Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921623 defa)

0 Üye ve 143 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spedkadir

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #8480 : 02 Eylül 2016, 21:25:19 »
Plus da güzel hocam derinlik olarak dp3 den  farkı varmı

Çevrimdışı matrix_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8481 : 04 Eylül 2016, 19:20:26 »
Selamun aleyküm adım ali Karadağ ustadan 2 sene önce 3s3d aldım yaklaşık bir senedir hiç kullanmadım bugün çalıştırdım biraz boş alanda ufak denemeler yapıyorum hava testin de metal tepsiye + değer veriyor derinlik mesafesi 30 Cm çapında ki bir tepsi 80 Cm den tikirdamaya başlıyor eşik değerini 4 de kadar düşürdüm hem derinliğinde hem ayrımında sorun yasiyorum neden olabilir sorun kalibrasyon ise ben yapabilimiyim

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8482 : 04 Eylül 2016, 20:16:41 »
Selamun aleyküm adım ali Karadağ ustadan 2 sene önce 3s3d aldım yaklaşık bir senedir hiç kullanmadım bugün çalıştırdım biraz boş alanda ufak denemeler yapıyorum hava testin de metal tepsiye + değer veriyor derinlik mesafesi 30 Cm çapında ki bir tepsi 80 Cm den tikirdamaya başlıyor eşik değerini 4 de kadar düşürdüm hem derinliğinde hem ayrımında sorun yasiyorum neden olabilir sorun kalibrasyon ise ben yapabilimiyim

2 sene yatan akünüz miyadını tamamlamıştır.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı matrix_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8483 : 04 Eylül 2016, 20:34:23 »
Karadağ ustam yeni akü alıp bir de öyle deneyeyim sonucunu buraya yazarım teşekkürler

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8484 : 04 Eylül 2016, 20:53:15 »
aleykumselam

Çevrimdışı eLaLeMBiaLeM

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8485 : 18 Eylül 2016, 01:32:11 »
Arkadaşlar merhabalar herkese, benim bir sorum olacak cevaplayabilirseniz çok makbule geçer :)
Benim dp3s birdenbire açılmadı bende içini açtım. Biraz kurcaladım açıldı ama bu kez metallere abuk subuk tepkiler verdi yada hiç tepki vermedi bende sönüm eğrisini kurcaladım. Forumda yazan herşeyi yaptım açık arazide ve ağaca asma vs.
Hiçbir şekilde sizin cihazlardaki ve yollanan resimlerdeki o şekli yakalayamadım yani yok. Tek düz çizgi çıkıyor yada ekli resimdeki şekil çıkıyor yardımcı olursanız çok memnun olurum

Çevrimdışı eLaLeMBiaLeM

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8486 : 18 Eylül 2016, 01:36:58 »

Çevrimdışı eLaLeMBiaLeM

• Er
  • www.teknolojiekibi.com

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8488 : 18 Eylül 2016, 09:58:00 »
Fotoğraftan anlaşılan kalibrasyon yapılması gerekli.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı eLaLeMBiaLeM

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8489 : 18 Eylül 2016, 21:54:54 »
Forumda varmı acaba Karadağ hocam? Ben baktım bulamadım ama ev dışında olduğum için telefondan giriyorum ve burdanda ancak bu kadar arayabiliyorum:( kalibrasyon için yol gösterebilirmisiniz acaba?

Çevrimdışı OSMANLILAR

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8490 : 19 Eylül 2016, 19:11:55 »
s.a ustalar  yoğunluktan anca fırsat bulabildim cihazı 45 cm lik 2.4 r başlık ve sönümlemeyi 250 ve 340r denedim 840 aşırı ısınıyo ayrım yok mesafesi 20x20 bakırı 30-40 cm arası alıyo

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8491 : 19 Eylül 2016, 19:17:40 »
Forumda varmı acaba Karadağ hocam? Ben baktım bulamadım ama ev dışında olduğum için telefondan giriyorum ve burdanda ancak bu kadar arayabiliyorum:( kalibrasyon için yol gösterebilirmisiniz acaba?

Kalibrasyon için forumda doküman ve videolar var. Biraz geride kalan sayfaları araştırmanız lazım.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8492 : 19 Eylül 2016, 19:27:32 »
s.a ustalar  yoğunluktan anca fırsat bulabildim cihazı 45 cm lik 2.4 r başlık ve sönümlemeyi 250 ve 340r denedim 840 aşırı ısınıyo ayrım yok mesafesi 20x20 bakırı 30-40 cm arası alıyo

a.s.

kalibrasyon ayrım için kötü. O nedenle ayrım yapamaz dedektör. Mesafe işini kalibrasyondan sonra bakalım.

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
dp3s acılmıyor yardım
« Yanıtla #8493 : 21 Eylül 2016, 15:24:16 »
arkadaslar dp3s cıhazım var bı kutu yaptık koyduk calısıyodu ama bı kac kullanımdan sonra acılıyor yazısında takılı kalıyor sonumleme dırencı ısınıyo 1 2 dakka beklerse asırı degıl ama ılık oluyor bobın takılı farklı bobın denedım pot ayarıylada oynadım degısıklık olmadı basına gelen var mı?

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: dp3s acılmıyor yardım
« Yanıtla #8494 : 21 Eylül 2016, 21:03:27 »
metal algılamamasına dikkat et başlık soketlerinde kısa devre olmasın soketin oraları tinerle temizle dirençlerde sorun yoksa ve başlığında daha önce açıyorsa açması lazım öncelik başlık başlık metal gördüğünde veya takılı olmadığında yapar

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8495 : 21 Eylül 2016, 21:37:00 »
baslıkta ohmlarda normal metalde algılamıyor

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8496 : 21 Eylül 2016, 21:53:48 »
başlık çıkışında enerji varmı başlığı takınca başlıktan zırıltı fln geliyormu yoksa sırasıyla mofsete bak ölçe biliyorsan frekans ölç 1k drenci kontrol et en kötü ihtimal le modül
r56  Q3 Q7 R87 VD6 VD7  bunlara bir bak sorun mutlaka biryerde sorun vardır

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8497 : 21 Eylül 2016, 21:57:46 »
bobıne 12v gıdıyor modulun 2 bacagında 12 2 bacagında 5 v var

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8498 : 21 Eylül 2016, 22:00:40 »
ozaman başlığında ve ya sönümleme drencinde sorun var sönüm eğrisini göre biliyorsan ayarlamaya çalış yoksa modül ürerinde potu çevirerek açmayı dene hepsinden önce takıldığı yerde başlığı sök tak yap aça bilir veya büyükbi metal tutup uzaklaştır açabilir olmazsa potu az az çevirerek her seferinde aç kapa yaparak dene

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8499 : 22 Eylül 2016, 12:47:16 »
modul uzerındekı pot sonsuz donuyor ve tepkı vermıyor sonumleme egrısını acamıyorum acılıyor yazısından sonra 3. noktada kalıyor makına