Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486214 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spedkadir

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #40 : 03 Mart 2012, 17:41:06 »
karadağ  hocam  . sizin kullandığınız  kutulardan nasıl  edebiliriz

Çevrimdışı ismail surek

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #41 : 04 Mart 2012, 11:57:03 »

hosting images

karadağ hocam çalışmalarınız tam anlamı ile harika. Kullanmış olduğunuz mosfetler ile tam anlamıyla çok üstün performans sağlamışsınız Grafik LCD ile tahminlerimizi dahada ileri götürmüşsünüz ... artık bence her ne kadar analog kısımda deltayı örnek alarak bu devreyi geliştirmiş olsanızda bundan önceki delta modeli bitti. Çünki siz bana kalırsa çok daha üstün bir cihaza imza attınız
fakat bazı sormak istediklerim var
-foruma eklemiş olduğunuz PCB compositeDrawing  alt yol resminde yollar o kadar birbirine yakın ki biz de yapalım desek kısa devre olacağından çalıştıramayacağız .
-yazılım dosyasını ekleyecek misiniz _?
-sanırım üst görünümde de yol atlamaları yer almıyor bunun ile ilgili yeni bir üst görünüm ekleyecek misiniz_?
-grafik LCD nin adı _?
teşekkürler ederim

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 04 Mart 2012, 18:00:06 »
Karadağ usta haddim olmayarak pcb yi yeniden düzenlemeye çalıştım bir bakıver hata filan var mı?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #43 : 04 Mart 2012, 20:07:42 »
Karadağ ustam maşaallah çok güzel olmuş. Ayrıca cömertliğiniz içinde teşekkürler. Nasip olursa en kısa zamanda yapmak istiyorum devreyi. Kolay gelsin...
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 20:18:36 Gönderen: çavuş »

Çevrimdışı kemoli

• Onbaşı
« Yanıtla #44 : 04 Mart 2012, 20:56:19 »
Her kese meraba kolay gelsin devre güzel olmuş ustam  emeğinize sağlık

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #45 : 04 Mart 2012, 23:37:45 »
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim,

gpr67, boşluk bulma için bir video çektim umarım onu da beğenirsiniz. Videoda da gördüğünüz gibi altta boşluk varsa ekranda da boşluk olulşuyor, boşluk nekadar derinde derinlikte ekranda okadar artıyor olması için bir yazılım yaptım. Bu yazılımı toprağı tuğla ile simüle ederek denedim ve güzel çalıştı. Ama daha toprak denemesini yapmadım. Havalar ve benim yoğunluğum müsade ettiğinde arazide deneyip bir video çekeceğim.

freedan3d, welcome aboard. thank you for your interest. look forward for see your shares.

canbay, piyada 2n7000 bulabildiğim için devrenin son halini 2n7000 ile yaptım.(irf ler yerine) Son bir düzenleme yapıp butür hataları düzelteceğim. Varsa gözünüze çarpan başka aksaklıklar yazarsanız sevinirim. pCB de görünen transistörü de tune fetini süzmek için sonradan ekledim.

walkmen, sen devreyi yap sanda göndeririz ;)

BERK263, çizimin çok güzel tamamlamanı sabırsızlıkla bekliyorum.

blackegon, teşekkür ederim

Asenkron benim daha nokta koymeye niyetim yok. Delta adı bana nasıl bir etki ediyorsa ileriki projelerde devre delta olmasa dahi adını delta koymayı düşünüyorum.

Spedkadir kutuyu ben biraz toplama yaptım.üstü biyerden gövdesi biyerden tutamakları biyerden. Ama istersen sanada gönderebilirim.

