Gönderen Konu: Mıknatıstan bedava elektrik üretilebilir mi?  (Okunma sayısı 37593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayantas

• Ziyaretçi
Mıknatıstan bedava elektrik üretilebilir mi?
« : 18 Mart 2011, 14:23:15 »
Merhabalar,

Elektronik ve elektriğe ilgim olması sebebiyle bu konuların içine girdim. Şu sıralar bedava elektrik konusu ile uğraşıyorum. Aşağıdaki videoda zannedersem enerjisini mıknatısdan alarak hareket eden bir motor icat edildiği anlatılıyor. Bu konuyla ilgili ustalarımın değerli yorumlarını bekliyorum. Bu mümkünmüdür?

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=s-K3gAbphVc[/youtube]

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
Ynt: Mıknatıstan bedava elektrik üretilebilir mi?
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2011, 14:51:58 »
pertev motoru diyorlardı sanırım site içerisinde de değişik bhaşlıklarda bu konular işlenmişti, sanırım bu motor ilk hareketi almasında ve belli bir süre döndüğünde motorun nötr duruma geçtiği vs konuşulmuştu, üzerinde çalışan bir çinli veya japondu sanırım. maliyetli bir ar-ge olduğunu düşünüyorum, zira motoru ve mıknatısı oluşturmak temin etmek zor
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2011, 14:53:09 »
ya düzeltme yok ya deli edio PERENDEV motor diyorlar sanırım ilk mesajımda yanlış yazmışım
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2011, 15:14:59 »
ya düzeltme yok ya deli edio PERENDEV motor diyorlar sanırım ilk mesajımda yanlış yazmışım

:)
Doğru yazdım diye kızma!

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2011, 03:13:01 »
Merhabalar,

Elektronik ve elektriğe ilgim olması sebebiyle bu konuların içine girdim. Şu sıralar bedava elektrik konusu ile uğraşıyorum. Aşağıdaki videoda zannedersem enerjisini mıknatısdan alarak hareket eden bir motor icat edildiği anlatılıyor. Bu konuyla ilgili ustalarımın değerli yorumlarını bekliyorum. Bu mümkünmüdür?

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=s-K3gAbphVc[/youtube]

kardeş coook paran yoksa ugraşma hevsini kırmak istemem ama enerji üretimiyle ugraşcaksan güneş mali inkanların kısıtlıysa rüzgara yönelmen senin açından daha iyi olacaktır 

elektrikçiyim yakın akrabamın torna atelyesi var cok ugraştık verimli bişey yapamadık belki biz becereksiziz ama her halukarda cok masraflı en kotusu kaybettigimiz zaman onun yerine rüzgarla ugraşsaymışız hiç olmazsa biraz getirisi olurdu malesef bu sadece götürdü işin en kötü tarafı kullandıgın malzeme artık başka yerdede kullanılamaz hale geliyor elinde patlıyor direk hurda aldıgın mıknatıs  işe yaramazsa başka nerde kullanabilirsin geri dönüşüm imkanı yok  araba dinamosunu düşük devirde üretim yapması için ufakbir modifiye edip akü ve  inverter yardımıyla bag evlerine falan yapıyolar bayada ragbet görüyor ama teferruatını bilmiyorum
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 20 Mart 2011, 08:13:57 »
çok güçlü neo mıknatıs  artı yer çekimi artı tetikleme kaynağı capasite veya akü artı bemf  artı kısa devre akımı hepsini birlikte kullanabilirsen cop 1 belki biraz geçebilirsin.
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #6 : 20 Mart 2011, 12:13:22 »
ayantas kardeş yalnız yayınladıgın videodaki sistem biraz farklı normal parendev motoru degil sanki bundan kablolar falan çıkıyor tahminim kendi kendini besleyen melez bir sistem biz sadece mıknatıslarla yapmaya çalışmıştık bu farklı ama eger yapabilseydik süper olurdu aracınız park halindeyken kendisini şarj eder ehatta yeterli güçte olursa evinizin elektirigini saglar vs umarım başarırsım memleketimiz kazanır
CEHALET MUTLULUKTUR...

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 22 Mart 2011, 16:55:59 »
ayantas kardeş yalnız yayınladıgın videodaki sistem biraz farklı normal parendev motoru degil sanki bundan kablolar falan çıkıyor tahminim kendi kendini besleyen melez bir sistem biz sadece mıknatıslarla yapmaya çalışmıştık bu farklı ama eger yapabilseydik süper olurdu aracınız park halindeyken kendisini şarj eder ehatta yeterli güçte olursa evinizin elektirigini saglar vs umarım başarırsım memleketimiz kazanır

Valla uğraşıyorum da henüz bir sonuç alamadım. Elimde 8 adet 2x3x8 cm ebatında mıknatıs, 10 adet hilal şeklinde harddiskten çıkma neodyum mıknatıs 10 adette 1x1x1 cm ebatında neodyum mıknatıs var.  Valla her türlü denedim bir türlü beceremedim. Aşağıdaki videolarda eğer kandırmaca değilse döndürme işini yapmışlar.

