Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467944 defa)

0 Üye ve 49 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #980 : 04 Haziran 2012, 18:43:39 »
Ve sonunda

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #981 : 04 Haziran 2012, 20:11:10 »
Merhaba.,

Karadağ hocam proje için tekrar gönülden tebrikler. ben şu anda daha yapmadım ama inşallah en kısa zamanda ilk fırsatta bende yapacam. acizane benimde bir iki önerim olacak. her türlü metale ses ile uyarı veren cihazlarla eski yerleşim yerlerinde gezmek çok zor. mümkünmü bilmiyorum ama belki menüde ek bir seçenek ile barlarda bütün metalleri göstermeye devam ederken sadece değerli metal algıladığında ses ile uyarı verebilme özelliği eklenebilir. ikincisi (siz maviyi seviyorsunuz sanırım) mavi ekran gece insanı çok zorluyor. kaynak gibi gözünü alıyor önün göremiyor insan. yeişl bence kullanıcı açısından daha iyi olur...

Saygılar...

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #982 : 04 Haziran 2012, 22:12:42 »
s.a.
sayın walkman video için tesekkurler.tatmin edici.benim devreyıde buyuk biladere verdim halen bekliyorum.devre uzerinde yerlesim yaparken hatalarım olduğunu soyluyor.bakalım nasip.
bu cihazda bosluk olayı tam anlamıyla randıman alınırsa ki izlediğim kadarıyla basarılı goruluyor.(sağolun walkman)bakır cubuklardan kurtulmus olacam.
sayın kardag bosluk tespiti için ayrı bir ses tonu ve derinlik gostergesi yukleme olanagı olurmu? piyasadaki pulse ve diğer dedektor cesitlerinden ustun olanı bu. boyle bir projeyı bizlerle paylastıgınız için ayrıca tesekkurlerimi sunarım.bu cihazla arazide bir cok acığımızı kapatacak.
saygılarımla.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #983 : 04 Haziran 2012, 22:27:53 »
walkman usta gerçekten güzel video olmuş yalnız güneş ekrana yansımadan dolayı ekran bazı yerde karanlık çıkmış net değil ama son noktayı koymuş oldun eline sağlık ama bir önceki yazımda büyük ve küçük başlık ile boşluk olayına değindim acaba ustalarımız bu konuda hemfikir mi? benim görüşlerim doğru mu bilemem ama inşallah yanılmıyorumdur.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #984 : 04 Haziran 2012, 23:26:41 »
walkman usta gerçekten güzel video olmuş yalnız güneş ekrana yansımadan dolayı ekran bazı yerde karanlık çıkmış net değil ama son noktayı koymuş oldun eline sağlık ama bir önceki yazımda büyük ve küçük başlık ile boşluk olayına değindim acaba ustalarımız bu konuda hemfikir mi? benim görüşlerim doğru mu bilemem ama inşallah yanılmıyorumdur.

kardeşim tek başına ancak bu kadar oluyor.Gel beraber be makinayı gezdirirken sen de video çekersin ne dersin hem de tatil yapmış olursun ;))

Karadağ ustadan bende makina konusunda pil göstergesinin düzeltilmesini, Değerli metal ile değersiz metal için ayrı ses kodlarının oluşturulmasını, Tuş hassasiyetlerinin yükseltilmesini, otomatik eşik ayarı yapılmasını, Boşluk için ayrı bir ses tonu veya uyarı vermesini bence makinayı mükemmeliyete doğru yaklaştıracaktır.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #985 : 05 Haziran 2012, 01:17:13 »
Arkadaşlar şu günlerde derinliği artırmanın derdine düştüm. Soft ferrit nüve kullanarak derinlik artırma cabalarım devam ediyor.Bir süre önce 1 metre karelik 20mm kesitli bir ferridi uzun uğraşılar sonrasında, bu işteki ekip arkadaşlarıma döktürtmeyi başartmıştım. Çok varyasyon denememe rağmen derinlik artırmakta muaffak olamamıştım. O koca ferrit bugün benim yanlışlıkla elimde kaldı :( Neredeyse param parça oldu. Bidaha döktürmem büyük uğraşı sıkıntılı süreçlere beni sokacağı için bu ferriti toz haline getirmeye başlatım. Bağlayıcı kimyasallar kullarak ferridi yeniden 50 cm çaplı belli bir kesit içerinde üretecem.Verim varsın düşsün.Ben derinlik artırmayı bir şekilde başarayımda sonrasında yeni bir döküm yaptırırız nasipse.Bu uğraşılar sırasında ayrımla pek ilgilenmedim.
Karadağ hocam ayrımda ekrandaki grafik üzerinde şöyle bir şey gerçekleştirmemiz mümkünmü; şöyleki ,altın algılandığında grafikte tüm bilgilerin grafik çizgisinin üstünde gözükmesi, değersiz algılandığında ise grafikte tüm bilgilerin grafik çizgisinin altında gözükmesi. Aslında bakır ve benzeri demir dışı metallerin grafikte değerli gibi gözükmesi bana pekde anlamlı gelmiyor.Ülkemizde kaya taş maden kaynıyor.Bakır içerikli oluşmuş doğal oluşumlar arazide insanı afallatır düşüncesindeyim. Beraberinde değersizlerin, demiri görme özelliğinin kapatılması önerisinde olduğu gibi gerçekleştirilmesi mümkün kılınabilirmi.
Şimdi bu işi yapan insanlar olarak boşluk bizim olmazsa olmazlarımızdan. Tasarımda boşluk olayı istenildiği şekilde oturtulursa tasarım kendisini sanılanın ötesine taşır kanısındayım.

