Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2996779 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #700 : 29 Ağustos 2011, 14:09:14 »
Merhaba
Arkadaşlar şöyle düşünüyorum bilmiyorum katılırmısınız Delta kadar başarılı bir proje daha geliştiremedik arkadaşların
geliştirdiği projeler ticari kaygıdanmı başka bir şeydenmi bilmiyorum hep yarım kalmış projeler.Ben bir amatör olarak
ilk yaptığım deltayı delikli plakette yapmıştım çünki PCB yapmasını bilmiyordum derinliği görünce dehşete kapıldım
Tecrübem artınca plaketi kendim bastım derinlik daha muhteşem oldu Kusursuz bir DELTA yaptıysanız başka aletleri
kullanamasınız İki pi ikide vlf yaptım deltadaki derinliği hiç birinde yakalayamadım.Şöyle siteyi sıkı takip edin başka
projelere kayan arkadaşlarımız eninde sonunda deltaya dönmeleri bunun kanıtıdır.Tuhafıma giden bazı arkadaşlar
ilk yaptıkları deltanın bazı hatalarından dolayı derinliğinin biraz az olduğundan yakımakta Halbuki eğer bu işe yeni
başladıysalar sitemizde dört başı mamur tek proje delta projesidir istedikleri her döküman ve her parçası mevcut
Hala şikayeti olan varsa başka dedektörleri kullansın aradaki farkı görsün.Saygılarımla

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #701 : 29 Ağustos 2011, 22:05:51 »
elsidi usta DELTA BUKADAR İYİ ANLATILIR.AL BENDENDE OKADAR.SAYGILAR.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #702 : 30 Ağustos 2011, 13:47:46 »
sinyalci Hocam
Sizler kibi başarıya doymayan değerli hocalar olmasa, bizim gibi amatörler, hiçte haketmediği halde deltaya kuşku ile
bakılmasına neden olabilirdi. Eline beynine sağlık. Kuşku duyanların, arazide çekilmiş videolarınızı onların gözünün içine
adeta sokarcasına, sitemizde yayınlamanız, sorunsuz bir DELTA'nın neler yapabileceğini, hak ettiği yeri gösterdiniz.
Sorunsuz delta tartışılmaz, ancak yapan veya kullanan tartışılır.

Sitemizdeki değerli yöneticilerimin ve tüm hocalarımın bayramını kutluyor saygılar sunuyorum.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #703 : 30 Ağustos 2011, 23:04:34 »
Merhaba
Arkadaşlar şöyle düşünüyorum bilmiyorum katılırmısınız Delta kadar başarılı bir proje daha geliştiremedik arkadaşların
geliştirdiği projeler ticari kaygıdanmı başka bir şeydenmi bilmiyorum hep yarım kalmış projeler.

s.a.
bir hikaye ...
leonardo da vinci öğrencileri ile bir ders esnasında neden kendisi kadar güzel resim yapamadığı konusunda tartışmışlar, da vinci bunun cevabını vermek için herkesin birer tual alıp bahçeye çıkmasını istemiş ve bir ağaçın etrafında farklı noktalara öğrencileri oturtup ağacın resmini çizmelerini istemiş, hepsi ağacın resmini çizmiş hepsi çizim işi bitince resimleri tek tek yer değiştirmiş öğrenciler arasında ve sormuş bu resimde hata nerede? tabi herkes kendi oturduğu noktadan resmi çizdiği için birbirlerinin resmini hatalı görmüş, da vinci işte sizin güzel resim yapamamanızın cevabı demiş;
şuan herkesin çizdiği resim oturduğu yere göre doğru, hiç kimse hatalı çizim yapmadı, ancak hepinizin hatasına gelince gördüğünüzü olduğu gibi resmettiniz, kendinizden bişeyler katamadınız. oysa bu ağacı direk gördüğünüz gibi çizerseniz sadece bir ağaç resmi çizmiş olurdunuz, oysa her yönden ağaca bakıp kendinizden birşeyler katmış olsaydınız sizlerde birer da vinci olurdunuz demiş...

