Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484350 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2640 : 19 Kasım 2012, 22:31:18 »
Merhaba Arkadaşlar,

Mustafanın lite versiyonu için yazılımda 1-2 düzenleme yapmak gerekti. Bende yapıp ekledim. Artık Mustafadan da bir test videosu izleriz :)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2641 : 19 Kasım 2012, 23:46:57 »
Hi Karadag

Please look at my reply N° 2630

Thanks
Do not despair, God is with you

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2642 : 20 Kasım 2012, 05:19:22 »
s.a ustalar tum entegreleri tekrar aldim 2n700 leri bs250 yi degistirdim ama olmuyor simdide bobin takili degil diyo daha once fotografini ekledigim sinumleme egrisi hic degismedi butun hafta sonu bununla ugrastim en son bobin takili degil diyo yeni bobin sardim yine olmadi 3.5r geliyo kayafi yedim neleri kontrol etmem gerekiyo klavuzdaki tum voltajlari goruyorum bobin takili degil yazmiyorkende olmasi geteken yetlerde 180hz yi goruyordum ustalar yardimlarinizi bekliyorum.
Ilk once Montaj klavuzundaki olcumleri tamamla,digerlerinde sorun olmaz.

http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf

Kolay gelsin.

s.a jickata tavsiyen icin tesekkurler ama daha oncede yazdigim gibi olmasi gerektigi yerlerde klavuzda belirtilen voltajlari goruyorum defalarca kontrolunu yaptim zaten sayin karadag ve diger ustalarim yardimlarinizi sabirsizlikla bekliyorum saygilar.

Ekledigin resimde sonumleme egrisinde parazit var.Cihaz calIsma alanInda elektonik arac ve cihaz bulunmamalI.Birde LF 357'yi LF 356 ile degistir.LF357'ler genelde patates cIkIyor.Sonumleme direncini 1 kiloom 2Wat'lIk potans ile ayarla.Sonumleme egrisini ayarladIktan Sonra potans degerini olcersin ve olctugun degerde metalfilm 2W rezistoru takarsIn.Kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2643 : 20 Kasım 2012, 09:53:54 »
Merhaba Arkadaşlar,

Mustafanın lite versiyonu için yazılımda 1-2 düzenleme yapmak gerekti. Bende yapıp ekledim. Artık Mustafadan da bir test videosu izleriz :)

Saygılar

ustam ellerine sağlık çok teşekkürler

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2644 : 20 Kasım 2012, 09:59:36 »
Merhaba Arkadaşlar,

Saygılar

ustam ellerine sağlık çok teşekkürler

Karadağ ustam elimizde bulunan dp3 entegresini silip tekrardan lite demo yazılımı yüklenebilirmi.

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2645 : 20 Kasım 2012, 10:06:41 »
s.a ustalar tum entegreleri tekrar aldim 2n700 leri bs250 yi degistirdim ama olmuyor simdide bobin takili degil diyo daha once fotografini ekledigim sinumleme egrisi hic degismedi butun hafta sonu bununla ugrastim en son bobin takili degil diyo yeni bobin sardim yine olmadi 3.5r geliyo kayafi yedim neleri kontrol etmem gerekiyo klavuzdaki tum voltajlari goruyorum bobin takili degil yazmiyorkende olmasi geteken yetlerde 180hz yi goruyordum ustalar yardimlarinizi bekliyorum.
Ilk once Montaj klavuzundaki olcumleri tamamla,digerlerinde sorun olmaz.

http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf

Kolay gelsin.

s.a jickata tavsiyen icin tesekkurler ama daha oncede yazdigim gibi olmasi gerektigi yerlerde klavuzda belirtilen voltajlari goruyorum defalarca kontrolunu yaptim zaten sayin karadag ve diger ustalarim yardimlarinizi sabirsizlikla bekliyorum saygilar.

Merhaba,

Öncelikle sönümlenme eğrisini düzeltmeniz gerkli. Eğriyi düzeltmeden bir sonraki adıma geçemeyiz. Elinizde osilodkop mevcut mu?

Saygılar

S.a karadağ ustam sonumleme eğrisini düzeltmek için bobini takın değil dememesi gerekiyo sanırım ustam bende şuan bobin takılı değil yazıyor tüm entegreleri 2n7000 bs250 IRF740 değiştirdim ama halen bobin takılı değil yazıyor.baska neyi değiştirmem gerekiyor birde TL082 yi dün denerken kısa süreli ters taktım ama o entegreyi yesini ile değiştirdim. yardımcı olursanız çok sevinirim. bu arada tüm entegreleri sıfır aldım onlarlada aynısı oldu.

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2646 : 20 Kasım 2012, 10:08:07 »
karadağ ustam osilaskop yok ama bi arkadaşımda var gerekirse alabilirim.