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=zp1BmmwzCu8&feature=related[/youtube]

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=_wdtYMQ1dik[/youtube]

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=sXv7aW-1ouE[/youtube]

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 22 Mart 2011, 20:58:08 »
  MIKNATIZ DYINCE      MIKNATIZ SIR DEMEK    MIKNATIZIN  BIR COK GIZEMI  HALA COZULMUS DEGILDIR    COK BASIT GIBI GORUNEBILIR  ALTTARAFI ..N..VE..S.. KUTUPLARI VAR SANIYORSUNUZ...  HANGI MIKNATIZCIYA GIDERSENIZ GIDIN   MUTLAKA ELLERINDE   YESIL   BIR  CAM GIBI   BIR MALZEMEYLE  UZERINE   GEZDIREREK   MIKNATIZILARI  KONTUROL EDERLER..  MIKNATIZLARIN KUTUP  LARINDAN SACILAN   MANYETIK  ALANI  YESIL....GORUNUMLU ALANI  BEYAZA CEVIRIYOR   GORUYORSUNUZ   ..

..  BEN  ISTEMISTIM FAKAT   BANA VERMEDILER   YOKMUS   YURTDISINDAN GETITDIRIYORLARMISSS   ....BEN CIHAZIMDADA MIKNATIZ KULLANIYORUM   .....VE BIR COK  SEYI MIKNATIZCILARA  GIDEREK SORARAK  OGRENDIM.........AYRINTILI  COK GENIS BILGI VERMEZLER  MIKNATIZI KITAPLARDANDA  OGRENILMICENI   ONLARDAN DUYDUM..........BIR COK  DENEY MALZEMESINI ORDA  GORME  FIRSATI BULDUMM

YANLIZ  BU İSLERI  ARGESINI YAPMAK ISTEYENLER  CEBINIZ DELIKSE  HIC  BULASMAYINN   SIR OLUR  GIDERSINIZ SONRA
.......İYİY CALISMALAR.....

.......
« Son Düzenleme: 22 Mart 2011, 21:02:26 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2011, 01:47:18 »
TEKDEDEKTOR kardeşim kesinlikle haklısın, hem para konusunda
hemde sır oldugu konusunda. okadar araştırmama ragmen N ve S kutbu arasında akan o gizemli gücün ne oldugunu tatmin ediçi biçimde açıkalyan bir kaynak bulamadım, birtür ışınmıdır radyasyonmudur her ne ise işte cok ilginç,
 bir atomun etrafında elektron dönüyor ve bu sayede ceşitli baglarla birbirlerine baglanıyor etkileşime giriyor peki ya mıknatısı diger metallerle etkileşime sokan şey ne bunun cevabını bir türlü ögrenemedim

bu arada tüplü tv veya monitörleri yeşil cam yerine kullana bilirsin onun yerini tutmaz ama eldeki imkanlar bukadar napacan bi tv yi gözden cıkaracan artık iyi tarafından bakarsan onlarınki sade yeşil bizimkisi rengarenk  ::)
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı kürekçi

• Teğmen
  • *
  • co-pilot
« Yanıtla #10 : 08 Nisan 2011, 01:24:10 »
benimde her zaman hayalimdir mıknatıs kullanarak bi jeneratör yapabilmek, kararlı bir enerji haline getirmek gerçekten zor. belki ömrümüz yeterse bu elektrikli arabaların yerini mıklatıslı, besleme istemeyen motorların aldığını görebiliriz. askerken bu manyetik telefon kartlarını doldurmak için mıknatıs kullanırdık. herkese hayırlı günler..

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #11 : 20 Ağustos 2012, 22:50:52 »

Mıknatıstan bedava elektrik üretilebilir mi denmiş,buyurun voltajı  az da  olsa (8v) bedava enerji, patentlidir.

kdr042

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2012, 01:41:38 »
benim bildiğim miknatıstan elektrik üretme yöntemi ters kutup olayıdır buda mıknatıslar bir sekron motor  milinee bir daire plaket yardımı ile  dizilir s yada n  kutuplar dısarıtya gelecek sekilde  dısardada bu kutupları itekleyecek bir kaç mıknatıs olacak ve ters kutupla bu iş  olur ki bi sefer yapmıstım D:

gaffer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2015, 20:03:39 »
pakistanlı bir arkadaş başarmış gözüküyor. :-[ :-[ :-[

www.youtube.com/watch?v=vCiOVW7Kd-o

Çevrimdışı galaksi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #14 : 14 Eylül 2015, 02:27:47 »
Çalıştığı süreye bağlı zaman içinde mıknatıslar özelliğini kaybettiğinden şu an için verimli projeler değillerdir.

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #15 : 18 Eylül 2015, 00:51:50 »
Çalıştığı süreye bağlı zaman içinde mıknatıslar özelliğini kaybettiğinden şu an için verimli projeler değillerdir.
Pakistanlı 2-3 kw enerji üretmiş. makinanın maliyeti ne kadar olabilirki. 3 sene çalışsın yeter bence ;)
TA5DF

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #16 : 18 Eylül 2015, 01:22:42 »

Yurdışından ziyade yurtiçinde çalışmalar yapan arkadaşlarımzda mevcuttur. Mıknatısları kullanarak bir takım patentli motorlar geliştirmişlerdir.Saygılarımla

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #17 : 26 Kasım 2017, 19:42:35 »
 üretilebilir

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #18 : 09 Kasım 2018, 20:06:43 »
mıktanıs hep ilgi odağım olmuştur

Çevrimdışı termik

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #19 : 01 Nisan 2019, 11:14:15 »
bu konuyla alakalı calışma yapan varmı