Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921342 defa)

0 Üye ve 98 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #540 : 23 Eylül 2013, 02:06:30 »
Karadağ ustam dp3s menüsündeki örnekleme ayarlarını cihaz kapanınca unutuyor...
birde ustam modüle giren sinyal ile modülden çıkan sinyalin timing değerlerini
skop görüntüsüyle beraber ekliyebilirmisin...[size=78%] [/size]

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #541 : 23 Eylül 2013, 12:00:23 »
sağol kardeşim tek parayı 55 cm den algılıyor 20 ye 20 bir kutuyu 1.5 metreden tıkırdıyor bobin çok hafif ve kullanışlı oldu

Çok iddialı bir değer. Bir video çekseniz de forum şenlense.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #542 : 23 Eylül 2013, 14:01:13 »
Karadağ ustam dp3s menüsündeki örnekleme ayarlarını cihaz kapanınca unutuyor...
birde ustam modüle giren sinyal ile modülden çıkan sinyalin timing değerlerini
skop görüntüsüyle beraber ekliyebilirmisin...[size=78%] [/size]

Unutmasını bilerek öyle yaptım. Skop görüntülerini de en kısa zamanda ekleyeceğim.
Saygıla

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #543 : 24 Eylül 2013, 14:23:39 »
Sn gıç35 kardeşim ,

Doğrusu başlığını ben de ilk başta ilginç bulmuştum . Ama biraz durup düşününce Vallon , Schiebel gibi çok ciddi firmalarında bu tür başlıkları olduğunu hatırladım . Uzun uzadıya anten teorisine girmeye gerek yok ama bence bu başlık belli amaçlara çok iyi hizmet edecektir . Örneğin antenin boyunu kendimize dik tuttuğumuzda tek parayı daha geniş alanda ve bir anda atarayarak aranacak alanı daha çabuk bitirmemizi sağlayacaktır . Anteni aynı kalınlıkta ve daha kısa boyda düşünsek (1 birim kalınlık 3 birim boy gibi) bu sefer de tek para için derinlik 40 cm.ler civarına düşecektir . Çünkü toprağa verilen manyetik moment (sarım sayısı veya antenin toplam alanı) düşecektir . Ben şahsım adına antenini çok başarılı bulduğumu belirtmek isterim . Özellikle de arazi için  ;)  Başarılarının devamını dilerim ....

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #544 : 24 Eylül 2013, 14:37:23 »
bende üçgen bobin saracam bobin alışkanlıklarımız değişti... :P

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #545 : 24 Eylül 2013, 15:10:08 »
dalgıc ustam videoyu koycan buraya milet seyredecek , herkese en güzel cevabı vermiş olursun , bende 60cm diyince topa tutmuslardı herkes gördü videoyu aldı cevabını , sitede anladım ki idaada bulunuyorsan yayınlayacan yada hic ortaya cıkmıyacan .......... Karadag ustam uzun zamandır bakamıyorum siteye ne oldu görüntülü cihaz işi  seni bekliyorum dört gözle ..

Az kaldı. İnşallah yakında bitirebilirim. Zaman olsa hemen bitecek ama beni oyalayacak çok iş çıkıyor.

Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #546 : 24 Eylül 2013, 17:05:32 »
usta ferit şeklinde sarmayı dene.yıldız üçgen işine hiç girmeyelim....
gıç ustamın bu konudaki başarısını ispat etmesini istemek biraz ayıp olur.kendisi boş konuşacak biri değil...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #547 : 24 Eylül 2013, 18:52:21 »
usta ferit şeklinde sarmayı dene.yıldız üçgen işine hiç girmeyelim....
gıç ustamın bu konudaki başarısını ispat etmesini istemek biraz ayıp olur.kendisi boş konuşacak biri değil...

ustam sen ne zaman çoşkuyu veriyon bu aralar kayıpsın...

