Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2990506 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meysam

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #20 : 15 Nisan 2010, 00:32:59 »
I made a delta pulse
but my Delta pulse allergic to camping is a little gold and copper
Please help me to obtain high sensitivity to copper and gold
i need best coil 40cm and loop 1*1 for DP
i need to number wire and number turn
please help me
Good luck

Çevrimdışı Avatar_17

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #21 : 15 Nisan 2010, 21:18:55 »
selam karadag  uykusuz ve bütün arkadaşlar bu devre belliki daha önceki delta pulseden daha stabil ve ayrım diyorsunuz bu ayrım olayını paylaşacakmısınız ustalar bende delta pulse var gayette güzel çalışıyor eger ayrıım yaptıgınız devreyi eklerseniz çok güzel olur saygılar..

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #22 : 15 Nisan 2010, 23:12:41 »
bütün 20 k yı 22 taksam olurmu ? ayrıca  diğer delta pulse de 2 tane 20 k pot varken bu deltada 3 tane var nedeni? birde  yerlesdim planın da bir sorun yok sanırım
"Olur..."
Normalde birisi GAIN, diğeri de NOISE... En son eklenen de, normalde Delta Pulse şemasında bulunmayıp, Sniffer XR-71'deki Manuel Tune potunun Delta Pulse'e uyarlanmış hali...
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2010, 23:15:31 Gönderen: Prusa Anatolia »

kdr042

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 15 Nisan 2010, 23:56:24 »
pekide tune sıfırlama butonu degilmi neden pot konulmuss onu anlamadım  sıfırlamak için potumu oynayacagızzzz

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #24 : 16 Nisan 2010, 08:21:42 »
I made a delta pulse
but my Delta pulse allergic to camping is a little gold and copper
Please help me to obtain high sensitivity to copper and gold
i need best coil 40cm and loop 1*1 for DP
i need to number wire and number turn
please help me
Good luck

I have sent message to you.

Please read your message.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #25 : 16 Nisan 2010, 20:24:02 »
pekide tune sıfırlama butonu degilmi neden pot konulmuss onu anlamadım  sıfırlamak için potumu oynayacagızzzz
Evet... TUNE normalde bir nevi sıfırlama butonu... Eğer düşüncemde bir hata yoksa; Delta Pulse devresinde, ya batarya voltajının sabit kalamamasından ya da toprağın mineral seviyesi sabit kalamadığından, biraz da olsa bir kararsızlık durumu var. Tune potu bu yüzden devrede olmalı diye düşünüyorum. Tune butonuna basılıp devre sıfırlandıktan sonra, Tune potuyla ayarlar sabitleniyor diye biliyorum ben...

Bunun en mantıklı cevabını "uykusuz"un veya "emekliAMCA"nın verebileceğini sanıyorum.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 16 Nisan 2010, 21:47:27 »
Merhaba arkadaşlar

Tune butonu devreyi otomatik sıfırlamaya yarar, fakat mineralli ve engebeli arazide ayarın sabit kalmaması gibi sorunlar olabilir. Bu durumda cihaz üzerindeki switch ile otomatik moddan manual moda geçilir ve dedektör artık buton yerine potansiyormetre ilse susturulur. Yani otomatik modda buton devrede, manual modda pot devrededir. İkisi anı anda görev almazlar. Eşik ile de en son ince ayar yapılır.

Yeni LCD devresini şu an için yayımlamayacağız. Almak isteyenler cüzi bir fiyara edinebilirler.

Saygılar.

Çevrimdışı değmenci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #27 : 16 Nisan 2010, 23:09:39 »
http://netload.in/dateiX0g18CNfMO/delta111.jpg.htm

arkadaşlar buna bir göz atabiliirmisiniz devrede bizim kullandığımız bc 546 ve 557 yerine N serisi kullanılmış

meysam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 16 Nisan 2010, 23:52:54 »
i want a replace for pic16f676
i not found this pic
please hel me :-[

Çevrimdışı Avatar_17

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #29 : 17 Nisan 2010, 00:22:37 »
uykusuz usta bu yeni lcd devresi ayrımı bu devreyle mi yapıyorsunuz?eger öyleyse ben almak isterimm

