Gönderen Konu: SMW TOPRAK DENEMELERİ  (Okunma sayısı 304961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elektronik85

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: SMW TOPRAK DENEMELERİ
« Yanıtla #480 : 31 Ocak 2018, 17:22:00 »
kulaktan dolma bılgı verdıgımızı nerden bılıyosun ıtaatsız
sen yapıp beceremedıysen herkes ıcın aynı seyı dusunmemelısın bı cıhazı kendısı yapıp calıstırmak ısteyen ınsanın hevesını kırmamalısın once cıhazı yapıcak calıstırcak hatasını bulucak ve boylelıkle kendını gelıstırme fırsatını bulucak he ondan sonra yaptıgı cıhazın performansına gore ıs yapıp yada yapmıyacagı konusunda degerlendırmesını yapıcak yoksa hazırda olan cıhazı almak zaten kolay bısey ama bıseyı basarmak hakkaten keyıflı
yoksa karadag ustanın yaptıgı cıhazlar gercekten dalında cok ıyı cıhazlar ama once kendı yapmaya calıstıgı cıhazdan hevesını alması gerekır.
saygılar
EĞİTİM ŞART AGA..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #481 : 31 Ocak 2018, 17:46:13 »
Kisisel gelisim adina paylasilmis semalari yapmak dogru bir secenektir.Bu size ilerde daha iyisini yapma azmini ve yetenegini kazandirabilir.Tabi bunu yapmak maddi,manevi kulfetli bir yol.
Ancak ucuzundan cihaz sahibi olarak bu isleri baslamayi dusunenler kesinlikle hazir toplanmis kartlari tercih etmeli.
Bir tık daha yukari cikarsak profesyonel arayici iseniz kesinlikle tam takim bir urun almak mantikli ve ucuz toplamda daha ucuz olacaktir.
Bunlar sahsi dusuncelerim herkes katilmayabilir...
Paylasima acik devreleri toplayan sayisi 100 ise duzgunce kullanan 5i gecmez.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #482 : 01 Şubat 2018, 10:04:03 »
elektronik85 sen nerden anladın devreyi benim yapamadığımı.yada benim bu devre hakkındaki bildiğim bilgileri sen ne biliyosunda konuşuyosun.tekrar tekrar diyorum,bırakın bilmişlik taslamayı,insanları yanlış yönlerdirmeyi.bak onur usta bile en sonunda dayanamadı gelip buraya olması gerekeni yazdı.haaaa adam kendini geliştirsin diyosun ama destek vermiyosun adama.adam sorun yaşıyo yardım istiyo ortada yoksunuz.hani biliyodunuz bu cihazı hani yapmıştınız güzel çalışıyodu.sorunun ne olduğunu adama söyleyinde sinirden çıldırmasın adam

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #483 : 01 Şubat 2018, 10:09:27 »
asahin58 kardeşim,benden sana tavsiye.onur ustanın sözlerini dinle,böyle teknik desteği olmayan cihazlarla ancak saç baş yolarsın

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #484 : 01 Şubat 2018, 10:20:11 »
Oturdumuz yerden elektronik ogrenemeyiz malum  denemeler ve projeler yapmak gerek piyasada birsuru yalancj ve dolandirici var iken birseyler ogrenmek gerek  ki bu formun amacida  bu olsa gerek elbetteki huseyin ustamin cihazlari ve diger ustalarimin cihazlari guzeldir lakin bu formun amaci karalama yapmak yada  sacma sapan yorumlar yapmak olmasa gerek  isteyen istedini yapsin yeterki bos ve sacma yorum  yapmasin
Herkes işini yapsın.
Bildiğin şeyleri de unut ki her düşünceyi hazmedebil.
Arkadada gözlerim var ama umursamıyacak kadar eğitimim var şükür

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #485 : 01 Şubat 2018, 13:27:07 »
kürşat kardeşim bu devre problemli bir devre.sebebi ise hassasiyeti çok arttırılmış.bu yüzden aşırı derece parazitli çalışıyor.başlığı toprağa yaklaştıramıyosun bile.o zamanda ya hassasiyeti kısıyosun mesafe düşüyor,yada başlığın balansını yaparken arada fazla fark bırakıyosun yine mesafe düşüyor.vlf cihazın yapabileceği iş belli.çok uğraşıldı,çok geliştirildi ama masa üstünde çok güzel çalışan cihazlar toprakta neye öttüğü belirsiz olmaya başladı.bu durumda işi bilen ustalarda,insanlara boş yere hayaller kurdurmaktansa,daha derin arama yapabilen pulse sisteme yöneldiler,5 yıl önce ayrım bile pek nadir iken,şimdi bu cihazlar geliştirildi ve çok tatmin edici ayrım ve mesafeler çıktı ortaya.işi anlayacağınız şekilde açıklamak gerekirsede,1950 yılında üretilmiş bir araç düşünün,siz bu araçla 800 km hıza çıkıp uçmak istiyosunuz.imkansız dimi,çünkü o zamanın teknolojisi oydu.peki ya şimdi,yıl olmuş 2018 uçak var.bizde insanlara diyoruzki 1950 teknolojisini bırak,2018 teknolojisiyle uç,yani vlf bitti arkadaşlar artık pulse dönemi

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
« Yanıtla #486 : 01 Şubat 2018, 19:19:50 »
bir katkıda ben yapmaya çalışayım smw de lm393 (ikinci olan lf 358in altındaki) yerine tl o72 taktım ve derinlik çok fazla arttı.

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
« Yanıtla #487 : 16 Şubat 2018, 18:54:52 »
yanılmış olabilirim son denememde aşırı parazitten başka bir şey alamadım.

