Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922089 defa)

0 Üye ve 255 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skynet

• Ziyaretçi
Re: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #240 : 15 Ağustos 2013, 14:28:38 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bir süredir zaman buldukça ilgilenmeye çalıştığım, daha kolay imal edilen, daha stabil, daha iyi ayrımlı, daha kolay kullanımlı, extra özellikleri de olan dedektör projemde sona geldim.

Dedektör ana ekranda delta pulse 3 ile aynı görünmesine karşın tamamen farklı bir dedektörolarak ortaya çıktı.

Dedektörü tasarlarken evinde kendi dedektörünü kendisi yapmak isteyenlerin işini çok daha kolaylaştırmayı, arazide çok daha stabil olarak bir dedektör elde etmeyi, daha iyi metal ayrımı yapabilmeyi baz aldım. Baz aldığım bir özellik daha var ama şimdilik çok teferruatına girmeden sadece neden bizim de görüntülü bir dedektörümüz olmasın diye yazacağım. Ama bu konuda sonuca ulaşmadan birşeyler yayınlamayı düşünmüyorum.

Arkadaşlar dedektörü seyahatimde küçük başlığı ile baya kullanma fırsatım oldu. Dedektörü seyahate çıkarken yanıma almak için dükkanda bulduğum bir kutuya yerleştirdim. İlk başlarda bu kutuyu geçici olarak görsem de sonrasında gerek kolay bulunurluğu, gerek kolay montajlanması, gerek görünümü olarak hoşuma gitti ve forum için bu kutuda kullanılacak leksan yaptırmaya karar verdim. Leksan tasarımını Mustafa yapacak. Dedektörü kutulu ve leksansız birkaç fotoğrafı ile içinin bir fotoğrafını ekledim. Testlerimde dedektör beni stablite konusunda hiç üzmedi. Bugün de denemek için büyük başlıkla araziye çıkıp bir video çektim. Mesafe ve stablite benim hoşuma gitti. Videoyu ilkinin altına ekledim. İnşallah sizler de beğenirsiniz. Yakında DP3 ün test videolarının çekildiği yerde aynı objeler üzerinde video çekmeyi planlıyorum.

Arkadaşlar site üyemiz walkmanın benim ilk yayınladığım fotoğraflardan bakarak kendi çizip basıp dizdiği devrenin bir videosunu yayınlıyorum. Ayrıca modüllerimizden ve numune PCB lerden de birer fotoğraf ekliyorum. Devrenin açık şeması, PCB si, ve üst görünüşünü mesaja ekledim. Yakında demo yazılım ve arazi test videoları da gelecek.

Yapacak olan arkadaşlara birkaç küçük notum var. Sırası ile,

-Dedektör çok basit yapıma sahiptir fakat şimdiye kadar gördüklerimden yola çıkarak kullanacağınız havya ve lehimlere dikkat etmenizi öneriyorum. Tahta saplı havya ve 1 liracılardan alınan lehim ile ortaya çalışan bir devre çıkartmak mucize olarak adlandırılsa sanırım abartı olmaz.

-Bu dedektörde algılama tamamen sinyal analizine dayanmaktadır ve bu nedenle denemelerin evde yapılası yerine arazide yapılması daha anlaşılır sonuçlar verecektir. Bu nedenle evde çalıştığını gördüğünüz devrenin denemelerini arazide yapmanızı ve böyle değerlendirmede bulunmanızı rica ediyorum.

-Devrede kullanacağınız akünün sağlamlığı ve kalitesine dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Olabildiğince 2A altı akü kullanmamaya dikkat ederseniz daha stabil bir dedektör sahibi olursunuz.

-Devrede sönümlenme direnci bobin üzerinde kullanılıyor. Bu sayede farklı bobinlerde farklı dirençler kullanımı oluyor. Fakat bu dirençlerin kalitesi dedektörünüzün stablitesini doğrudan etkilediği için kaliteli malzeme kullanımına özen göstermelisiniz.

-Devrenin ayrım yeteneği ve derinliği bobininiz ile doğru orantılıdır. Yaptığınız bobinlere dikkat ederseniz saha iyi ayrım yapan, daha derinden algılayan bir dedektör sahibi olursunuz.

-Arkadaşlar lütfen teknik konularda soru için forumu kullanalım.

