Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921301 defa)

0 Üye ve 89 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1160 : 25 Kasım 2013, 20:41:12 »
Karadağ ustam öncelikle sizi kutlarım. Böylesine değerli bir projeyi kısa bir sürede ortaya çıkardınız. Gerçekten büyük başarı.Dedektör windows tabanlı geliştirildi demişsiniz acaba bunu android tabanlı olarak geliştirmek mümkün mü?

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1161 : 25 Kasım 2013, 20:55:51 »
Karadağ usta ellerin dert görmesin. İnşallah her zaman yanında olmaya gayret edeceğiz.
Sende bu azim forumdaki arkadaşlarda bu kadar destek oldukça zaten bundan daha daha iyileri ortaya çıkacaktır.
Sağlıcakla.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1162 : 25 Kasım 2013, 21:32:07 »
Merhaba,

Çavuş, ilerde bakacağım. şimdilik windows tabanlı.

skynet, teşekkür ederim. İnşallah hep beraber.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1164 : 26 Kasım 2013, 00:25:21 »
Benim kutulama projesinin (butonlar geçici) son hali bu şekilde.
 Kutunun ölçüleri 150x95x49.5mm. Daha önceleride paylaştığım bir model. içine kartı sığdırmak için biraz cambazlık gerekiyordu. ve sonunda oldu. Ne kadar küçük o kadar az kalabalık.
Nasip olursa artık bu hafta sonu denemelere başlayacağım. Tasarladığım ayrıca bir bobin sistemi var. Ancak onu testleri bittikten sonra paylaşacağım şimdilik sır olsun :)
Sağlıcakla.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1165 : 26 Kasım 2013, 05:33:42 »
AcIklamalar icin tesekkurler Huseyin usta.
Bu modulu kendimiz monte edebilecekmiyiz yoksa cihazI mutlaka size mi gondermemiz gerekecek.Demek istedigim ,su anda imkanI olmayan arkadaslar (gizlemiyorum,mesela benim gibi.Son zamanlar aksilikler pesimi bIrakmadI.  :-\ ) PIC'e 3D yazIlImI yuklendiginde ,imkanlarI oldugu zaman sadece 3D modulunu ve TE3 Wiever programInI siparis etme imkanI olurmu.Bizim cihaz zaten senin yanInda (kIsmetse haftaya cezamI cektikten sonra cihazI bana gondermeni rica edecegim).Bana gondermeden yazIlImI PIC'e yuklemeni rica etsem yuklermisiniz,yani cihazI ikide bir BG-TR arasInda dolastIrmayalIm  ^-^ . 3D modulunu ve TE3 Wiever programInI ise yeni yIldan sonra siparis etmeyi dusunuyorum.Bilmem acIklayabildimmi.Simdiden tesekkurler.
SaygIlar.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2013, 05:49:56 Gönderen: jickata »
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1166 : 26 Kasım 2013, 08:20:11 »
degerll arkadaslar dün dp3s yi gezmeye cıkardım son derece stabil calıştı , yanlız bazı  noktalarda -50 +50  diye degerveriyor bi türlü secemedi  diger bir hususta bir noktada +60 dan basladı degervermeye +90 a kadar yükseldi 5 sefer denedim hepsinde aynı degeri vardi barlara baktıgımda biri fuul dlgeri 6/1 oranında yükseliyor kazıp bakmadık. önce siz degerli kullanıcıların yorumlarını alam dedim.saygılar

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1167 : 26 Kasım 2013, 11:25:23 »
bende delta3s kullanıcısı olarak cihaz mükemmel cihaz diğer piyasada satılanlara benzemiyor karşılaştırma da yaptım metal konusunda harika hiç kaçırmıyor.yanlız ayrım konusu biraz sıkıntılı karadağ ustam buna kesin çözüm bulabilrise ki bulabileceğine inanıyorum 3d sini yapan bunada çözüm bulabilir.o zaman lorenz minelab yanında hikaye kalır derim ben.üstüne hiç bir cihaz tanımam.karadağ ustama Allah teala zihin açıklığı versin.Birde hocama bir sorum olacak aynı cihazda hem pulse hemde vlf özelliği olabilirmi belki ayrım konusun da daha iyi olması açısından? :-\

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1168 : 26 Kasım 2013, 20:17:57 »
snaypır usta orada demir var oksitli metalde 90 akadar çıkabilir önemli olan ortadaki çizgi alttanmı geçiyor yoksa üsttenmi iki taraftan geçerse hiç kazma 90 deyer veripte sadece üstten dolu geçerse kaz al
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2013, 20:19:09 Gönderen: TEKİM MURAT »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1169 : 26 Kasım 2013, 20:40:17 »

Merhaba Arkadaşlar,

skynet, ellerine sağlık. Sabırsızlıkla sonuçları bekliyoruz.

