Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467776 defa)

0 Üye ve 37 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3880 : 06 Nisan 2013, 13:28:45 »
Selamlar;

Bir ad dp3 bende toparladım yakında bi tane daha olacak inş;

yazılımda bazı gözüme takılan eksiklikler ve kullanımı kolaylaştıracak önerilerde bulunmak istiyorum

ilk açtığımızda ayarlanıyor ve kullanıma hazır hale geldiğinde menüden güç şeçeneği azaltılabiliyor ama artırılamıyor yine menüde ayarlar kısmında yukarı ve aşağı tuşu ters çalışıyor ve değer değiştirirken örneğin 1den 100 e çıkartacağız bu büyük bi zorluk nitekim tuşa tek tek basarak 100 defa basmak zorunda kalıyoruz bunun yerinde tuşa basılı tutulduğunda hızlıca yukarı yada aşağı yönde değer değişşe çok güzel olur

pd3200 de gördüğüm tek rotary boton vardı kullanıcıya büyük kolaylık sağlamakta bu 5 butonun yerine tek bir ad rotary buton bunu yaparsak tadından yenmez:))

Saygılar.

Merhaba,

Uyarı ve önerileriniz için teşekkür ederim. Hepsini dikkate alacağım. Sadece rotary encoder hakkında şunu belirtmek istiyorum. Ben projenin en başında bunula başlayacaktım zaten ama royal pulseyi taklit etmiş yada kopyalamış gibi görünmek istemediğim için kullanmadım.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3881 : 06 Nisan 2013, 16:04:00 »
arkadaşlar ben glcd yi taktım ama bu seferde yazılar belli degil yolları temizledim ne yaptıysam olmadı lütfen yardım edin

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3882 : 06 Nisan 2013, 19:29:08 »
For Tesla

Thank you for reply. for the +5v I resolved the problem it the connection to GLCD pin 1 is GND not +5v

Yes I have changed also the two transistor 2n2097 because is bad placed- I return 180° yes is correct

Also bs 250  I have return 180° because I have the type of bs 250 the drain is to the right

http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/58953/DIODES/BS250.html

Now the IRF 740 is not warm

but I have one other problem always sound in my DP when I connect the coil and keep signal. the current in coil is only 0.05A

the two led A and B is always off. I think the problem is the 74 HCC4094BF because I have replaced by 74HCC4094B1.

ok I'll change all the resistors and you notice

the capacitor is correct  100nf...but what the value of R43? or I cancel it

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3883 : 06 Nisan 2013, 21:13:28 »
cihaz hakkındaki sorusu olanlara özelden yazdım
----------------------------------------------------------------------
DP3 her konuda yeterince irdelenmiş durumda ve okuma alışkanlığı çok az olduğundan 1 sayfa önceki cevabımız bile soruluduğuna göre ve ben yine tekrar tekrar cevapladığıma göre diğer önemli konular hakkındada konuşalım bence konuyu başlığı dağıtmış olmayız aksine daha önemli konular
orasını bana bırakın muhabbete devam edelim
-----------------------------------------------------
hüseyin hocam
belkide ilk defa size itiraz edicem  uzun yazı yazanları  ben daha çok seviyorumki bu siz olunca daha güzel oluyor
kısa ve öz anlatmak maharet ben bunu beceremiyorum bildiğinizi okumaktan sıklıyorsunuzdur bence :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pulse sistemi doğru sistem olsada 30 sene önceki tasarım iş görse de değişmesi gerekiyor bana göre her noktasında basit özensiz hatalar var
zamanı gelince çok farklı ortaya koyucamki ozaman neden bunu daha düşünmedik dedirteçek tarzda durum
en kısa yol bilinen yoldur en doğru yol daha önce denenmemiş yolardan biridir bana göre
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
dedektor işi ile uraşan herkezin 5 senelik bütün konuşma detaylarını neredeyse okumuş durumdayım hangi konu nerde kim ne demiş biliyorum
kimseyle yarış halinde değilim kimsede benimle bu yarışa giremez ben her zaman 1 adım önde olurum çünki
--------------------------------------------------------------------------------------
dp3 deki fet iletimde kullanılırken diğer cihazdaki transistör  kesimde devrede ve küllüm  hatalı çünki mosfet kesime giderken bile direnç üzerinden + enerjileniyor  yapmak istediğini bile yapmamış ve alıcı durumda daha geç girmesi metal tespitinde fiyaskoyu getirir öylede sanırım
transistörün enerjilendirilmesi +12v direk direnç ille bağlı o cihazın bir tutulamaz kıyaslanamaz ve aynı da değil diğer kısımlarda delta snifer farkı gibi
P kanal olsa neyse sürücüsüne saygı duyayayım ama öyle değil
--------------------------------------------------------------
bu transistörün eğimdeki gecikmeyle tepe nokktasında ayrı eğim oluşturması 2 sene önce 3 kişinde bilgisi dahildeki tartışıldı diğerleri durumu bilmiyo olsada
konu simüle edilmişti hüseyin hocam tarafından kişileri korumak adına hatayı devam ettirmek daha büyük hata yoksa transistör üzerine düşen yük 150mw civarındaki bc ler için bile hava civa
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
benim her hatamı bildirin ki bende bundan memnun olurum
ne zaman samimi olarak başarıya ulaşmak adına tartışmaya başlarsak ben ozaman konuşmaların arasındayım farklı fikirlerimi anlatırım
aksi taktirde acemilerin ustası olmaktan memnunum