Çevrimdışı yunusemre1071

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #548 : 24 Eylül 2013, 21:51:17 »
Ustalarım Malzemeleri topladım lehimledim fakat 2 gündür uğraşıyorum bir türlü çalıştıramadım lcd hiç çalışmadı .Klavuzdaki gibi ölçümleri yaptım sorun çıkmadı acaba neden kaynaklanıyo olabilir.Devrede bir hatam var resimdeki direçlerin yerine yanlışlıkla 1/4 W lık ufak 1k lık direnç takmışım ondan kaynaklanıyo veya kullandığım 12 2.0ah akü yetmiyo olabilirmi.           

« Son Düzenleme: 24 Eylül 2013, 21:52:18 Gönderen: yunusemre1071 »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #549 : 24 Eylül 2013, 22:50:29 »

Merhaba Arkadaşlar,

Konu biraz şenlensin. Walkmen devresini bana göndermiş. Bende tamir edip bir video çektim. Bu arada yazılımı da geliştirmeye devam ediyorum. Bakalım ayrımı beğenecek misiniz. Görüntüleme işini bitirmeye de az kaldı.

Bir yandan da belirtmek istiyorum. Şimdiye kadar gördüğüm 3s devrelerinin %95 inde ya montaj hatası var yada kutulama hatası. Benden çalışır devre alıp kutulamada hata yapanlar bile var. Arkadaşlar daha dikkatli olmamız gerekiyor. Yoksa dedekröden düzgün performans alamayız. Devrede zaten toplasanız 20 kalem malzeme var.

Saygılar

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #550 : 24 Eylül 2013, 23:14:58 »
Ustam ellerine sağlık teşekkürler. Kullandığınız bobin hakkında da biraz bilgi verir misiniz?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #551 : 24 Eylül 2013, 23:36:05 »
Ustam ellerine sağlıkeşekkürler. Kullandığınız bobin hakkında da biraz bilgi verir misiniz?
[/quote
Ustam ellerine sağlık teşekkürler. Kullandığınız bobin hakkında da biraz bilgi verir misiniz?
Klasik cat kablo

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #552 : 25 Eylül 2013, 05:56:23 »

Merhaba Arkadaşlar,

Konu biraz şenlensin. Walkman devresini bana göndermiş. Bende tamir edip bir video çektim. Bu arada yazılımı da geliştirmeye devam ediyorum. Bakalım ayrımı beğenecek misiniz. Görüntüleme işini bitirmeye de az kaldı.

Bir yandan da belirtmek istiyorum. Şimdiye kadar gördüğüm 3s devrelerinin %95 inde ya montaj hatası var yada kutulama hatası. Benden çalışır devre alıp kutulama da hata yapanlar bile var. Arkadaşlar daha dikkatli olmamız gerekiyor. Yoksa dedektör den düzgün performans alamayız. Devrede zaten toplasanız 20 kalem malzeme var.

Saygılar
* İndir 20130924 213340 mp4.zip (0.23 KB - Yükleme: 20 kez.)
Hüseyin usta dayanamadın gene yaptın yapacağını dimi ALLAH c.c her zaman yardımcın olsun
Walkmanın DP3 cüğüylede ben gelince ilgilinicem PADİŞAHIMIZ öyle ferman buyurdu boynumuz kıldan ince  ;D
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2013, 05:58:26 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #553 : 25 Eylül 2013, 09:27:10 »

Mustafa usta...
ustam sen ne zaman çoşkuyu veriyon bu aralar kayıpsın...

Ben pcb bekliyorum kendi çıkarttıklarımın sizinkiler gibi çafcafı olmuyor.bu tarz devrelerde PCB kalitesi öncelik arz ediyor.
PCB bekliyorum yani (''kızım sana söylüyom gelinim sen işit misali'')  :) ustam bu arada çift fet li devreyi çalıştırdın mı?
Bu cihazın hertürlü arazi ortamındaki performansını bolca videolarıyla paylaşacağım inşallah.Sabırsızlıkla bekliyorum.İşler hafifledi, arazi boşaldı artık zamanı geldi.
masanın üzerindeki 1tl yi nekadardan çektiğinin bi önemi yok bence...
saygılar
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2013, 09:30:20 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #554 : 25 Eylül 2013, 11:25:13 »
Karadağ ustanın son eklediği videodaki pcb
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2013, 11:32:59 Gönderen: walkman »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #555 : 25 Eylül 2013, 12:19:55 »

