Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486628 defa)

0 Üye ve 17 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1520 : 20 Temmuz 2012, 18:50:45 »
Merhaba Arkadaşlar,

Herkese teşekkür ederim. Şu anki ilk hedefim dp3 smd yi de bitirmek sonrasında çok ilginç şeyler olacak Allah ın izni ile ama ilk olarak smd yi bi bitirelim.

Zaman buldukça kullanım klavuzunu da yazıyorum.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1521 : 20 Temmuz 2012, 19:02:48 »
kolay gelsin Karadağ ustam
son versiyon yazılım ne durumda

Hayırlı Ramazanlar

saygılarımla.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1522 : 20 Temmuz 2012, 19:56:45 »
Allah kolaylık versin ustam zaten çok ilginç şeyler olmuyor mu  ;D daha ilginçleri nedir gerçekten merak ettim usta..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1523 : 21 Temmuz 2012, 11:48:00 »
ustalar herkeze selamlar.bende makinamı bitirdim.Karadağ ustanın sayesine tabiki.sadece beslemesi kaldı.12 ader şarzlı 1,2V 1350 mA AAA pil kullandım. 11 adetini bağladığımda 13,2 v alıyorum .Makinaya 13,2 V bağlasam ve makina üzerinde bu pilleri 12V 1A  yada  12v 5A adaptörle şarz etsem bir sıkıntı yaşarmıyım.yoksa sadece 10 adet pil bağlayıp 12V olarak mı kullanmalıyım.Ben belli bir süre sonra pilin değeri düşer diye 11 adet kullanmayı düşünmüştüm.Birde bu piller beni arazide ne kadar zaman kazandırır.Bütün uskalara saygılar...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1524 : 21 Temmuz 2012, 12:34:35 »
 şarj ünitesi en ideal söyle olmalı bir pil yada akünün toplam voltaj değerinden en fazla 2v fazlası akım olarak pil veya akün verdiği akımın 10/1  yani 12v 1.5A pilin 14v 150ma beslemeyle şarj edilir
akım dğeri 300ma kadar olabilir fazlası hızlı şarj olmasını çabuk boşalmasına pil ve akünün hücrelerin mrünün kısalmasına sebeb olur dedektörün besleme girişinde 15v zener diyotla voltaj koruması  var bu değeri geçerse kısa devreye geçer zener bu değeri geçmeden kullanabileceğini düşünüyorum 1.2v luk şarjlı piller tam  şarjdan sonra toplamda normalden biraz daha fazla verebilir
bu tölerans değerine göre 11 adet pilii geçme şarjlı pillerin voltaj düşümleri akü gibi değil çok az ve ani akım çekmeleri çok cabuk toparlıyo 10 adet olarak tasarla cihazı yarı yolda kaldığında alkalin normal pilleride takıp cihazı kullanmaya devam edersin yada bir paket daha pil ünitesi sonradan akıp yedek olarak hazırda bekletirsin dp3 200ma çekiyo buda senin 1300ma pillerle 7 ila 10 arası  kullanabileceğin anlamına gelir dp3 üzerindeki şarj ünitesini kulan yada dışardan kalem pil şarj cihazlarından şarj ünitesi ayrıca yapmak istersen pil akü çesitlerine göre devre şemaları var gönderirim kolay gelsin

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1525 : 21 Temmuz 2012, 13:18:08 »
bilgi için teşekkürler.10 pil kullanıp kart üzerindeki şarz kısmını kullanıcam.hafta sonu kutusunu kapatıp resimlerini çeker burada yatınlarım.kolay gelsin.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1526 : 22 Temmuz 2012, 23:38:59 »
 ;)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1527 : 23 Temmuz 2012, 01:09:37 »
usta dizmeye başlamışsınız inşallah sonuç güzel olur. yalnız bir sorum olacak normal pcb de kullanılan tüm malzemeler bundada olacak değil mi malzeme eksiltme olayı yok sanırım. birde merak ettiğim bukadar minik parçaları nasıl lehimliyorsunuz   :D
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1528 : 23 Temmuz 2012, 01:31:39 »
Karadağ hocam içtenlikle başarılarınızın devamını diliyorum.SMD çalışmanıza devam ederken hocam size sormak istediğim bir kaç konu; smd olan devre tasarımınıza uyarladığınız yenilikleri şuan hali hazırda üzerinde uğraştığımız devrelere uygulayabilecezmi.Bir yazınızda OSC kısmınıda ekleyeceğinizi konu üzerine çalıştığınızı yazmıştınız.Bunun uygulanabilirliğini şuanki devre tasarımlarımıza entegre edebilecezmi.Bize bir kapı açık bırakabilecekmisiniz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1529 : 23 Temmuz 2012, 12:43:13 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bunda bazı kısıtlamalara gitmek zorunda kaldım. Yoksa bukadar küçük olmuyor devre. Mesela şarj devresini çıkardım. Zaten bu dedektörde lipo pil kullanmayı düşündüğüm için ona özel şarj cihazı gerekiyor. Lehimlemesi kolay oluyor :)