hikaye burada bitiyor, anlayan için basit ve saçma bir hikaye, sizin düşünceniz sadece kopyecilikten öte gidemez, bu site de daha 2 seneye kadar bu devreye ayrım yaptırılamaz deniyordu, hatta PI sistem devrelerde ayrım imkansız deniyordu, ama uykusuz geçen sene yaptı ve satışa başşadı, belki mükemmel bir ayrım değil belki bir başlangıç ve her başlangıç mükemmel değildir.
nice ustalar geldi geçti ticari düşünenler farklı sitelerde farklı isimler altında farklı modifiyelerle (basitte olsa, ufakta olsa) birşeyler kattı ve bunları elbette ki bizimle paylaşmadıkları için bilim adına bir gelişim olamadı, saygı duyulası gereken bir konu...
eğer bu konu ile ilgili başka hikayelerde isterseniz 1-2 tane daha ekleyebilirim. delta çok iyi bir devredir, ama yeterlidir diyenler siyah beyaz TV lere mahkumdur, oysa şuan parmak kalınlığında LCD TV ler çıktı, isterseniz bu gelişmelere gözlerinizi kapatabilirsiniz, ama bunu bir işe yarayacağını sanmıyorum.
iyi bayramlar....
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #704 : 31 Ağustos 2011, 16:28:32 »
öncelikle iyi bayramlar herkese bir sorum olacak.algılma derinliğini belirleyen cihazın voltajımı firekansımı yada oluşan manyetik dalga boyumu...saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #705 : 31 Ağustos 2011, 19:12:49 »
Sayın pro-TR Hocam
Delta puls projesini kıskanıyorsan senin problemin İkimiz ayrı dünyanın insanlarıyız senin bilgini'de küçümseyecek kadar
aptal değilim ben seni hedef alarak yazı yazmadım,yaran varsa gocunursun Yabancı sitelere verdiğin bilgileri bizim sitemizden
esirgememiş olsaydın belkide deltanın ayırımını daha önce yapabilirdik Şöyle maziye bir bakıver DELTANIN ayırımı
mümkün değildir yazısının sahibi'de pro-TR hocamdır Siyah beyaz tv'lerden ne çabuk geldik tablet pc'lere Sizden hiç bir zaman
yardım istemedim Çünki anlattıklarınız biz amatörlerin anlayacağı dilden değil Samimi anlattıklarınız'da var tabi ama bunlarda
sınırlıdır yada yarım bırakılmıştır.Biz bu siteye birşey veremedik ama verebileceğimizi yarım bırakmadan yürekten veririz.
İnsanlar benim için ya siyahtır yada beyaz grilerden hoşlanmıyorum Çok bilgiliyim diyede caga satmanın alemi yok
Kıskanıyorsan sende DELTA gibi bir proje başlat ama sakın yarım bırakma DELTA lite yapmışsın hemde deltadan derin
demişsin yabancı sitede geziyor bizim sitede niçin yayınlamadın Yoksa bizim syah beyaz DELTA'danmı korktun?

eemrecan_07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #706 : 31 Ağustos 2011, 20:24:16 »
selamlar herkeze kolay gelsin.amper konusu acilmisken bende sorayim dedim.12V 7AH/20HR  ve yan taraf yazisinda ise stand by use 13.5V~13.8V..  CYCLIC USE 14.4~16.0V..  INITIAL CURRENT 2.1 A MAX  YAZIYOR.BENDE TEK POTLU OTOMATIK PULSE VAR.akümü 19v minibook un sarj aletiyle sarj ediyorum.inanin her konuda yeniyim.pulseyi ciplak montajli sekilde tedarik ettim.kart yüzeyinde bu siteninismini gordum tum yazilarinizi ilgiyle okuyorum.inanin en begendigim site oldu insanlar.daha iyiye ulasmak icin herkez paylaşimci burada inanin cok hos ve duygulandim.pulse ile ilgisi yok ama birde dedektor aldim ayrimli by emekli amcznin kartda adi vardi ve onuda aldim hicbir bilgim yoktu direnc nedir bilmezdim merakim vardir ama elektroniğe bir haftada direncmis transistormus ogrendim az cim ve ayrimlinin parczlarini birlestirdim volume potunun orta ayagina el degdiginde anfi gibi ses cikarmasi gerekiyor calistiginin kaniti bu ve calisiyor daha basliğıni yapmadim ancak az once bahsettigim akuyu takinca isinma yapiyobir transistorunden duman cikti ancak normal oniki v adaptoru takinca normal calisiyor calisma voltajida iki tane 9v pil.akum fazla mi geliyor