-Lütfen verilen emeğe saygı duyalım ve PCB yada modülün üzerinden TeknolojiEkibi yazısını silmeye çalışmayalım.

-Lütfen devrenizin tamiri için yada modifikasyonu için sizden para talep eden olursa müsamaha göstermeyelim.

-Arazide denenmemiş bir durumu tavsiye ederken arazide denenmediğini belirtelim.

-Arazide denenmeden yapılan tavsiyelere temkinli yaklaşalım.

-Aklıma geldikçe bu maddelere eklemeler yapacağım.

Arkadaşlar ben tasarladım, sizler ile beraber geliştirmeye devam edeceğiz.

%64Saygılar

Bir çok sayfadaki resim ve dosyalara erişemiyorum bunun bir sebebi var mı?

Karadağ usta bu job1 dosyasına da erişemiyorum. acaba yenilikler mi olacak yoksa erişim kısıtlaması mı var dosyalara?

alirizamert

• Ziyaretçi
« Yanıtla #241 : 15 Ağustos 2013, 14:58:01 »
BENDE KARADAG USTAMDAN DELTA PULSE 3 ALDIM ÇOK MEMNUN KALDIM ÇOK TŞK EDERİM USTAM ALLAH UTANDIRMASIN PULSE 3 E BENZER BİR DEDEKTÖR SORDUM FİYATLARI İLE YANINA YAKLAŞILACAK DEĞİL SİZİN YAPMIŞ OLDUGUNUZ DEDEKTÖR BENCE ONDAN DAHA İYİ

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #242 : 15 Ağustos 2013, 16:32:14 »
Merhaba Arkadaşlar,

Dosya eki problemi giderilmiştir. Bu nedenle daha sonradan yardım için eklenen dosya ekleri kaldırılmıştır.

Saygılar
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #243 : 15 Ağustos 2013, 17:29:08 »
Merhaba 3S için kutuyu dik kullanmak isteyenlere (benim gibi :) ) örnek bir tasarım.

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #244 : 15 Ağustos 2013, 17:40:17 »
Karadağ kardeşimiz Pulse Induction dedektör konusunda süper işlere imza atıyor . Kendisini yürekten tebrik ediyoruz . Gönül istiyor tüm üretici , satıcı , tasarımcı ve hobi sahipleri takdir etsinler . Ama maalesef herkes içindeki şeytanı yenemeyebiliyor . Kapitalist sistem de bu şeytanı besleyip dururken onu sabote etmeye çalışanlar (her ne kadar istemesek de) olacaktır . Kendisine sabırlar ve her türlü projesinde başarılar dilerim ...

Not: Her ne kadar katılımcı görünmesek de IB veya hibrit dedektör konusunda da projelerini bekliyor olacağız  ;)

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #245 : 15 Ağustos 2013, 21:20:13 »
ustam yerleşim  planı ve parça değerleri listesi yok mu ben göremedim, gerçi daha  gelmedi ama ben şimdiden hazırlık yapayım diye düşünmüştüm.

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #246 : 16 Ağustos 2013, 08:22:08 »
ustam yerleşim  planı ve parça değerleri listesi yok mu ben göremedim, gerçi daha  gelmedi ama ben şimdiden hazırlık yapayım diye düşünmüştüm.

1. mesajda var. Oradan indirebilirsiniz.
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #247 : 16 Ağustos 2013, 11:27:09 »
Karadağ ustam makinanız çok güzel görünüyor. ben modülü ilk isteyenlerdenim. program için pic de gönderdim hala bekliyorum. kargoları gönderiyorum demişsiniz . benim ki hala gelmedi . haber verirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.

Çevrimdışı emreelektronik37

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #248 : 16 Ağustos 2013, 13:35:02 »
merhaba arkadaşlar bu job dosyasını 3 gündür indiremiyorum problem bendemi yoksa dosyadamı.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #249 : 16 Ağustos 2013, 14:44:45 »
Merhaba,

walkmen, bunu yapıp yayınlamanın pek de doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü toprak yapısına göre olması gereken başlık değişkenlik gösteriyor.

ayhan58, teknolojiekibi@gmal.com adresine mail gönderin yada bana özel mesaj atın.

skynet, şu anda 1. mesajdaki eklere erişilebiliniyor. Sorun giderildi. Panel tasarımınız için teşekkür ederim.

alirizamert, memnun kalmanıza sevindim. Sizin gibi kullanıp memnun kalanları gördükçe emeğimin karşılığını almış oluyorum.

