama hakkını yeme ustamız ne yapıyosa dostları arkadaşları için uraşıyo en güzelinide yapıyo kısmetse yarın belli olucak başka güzel bir haber vericem bende herkeze kolay gelsin karadağ usta ellerine sağlık teşekürler

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1473 : 15 Temmuz 2012, 02:40:51 »
Karadağ hocam eline kolunuza sağlık.Gayet başarılı bir çalışma olmuş.Benimde yaptığım 1 metre karelik başlıkla açık havada 28cm çapında 0,80mm et kalınlığında boya tenekesi kapağını 190/200cm'den algılıyor. Tabi bu açık hava testinde elde ettiğim veriler.

tekzen41

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1474 : 15 Temmuz 2012, 09:27:34 »
beş parçada olsada o mesafeden fullüyo sinyalmetresi hadi diyelim tek parça aliminyum demlik olsun onuda tek kademe sinyal verse burdan su sonuç çıkar bir demliği 2metreden toprak altında görüyo ayrımını yapıyo değerli diye aynı devren varsa aynı başlığı yapar 2metre kazar tek parça eşya atıp denersin sende bir video çeker yollarsın herkez faydalanır kızmak darılmak yok dost dediğin doruyu söyler yiğidi öldür ama hakkını yeme ustamız ne yapıyosa dostları arkadaşları için uraşıyo en güzelinide yapıyo kısmetse yarın belli olucak başka güzel bir haber vericem bende herkeze kolay gelsin karadağ usta ellerine sağlık teşekürler

kızdığım yok, sadece merak ettiğim için sordum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1475 : 15 Temmuz 2012, 10:28:45 »
Merhaba,

Herkese teşekkür ederim. Yaptıklarımı hep burada güzel bişeyler sunabilmek için yapıyorum. Bir konuyu da belirtmek isterim ki 1.80 e atılan metallerin bir kısmı bakırmış. Videodaki seslerde öyle diyordu. Video sahibi sesleri yayınlama dediği için sildim. Zaten dedektörün değerli demeside o nedenledir diye düşünüyorum.

tekzen41, arazi başkasına ait ve gömme işlemlerini de o kişi yapmış. Gömüldükten 2 ay kadar sonra ben böyle biyer olsuğunu ve test yapabileceğimi öğrendim gömme sırasındaki videoların olması da tam tatlıya kaymak oldu. Bu arada geçenlerde de dediğim gibi burası bir dedektör firmasına ait. Herkes kullanabiliyor.

Saygılar

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1476 : 15 Temmuz 2012, 10:57:30 »
tekrar tebrik ederim usta inşallah hakkımız da hayırlısı olur. gayet güzel mesafe stablite ayrım herşeyi güzel eklentiler nezamana tamamlanır usta osc olsun başka ufak tefek eklentiler yani dedektörün tamamen tamamlanması ne zaman  olacak  çünkü hergün bir yenilik ekleniyor maşallah bir türlü sonu gelmedi projenin  :D
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1477 : 15 Temmuz 2012, 11:16:49 »
Şu anda ground balance hızının menüden ayarlanmasını yaptım denemeler yapıyorum. Bugün arazide biraz deneme yapacağım ve sonrasında bir video çekeceğim. Bu işlemden sonra osc ve bobin algılama kalıyor bunları da yaptık mı artık benim işim bitiyor. Bunlardan sonra sizlerin arazi denemelerinizde gördüğünüz sonuçlara bağlı düzenlemeler yapabiliriz belki. Yani çok kısa bir zamana kadar tüm iş benden çıkıp arazi test timine yani sizlere kalıyor ;)

Saygılar

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1478 : 15 Temmuz 2012, 12:20:17 »
Karadağ usta daha ne yapacaksınız sağolun elinizden geleni yaptınız fazlasıyla bu bobin algılama olayı şu şekildemi olacak ?? bobin takılı değilken ekranda bobini takınız gibi bir uyarı bobini takıncada ayarlanıyor yazısı gelip cihaz açılacak bobin çevresinde metal varsa eğer bobin çevresini kontrol edin gibi bir uyarı vermesi acaba bunları bu şekildemi düşünüyorsunuz yoksa başka tür bir fikriniz mi var??

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1479 : 15 Temmuz 2012, 12:25:55 »
Arkadaşlar iki gündür yaşadığım bir sorunu size yansıtmak istiyorum.Benim DP3'e ne oldu anlamadım.İki gündür hiç susturamıyorum.Daha önceden kaliprasyona gelen dedektör şimdi aynı bobinlerde ötüyorda ötüyor.Tüm entegreleri değiştim tabiri caizse kontröl etmediğim devre elemanı kalmadı.Yazılımıda yedeğinle değiştim yine durum aynı