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #707 : 31 Ağustos 2011, 22:51:13 »
Sayın pro-TR Hocam
Delta puls projesini kıskanıyorsan senin problemin İkimiz ayrı dünyanın insanlarıyız
....
Çok bilgiliyim diyede caga satmanın alemi yok
Kıskanıyorsan sende DELTA gibi bir proje başlat ama sakın yarım bırakma DELTA lite yapmışsın hemde deltadan derin
demişsin yabancı sitede geziyor bizim sitede niçin yayınlamadın Yoksa bizim syah beyaz DELTA'danmı korktun?
s.a.
sayın ELSİDİ ustam amacım sizi kırmak veya hedef almak değildi, sizin mesajınızda ki
Alıntı
geliştirdiği projeler ticari kaygıdanmı başka bir şeydenmi bilmiyorum hep yarım kalmış projeler
buradaki düşüncelerinizi paylaşmadığım ve düşüncemi belirtmek için söylenmiş sözlerdi, SİZİ KIRDIMSA ÖZÜR DİLERİM. zira sizinle ayrı dünyaların insanı değilim hepimiz aynı dünyanın insanlarıyız, hepimiz bir miktar elektroniği, bir miktar define işlerini ve özellikle dedektör devrelerini seviyoruz, aynı kulvarda koştuğumuza inanıyorum.
başka sitelerde devre paylaşma konsunda size katılmıyorum, şimdiye kadar avusturalyadan bir ağabimin ricası üzerine geotech1.forum sitesinde dijital XL-500 devresi yapmak istedik, ne varki o kişi devreye ilgisiz kaldı ve proje başlamadan bitti, yazılım denenmeden yarım kaldı, tıpkı çorum-pı gibi, delta lite projeside öyle, o projeye hiç başlamadık bile....
delta pulse kıskanmasına gelince;
ben delta pulseyi hiç bir zaman kıskanmadım, aksine onu anlamak adına 5 yılımı verdim belki kalın kafalıydım ama anca anlamaya başladım, ve bildiklerimi asla saklamadım, delta konusunda soru soranlara asla bilerek yanlış bilgi vermedim, elimden geldiği kadar yardımcı oldum ve olacağımda,ANCAK şunu belirteyim bu delta pulse 1970 li yıllarda (ki RX-71 in 71 i 1971 e tekabul ettiği için konmuştur) eric foster tarafından dizayn edilmiş bir devredir, hep hedefim daha iyisini nasıl yaparız düşüncesini tartıştım, bununla ilgili yalçın usta (asekron), karadağ, uykusuz, ercan usta, profosör usta gibi kişilerle çok konuştum tartıştım, eğer yazımı onlarda okuyorlarsa yanlışsam itiraz etsinler, bugün bir bilgisayar veya bir cep telefonu gün geçmiyor ki yeni bir model çıkmasın, ay geçmiyor ki modeli artmasın. peki PI sistemde neden biz bir adım öte gidemiyoruz, 1970 li teknoloji çokmu ileriydi şimdiki teknolojiden?
doyumsuzluk açgözlülükten değil, daha iyisini yapabilme adınaydı, belki hayal kuruyorum belki olması imkansız ama 1 daima 0 dan büyüktür, ben hep 1 in peşine düştüm ve bu yüzden sizi kopyecilikle suçladım (sizi derken bir devreye körü körüne bağanıp, elin gavurunun teknolojisine hayran hayran kalanları kastediyorum, ve inaıyorum ki (kendimi kesinlikle kastedmiyorum) bu devreden daha iyisini yapabilecek kabiliyette ustalar var ama foruma login bile olmadan takip ediyorlar tembel tembel, miskin miskin vaktim yok, kim uğraşacak diyerek ilgisiz kalıyorlar)
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2011, 22:56:28 Gönderen: pro-TR »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #708 : 01 Eylül 2011, 12:56:53 »
Merhaba Arkadaşlar,