BigBang, elimden geldiğince herkese faydalı, başarılı işler yapmaya çalışıyorum. Birçok kişinin olmaz dediği ve kestirip attığı birçok şeyi Allah a şükürler olsun ki ortaya koyduk. Ama tabii çekebilen var, çekemeyen var. Bana destek olan hekese çok teşekkür ederim. Ben her zaman herkese faydalı işler yapmaya çalışıyorum. Başarı dilekleriniz için teşekkür ederim. Ben elimden geldiğince hep herkese faydalı işler ortaya koymaya çalışacağım. IB ve hibrit dedektörleri de inşallah yapacağım.

tivos sizin kargoyugönderdim ama bayaca karışıklık yapmışım bakalım düğümü nasıl çözeceğiz. ^-^

emreelektronik37, ilk msajda yer alıyor. Birkaç gündür sorun vardı ama şu anda çözülmüş durumda.

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
« Yanıtla #250 : 16 Ağustos 2013, 17:10:04 »
Hüseyin usta merhaba
bende epeyce bi zamandır beklemedeyim

bu arada merak ettiğim bişey var
aslında walkman ustada bunu cevaplamıştır mutlaka
ama herhalde kaçırdım
ilk mesajda walkman ustanın yaptığı cihazda r56 ya seri iki adet watlı direnç bağlamış
bunların değerlerinin nedir acaba

Hüseyin usta tekrar yürekten tebrik ediyorum

iyi çalışmalar

saygılar

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #251 : 16 Ağustos 2013, 18:24:27 »
Cihaza sahip olan arkadaslardan biraz daha  test videolarI rica ediyorum.Bulgaristandakiler  daha test videolarI  istiyorlar.Su anki videolar yetersiz geliyor.
 SaygIlar.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2013, 18:25:47 Gönderen: jickata »
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #252 : 16 Ağustos 2013, 19:37:37 »
teşekkür ederim gıç35 kardeşim bir bakayım daha önce job dosyası açılmıyordu, sorun kalkmış diyorlar.hayır job dosyası hala açılmıyor ( hasar görmüş olabilir ) diye bilgi çıkıyor.

« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2013, 19:40:11 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #253 : 16 Ağustos 2013, 20:10:15 »
siteye karşı bi saldırımı var arkadaşlar.
ve bunu nasıl yapabiliyolar...
şunuda söyleyeyim bu tarz saldırılar sadece yapana zarar verir sevenler daima buluşur.
kolay gelsin
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ayhan58

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #254 : 16 Ağustos 2013, 20:43:04 »
sayin karadag ustam hem teknoloji ekibine hemde size mesaj attim ama cevap yazan olmadi  saygilar cevaplarinizi bekliyorum malum sezon bitiyor kisin sivas cok soguktur acele etmek lazim saygilar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #255 : 16 Ağustos 2013, 21:29:23 »
Merhaba Arkadaşlar,

Ben çeşitli yerlerden denedim indiriliyor. Siz internet görüntüleyicinizin kayıtları nedeni ile sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Onur600 evet bizi çekemeyen çok. Sağoldun UNIQUE hallediyor.

Ayhan Bey cevapladım.

Arkadaşlar 2 yeni video çektim. Zaman sınırlı olduğu için çok da teferruatlı olmadı ama en azından toprak altı videosu oldu. Zaman bulduğumda yeni videolar çekeceğim ama asıl videoyu böyle yeni gömerek değilde eski gömüde yapmak gerekiyor. Onun için de delta pulse 3 ün testinin yapıldığı yerde video çekeceğim en azından 2 senelik.

delta pulse 3s 38 cm başlık testi

delta pulse 3s 1x1 başlık testi

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı emreelektronik37

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #256 : 16 Ağustos 2013, 21:35:55 »
farklı yerlerden denememe ragmen job dosyası hasarli..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #257 : 16 Ağustos 2013, 22:06:27 »
Tekrar deneyin. Olacaktır.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #258 : 16 Ağustos 2013, 22:19:52 »
ustam ellerine saglık hem kalite hem zarif süper olmuş
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #259 : 16 Ağustos 2013, 22:21:47 »
s.a