Çevrimdışı syo

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #30 : 17 Nisan 2010, 09:06:19 »
http://netload.in/dateiX0g18CNfMO/delta111.jpg.htm

arkadaşlar buna bir göz atabiliirmisiniz devrede bizim kullandığımız bc 546 ve 557 yerine N serisi kullanılmış

Kardeş şemayı komple yada linkini verebilirmisin
BİR NAMAZLIK SALTANATIN OLACAK TAHT MİSALİ O MUSALLA TAŞINDA

Çevrimdışı değmenci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #31 : 17 Nisan 2010, 22:45:09 »

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 18 Nisan 2010, 10:46:11 »
 bana yardımcı olursan cok sevınırım  açık şemadakı kablo eklerı ve baglantıları bır  anlatabılırsen eyer bırde ekran takmasak yınede calısırmı benım ıcın ekrana gerek yok eyer mumkunse pcb uzerıne parcaların yerlestırılmıs olarak cekılmıs bır goruntusu varsa ve yayınlarsanız  cok sevınırım sımdıden Allah sızden razı olsun cvb  versende vermesende muhabbetle.benım bu ıse ılgımde bransımdan kaynaklanıyor dogayı gezmeyı cok severım cografyacıyım cok seye  denk gelıyorum bunları ıyıce ınceleme meragından  saygılarım boyle bır ıse kalkıstım ve butun sıtelerde senden bahsedılıyordu burda sızı yakaladım  sayın arkadasım  delta pulseyı 2  yı  yapan ve  herseyı  bu konuda paylasan  arkadasım hurmetler

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 18 Nisan 2010, 12:14:07 »
Merhaba,

Arkadaşlar bir konuda yanlış anlaşılma olmasın, cihaz ayrım yapmıyor, sadece emtal cinsi hakkında ekranı ve ledleri sayesinde kullanıcıya bir miktar fikir veriyor. Kullanıcı biraz tecrübe ile bu verileri değerlendirip olasılıkları değerlendiriyor.

@Avatar_17
LCD devresi dışındaki kart bilinen delta pulsenin aynısıdır. Önceden elinde delta pulse veya xr71 i olanlar sadece bu LCD devresini edinerek devrelerini çok kolay bir şekillde geliştirebilirler.

@meysam
You can't replace it because there's no equivalent of PIC16F676. So you have to use PIC16F676.
Where are you from? You can find this PIC in Turkey Karaköy.

@ogretmen kerem
Bu konularda pek tecrübeniz yok ise elektronik bölümü okumuş veya okuyan birine yaptırmanızı tavsiye ederim. Eğer kendiniz yapacak iseniz ilk mesajdaki eklentilerden PCB ve yerleşim planına göre devreyi yapmalısınız. Açık şema ancak arıza takibi sırasında lazım olacaktır. Elemnları okumayı bilmeniz gerektiğini de hatırlatayım.

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 18 Nisan 2010, 13:40:07 »
arkadasım cvb ın ıcın sagol  işimi görür bir resim eklemişşin  sadece suna cvb  verırmısınız lcd ekran olmasada calısırmı  beklıyorum eyer cvb verırsenız aksama pcb sını cıkartacagım

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 18 Nisan 2010, 13:54:31 »
Evet, LCD sadece bir göstergedir. Yapmazsanız da olur.

meysam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 18 Nisan 2010, 22:10:41 »
tank you dear Uykusuz
can you give me info about best coil 40cm (number wire and turn) for DP
and info for best loop 1meter *1meter (number wire and turn) for DP
???
G.L
MEYSAM

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 18 Nisan 2010, 22:40:37 »
For 40cm coil:

3 turns with CAT5 or CAT6 (total 24 turns)

For 1m2 coil:

1 turn with CAT5 or CAT6 (total 8 turns)

Best regarts
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2010, 22:41:28 Gönderen: Uykusuz »

meysam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 18 Nisan 2010, 23:56:04 »
tank you Uykusuz
Please help me to raise the sensitivity of gold and copper
my Delta Pulse  gold and copper has little sensitivity.what I can sensitivity to high copper and gold take??
Please help me  ??? ???

Çevrimdışı mert

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #39 : 19 Nisan 2010, 09:02:43 »
Uykusuz Merhaba;

Delta Pulse 2 ye ayrım modülü takılma şansı varmıdır ?

Kolay gelsin iyi çalışmalar