Hepimize ( ben de dahil ) bir hatırlatma yapmak istiyorum. Herzaman bahsi geçen yabancı forumlarda insanlar birbirleri ile uğraşmaktan ziyade ilgilendikleri konu ile uğraşmayı( olan bir ürünü iyileştirme, en iyi ürünü üretme, en iyi dedektörü tasarlama, yeni bir kapı açmaya çalışma v.b.), zamanı ve emeği orada harcamayı tercih ediyorlar ve bence bu başarılı olmalarında büyük etken oluyor. Beni yanlış anlamayıp kimsenin şahsına hitab etmeye çalışmadığımı anladığınız için teşekkür ederim. Bu forum hepimizin.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #709 : 01 Eylül 2011, 13:10:39 »
öncelikle iyi bayramlar herkese bir sorum olacak.algılma derinliğini belirleyen cihazın voltajımı firekansımı yada oluşan manyetik dalga boyumu...saygılar

Merhaba,

Kullandığınız tabirler biraz eksik kalmış. Yazdığınız tabirler sadece gönderilen sinyal ile alakalı. Öncelikle algılama derinliğini sadece gönderilen sinyal değil alıcı devrenin belirlediğini belirtmek istiyorum. Burada manyetik alanın büyüklüğü ve manyetik akı yoğunluğu temel kriterlerdir. Bu kriterler üzerinde çalışılırken voltaj, frekans gibi temel kriterin değişkenlerini değiştirerek istenilen verim elde edilmeye çalışılır.

Saygılarımla

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #710 : 01 Eylül 2011, 13:31:51 »
selamlar herkeze kolay gelsin.amper konusu acilmisken bende sorayim dedim.12V 7AH/20HR  ve yan taraf yazisinda ise stand by use 13.5V~13.8V..  CYCLIC USE 14.4~16.0V..  INITIAL CURRENT 2.1 A MAX  YAZIYOR.BENDE TEK POTLU OTOMATIK PULSE VAR.akümü 19v minibook un sarj aletiyle sarj ediyorum.inanin her konuda yeniyim.pulseyi ciplak montajli sekilde tedarik ettim.kart yüzeyinde bu siteninismini gordum tum yazilarinizi ilgiyle okuyorum.inanin en begendigim site oldu insanlar.daha iyiye ulasmak icin herkez paylaşimci burada inanin cok hos ve duygulandim.pulse ile ilgisi yok ama birde dedektor aldim ayrimli by emekli amcznin kartda adi vardi ve onuda aldim hicbir bilgim yoktu direnc nedir bilmezdim merakim vardir ama elektroniğe bir haftada direncmis transistormus ogrendim az cim ve ayrimlinin parczlarini birlestirdim volume potunun orta ayagina el degdiginde anfi gibi ses cikarmasi gerekiyor calistiginin kaniti bu ve calisiyor daha basliğıni yapmadim ancak az once bahsettigim akuyu takinca isinma yapiyobir transistorunden duman cikti ancak normal oniki v adaptoru takinca normal calisiyor calisma voltajida iki tane 9v pil.akum fazla mi geliyor

Öncelikle aramıza hoşgeldin. Tarsos ile ilgili aşağıda linkte size yardımcı olabilecek arkadaşları bulabilirsiniz.

Saygılarımla

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=1211.0

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #711 : 01 Eylül 2011, 14:10:27 »
Merhaba Arkadaşlar,

Hepimize ( ben de dahil ) bir hatırlatma yapmak istiyorum. Herzaman bahsi geçen yabancı forumlarda insanlar birbirleri ile uğraşmaktan ziyade ilgilendikleri konu ile uğraşmayı( olan bir ürünü iyileştirme, en iyi ürünü üretme, en iyi dedektörü tasarlama, yeni bir kapı açmaya çalışma v.b.), zamanı ve emeği orada harcamayı tercih ediyorlar ve bence bu başarılı olmalarında büyük etken oluyor. Beni yanlış anlamayıp kimsenin şahsına hitab etmeye çalışmadığımı anladığınız için teşekkür ederim. Bu forum hepimizin.