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2013, 21:21:11 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3884 : 07 Nisan 2013, 04:36:11 »
Telsa Ustam  , telin iç çapı 1mm , başlık   dış çapı 38cm*38cm , iç çapı 6cm*6cm ,  1000mh ,  direnç değeri 1.2 ohm . iç çap bana küçük geldi sanki :))  devrede shocky mevcut  , takmadan önce sorayım dedim . Saygılar..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3885 : 07 Nisan 2013, 06:22:13 »
Hi Husein and Tesla

I have the demo version it does not detect the coil

for the paid version I have programmed 4 PIC all different

and here are my results

the first picture when I turn on the DP3. program blocks that I have pressed at the enter button.then ESC

DP3 now detects the coil and still sounds.

when I close the coil on electric fields or an electric cable. Laptop power cable example or I put it in the 1mx1m coil
it is stable and does not ring and it detects the object
which is indeed not normal

the current flowing in the coil is still 50mA

Here are some photos of this test

Please help me locate the problem or the default and what is the right solution after you

thank all

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3886 : 07 Nisan 2013, 11:54:24 »
Hi tesla

I checked all is correct  now. The 2n2097 is correct and BS250 following diagram and picture I attached here. the IRF740 not warmed

I changed another PIC 18F452. Now all is correct.

my problem has not solved yet is that the coil does not detect anything.

only detects electric fields!!!

the current in the coil is still 50mA

how to solve this problem?
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2013, 12:01:22 Gönderen: nicolas »

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3887 : 07 Nisan 2013, 12:24:01 »
arkadasşlar pic takılı değil iken ekranda bozuk şekilde karekterler çıkıyor pici takınca yine aynı oluyor tune butonuyla açınca yazılar hiç belli olmuyo karma karışık bişiler çikıyo neyden olabilir glcd ve pcb bağlantılarını defalarca kontrol ettim yollardada sıkıntı yok başka neden olabilir acaba

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3888 : 08 Nisan 2013, 02:51:33 »
Hi Telsla and Montenegro

Here the test frequencies necessary to point

And the video of the test coil

waiting for your remedies for such default

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3889 : 08 Nisan 2013, 02:56:39 »
Following the test frequencies

Video of test

http://www.gulfup.com/?j7T4W9

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3890 : 08 Nisan 2013, 11:28:13 »
dalgic hocam pic takili degil iken elektrigi verdigimde acilma olmuyo sadece ekranda karartiliyi sanki cihaz acikmis gibi yazilar cikiyor anlayamadim gitti zaten

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3891 : 08 Nisan 2013, 16:57:07 »
hi nicolas

i think your problem about tl082 and 2n7000s.

change theme .