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2647 : 20 Kasım 2012, 10:09:58 »
s.a jickata tekrar yardımların için sağol ama şuan sorun bobin takılı değil yazıyor yukarıda yazdığım tüm işlemleriyap ama sonuç aynı bu arada lf356 kullanıyorum ve bobin eğrisin sizin de dediğiniz 5W 1k pot ile ayarlamaya çalışıyorum.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2648 : 20 Kasım 2012, 10:24:32 »
s.a
bu cihazı bizimle paylastığınız için asıl ben tesekkur ederim sayın karadag.gercekten her yonuyle guzel bir cihaz.bir cok dedektorde olmayan bir ozellik bu bosluk bulması.
Allah emeklerinizi bosa cıkarmasın.saglıcakla kalın

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2649 : 20 Kasım 2012, 11:31:17 »
ustalar yeniden tüm ölçüm noktalarını kontrol ettim VD10 katot da 182hz R84 ve Q4 te 178 hz 4066 nın ayaklarında ve 1 k direnç R85 frakans ölçümü 30 ~ 50 hz arasında. Bundan olabilirmi buna sebeb nedir acaba.

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2650 : 20 Kasım 2012, 12:44:36 »
ustalarım merhabalar.devreyi karadağ ustaDAN spariş derek aldım ama aklıma takılan noktalar var yardımcı olursanız sevinirim.
1:R40  ve R37 direnclerine malzeme listesinde rx yazılmıs değer ne olacak
2:p1 nedir
3:p3 p4 p5 nedir buralar ne bağlanacak yada bağlantı nasıl olacak
4: j1 nedir

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2651 : 20 Kasım 2012, 14:52:17 »
Arkadaşlar dün ebay üzerinden sipariş geçtiğimiz bataryalar bana ulaştı.İki adet batarya siparişi geçmiştim.Dün bataryaları şarjladım bugün Dp3 üzerinde deniyim dedim.Tek bir batarya şarjlıyken çıkışı 12,6 V veriyor.Fakat çıkış akım değeri çok berbat.Çıldıracam ya bu nasıl bir çelişkidir.9800mAh değeri aslında 9,8 Amperlik bir akım değeri diğilmi.Bunun çıkışı 50mAh bile vermiyordur.Şimdi ben ne edecem arkadaşlar.Bu haliyle Dp3'e bataryayı taktığımda gerilim değeri birden 1 volt gibi bir değere düşüyor.Arkadaşlar nedir bu durum ya.

http://www.ebay.com/itm/Super-Power-New-DC-12V-Portable-9800mAh-Li-ion-Super-Rechargeable-Battery-Pack-/280877919259?pt=UK_ConsumerElectronics_Batteries_SM&hash=item4165a0ec1b

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2652 : 20 Kasım 2012, 15:14:42 »
Arkadaşlar her hüçre çıkışına kanaatimce akım değerini reğüle edebilecek regüle devreler eklenmiş.Benim kanaatim şu haliyle çıkışıntan ben en fazla 100mAh kadar bir değerde bir akım çekebilirim.Şimdi bu regüle devreleri hüçrelerden ayırsam ozaman çıkışta 9800mAH gibi bir akım değeri alacağımı gördüm.Ben hüçreleri regülatörsüz birleştirsem bu bataryayı şarjlamada kullandığımız adaptörler üzerinde bir problem oluşurmu.Adaptör çıkışları 12,6V vede 350mA.Arkadaşlar karşılaşacağım ne gibi problemler olur.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2653 : 20 Kasım 2012, 15:58:42 »

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2654 : 20 Kasım 2012, 18:07:12 »
Arkadaşlar iki adet Li-ion bataryaları sipariş geçmeden önce aşağıdaki 12v 7 amperlik kuru tip aküyü baya bir süre kullanmıştım.Kuru tip tek aküyle ayrım 1 saat gibi bir süre bozulmadan devam ediyordum.Şimdi gelelim konuma; şimdi arkadaşlar benim iki adet olarak geçtiğim li-ion bataryaların hüçre yapısını ve batarya özelliklerini görebiliyorsunuz.Bu bataryalardan elde edeceğim verim kurutip aküye göre nasıl olur.

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2655 : 20 Kasım 2012, 19:30:34 »
tüm konu ile ilgili olan  arkadaşlara en içten saygılarımı sunarım  özellikle tesla ustama ...yaklaşık olarak 4 aya yakın bir süredir delta pi yle ilgileniyorum..modifiye oldukça daha kullanışlı bir hal alıyor...emeği geçen arkadaşları ellerine sağlık diyorumm..elimde bulunan 2 adet vlf cihazları artık bırakın kullanmayı çoktan çöpe attım..dedimye yeniliklere açık bir cihaz ..eletronik bilgim eskiye nazaran daha az ama arazi bilgim biraz yüksek ..konu ile alakası olmayan acemi kullanıcıların ellerine son model bir ferrari verseniz yapacağı ilk şey gaza köklemek ve ksıa zamanda toslamak olacak..cihazı farklı topraklarda ve derinliklerde farklı metallarle farklı objelerle test ediyorum ...arkadaşlar kısacası cihaz bana neler söylemek istiyor anlamak istiyor ve kısmen de olsa anlıyorum dedimya önce saha bilgisi olmalı  insandaki göz ilk ekranlı dedöktördür bence ..şu anki kullandığım delta pulse ise ana kartta yardımcı olan karadağ ustama ...cihazda birçok yenilik yapan tesla ustama içten teşekkürler ederim..arkadaşlardan yapmaları gereken oldukça basit çok az meşakkat ile tesla ustanın defalarca yazdığı ve yapmaktan usanmadığı bobinlerden sarmalarıdır ..devreye olmazsa olmazlardan asla vazgeçilmez kılacak rügülasyon katı  ve bir kaç devre elamanı değişiklikleri..arkadaşlar ilk kullandığım cihaz ile bu birkaç değişiklikten sonra kapasite yaklaşık 3 katı oranında artmıştır  hiçte yabana atılmayacak bir oran olsa gerek yani tek bir roma parası toprakta uyumayacak ;D sana eyvallah diyorum julyen ssezarrrr ;D...tesla usta ellerine emeğine sağlık hakkını helal et ....
ADALETSİZ DAVRANAN MARUZ KALANDAN DAHADA SEFİLDİR