Merhaba Arkadaşlar,

Konu biraz şenlensin. Walkman devresini bana göndermiş. Bende tamir edip bir video çektim. Bu arada yazılımı da geliştirmeye devam ediyorum. Bakalım ayrımı beğenecek misiniz. Görüntüleme işini bitirmeye de az kaldı.

Bir yandan da belirtmek istiyorum. Şimdiye kadar gördüğüm 3s devrelerinin %95 inde ya montaj hatası var yada kutulama hatası. Benden çalışır devre alıp kutulama da hata yapanlar bile var. Arkadaşlar daha dikkatli olmamız gerekiyor. Yoksa dedektör den düzgün performans alamayız. Devrede zaten toplasanız 20 kalem malzeme var.

Saygılar
* İndir 20130924 213340 mp4.zip (0.23 KB - Yükleme: 20 kez.)
Hüseyin usta dayanamadın gene yaptın yapacağını dimi ALLAH c.c her zaman yardımcın olsun
Walkmanın DP3 cüğüylede ben gelince ilgilinicem PADİŞAHIMIZ öyle ferman buyurdu boynumuz kıldan ince  ;D

:D :D :D :D :D :D

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #556 : 25 Eylül 2013, 14:16:59 »
haylaz kardeşim harbiden haylazsın sen anlaşıldı ama o şekilde olmaz...
Tabikide çalışmasının kutuyla alakası yok ama araziye çıkarken kutusuz nasıl kullanmaya çalışıyosun merak ettim doğrusu.
Cihazın açılmama sebebi belli o konuya hiç girmiyeyim fazlasıyla yazılmış.Ama açılmaması daha hayırlı olmuş....
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #557 : 25 Eylül 2013, 14:29:11 »
şimdi kutuya bağladık herşeyi yokböyle bişey şimdi bu kutusuz calışmıyormu allh allh ne alaka kardeşim ya
şimdi birşey derdim sana yeri değil

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #558 : 25 Eylül 2013, 14:30:01 »
Merhaba,

Devreyi arazide nasıl denediniz? Yada nasıl denemek gerektiğini biliyor musunuz? Düzgün kutularsanız çalışacaktır merak etmeyin. Telefonda anlattığım ve yukarıda yazdığım gibi dikkatlice kutulamalısınız. Yoksa verim alamazsınız. Eğer kutulamadan illaki denemek istiyorum derseniz önce devreyi üzerine koyacağınız temiz bir yalıtkan malzeme bulmalısınız. Daha sonra arazide giriş butonu ile kalibrasyon menüsünü açıp kalibrasyonuna bakmalısınız. Kalibrasyonunu yaptıktan sonra kapatıp tune butonu ile açıp denemenizi yapmalısınız. Tabii deneme sırasında devreyi oynatmamalısınız. Devreyi oynatır da yeşil klemensin kımıldamasına neden olursanız dedektör ya kapanır yada sürekli sinyal verir. Bu klemensler sadece ve sadece deneme yapmak içindir.

Valla telefonda bişey anlatmayacağım artık. :)

Saygılar

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #559 : 25 Eylül 2013, 15:19:18 »
selam ustalar herkese sağlık ve başarılar dilerim haylaz kardeşim bence öncelikle size yardımcı olmak isteyen ve tsvsiyede bulunan insanları dikkate almalısınız güzel bir ayet yazmışsınız tek.ederiz yalnız insanları uluorta kendi hatalarından dolayı suçlayıp rencide etmeye çalışmakta bence kul hakkına girer ahirette bile o kişilerden af dileyip helallik istemek zorunda kalırsınız saygılarımla
hayır da şer de ALLAH tandır