İsmail Sürek, teşekkür ederim beğenmenize sevindim. Daha yeni başlıyoruz. İnşallah çok daha iyilerini hep beraber yaparız.
Sorularına gelince,
Baskıdevreyi yeniden ele alabiliriz ama ben zamansılıktan çok uğraşamadım. Kutuya sığması için de daha büyük yapamayınca böyle oldu. Ama bende ütü ile çıkardım biraz dikkatli olunca kısadevre kalmıyor.
Yazılımı herkese tam sürüm olarak ben sağlayacağım.
Tüm dokümanları elden geçieceğim. Geçen hafta 2 adet daha yapıp düzenleyecektim ama zamnsızlıktan bu haftaya kaldı. Bu arada dorukanstore ye serigrafi pcb leri gelmiş bende 4 adet aldım eğer güzel çıkarsa bir serigrafi odası yapıcam kendime ;D
kullandığım gcld modeli: winstar wg12864b

walkmen açıkcsı buna sevinirim bile. Özellikle yolların arasını daha açık çizersen sevinirim.

çavuş, teşekkür ederim ne demek. ;)

kemoli, teşekkür ederim.

Teşekkür ve cevap faslını geçip konumuza dönecek olursak, arkadaşlar ekteki videoda toprağı tuğla ile simüle ederek bir video hazırlamaya çalıştım. Videoda tuğla kaldırıldığında boşluk, bobin kaldırıldığında ise daha derin bir boşluk simüle ediliyor. Bobin ve tuğla yerine konulduğunda ise tekrar topraklı alana geçilmiş oluyor.

dijital pulse dedektör bosluk bulma.MOV

Yorumlarınızı bekliyorum.

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #46 : 04 Mart 2012, 23:58:13 »
s.a
ilk yorum benden olsun karadağ usta çok ama çok güzel olmuş gerçekten boşluktada çok başarılı bir cihaz gerçekten söylenecek çok şey var ama uzatmadan kısaca olağan üstü görünüyor emeğine sağlık Allah kolaylık versin emeğine yüreğine sağlık teşekkürler.
saygılarımla spy_worm...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #47 : 05 Mart 2012, 08:17:59 »
harika görünüyor ustam ellerinize sağlık.ben yapmaya başlıyorum.malzeme siparişini bugün yarın veririm.İlk yapanlardan olmal istiyorum.yapacak herkeze başarılar.

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : 05 Mart 2012, 10:34:56 »
     karadag sımılasyonun gercek toprak ustundekı tepkısını merak edıyorum.duvarın ustunde topragın yansıma etkısı olmadan verımlı gözukuyor.kucuk baslıkla 40-50 cm de tugla boslugunu , 1x1 baslıklada 18 lt. teneke kadar bosluk ustunu gösterırse 1.5-2 m derınlıkten ıs yapar dıye dusunuyorum.zemın balansının bır esıkle buyukluk ayarıda olmalı bence.her ne sorun olursa olsun artık asacagından emınım.

gutaussehender

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : 05 Mart 2012, 20:49:30 »
gerçekten süper bir çalışma olmuş karadağ eline sağlık.

Çevrimdışı sealli

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #50 : 05 Mart 2012, 21:15:15 »
karadağ ustam eline sağlık çok güzel olmuş

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : 05 Mart 2012, 23:05:39 »
sayın karadağ ustam bu kutuyu  nereden tmein ettiniz  acaba

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #52 : 06 Mart 2012, 19:32:45 »
Arkadaşlar yeni farkettim ledleri eklemeyi unutmuşum. Tasarım ara yüzeyinde değişiklik yapılmasını istediğiniz yerleri işaret etmeniz halinde her türlü değişikliğe hazırım. Tasarım ara yüzeyi tamamlandığında geriye bu işin bir reklam şirketi tarafından yapılabilirliği kalıyor.Site yönetimindeki arkaşlar; bu şekil çok sayıda resim yüklemem sıkıntı olursa tasarım ara yüzeyini sonrasında linkleyip ekleyebilirim

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #53 : 06 Mart 2012, 19:58:08 »
Merhaba Arkadaşlar,

Herkese teşekkür ederim.

Asenkron, bende sabırsızlıkla arazi testi yapmayı bekliyorum. İnşallah güzel sonuç elde ederim.

Speedkadir, istersen sana kutu gönderebilirim.

Berk263, Ledleri şu anda kullanmıyorum. İstersen sende kutu tasarımına koymayabilirsin.

