Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921403 defa)

0 Üye ve 103 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7320 : 29 Ağustos 2015, 22:50:03 »
Cin mali meyve bica mi ya da cay kasigi  ::)
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7321 : 30 Ağustos 2015, 00:25:41 »
3s e  hakim oldugunuz zaman  bir cok objenin toprak altinda ne oldugunu kazmadan anlarsiniz .  Bir cok vlf kullanici ses olayina takintili durumda  fakat 3s te  ekrana yansiyan grafigi iyi degerlendirdiginiz zaman  olayi tamamlsmis olursunuz . Kursun  , kuflu civi nal demir , gumus ,  karisim altin  vb.  Bazi objeler Karadag ustamin yazdigi gibi mevcut sekillerinden dolayi algilamasi zayif olabilir fakat bu objeleri benim bizzat deneyimlememle yaziyor ust seviye vlf tarzi cihazlarda algilamiyor . Diger bir tabirle sevmiyor :)   hangi cihazi alirsaniz alin kapasitesi dogrultusunda uzerinde uzmanlasmadan dogal kosullarda verim alamazsiniz .
Cok ornekler verilmistir muhakkak fakat soyle bir durum  abs li , yokus kalkis destegi , otomatik park sistemi olan bir arabayla bu donanimlarin olmadigi bir araba  dusunun  . Hangisi olursa olsun iyi sofor her zaman her kosulda cok fazla fark yaratir .
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7322 : 30 Ağustos 2015, 01:36:33 »
Sizler beni yanlış anladınız herhalde. Yazdıklarımı tekrar tekrar okudum ve ne testini yaptığım metalin küçük boyutlu bişey olduğunu söyledim nede vlf ile pulse arasındaki farkı ve çalışma prensiplerini bilmediğimi yazdım.Özellikle kripto ustaya söylüyorum. Vlf ve pulse cihazların ne amaçla kullanıldığınıda iyi biliyorum çalışma sistemlerinide biliyorum ki ikiside elimde mevcut ve bu işe yeni başlamadım. Bahsettiğim testini yaptığım metal 1.5 metre uzunluğunda 8 lik titanyumdur. Yani tek para yada küçük bir metal değil. Kesinlikle delta algılama yapmıyor ama vlf resmen çıldırıyor. Aslında bu bi yönden iyi bişey. Neden derseniz titanyum çelikten çok daha sağlam ve bir o kadarda hafif bir metal kuş gibi yani. Bu metali dedektörün gövdesinde yada başlığın çevresinde kullanılabilir diye düşünüyorum. Sonuçta arazide başlık bazen hasar görebiliyor. Olurmu olmazmı bilmiyorum fakat başlıkta kullanıldığında sinyal geçirmede sıkıntı olmazsa 10 numara bir muhafaza sağlar bu cihazın çevresi ve kutusu içinde geçerli. Bu metal o kadar sağlamki isterse üzerinden tır geçsin bişey olmaz. Bir video çekebilirsem bu olaya sizde hayret edeceksiniz.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7323 : 30 Ağustos 2015, 02:01:50 »
Dostum seni  yanlis anlayan yok emin ol . Burda olabilirlikten bahsettim ben sahsim adina konusayim . Cok tartisilan ya da konusulan  konulara paralel gectigin icin aciklamada bulunulmak istenildi  yani sana karsi bir tepki algiladiysan boyle birsey soz konusu degil  ;D

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7324 : 30 Ağustos 2015, 03:00:00 »

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #7325 : 30 Ağustos 2015, 03:22:00 »
Cihaz açıldıktan sonra tune işlemini yapmanız gerekiyor....  ???
Sonrada E eşik ayarını düşürmeniz lazım + - tuslari ile tikirdama duyunana kadar...  ;)

