Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921838 defa)

0 Üye ve 181 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7800 : 23 Kasım 2015, 17:00:20 »
arkadaslar kımseyle muhalefet olmak gıbı 1 nıyetım yok tek pazarım derken urunle ılgılenebıldgım tek gun anlamında dedım ben  o soruyu sormadan once bayagı uzunca bı arastırdım baktım takdır edersınızkı 395 sayfalık 1 konuyu ıncelemek butun gunumuzu alacaktır madem burda forum kuruldu guzel paylasımlar yapılıyor admın arkadalarımız bı ındex sayfası olusturulsa yada s.s.s. gıbı bı konu olusturulsa hem konudan aynı soru bırden fazla sorulmaz hemde kolay ulasılabılır olur bu arada ben kesınlıkle assagılamak yada azarlama gıbı bı uslup kullanmadım ben sayfaların gerısınde oldugunu bılemem ama bana gelıpte 1 tk gerıde oldugunu ben bılıyomusum gıbı bı cevap alınca halıyle bende stres oluyorum cunku sadece 1 gunum var cıhazı calıstırmak test etmek kullanmak ıcın ıllakı sorunumu hızlı bı sekılde cozmeye calısıyorum.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7801 : 23 Kasım 2015, 17:50:14 »
ArkadasIm,gerekirse pazar gununu degil,tum haftanI ayiracaksIn sonuc alman icin.Konuyu incellemeye kalkarsan ve de ne aradigInI blirsen tum gununu asla almaycaktIr.Incelemeler maksimum bir ve ya iki saat surer.

SaygIlar
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7802 : 23 Kasım 2015, 18:18:36 »
Her neyse sayın leklek sonuçta bizim ne demek istediğimizi anladı amacımız üzüm yemek bağcıyla işimiz yok.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7803 : 23 Kasım 2015, 18:59:18 »
cok dogru amacımız uzum zaten pazar gunlerı harıcınde butun gun forumdakı konuları ıncelıyorum hem forumda yenıyım hem dedektorde yenıyım tabıı kı yenı bı urunun verdıgı heycan var bundan oturude acelecı davranıyorum bos oldugum tek gunum oldugu ıcın bı an once sorunumu cozup ıs yapmaktı ama kımsenın kalbını kırmak rencıde etmek gıbı bır nıyetım yok yanlıs anlasıldıysam ozur dılerım.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7804 : 23 Kasım 2015, 20:42:17 »
Biz bir aileyiz ve bu ailenin her ferdi birbirinden değerlidir.sayın leklek özürlük bir durum yok fakat siz bu  özrünüzle inanın kendinizi büyüttünüz tebrik ederim kardeşim Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7805 : 23 Kasım 2015, 20:44:57 »
Merhaba teknoloji ekibi arkadaşlar,teknoloji konularında pek bilgimiz yok,meraktan dolayı arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.Açilmadığı zaman hahal kırıklığına uğradığimız için yardım maksadı ile ile yaziyorüz.Amacımız paylaşmak aile arasında,başka bir amacımiz.yok.Yazdıklarimızda ısrarli değiliz,yalnıs olabilir,burada bilgili kardeşlerimizin önerileri geçerlidir.Yalnış bir anlaşılma olduysa afola.Saygılar.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7806 : 27 Kasım 2015, 00:04:28 »
Mrblr dostlar.
Bugün ki arazi gezimden ufak bir ayrıntı paylaşmak istiyorum.
Bu ayrıntı üzerine beni aydınlatabilecekler olursa cok memnun kalırım.

Tuhaf,daha evvel görmedigim bir cubuk sistemiyle bir nokta tespit ettiler.Bu noktada tavuk işareti oldugu söylendi.

Cubugun geldigi nokta 3 büyük kaya blogunun oluşturdugu orta nokta.Yani kaya blokları yaslanmıs birbirine ve ortalarında bosluk var orjin noktalarında zeminde cekim verdi cubuklar.
Delta Pulse 3s si 38 lik baslıkla takıp eşik 7-8de ölçtüm.
Ayrım modunda hem degersiz hem degerli aldım.
Diger modlarda da aynı şekilde.
Mineral moduna aldım eşigi 10-12 yapınca sinyali kesti.
Eşik 7-8de iken oda sinyal verdi.Fakat mineral modunda baslıgı yerden 5 cm kaldırıp tuning yapıyorum ben.Bu etki ediğyormu bilmiyorum.

Neyse elimdeki yine cok güvendigim ve teyit aldıgım mfd alan tarama benzeri proplu cubuk sisteminide denedim oda deltanın 1 mt uzunlukta sinyal aldıgı o hattı belirledi birebir.

Biraz kurcalamaya basladık zeminde kızıl kil toprak kayalasmıs şekilde bulunuyordu.
O bölgedeki kayaların arasında kil katmanı var.
Kilden bir parca kopardım toz halinde metalik parlamalar görünüyordu.