Arkadaşlar bugün 2 adet daha pcb bastım. Bunları da bu hafta çalıştırıp artık pcb siparişini vereceğim. Bu arada fototransfer(serigrafi) ile çıkardım bu pcb leri. Sonuç çok güzel. Herkese tavsiye ederim. Bundan böyle ütüden kurtulduğumuza göre rahat rahat smd kullanabilirim. Ütü ile çok uğraştırıyordu.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı bahacan07

• Teğmen
  • *
  • unirom@hotmail.com telf: 05322128122 bahadır
« Yanıtla #54 : 06 Mart 2012, 20:02:10 »
Karadağ ustam yeni tasarımınız cok şık ,çok fonksiyonel görünüyor öncelilkle içten kutlarım sizi .
bizim gibi amatörlere iyi bir önder olup hayal gücümüzü zorluyorsunuz .tüm arkadaşlar adına tekrar teşekkürler .Biliyorsunuz tez canlıyım o yuzden hemen kollarımı sıvadım dün devreyi dizdim bugün de elektrik verdim.. tabii çalışmaz diyeceksiniz. bilmiyorum allah razı olsun selami ustamın öğretmeye çalıştıklarıyla bişeyler yapmaya çalıştım.öncelikle hayatımda karşılaştığım en büyük jumper tarlasıydı aceleye geldiğini zaten yazmıştınız,birde üst görünümde jumperler işaretli olmayınca cok zorlandım hocam ama doğru bağlantılar yaptığımı düşünüyorum. ama devreye elektrik verince daha pulse göndermeden  4amper gibi korkunç bir akım çekti büyük ihtimalle kısa devre vardır dedim. fakat bobini çıkarınca (2.8r) herşey normal olduğunu gördüm 4051-4094-4066 lar -tl062 ler tl082 ve lf356 nın bütün vdd ve vss leri normal işlemcim glcd em  gayet güzel çalışıyor yaklaşık 125 mili amper gibi çekiyor sesi aktif edebiliyorum açılışta tabii... zira bobinin her türlüsünde denemelerimde sonuç alamadım bobin takılıyken open ı hgh yaptığımda korkunç güç çekiyor daha pulse göndermeden nedenini bulamadım 10 k büyuk vatlı bir pot ile her türlü sönüm dirençini denedim ama başaramadım sizin acıklamalarınıza ihtiyaç var tabiiki ama devre çok güzel ellerinize sağlık bir de bobini çalıştırabilirsem bir amatör olarak tüm izlenimlerimi yazacağım ve paylaşacağım .
hocam birde jarj mantığınızı anlayamadım o yüzden devre dışı bırakıp denemelerimi yaptım.anlatma zamanı bulursanız çok sevinirim. boşlukla ilgili çalışmalarınız da çok hoş mutlaka arkadaşların işine cok yarayacaktır.tekrar bizlere böyle güzel bir tasarım kazandırdığınız için teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.aceleciliğime kızmadınız umarım
saygılarımla...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #55 : 06 Mart 2012, 20:03:34 »
Bu arada arkadaşlar bastığım pcb 1. mesajda yer alan pcb nin 2n7000 in pedleri büyütülmüş ve 1 yerde fazladan bir yol çıkıntısı silinmiş hali yani devre farkı hiç yok. Sadece ped genişletilme var.

Saygılar

gpr67

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 06 Mart 2012, 20:05:08 »
slm
  ayrıntılı olarak kacırma yok ...   tek tek bosluğu ölcmüs ekranda gösteriyo... cok ama cok güzel bir özellik ellerini sağlık ..cihaz hakkını gercekten veriyo...tesekkürler ustam .... allah yar ve yardımcınız olsun .