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7326 : 30 Ağustos 2015, 09:48:13 »
Sizler beni yanlış anladınız herhalde. Yazdıklarımı tekrar tekrar okudum ve ne testini yaptığım metalin küçük boyutlu bişey olduğunu söyledim nede vlf ile pulse arasındaki farkı ve çalışma prensiplerini bilmediğimi yazdım.Özellikle kripto ustaya söylüyorum. Vlf ve pulse cihazların ne amaçla kullanıldığınıda iyi biliyorum çalışma sistemlerinide biliyorum ki ikiside elimde mevcut ve bu işe yeni başlamadım. Bahsettiğim testini yaptığım metal 1.5 metre uzunluğunda 8 lik titanyumdur. Yani tek para yada küçük bir metal değil. Kesinlikle delta algılama yapmıyor ama vlf resmen çıldırıyor. Aslında bu bi yönden iyi bişey. Neden derseniz titanyum çelikten çok daha sağlam ve bir o kadarda hafif bir metal kuş gibi yani. Bu metali dedektörün gövdesinde yada başlığın çevresinde kullanılabilir diye düşünüyorum. Sonuçta arazide başlık bazen hasar görebiliyor. Olurmu olmazmı bilmiyorum fakat başlıkta kullanıldığında sinyal geçirmede sıkıntı olmazsa 10 numara bir muhafaza sağlar bu cihazın çevresi ve kutusu içinde geçerli. Bu metal o kadar sağlamki isterse üzerinden tır geçsin bişey olmaz. Bir video çekebilirsem bu olaya sizde hayret edeceksiniz.

Daywalker usta size bu konuda her.gi bir tepki yada bir dayatma soylemedik. Eski sayfalara bakin cok bahsi ve konusu gecti. Sizede bu isi bilmiyor yada yenisiniz gibi kelimelerde kullanmadim.
Sadece forumdakiler hep vlf ile derin pi sistemi olan dp3s hep karsilastirma yaptiklarindan sıkıldik sadece ve herdefasinda anlatilmaktan monotonlasti kelimeler.
Bakiyorum hep konu su oluyor iste su vlf tek parayi su mesafeden aliyor delta gormuyor- zinciri gormuyor sunu gormuyor bunu gormuyor gibi hep ezikleme yada karalama gibi bir cok sorunla bogustum facebook da forumlarda ...
İkisininde kulvari ve tasarimi farkli kullanim amaclari farkli yani her.gi bir karsilastirma bile soz konusu tartisma konusu dahi yabanci forumlarda genellikle yapilmiyor.
gorustugum bir arkadas bana sunu dedi. Dp3s almayi dusundugunu ama zinciri vs tek para gormedigini farkli metallere duyarsiz oldugunu okudum cok dedi 2 gun orneklerle anlattim aydinlattim ve bi tane demonde aldi karadagdan ve cok memnunmus su an.
Burda konu su pi sistemleri ayni kulvardaki cihazlarla karsilastirmak hem adaletli hemde bilmeyenler icin kafa karisikligina neden olmayacaktir.

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7327 : 30 Ağustos 2015, 11:21:00 »
Mustafa ustam dün acele ile çekilmiş bir video o yüzden özen göstermedim. Odanın içinde olduğum için eşiği düşürmedim. Hiç farketmez isterseniz kendiniz deneyin ve görün. İster eşiği 1 seviyesine kadar indirin. İster havada yada toprakta tune yapın. Hiç bişey değişmeyecek titanyumu yine görmeyecek çünkü ben hepsini denedim. Videoda zaten alüminyumu nasıl algıladığını görüyosunuz fakat alüminyumdan daha büyük titanyumu umuruna takmıyor. Topraktada denedim değişmiyor. Ben deltamı kötülüyor değilim kimsenin aklına böle bişey gelmesin. Çok memnunum yapandanda vesile olandan da Allah razı olsun en azından sattıkları cihazın arkasında duracak kadar cesur insanlarla tanıştık çok şükür. Ben bişey demiycem deneyerek kendiniz görün. Benim merakım pulse cihazın titanyumu neden yok saydığı.Kripto ustam sana kırgınlık yada kızgınlık yok olmazda sadece yanlış anlaşılma olmasın yeter. Şimdi videoyu izlediysen senin yorumun nedir kripto usta.Allaha emanet olun.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7328 : 30 Ağustos 2015, 11:31:30 »
Adam uyuyor sen video ile uğraşıyorsun. Uyandıracaksın :)

Titanyum hiç denemedim. Deneme gereği de duymadım açıkcası :) Ama titanyuma tepkisiz kalma çok büyük bir avantaj olabilir. Bunu kullanabiliriz. Ama o çubuk yanıltıcı olur. Kütle halinde denemek lazım. Mesela kibrit kutusu gibi bir kütle yada daha büyük. Elinizdeki metal bende olur ise algılamama durumu hakkında net bilgi yazabilirim.