Bu genel tablo için bana neler söyleyebilirsiniz 3s le ve kullanım şekli ve sonucla alakalı olarak?
KAfam karıştı baya.

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7807 : 27 Kasım 2015, 10:33:18 »
HİTİTLİ  anladığım kadarı ile mineral..
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7808 : 27 Kasım 2015, 11:02:04 »
HİTİTLİ  anladığım kadarı ile mineral..

Eyw yorum için.
Buna benzer durumlarla hep karşılaşıyorum kafamda karışıyor bir hayli maalesef.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #7809 : 30 Kasım 2015, 15:12:42 »
..::: 3S DUAL EDITION :::..
DUAL COIL & DUAL MOSFET
System Hardware Update PCB

Çevrimdışı myfavorites

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #7810 : 30 Kasım 2015, 16:40:28 »
mustafa usta bunun farkı ne :)

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #7811 : 30 Kasım 2015, 17:00:23 »
farkını yapınca göreceğiz... O0
nanosuzluktan yaptık... ^-^
vurmadı yüzüme ifadesi nanosuz kaldım bi'tanesi... :P

sprint_layout çizim dosyası mesaj ekinde...

« Son Düzenleme: 30 Kasım 2015, 17:02:59 Gönderen: M-usta-FA »

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #7812 : 30 Kasım 2015, 17:20:42 »
Usta eline sağlık güzel olmuş.

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7813 : 01 Aralık 2015, 23:02:23 »
Arkadaşlar ben hobi olarak dp3 ve dp3s i yaptim cihazlar gerçekten çok iyi dp3s in PCB guncellemesini yeni bitirdim stabilite gözle gorulur bir bicimde artti emeği gecen ustalara özelikle sayin karadağ hocama çok tesekkur ederim. Yalniz şu ayrim isini hala çözmüş değilim sönüm eğrisi normal saatlerce ugrastim ayarlamak icin farklı farklı bobinler de sardim ama gene olmadi yazilim 1.5 beta.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7814 : 01 Aralık 2015, 23:10:06 »
..::: 3S DUAL EDITION :::..
DUAL COIL & DUAL MOSFET
System Hardware Update PCB

Vay usta çift mosfet regule atmissiniz 9 voltluk sanırım hesaplarima gore mesafede 16 v ile ciddi artış yapacak.birde çift bobin girişi yapmissiniz ustam. Dual bobinmi yoksa .. Küçük bobin ve büyük bobin sönüm icinmi ayrıldı..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7815 : 02 Aralık 2015, 10:18:04 »
Arkadaşlar ben hobi olarak dp3 ve dp3s i yaptim cihazlar gerçekten çok iyi dp3s in PCB guncellemesini yeni bitirdim stabilite gözle gorulur bir bicimde artti emeği gecen ustalara özelikle sayin karadağ hocama çok tesekkur ederim. Yalniz şu ayrim isini hala çözmüş değilim sönüm eğrisi normal saatlerce ugrastim ayarlamak icin farklı farklı bobinler de sardim ama gene olmadi yazilim 1.5 beta.

Ben teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim. İsterseniz 3s nin yazılımını bir güncelleyelim. Bu sayede hem daha stabil, hem daha iyi arım yapan bir ürün sahibi olursunuz.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7816 : 02 Aralık 2015, 11:02:41 »
Sayin Karadağ hocam güncelleme için cihazi komple gondersem ayrimda sikinti olup olmadigini benim için kontrol edebilir misiniz?

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7817 : 02 Aralık 2015, 17:30:08 »
Usta ,guncelleme ile daha iyi sonuc alInacaksa neden olmasIn.Bende zaten cuma gunu benim PIC'i hediyemle beraber gondericem.Eger guncelleme olucaksa biraz bekliyeyim.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı niho35

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7818 : 02 Aralık 2015, 20:11:02 »
Merhaba herkese iyi aksamlar. Delta pulse 3s devresini hazirliyorum montaj bitti ama takildigim bir yer var yardimci olabilir misiniz. Diger devre resimlerinde gordum R22 direncine lehimli bir direnc gorunuyor ve ayrica ekranin 19-20 nolu uclarina bir kondansator baglandigini gordum. Bu ilave elemanlar ne ise yariyor kullanmak gerekiyor ise degerleri nedir yardimci olabilir misiniz.

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7819 : 02 Aralık 2015, 21:49:01 »
Niho35 1. Sayfada montaj notlari ekinde bununla ilgili bilgi mevcut. R22 ile hemen üstündeki atlamaya 100r direnç baglamalisin stabiliteyi arttirmak icin. Eki okumani tavsiye ederim. Bir kaç değişiklik daha var.