Jickata, böyle bir imkan olacak ;)

snaypır, keşke kazsaydın :) ben de merak ettim şimdi. Birde ayrım için biraz tüya vereyim. Algılama olan yerden bobini uzaklaştırın ve tune butonuna basarak sıfırlama yapın. Sonrasında tekrar algılama olan yere bakın. Eğer ki sinyal seviyesi yüksek ise bobini havaya kaldırın ve yukarıdan aşağıya doğru yaklaştırın. Bu yöntemler ile kesin sonuca ulaşabilirsiniz. Mesela TEKİN MURAT ın da yazdığı doğrudur. Fark ettiğimiz yöntemleri birbirimizle paylaşarak daha iyi sonuçlar almamıza yerdım edebiliriz. Birde unutmadan - ve + mevzunu daha arazide test etmedim. Onunla ilgili daha çalışma tamamlanmadı.

fatih2176, ayrım konusunda dp3s monocoil pulse dedektörlerin arasında en iyilerinden birisi belki de en iyisi. Sadece DP3S den bir VLF dedektör performansı beklememek lazım. Bu dedektörde ayrım konusunda VLF performansı beklemek hata olur. Sizin yapmanız gereken yukarıda snaypıra da yazdığım gibi çeşitli teknikler ile daha iyi sonuç almaya çalışmaktır.

Arkadaşlar tekrar etmek istiyorum bu dedektör bir VLF dedektör kadar ayrım performansı sunmaz. Zaten bunu da projenin başından beri taahhüt etmedim. Benim taahhüt ettiğim monocoil dedektörler arasında iyi biryerde olduğu belki de en iyisi olduğuydu. Ki zaten DP3S i kullanmaya başladıktan sonra VLF kullanmayı bırakan arkadaşlar mevcut. Ve DP3S tek para dedektörü olmamasına karşın ayrım performansı nedeni ile tek parada da kullanılır oldu. Sadece yapılması gereken kullanım tekniklerine dikkat etmek ve dedektörü kullanırken biraz dilinden anlamaya çalışmak. Arkadaşlar sakın unutmayın ki dedektör kullanmak operatörlük gerektiren bir mevzudur. Operatörlük iyi olmadıktan sonra araç iyi olsa da sonuç kötü olabilir. VLF gibi ayrım da birsonraki projede nasipse  ;)

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1170 : 26 Kasım 2013, 20:58:35 »
karadağ ustam dp3s purejesini şu anda zaten zirveye taşıdınız ben şu anda elinize su dökecek birini göremiyorum tanımıyorum cihazı zirveninde zirvesinde  görmek isteyenlerdenim elbette herşey mükkemmel olmayabilir yada olabilir önemli olan bu yolda dimdik yılmadan yürümek inşallah daha iyisini yapacaksınız iyininde iyisini yani herzaman ben elimizden geldiği kadar yanınızda olmaya çalışacağım saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1171 : 26 Kasım 2013, 21:31:54 »
Merhaba Arkadaşlar,

TEKİM MURAT, teşekkür ederim.

Arkadaşlar örnek olsun diye ekliyorum. Lütfen bağlantılara dikkat edelim. Resimdeki gibi bağlantı yapıp da dedektörün çalışması beklemek hayal olur sadece.

Saygılar

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1172 : 26 Kasım 2013, 23:26:30 »
cıngar çıkaracam karadğ usta, yaw uzaktan kedinin çigere baktığı duruma düştüm  :D

Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1173 : 27 Kasım 2013, 00:25:47 »
cıngar çıkaracam karadğ usta, yaw uzaktan kedinin çigere baktığı duruma düştüm  :D

:) iyi ya daha tatlı olur.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1174 : 27 Kasım 2013, 00:51:10 »
ne kadar şirinim
sadece gözlerime bak
her kezin durumu aynı  :D

« Son Düzenleme: 27 Kasım 2013, 00:57:18 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1175 : 27 Kasım 2013, 08:15:38 »
arkadaslar yardımlarınız icin cok tskler , aslına bakarsanız kazacaktım +90 degerini görüpte bırakmak olmazdı ama ekipman yoktu ben sadece dedektörün yerleşim alanlarında nasıl tepki veriyor  onu gözlemlemek icin denemiştim ama gercekten mükembel stabil calıştı   karadag ustamın dedigi gibi yaptım aslına bakarsanız degişik noktalarda tunig yaptım yinede +90 degeri gördüm murat ustam  iki bararasındaki fark cok fazla cizginin altındada bir miktar kararma olmustu ama cogunluk üste , 3d işi otursun grafikleri ceker hep birlikte bakarız kacmıyorya ))))

