Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922562 defa)

0 Üye ve 172 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #2040 : 03 Şubat 2014, 09:23:51 »
s.a
berk usta karadag usta bosluk konusunda yazılımı guncelledi.berk usta dediğiniz gibi metalde bosluk oluyordu.dp3s te bu sorun yok usta.belkide dp3 ude bu sorunu halletmistir karadag usta.toprakta barlar nasılsa metale geldiğinde de barların durumu aynı.karadag ustanın bahsettiği gibi bosluk içinde metal, bosluktan buyuk ise bosluk grafiğini almamız zorlasır.kullananlar bilir arazide bosluga denk gelindiğinde metal, bosluk alan dan daha buyuk olmuyor buda bizim dez avantajımız en azından ben boyle bir durumla karsılasmadım.

adnangun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2041 : 03 Şubat 2014, 10:31:36 »
Dp3s boşlukta nekadar başarılı olduğu bu tesle birkez daha kanıtlanmış oldu boşlugu 25 cm den itibaren algıladıgını ne kadar uzunluğunda ve çapında olduğunu tespit yapıp başlangıç ve bitiş noktalarını  bile hesaplayabiliriz ve boşluğun şeklini bile varinceye kadar net bi şekilde görmekteyiz  Gerçekten güzel ustam eline saglık.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2042 : 03 Şubat 2014, 22:57:19 »
   Sayın karadağ  izmir den selamlar saygılar sizin yanınıza gelip aldığımız deltapulse 3 s 3d hakkında bir sorum olacak ama öncelikle İstanbul da bize gösterdiğiniz saygı sevgi ve misafir perverliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz.  Sorum şu 3d çekim yaparken metal algılama sırasında x işareti metal üstündeyken bazen kaybolmuyor metal üzerinden uzaklaştığımız zaman normal butona basma bırakma tepkisi normale dönmekte x işareti kaybolduğunu varsayarak çekimi aynı simetride devam edip bitirdikten sonra koptu yazısı çıktı bu durumda sizin bize söylediğiniz şekilde çekim başarılı demek x işaretinin kaybolmasını beklemek mi gerekir yoksa bizim yaptığımız gibi kaybolmadan örnekleme almaya devam mı etmeliyiz sanırım bu x işaretinin donuk kalması yüzeye yakın metal üzerinde oluyo gibi geldi bize sizce başka bir nedeni veya bizim eksik yaptığımız bir şeymi var acaba bu arada 3 yerde 3 d çekim yaptım x işareti donuk olan yerler dahi hepsinde çekim başarılıydı saygılar sunarım.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2043 : 03 Şubat 2014, 23:49:51 »
Merhaba,

Ben teşekkür ederim. Doğru düzgün ağarlayamadım bile. İnşallah daha uygun bir zamanda daha iyi ağarlayabilmek için tekrar beklerim. Dedektörü beğenmenize sevindim. Arazi kullanıcısı olarak detaylı yorumlarda bulunursanız kullanıcılar ve merak edenler için çok verimli olacaktır. Yazdığınız X kalma durumu sinyal seviyesi çok yüksekken oluyor. Bu durumda X işaretinin kaybolması için dedektörün bobinin bir sonraki örnek yerine getirilmesi gerekmektedir. Ve X işaretinin kaybolmasını beklemek zorunlu değildir. Sizin uygulumanızda her.gi bir hata yok.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2044 : 04 Şubat 2014, 00:25:59 »
s.a. Bir nevi aynı durum normal metal arama modları içinde  geçerli bir durum...Yani cihaz algılama durumundayken reset edilirse ve metal kuvvetli bir sinyal durumundaysa cihaz tune de kilitleniyor başlık topraktan uzaklaştırılarak veya konum değiştirilerek bu durum aşılmış oluyor ve böyle bir durumda kilitlenme noktasında mutlaka bir metal objeye rastlamak mümkün,ve böylelikle minarel veya gerçek bir tespit arası fark elde edilmişde oluyor....
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2045 : 04 Şubat 2014, 08:02:05 »
     Teşekkür ederim sayın karadağ cevabınız için deltapulse 3s 3d için arazi tecrübeleri edindikçe elbette burda paylaşacağız malum çalışmaktan bir tek pazar günümüz var.Bu hafta sonu boşluk çalışması yapmayı planlıyoruz bir aksilik olmassa inşallah saygılar sunarım.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2046 : 04 Şubat 2014, 08:59:00 »
   Deltapulse 3s 3d birgünlük kullanım yorumu stabilirlik güzel  ben örnekleme noktaları işaretleme için elektirik buatı alıp üzerlerini numaralandırdım örnekleme noktalarına onları koyuyorum 1x1 başlıkla aramada tespit edilen metalin kullanıcı oparatörlük bilgisi ve arazi yüzey tecrübesiyle yüzeye yakın metal olduğunu anlasakta 3 d çekim yapabilmek adına 3 d çekim yaptık alınan grafiksel görüntüde iki karış derinlikten avuç içi kadar huni biçiminde kenarları girintili çıkıntılı bir metal ve yanlarında üç adet küçük metal tespit edilmiştir.Küçük metaller yüzeye daha yakın işaret parmağının üçte biri kadardır benim için büyük metali gördükten sonra iş bitmiştir zaten algılama mesafesinde 3d çekim kullanım kararlılık çok hoş ve heyecan vericidir.Boşluk çalışması yapıldıktan sonrada burda paylaşım yapılacaktır.Saygılar sunarım.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2047 : 04 Şubat 2014, 09:02:24 »
  NOT: Yukardaki çalışmada  genel aramada 1x1 başlık 3d çekimde 38 başlık kullanılmıştır.