d.rak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #986 : 05 Haziran 2012, 13:07:10 »
evet bencede  boşluk için farklı ses tonu kulanılsa iyi olacak :D

d.rak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #987 : 05 Haziran 2012, 19:07:56 »
aslında boşluk denemelerini bilinen boşluklarda yapılması daha tatminkar olacak boşluk tavanı ile yeryüzü arası mesafesi önemli 1ila1.5metre den görüyorsa iyi başarılar

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #988 : 05 Haziran 2012, 19:43:40 »
Arkadaşlar bugün makineyi kendi arazimde bir teste alayım dedim. Bobinim 45 cm'lik bir bobin. Bobine parazit giderme adına ne al folyo uygulaması nede bant uygulaması yaptım. Bobin toprak yüzeyinden 30cm yukarıda kararlı çalışıyor. Cihaz ilk açıldığında eşik değeri 70/71 gibi bir değerde açılıyo. Toprağa yaklaştırdığımda cihaz hiç susmuyor. Arazinin dolaşmadık yerini bırakmadım ama toprak yüzeyine yaklaştığımda ötme devam ediyor. Arkdaşlar bu sorun neden kaynaklanabilir.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #989 : 05 Haziran 2012, 19:49:18 »
s.a walkman, abicim o kadar isterim ki öyle birşeyi yalnız iş güç işte tatili bırak yeri geliyor evden çıkamıyorum. Allah nasip ederse bu ayın 25 inde Erzurum a memlekete gideceğim tatilimi bu şekilde yapacağım ama nasip diyelim bakarsın oralarada yolum düşer ozaman profesyonel manada bir çekim yapar hatta geniş kapsamlı film bile çekeriz ama olur ya senin yolun düşerse busefer makina bende kamera sende olur bunuda vurgulayım  ;D  ;D başarılarının daim kalması dileğiyle tekrar tebrikler...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #990 : 05 Haziran 2012, 19:52:16 »
berk arkadaşım cihazının gezdirdiğin ortamın toprak yüzeyi mineral olma ihtimali olabilir lakin makinayı yüksek min. modunda kullanmayı denediniz mi??

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #991 : 05 Haziran 2012, 19:54:50 »
birde bu puls dedektörlerin en kıl olduğum noktası evde yapılan ayarla araziye çıkınca makina yayıyor. en güzeli ayarlamayı toprak üzerinde yapmak en garantisi olur.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #992 : 05 Haziran 2012, 21:59:25 »
selam herkeze sitede emeği geçenlerin hakkı ödenmez derecede  gerçekten herkeze başarılar kolay gelsin mevcut hiç bir dedektöre şimdiye kadar güvenmedim yapıları ve çalışma prensipleri gördüklerim den dolayı elektrik güç artırımı verim kayıpları manyetik alan enerji tranferi derken araştırmlarla bu siteyi görmek nasip oldu bolca yorum okudum tam bir aile gibi sıcak bir ortam gördüm hep daim olur inşallah bu tasarım sistem üzerinden yapaılan dedektörlerin geçekten fazlasıyla verim olucağına eminim yorumlardan da gözüküyor ilk fırsatta bu devreye başlayıp tamamlamayı düşünüyorum tecrübelerimi aktarıp geriye dönük katkılarım olur inşallah ilk olarak dedektörün en önemli parçasının arama bobini olduğunu  bu konuda daha fazla yoğunlaşmayı düşünüyorum genel olarak en az önem verilen kısımda bu gibi gözüküyor daha ufak bobin çaplarıyla daha fazla derinlik elde etmek ve hantallıktan kurtulmak için şart farklı sarım iletken teknikleri bilgi aktarmaya çalışıcam