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1176 : 27 Kasım 2013, 10:05:45 »
arkadaşlar ayrım konusunda tecrübem yok ama az da olsa bulgularımda havada algılamayla toprak altında algılama farklı oluyor.birde şu tespite vardım cihazı yukarıdan yaklaştırırken değer vermeye başladığındaki ilk değer genelde ayrım değeri oluyor iyice yaklaştırınca paslı demire değerli verebiliyor.ancak demir tamamen paslanıp özelliğini yitirdiyse değerli veriyor. paslı değilse ne kadar yaklaştırırsan değerli vermiyor.bilezikle denedim ilk algılama da değersiz veriyor iyice yaklaştırınca değerli vermeye başlıyor.buda mesafeyi çok etkiliyor.yani değersiz deyip geçmemek gerekiyor.biraz daha üzerinde çalışılıp altını ilk algılamada değerli gördürülebirse o zaman ayrımı daha net olabilir.toprak altında beklemiş altın bulamadığım için deneyemedim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1177 : 27 Kasım 2013, 10:22:33 »

arkadaşlar ayrım konusunda tecrübem yok ama az da olsa bulgularımda havada algılamayla toprak altında algılama farklı oluyor.birde şu tespite vardım cihazı yukarıdan yaklaştırırken değer vermeye başladığındaki ilk değer genelde ayrım değeri oluyor iyice yaklaştırınca paslı demire değerli verebiliyor.ancak demir tamamen paslanıp özelliğini yitirdiyse değerli veriyor. paslı değilse ne kadar yaklaştırırsan değerli vermiyor.bilezikle denedim ilk algılama da değersiz veriyor iyice yaklaştırınca değerli vermeye başlıyor.buda mesafeyi çok etkiliyor.yani değersiz deyip geçmemek gerekiyor.biraz daha üzerinde çalışılıp altını ilk algılamada değerli gördürülebirse o zaman ayrımı daha net olabilir.toprak altında beklemiş altın bulamadığım için deneyemedim.

Tecrübeleriniz için teşekkürler. Kullanıcılar arası bu tür paylaşımlar ile hem hatalar ortaya çıkar hemde doğru teknikler burada herkesin görebileceği şekilde anlatılmış olur.

Sinyal seviyesi full yada fule yakınsa zaten ayrım sapıtabilir. Bobini yukarıdan aşağıya yaklaştırma olayını da zaten bunun için yapıyoruz. Arama sırasında eğer sinyal seviyesi yüksek bir algılama yapıldı ise bobini yukarıdan aşağıya doğru yaklaştırarak bakmak doğru sonucu almanızı sağlayacaktır ;)

Bu herkes için bir kullanım bilgisi olarak kalsın. Sinyal seviyesi ful yada fule yakınsa bobin yukarıdan aşağıya yaklaştırılarak ayrıma bakılmalıdır.

Bilezikte ise yaşadığınız durum normal değil. Bilezik denemesini havada mı yaptınız? İlk anda zaten hiçbir ayrım ibaresi vermemesi lazım. Biraz yaklaştığında ortadaki barlarda sadece üstte artış oluyorsa değerl metal demektir. Eğer siz ekranda 90 yazmasını bekledi iseniz burada bir kullanım hatası var demeketir.

Ekrandaki rakamlar, ortadaki akan şekil ve sinyal seviyesi beraber değerlendirilerek karar verilmelidir. Yoksa ekranda 90 yazmasını beklerseniz dediğiniz gibi mesafe düşmeler yaşanabilir. Bu da başka bir kullanım bilgisi olarak kalsın.

Saygılar
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2013, 11:17:28 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1178 : 27 Kasım 2013, 10:55:54 »
Ustalar hafta sonu yaşadığım tecrübeye dayanarak söylüyorum  92 değerini gördüm ve çıkan malzeme herkesi memnun eder diye düşünüyorum. Tabi karun hazinesini arayan arkadaşlara diyecek lafım yok  ;D

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1179 : 27 Kasım 2013, 11:26:20 »
Karadağ ustam birkez daha ellerine sağlık DP3S çok harika bildiğin gibi sahilde kullanıyorum ben.Eklediğin 3D özelliği ilede dahada müthiş olmuş.Türkiyede senin gibi yetenekli ve paylaşımcı insanlar oldukca dahada ileriye gideceğimize eminin.

Herkeze İyi Çalışmalar Dilerim.