Çevrimdışı ozanmelih

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2048 : 04 Şubat 2014, 12:42:37 »
Merhaba. 3d çekim yaparken büyük kare başlıkla da çekim yapılabiliyor mu acaba? Ve Boşluk modu büyük kare başlıkla da çalışıyor mu?. İyi çalışmalar

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2049 : 04 Şubat 2014, 13:05:52 »
bende 3d yok ama boşluk modu büyük kare boşluklada yapıyorum

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2050 : 04 Şubat 2014, 15:03:02 »
   Sayın kayzer1915 buyuk baslıkla en boy derinlik nekadardı bosluk tespitiniz

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2051 : 04 Şubat 2014, 15:27:30 »
Arkadaşlar bu 3d tespitinde metalin değerli veya değersiz olup olmadığını anlayabiliyor muyuz yoksa sadece derinliği mi anlayabiliyoruz? 3d kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 15:29:49 Gönderen: çavuş »

Çevrimdışı ozanmelih

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2052 : 04 Şubat 2014, 16:18:56 »
Çavuş arkadaşın sorusuna ek olarak büyük başlıkla 3d çekim yapılabiliyor mu ve programda boşluğu da görüp derinliği ile ilgili fikir edinebiliyor muyuz?

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2053 : 04 Şubat 2014, 16:41:34 »
Buda benim yakışıklı :)  kutu altınkayadan aldım PR-240 modeli,kutu için 2 tane kulp A-322 modeli,altınkayada fiyatlar iyi ama 14 lira kargo parası geldi aldığım malzemeden fazla tuttu,ekranı koruma amaçlı röntgen filmi kesip yapıştırdım,başlıklara köpük basmanızı öneririm çok güzel oluyor saygılar
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2054 : 04 Şubat 2014, 17:18:18 »
tebrikler kuzen_212000        güzel olmuş   güle güle kullan
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2055 : 04 Şubat 2014, 17:56:42 »
  3d de ayrım veya derinlik verme gibi bir özellik sayin karadağın bize söyledigine gore yok dogru cvp kendiside verecektir bosluk grafik ekranda görebilmek  icin az daha beklicez sanirim sayin karadag suan bunun uzerinde calismakta bize soyledigi bu sekilde hem sabirsizlikla hem sabırla beklemekteyiz.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #2056 : 04 Şubat 2014, 18:07:01 »
Sayın kuzen hayırlı olsun güle güle kullanın
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

erolfatih

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2057 : 04 Şubat 2014, 18:16:04 »
abim 1*1 başlık su borusundanmı eger oyleyse fazla esnetmemeni öneririm esnerse dogal olarak parazit yapıp cihazın otmesine sebep olabilir

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2058 : 04 Şubat 2014, 18:28:53 »
Teşekkur ederim Arkadaşlar,sayın erolfatih kaynak edilebilir su borusu yarım parmak ölçüsünde içine poliüretan köpük doldurdum gayet güzel ve rijit oldu tabi arama yaparkende hassas olmak lazım :)
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2059 : 04 Şubat 2014, 21:20:29 »
sayın karadağ ustam 3 d hakında bazı şeyler sormak istiyorum mümkünse en güzel çekim için hangi ebatta başlık uygun olur derinlik ölçme ebat ölçme mümkünmü oda tünel ve giriş tespiti yapma imkanı varmı metal cinsini nasıl anlayacağız hem benim için hemde 3d ye  yabancı olan arkadaşlar için aydınlatırmısız 3de de hangi metale daha çok etkili.