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #993 : 05 Haziran 2012, 22:43:26 »
önceki yorumlarda bir arkadaşın ferit nüve kullanarak deneme yaptığını yapısı gereği kırılgan yapıda olan nüve parçalanmış bu konuda benim görüşüm ferit etrafına bobin dik sarıldığına göre bobin yönünü yeryüzüne dikey konuma getirerek sarmak zorunda kalıcak bobinin sinyal yönü yeraltına doğru değil dairesel halde bobin etrafında sinyal gönderilmiş olucak dış yüzeyine sarmak istesen bobinde kayıp oluşturacak gönderilen frekansı değişmiş olacak osilatörden sürekli geri dönüş sinyali alarak çalışmıycak ferit yapısına göre bir çok metal içerir çünki benim düşüncem bunlar Bunun yerine içi çelik dışı bakır kablı olan çin malı anten kabloları bobin yönü değişmeden manyetik etkisi deneme imkanı olurki zaten bu yönde yüksek frekanslara çıkıldıkça  uygulan elektirk sinyali iletken içini değil dış yüzeyini kullanmaya başlıyor deri etkisi deniyor bakırdan kazanç sağlamak için uydu anten çin malı kablolarda içi çelikten yapılıyor daha zahmetsiz daha doğru uygulama olur gibi

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #994 : 05 Haziran 2012, 23:06:56 »
yüksek frekans uygulamalarında elektrik sinyalleri dış yüzeyi kullandığına göre hazırlayacağımız bobinin iç direnci uygun görülen dirençte sabit tutarak dış yüzey alanını artırmak için kullanılan telkalınlığının daha az kesitinde tellerden daha fazla paralel bağlı sararak daha fazla yüzey sağlayabiliriz paralel bağlı bağlı tellerin iç direnci düştüğünden daha uzun tel sarmış oluruz ve daha fazla yüzey alanına sahip oluruz bu sayede manyetik alan da artmış olur ayrıca kare kesitli bakır teller mevcut daha düzgün bir sarımlar sağlanabilir hava boşluklu bobinlerin aralarındaki düzensiz durmaları konumları değişmesi eksi faktörler aynı testler farklı sonuçlar verebilir bu sebbeten  yada litz teleriyle ilgili ayrıca  denemeler yapılabilir.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #995 : 05 Haziran 2012, 23:49:48 »
Spy_worm hocam toprak organik bir topraktı. Cihazı yarın birde yüksek modda deneyecem. Bilgilendirmeniz için teşekür ediyorum

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #996 : 06 Haziran 2012, 00:27:03 »
Arkadaşlar normal olarak çalıştırdıgım devrem şuanda kutuya yerleştirdiğimden beri çalışmıyor artık. bir türlü ayar yapamıyor ayar yapsa bile dıt dıt dıt sürekli tencere koysan üstüne onu bile algılamıyor bobin kısmındamı diye düşüncüm kopuk falan dır diye sağlam. şimdide kurulum klavuzundaki adımları tekrar izledim kutulamadan önce devre frekansı 250hz ile (çalıştıgı zamanlar) şimdi kutuda 480hz ile 520hz arası çıkıyor ordaki resimlerdeki okunacak frekans noktalarından bunun sebebi neler olabilir ?

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #997 : 06 Haziran 2012, 00:52:58 »
şimdide 890 kusur hz e çıktı :S

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #998 : 06 Haziran 2012, 01:13:32 »
arka arkaya yazıp durdugum için özür dilerim ilk olarak. Şuan bobini söküp tekrar ölçtüğümde tüm noktalarda 245hz i gördüm bobin takıldımı ayarlanıyor diyip kalıyor öyle frekans uçuyor resmen anlam veremedim. bobin cat6 kablo 3 tur birbirine bağlantılı 24 sipirli bobin 3.6 ohm değeri var...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #999 : 06 Haziran 2012, 16:51:08 »
goix20 arkadaşım bobin 2 ila 2.5ohm olması gerekiyor ve bobine seri bağlı 1ohm 2w direnç tak 5w ta olabilir bu senin seçimin problem olmaz bir istisna daha var oda kutuya bağladığın bobin soketi ile anakart üzerinden şase alıyorda olabilir devren. metal kutu ise bobin soketine dikkat et şase ihtimali olabilir. şimdilik düşüncelerim bunlar kolay gelsin.