Saygılarımla
s.a.
karadağ ustam nasipse önümüzdeki günlerde (2-3 ay sonra) kendi adım altında ayrımsız dijital bir PI cihaz yayınlamayı düşünüyorum. zira bu siteyi takip eden arkadaşlardan elde ettiğim izlenimlerden delta kadar iyi devre yapılamadığı kanaatindeler, bunu yıkma adına basit ve kullanışlı bir PI yayınlayacağım müsade varsa.

zira bazı şeyleri görmek söylemekten daha ikna edici olduğu aşikar
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2011, 14:10:51 Gönderen: pro-TR »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #712 : 01 Eylül 2011, 14:21:08 »
Merhaba Pro-TR,

Tabiki yayınlayın sonuçta bu site hepimizin.

Saygılarımla

eemrecan_07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #713 : 02 Eylül 2011, 11:43:16 »
s.a arkadaslar. delta puse icin merak ettigim otuz santimlik baslikta 23 25 arası.60cm lik baslikta da 23 25 sarım mi kullaniliyor baslik buyudukçe sarim sayisini azaltmiyormusunuz.çunku bende var olan 1m baslikta cat5 le yapilmis ve sekiz tel oldugu icin sekiz sarim var.peki iki metre baslik yapmak istesem ve 0.7 mm babin eliyle yapmak istesem 4 sarim mi yapmaliyim?cihazla bobin arasindaki tel kac metre uygundur? telin kalinligi tv anteni olsami iyi kalin etli plastik kalin elektrik kablosu uygunmudur.elektrik telinin ici kalin ancak ince ince sarim tel nasil olur?simdiden tesekkurler kolay gelsin cümleten..sem ve 0.7 mm babin eliyle yapmak istesem 4 sarim mi yapmaliyim?cihazla bobin arasindaki tel kac metre uygundur? telin kalinligi tv anteni olsami iyi kalin etli plastik kalin elektrik kablosu uygunmudur.elektrik telinin ici kalin ancak ince ince sarim tel nasil olur?simdiden tesekkurler kolay gelsin cümleten..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #714 : 02 Eylül 2011, 19:30:10 »
s.a son bir aydır bi problemi çözemedim 4538 ler ısınıyor ve mesafe yok denecek kadar düşüyor. devredeki tüm potları entegreleri değştirdim olmuyor sadece d3 4538 ısınıyo d2 ile aynı. d2 deki tüm voltaj değerleri ile aynısını ölçüyorum bu entegrelerin besleme ucu ve besleme voltajı kaç olacak .ölçümlerimde bazı uçlar 0 bazıları 10 11.5 arası  d4 ve d5 diyotlarınıda değiştirdim.eğer dahada olmazsa devreyi komple atacam nazar değdi ne güzel çalişıyordu yardımlarınızı bekliyorum saygılarla  ???   
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #715 : 02 Eylül 2011, 19:35:07 »
d4 vd5 ve d8 d9
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
Ynt: Delta Pulse 2 3D
« Yanıtla #716 : 06 Eylül 2011, 09:33:30 »

mammadm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #717 : 08 Eylül 2011, 22:40:31 »
hi uykusuz&kardag
i want to build delta step by step and i  hope that,you help me
i build delta for 4 times and all of them are failed but  now, i want to  build it ,step by step, with your help
thanks

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #718 : 10 Eylül 2011, 15:30:46 »
selam arakadaşlar  .ben yanlışllıklar  dalgınlıkla  artı eksi  beslemeyi  ters  bağladım girişteki  diyot  yandı  değiştirdim ama  devreden  tık  ses  yok.çözüm yolu  öncerecek arkadaş  varmı?556  çıkardım denedim aynı durum acaba 556  mın yandı

Çevrimdışı defineciii

• Yüzbaşı
  • ...boş bir kafa şeytanın calışma odasıdır.......
« Yanıtla #719 : 10 Eylül 2011, 22:49:22 »
   .....ben bu ıslerden uzagımda   artık .. elestırıyı  seven  yanı  bısıy yapamıyoruz  elestrelım  dıyen bı toplumuz        ..............o kadar  edebıyat  yapmayı sevıyoruzkı   ve hıcte  amatorlude kabul etmıyoruz   .........

............bu sıtede  neler  gectı kım bılır  ne kadar onemlı kısılerın yazdıkları  gormezden gelındı....ve yıldız gıbı  kayıp gıttıler   gerıde  donmelerı  ımkansız......bence  uc dort  kısının...yaptırımlarıyla donen bı sıte halıne donmus  onceden takıpcısıydım   ama dayanamadım  katılmak ıstedımm....