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3892 : 08 Nisan 2013, 23:00:25 »
hi nicolas

i think your problem about tl082 and 2n7000s.

change theme .

Hi Hadi-dinar thank you for your reply

I don't thik that because I have tested Ihave 6.1V in TL082 and the 2n7000 is goud

really is bad and actually difficult this type of digital detector

thank you

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3893 : 09 Nisan 2013, 03:22:09 »
 gıç35 Ustam  önerin için teşekkür ederim , Telsa Ustamda aynısını önerdi . bende iç çapı 20 cm olana kadar söktüm , dış çaptan ekleme yaptım 1055 mh ulaştırdım direnç gene 1,3 ohm geldi  , seri 1ohm luk direnç ekledim  2.5 ohm civarı oldu ara kabloyla beraber . yalnız  ek yaptığım yerde lehim topu oluştu kuş gözünden az büyük şekilde pek içime sinmedi , 0.75 lik kablo bulamadım maalesef netten sipariş vereceğim . Bağlantıları yapıp OSC eğrisini gözlemledim  , resimleri ekliyorum .
SNC 1  fotoğrafında ki eğride  356N takılı D6 nın 5. Pininde 6.20 v  R31 de 1.61 v
SNC 2 görüntüde  356N , D6 nın 5. Pininde 6.10v  R31 de 1.50 v a ayarladım.
SNC 3   görüntüde 357N  D6 nın 5. Pininde 6.10v R31 de 1.50 v
SNC 4   görüntüde 357N D6 nın 5. Pininde 6.16 V R31 de 1.52 v
SNC 5  görüntüde 356N nin 3R36A3 numaralı sı vardı elimde onu taktım biraz farklı geldi gözüme voltajlar D6 nın 5. Pinin de 6.16 R31 1.51
SNC6   görüntüde 357N var ve R31 1.50 V 
 Bobindeki ek içime hiç sinmedi ,  sizlerin görüşlerini almak istiyorum , hangi eğri daha başarılı ya da uygun mu ? SAYGILAR..

« Son Düzenleme: 09 Nisan 2013, 03:24:32 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3894 : 09 Nisan 2013, 03:23:40 »
diğer fotoğraflar....

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3895 : 09 Nisan 2013, 03:39:14 »
Scoky diyot var gıç35 Ustam , mümkün olduğunca boşluk bırakmamaya çalıştım . ilk işim büyük bobin sarmak olacak . Taş direnci çıkarıp denemedim hiç  birde öyle dener bakarım , devre elemanlarından kaynaklı olabilir mi eğrinin bu şekli  gıç35 Ustam ?

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3896 : 09 Nisan 2013, 03:48:13 »
SAĞOLUN  gıç35 Ustam , ilk fırsatta eklerim . olması gereken eğrinin fotosunu yükleme şansınız var mı ?

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3897 : 09 Nisan 2013, 03:54:03 »
Hayır gelen kittekini direk taktım R56 da hiç bir değişiklik yapmadım gıç35 Ustam , hangi dirençlerde değşikik yapmamız gerekiyor , ben sadece R30 u değiştirdim sanırım  başka bir dirençte oyanama yapmadım .

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3898 : 09 Nisan 2013, 04:05:56 »
Sağolun gıç35 Ustam , fırsatım oldukça değişikleri yapıp eklerim . Saygılar ..
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2013, 04:21:34 Gönderen: bay17 »

yargicim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3899 : 09 Nisan 2013, 15:59:35 »
Öncelikle herkese selamlar. kısa süre önce Karadağ Ustamın gönderdiği plaket ve pic elime geçti. malzeme temininden sonra nihayet dün akşam dizimi ve ilk ölçümleri bitirdim ve bu gün ilk valtajımı az önce verdim sonuç !!!!! (harika) Yine Tüm ustalarıma ellerine sağlık demeyi ve teşekkürü bir borç olarak görüyorum. Not: henüz bobini sarmadım ama enkısa sürede sarıp denemelerimi yapacağım. Fotoğraf eklemeye çalıştım fakat beceremedim kusuruma bakmayın.