Berk, Evet uyarlanabilecek. OSC için zaman problemim nedeni ile hala düzenleme yapamadım. Zaten 1 o kaldı birde bobin algılatma işi kaldı. Sizin devre de bunun ile aynı şekilde çalışacak ;)

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1530 : 23 Temmuz 2012, 12:57:08 »
Teşekürler karadağ hocam.Elinize kolunuza sağlık hocam

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1531 : 23 Temmuz 2012, 13:23:55 »
buda benim dp3 üm.Karadağ ustanında yardımlarıyla makinam bitti.Artık kaldı sahaya çıkmak.Bütün ustalara teşekkürler.Herkeze kolay gelsin...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1532 : 23 Temmuz 2012, 13:24:47 »
başka açıdan

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1533 : 23 Temmuz 2012, 13:58:06 »
Tivos ustam tasarım mantığın hoş olmuş.Bence gayet güzel gözüküyor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1534 : 23 Temmuz 2012, 14:33:56 »
Eline sağlık tivos cihaz çok hoş olmuş. Bu arada elindeki hangi versiyonlu yazılım ? Son versiyonu aldın mı ;)

TurkzeuS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1535 : 23 Temmuz 2012, 14:44:09 »
Karadağ ustam, güzel ve yorucu bir çalışma olmuş. Eline sağlık.
Yanlız resimde flux yerine lehim pastası kullanılmış gibi görünüyor.
Sıcak hava kullanmadığınızı da biliyorum.
Bu smd projeye özel (nacizane) flux ve sıcak hava tavsiye ederim. Tabii öncesinde tespit noktalarını havya ile basitçe lehimleyip, sonra flux sürüp sıcak hava ile elemanları dizmek şeklinde. Flux elemanları lehim yerine çeker alır siz yorulmazsınız.
Reçinesizleri 80-100 tl civarında pahalı bir ürün ama değer...
Saygılar...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1536 : 23 Temmuz 2012, 15:01:33 »
Berk263 usta teşekkürler.
Karadağ ustam versiyon 2,0 olarak göndermiştiniz.Açlışta 2,0 yazıyor.yanlız şarz devresini çalıştıramadım.harici adaptörle şarz ediyorum.1350mA 1,2V 12 Adet pil kullandım.bugün piller şarz da umarım uzun süre çalışması için yeterli olurlar.herkeze kolay gelsin...

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1537 : 23 Temmuz 2012, 15:21:32 »
Sayın Karadağ,
SMD devre için bir önerim olacak;
DP3'te besleme gerilimi çok önemli gördüğüm kadarıyla,
besleme gerilimini akü'den bağımsız hale getirmek için bir modifiye uygun olur sanırım
daha önce Mustafa ustanın da bir önerisi vardı sanırım (DC-DC) dönüştürücü ile sabitleme.
çünkü her TR1 ayarı yaptığımda farklı besleme gerilimlerinde bu ayarın kaçmış olduğunu görüyorum
kolay gelsin,

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1538 : 23 Temmuz 2012, 17:38:39 »
başka açıdan
ben de aynısını düşünmüştüm. whites tarzı ;) . tivos usta benden önce davranmış. tebrik ederim ustam. güzel olmuş.
TA5DF

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1539 : 23 Temmuz 2012, 17:47:02 »
Merhaba Arkadaşlar,

Teşekkür ederim TurkzeuS, devrenin bakır yüzeyi oksijenle ve eldeki yağ ile temas ettikçe oksitleniyor bu nedenle lehim pastası kullandım. Lehimleme kolaylığı için aslında bende flux kullanıyorum. 1 litrelik feray marka almıştım bayadır kullanıyorum.

Tivos, İstersen V2.0 olarak bir deneme yap ama şu anki versiyonda yani 2,4 de hem derinlik hemde ayrım hemde stabilitede fark var.

thunderbolt, ben converterlerin gürültüsünden endişeleniyorum. Düzgün sinyal almak için okuma zamanlarında kapatılması gerekli. Onun içinde extra birçok şey gerekli. TR1 trimpot ayarı içinse düzgün ayarlandığında 10-14V arası düzgün çalışması gerekiyor.

Saygılar