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #57 : 06 Mart 2012, 20:12:59 »
Karadağ ustam yeni tasarımınız cok şık ,çok fonksiyonel görünüyor öncelilkle içten kutlarım sizi .
bizim gibi amatörlere iyi bir önder olup hayal gücümüzü zorluyorsunuz .tüm arkadaşlar adına tekrar teşekkürler .Biliyorsunuz tez canlıyım o yuzden hemen kollarımı sıvadım dün devreyi dizdim bugün de elektrik verdim.. tabii çalışmaz diyeceksiniz. bilmiyorum allah razı olsun selami ustamın öğretmeye çalıştıklarıyla bişeyler yapmaya çalıştım.öncelikle hayatımda karşılaştığım en büyük jumper tarlasıydı aceleye geldiğini zaten yazmıştınız,birde üst görünümde jumperler işaretli olmayınca cok zorlandım hocam ama doğru bağlantılar yaptığımı düşünüyorum. ama devreye elektrik verince daha pulse göndermeden  4amper gibi korkunç bir akım çekti büyük ihtimalle kısa devre vardır dedim. fakat bobini çıkarınca (2.8r) herşey normal olduğunu gördüm 4051-4094-4066 lar -tl062 ler tl082 ve lf356 nın bütün vdd ve vss leri normal işlemcim glcd em  gayet güzel çalışıyor yaklaşık 125 mili amper gibi çekiyor sesi aktif edebiliyorum açılışta tabii... zira bobinin her türlüsünde denemelerimde sonuç alamadım bobin takılıyken open ı hgh yaptığımda korkunç güç çekiyor daha pulse göndermeden nedenini bulamadım 10 k büyuk vatlı bir pot ile her türlü sönüm dirençini denedim ama başaramadım sizin acıklamalarınıza ihtiyaç var tabiiki ama devre çok güzel ellerinize sağlık bir de bobini çalıştırabilirsem bir amatör olarak tüm izlenimlerimi yazacağım ve paylaşacağım .
hocam birde jarj mantığınızı anlayamadım o yüzden devre dışı bırakıp denemelerimi yaptım.anlatma zamanı bulursanız çok sevinirim. boşlukla ilgili çalışmalarınız da çok hoş mutlaka arkadaşların işine cok yarayacaktır.tekrar bizlere böyle güzel bir tasarım kazandırdığınız için teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.aceleciliğime kızmadınız umarım
saygılarımla...

Merhaba,

Teşekkür ederim. Daha yeni başlıyoruz. ;) İnşallah herkesin işine yarar.

Ne kızması sadece çok şaşırdım :) Maşallah çok hızlısınız. Bobin takılınca akım çekmesi, bobin sürücü devrenizde bir kısadevre olduğu bu nedenle bobinin sürekli iletimde kaldığı için oluyordu. Dikkatlice kontrol ederseniz mutlaka halledersiniz. Şarj devresi aslında yarım dalga çalışan bir devre. pil 13,8 volta geldiğinde kesime gidiyor.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #58 : 06 Mart 2012, 20:16:35 »
slm
  ayrıntılı olarak kacırma yok ...   tek tek bosluğu ölcmüs ekranda gösteriyo... cok ama cok güzel bir özellik ellerini sağlık ..cihaz hakkını gercekten veriyo...tesekkürler ustam .... allah yar ve yardımcınız olsun .

Teşekkür ederim.

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : 07 Mart 2012, 00:25:36 »
selam hocam  delta pulse  3  için pic  ve  kutu  sözü  verdiniz..  adresim .....................
Merhaba Arkadaşlar,

Herkese teşekkür ederim.

Asenkron, bende sabırsızlıkla arazi testi yapmayı bekliyorum. İnşallah güzel sonuç elde ederim.

Speedkadir, istersen sana kutu gönderebilirim.

Berk263, Ledleri şu anda kullanmıyorum. İstersen sende kutu tasarımına koymayabilirsin.

Arkadaşlar bugün 2 adet daha pcb bastım. Bunları da bu hafta çalıştırıp artık pcb siparişini vereceğim. Bu arada fototransfer(serigrafi) ile çıkardım bu pcb leri. Sonuç çok güzel. Herkese tavsiye ederim. Bundan böyle ütüden kurtulduğumuza göre rahat rahat smd kullanabilirim. Ütü ile çok uğraştırıyordu.

« Son Düzenleme: 07 Mart 2012, 16:36:48 Gönderen: feridund »