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2656 : 21 Kasım 2012, 04:50:14 »
ustalarım merhabalar.devreyi karadağ ustaDAN spariş derek aldım ama aklıma takılan noktalar var yardımcı olursanız sevinirim.
1:R40  ve R37 direnclerine malzeme listesinde rx tx yazılmış
2:p1 nedir
3:p3 p4 p5 nedir buralar ne bağlanacak yada bağlantı nasıl olacak
4: j1 nedir
r40 r37 rx olarak verilen dirençler kullandığınız ekran için değişiklik göşteren direnç değerleri
winstar 128x64a büyük olanı için
R40 8.2k
R37 560R
Winstar WG12864B küçük için
R40 6.8k
R37 2.2k
-----------
p1 2 adet led bağlatı noktası aktif değil kulanmıyorsunuz
p2 glcd ekran bağlantı noktası  pinleri kodu
p3 yedek akü kulanırsanız bu pini temsil eder kulanmazsanız solda iki noktasını kısa devre edin
p4 şarj bağlantı pinleridir devrenin sarjını kulanmıyorsanız soldaki iki ucu kısa devre edin
p5 cihazın buton bağlantı uçlarıdır
önden bakıldığında en altaki uc p5 yazısını gördüğünüz ortak buton ucudur
----------
tr1 cihaz ayrım yapılan trimpotudur
pr1 şarj devresin voltaj ayar trimpotudur
jr1 hoparlör ve kulaklık pinleridir
3 pinden en üsteki ortak ortadaki kulaklık en altaki hoparlör ucudur
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
osman77
tesekkür ler elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz çok güzel bir cihaz her bakımdan pi dedektör olarak dp3
her kezin faydalanması istiyoruz verimli sekilde
yeterki söylenenler uygulansın düzgün sekilde montajı yapılsın hiç sorun ile karşılaşılmadan kulanabilir
malzeme hatalarından kullanım hatalarından sıkıntılar olabilir bu konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz zaten
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 class
güzel video olmuş güle güle kullan bir faydamız olduysa ne mutlu
ufak obje için 1tl için 40-45 mesafeyi gördüğün videolarıda bekliyoruz senden
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 osmanmutlu
elinde olan diğer hazırladığın devre ile karşılaştırma yaparak farklı konumlardaki değişlikleri görebilirsin
ikinci devrende bir yanlış takılmış  yada bozuk olan pasif  malzemelerden olabilir sadece entegreden diye düşünme
bobin kousunda bu linki araştır verimli kullanman için bu tarz yapmaya çalış
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.0
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2657 : 21 Kasım 2012, 05:19:34 »
s.a jickata tekrar yardımların için sağol ama şuan sorun bobin takılı değil yazıyor yukarıda yazdığım tüm işlemleriyap ama sonuç aynı bu arada lf356 kullanıyorum ve bobin eğrisin sizin de dediğiniz 5W 1k pot ile ayarlamaya çalışıyorum.

Evet osmanmutlu,Tesla ustanIn'da belirttigi gibi sorunu sadece entegrelerde arama.Pasif elementleri PCB'ye olcmeden dizdiysen, ya yanlIs  ya da arIzalI pasif elelement olma ihtimali var.Kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2658 : 21 Kasım 2012, 09:26:06 »
tesla ustam herzamanki gibi mükemmelsin çok teskkur ederim fakat bişey daha var bu bs250 mosfeti bulamıyorum karadağ ustayada mail attım site uzerinden cevap gelmedi nasıl temin edebiliriz
saygılar

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2659 : 21 Kasım 2012, 10:22:38 »
s.a
tesla usta seninde yabana atılmayacak,hatırı fazla faydan oldu.dedektoru dedektor yapan baslık tasarımın ise apayrı bir sey.osman77 ustanın dediği gibi derinlik artısı eski baslıklara gore daha derin.bu cihazı yapan arkadaslara tavsiyem bosuna vakit kaybetmemeleri benim gibi. mali masrafı da cabası.bos zamanım da  toprak altı testi yapmayı dusunuyorum.foruma ekleyecem.
emegin var tesla usta hakkını helal et.
saglıcakla kal.