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #488 : 10 Mart 2018, 15:50:14 »
konunun altındaki 26 sayfayı tek tek inceledim konuşulanlara göre verilen ürün sayısı 6 taneyi geçmez video ise 3 yada 4 tane boş konuşan kişi sayısı bir hayli fazla . onur ustama katılarak dan şöyle bir şey diyorum sonuçta kişisel gelişim sitesi burası, tabi bu 26 sayfa içinde bilgi paylaşmayan arkadaşlara da saygı duyuyorum. Bu cihaz çalışmıyor deyip başlayanların şevkini kıran zaatları da anlıyorum bırakın kim ne yaparsa yapsın sizi hiç alakadar etmez çalıştıran çalıştırmış siz çalıştıramıyorsunuz diye başka bir arkadaşımız çalıştıramaz diye bir kaide yok . Ve form genelinde baktım da şöyle bir durumla karşılaştım Teknoloji Ekibinin cihazlarını kalitesini bilen bilir bu ekibin cihazlarını  överken diğer eserlere  nefsani kendi sorunlarını katarak dan hakaret de bulunulmuş. Bu ailenin amacını dışına çıkılmış lütfen böyle devam etmeyin. BU KONUYU İNCELEYEN YENİ ARKADAŞLAR BELKİ SİZDE DAHA İYİSİNİ YAPABİLİRSİNİZ ;)
« Son Düzenleme: 10 Mart 2018, 15:54:00 Gönderen: Karadağ »
Herkes işini yapsın.

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #489 : 26 Mayıs 2018, 22:50:22 »
arkadaşlar NE555 li olan devreyi daha önce yapmış ve bir türlü bobin ayarlayamadığım için ayrım elde edememiştim dün ve bugün yeniden bobin sardım ve sonunda ayrım elde ettim demiri görmüyor 1 tl için havada yaklaşık 25 cm altın yüzük için ise 20 cm den tepki veriyor

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #490 : 27 Ekim 2018, 15:51:27 »
bende 27 başlıkla denedim 20 cm 1 tl ayrımlı algılama yapıyor. demir tamamen yok başlık çapını değiştirirsem daha derin algılama yapar diye düşünüyorum smw555
Herkes işini yapsın.

Çevrimdışı masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #491 : 04 Aralık 2019, 09:04:40 »
BAŞLIK  EN ÖNEMLİ OLAN  KİMSE TAM PAYLAŞMIYOR  ZATEN 

Çevrimdışı keçelerli

• Yüzbaşı
  • Goldenmask
« Yanıtla #492 : 06 Aralık 2019, 20:52:16 »
Hersey tam paylasilmis burda 555 li olan devreyi kur bobin bilgiside yaziyor zaten 1mh 14mh .bu is nasil biliyomusun adam insaat ustasi marangoz tornaci elektrikci vs baska meslek sahibi sitede goruyor merakta var bakiyor devre kartina sigara paketi gibi diyor ne var bunu yapmaya işe bi basliyor devrede calisan hic bir yer yok .arizali calismiyor diyor .aslinda isin ustalari anlatmis herseyi burda calismayan devre yok haberiniz olsun.hersey karsidan goruldugu gibi degil arkadaslar.bu yazdigimi kimse ustune alinmasin her isin bi ustasi var .ama merak adama herseyi ogretir calismalarinda basarilar herkeze
(ᵔᴥᵔ)◖⚆ᴥ⚆◗ʕ·ᴥ·ʔ(◕ᴥ◕)

Çevrimdışı masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #493 : 09 Aralık 2019, 10:04:06 »
akord ayarını   yaptıktansonra  başlığa elimi vursa ses yapıyor     sorun  birde  lirayı  25  cm  gecemedim

Çevrimdışı masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #494 : 09 Aralık 2019, 14:46:23 »
bobin  38 lik   tx 1.10    75mm  tel   rx 14.36  35 mm tel  kullandım akortu iyi ayarlarsam  pparazit yok   küçük metallere  ses yok  çok iyi hassas ayarlarsamda derinlik artıyor  ama elimi hafif başlıga sürsem  ses  yapıyor   tel kesitleri farklı ondanmı acaba

Çevrimdışı masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #495 : 09 Aralık 2019, 15:57:01 »
çalışmayan devre  yok doğrudur   işki  toprakta sustura bilmek  devreyi  çalıştırmakla bitse iş   bobine elimi deydirsm ses yapıyor   çok iyi akort yapsam  budefa derinlik çok düşüyor   r8 5k6  yerine   8k2  taktım   biraz faydası oldu 

Çevrimdışı masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #496 : 13 Aralık 2019, 00:42:48 »
smw   yapip da birtane vidyosunu cekip atan yok    cok iyi cok gūzel bir devre  hani  arkadaslar 

Çevrimdışı masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #497 : 23 Aralık 2019, 23:05:49 »
bobin konusunda  yardim bekliyorum    bobini  basliga takmadan  önce  akort  yapiyorum   başligin icine  koyunca birtūrlū akaort yapamiyorum   tx 1mh rx 15 mh   

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #498 : 24 Aralık 2019, 11:00:46 »
Boş yapiyorsun 1 sayfada adam yapmis  devre calisan bi devre incelersen sonuca erişirsin dostum
Herkes işini yapsın.

Çevrimdışı ta3chv

• Yüzbaşı
« Yanıtla #499 : 04 Ocak 2020, 14:26:20 »
Bobini yapamıyorsan Ts 1000 hazır bobin kullan çok iyi çalışıyor.
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.