Öte yandan videoyu baz alacak isek aleti tune yapmamışsınız:) Bu durumda altın da tutsanız ötmez. Sadece değersiz metale öter :) Gerçi tune yapıp denedim demişsiniz ama videoya göre yazdım ben mesajı.

Bir diğer konu pulse dedektör alıp 1tl ile test yapmaya kalkanlardan anlaşılan herkes çok sıkılmış:) Sizi de millet öyle sandı.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2015, 11:39:33 Gönderen: Karadağ »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7329 : 30 Ağustos 2015, 11:43:07 »
Hüseyin ustam bugün bi şekilde hem sana söz verdiğim videoyu çekeyim hem bu tune işinide yapıp bi video çekeyim  ;D  Cevizlerin 15 günü kaldı hayırlısıyla kripto ustayadamı göndersem acaba  ^-^ 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7330 : 30 Ağustos 2015, 12:33:39 »
Hüseyin ustam bugün bi şekilde hem sana söz verdiğim videoyu çekeyim hem bu tune işinide yapıp bi video çekeyim  ;D  Cevizlerin 15 günü kaldı hayırlısıyla kripto ustayadamı göndersem acaba  ^-^ 

Valla bana söz verdiğin video yıllandı :) İnşallah çekebilirsin. Titamyum olayı için birdaha uğraşmana gerek yok. Senin dediğine inanmayacak değilim ;)

Bulabilirsem bir titanyum ben de deneyeceğim :)

Ya bu arada sen titanyumu boş ver de bulduklarından bahset :) Milletin gözü gönlü açılsın.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7331 : 30 Ağustos 2015, 13:31:23 »
Usta cevizler icin tesekkur ederim .. Bizde es de dostta  bag bahce cok ...
Baslik isinde dusunceniz guzel o konu ile bir calisma yapmistim 6 ay once ozel bir urun urettik enjeksiyon plastik basimi ile yuksek tahribata darbeye dayanan hafif plastikleri arkadasim uretti ...
Uretilen plastikler de kullanilan teknik benide cok etkiledi ..
Salincak somunlarinda kullanilmis  somun baglanti yerlerini balyozla kiramamislar ve o malzemelerle arkadas 400.000 tlik ihale aldi.
Bende dusundum basliklarda uzun omurlu ne yapabiliriz diye ama bizim gibi ekmek kavgasi verenlere agir geliyor maaliyetli cok.
O basliklardan test icin yapabilseydim iyiydi hatta su gecirmez olmasini dusundum enjeksiyon eritme ile maaliyet cok cikiyor.hayirlisi hersey vakit ve maddiyat buldukca ugrasiyoz iste..

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7332 : 30 Ağustos 2015, 13:35:29 »
Su an daha ileri dusundugumuzde savunma sanayinde de teskilat kuvvetlerine bir cok projemiz var ama imkanlar ve bilgi zorluyor ben cirak im daha  aklima ne gelirse onu arastiriyorum..taa s giriyorum

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2015, 20:57:09 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7334 : 30 Ağustos 2015, 21:34:25 »

Çevrimdışı harunarslanli

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7335 : 31 Ağustos 2015, 00:10:25 »

Bu güzel videolar için teşekkürler. Ellerinize sağlık. Emeklerinizin boşa çıkmaması temennisiyle.
Hakiki ömrünü bulunduğun gün bil...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7337 : 31 Ağustos 2015, 09:32:25 »
onur usta eğri ve ufak bir acılış videosu
http://i.hizliresim.com/GkZ8lZ.png
Tek sorunun uygun bir bobin ve sönüm direncinin olmayışı.Eğriden anlaşılan o.
380r sönüm direnci.2.5-3.5R 400-500uh değerinde bobin sar yada satın al.Sorun çözülecektir...
Kutulamayıda güzel yaparsanız iş biter.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7338 : 31 Ağustos 2015, 09:47:30 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7339 : 31 Ağustos 2015, 12:58:29 »
Harun Karadağ ve Onur ustam videoyu dikkate alıp yorum yaptığınız için hepinizden Allah razı olsun çok fazla önem gösteremedim vaktim yoktu ilk boşluğumda güzel bi video ile kapanışı yapıcam inşallah