Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921355 defa)

0 Üye ve 102 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #6580 : 20 Nisan 2015, 20:05:08 »
2.9ohm ve makinadan ta bobine karar  gelince rabit kabloila  birlikte 3.5 ohm olior ustam
Ara kablonuzu kaliteli kullanin cok ohm gelmis ....bobin ic direnci mh si soylerseniz iyi olacak cihazi ozellikle bulundugunuz yerde toprakda kalibre edin daha saglikli olacaktir ..

Egriyi biraz daha egin metalsiz temiz toprak uzerinde her egdiginizde 2 kez tune tusuna basin egriyi duzeltsin cihaz.
ustam ban bilmiorum dediginizi karti karadag ustadan aldim ve monte de edilmisti.
ban odamda yapiorum megarki metalsiz yarde olmalimis benim etegim ve yukarim tamaman metal  :P sagol ustam yarin temiz bir yere gidip orada egrimi ayarlarim allah tazi olsun ostalar.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6581 : 20 Nisan 2015, 20:19:56 »
ban bobindan goruyorum yani kaliteli cat6 dedilar ve bande aldim ama kalitesiz cikti yani 3.8 metrede 8ohm cikti ve bande tellerini bir bir soktum ve 2.9ohm oldugunda 38cm lik sardim.ama suan 0.5 tel aldim (emaie)diorsunuz galiba bilmiorum yarim kilo aldim simdi 38cm lik baslik icin kac metre lazim?ya kac tur yapmam lazim?

Kaliteli bir emaye teli ise 18 ila 25 tur arasi yeterli oluyor 38 baslikta.
Cihazin kalibresi icin cihazin basligini topraga yatirin temiz bir yer olsun metal olmasin ve daha sonra sonum ayarlayin ve her ayarinizda tune ye 2 kez basiniz sonum iyice yaptiginizda islem tmmdir.

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6582 : 21 Nisan 2015, 14:09:11 »
Ebet hüseyin ustam göndereceği sezon basliyo :P

Çevrimdışı kato

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6583 : 21 Nisan 2015, 16:38:09 »
merhaba dp3s  plaketie mazemeleri yerleştirme işlemini bitirdim
sormak istedim bundon soraki adım nedir neleri kontrol etmem gerek
ve montaj klavuzunu bulamadım bilen varsa yerini bir sölesin
teşekurler.herkeze kolaygelsin

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6584 : 21 Nisan 2015, 17:33:23 »
İlk sayfada karadag usta eklemisti ilk sayfaya detayli bakiniz..

Çevrimdışı gecepartisi

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6585 : 21 Nisan 2015, 20:11:54 »
merhaba arkadaşlar
ben de bugün delta pulse 3s imin montajını yaprım fakat kart üzerindeki
1.6 v yazan direncin ayağında ölçü alamıyorum
7 v yazan yerde 5.99 v
5 yazan yerde 5 V alıyorum
pic, te modül, display ve bobin takılı değil bu voltajları doğru alabilmem için ne yapmam gerekir,
hüseyin ustam senden yardım bekliyorum
iyi çalışmalar

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6586 : 21 Nisan 2015, 20:40:44 »
Gece partisi 1.6 volt olan yer den voltaj gelmiyecek dogru aynisi bende de oldu Karadag usta sıkıntı olmaz dedi taktim pic i ve glcd yi calisti sizin voltajlar normal montaji yapabilirsiniz.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6587 : 21 Nisan 2015, 21:48:27 »
merhaba arkadaşlar
ben de bugün delta pulse 3s imin montajını yaprım fakat kart üzerindeki
1.6 v yazan direncin ayağında ölçü alamıyorum
7 v yazan yerde 5.99 v
5 yazan yerde 5 V alıyorum
pic, te modül, display ve bobin takılı değil bu voltajları doğru alabilmem için ne yapmam gerekir,
hüseyin ustam senden yardım bekliyorum
iyi çalışmalar

Usta 1.6 volt olan eski surum icindi simdiki versiyonlarda 0. Kusur gorulecek. 5 volt hatti dogru sizin ama 7 volt hattida dogru son olarak tl082 etrafindaki direncleri kontrol edin montaja baslayin en sonda selulizit tinerle temizleyin devreyi son kontrolleri yaparak voltaji veriniz...

Çevrimdışı kato

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6588 : 22 Nisan 2015, 08:47:16 »
merhaba ustalar ben dp3s calştırdım fakt  ekran
resimdeki gibi geliyor nedeni ne olabilir
potan ayar yaptım ama da kötu oluyor

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6589 : 22 Nisan 2015, 09:01:17 »
Yapmis oldugunuz devrenin bobinine folyo vs sarmayiniz. Basligi evde zemine koymayiniz sonum egriniz cok parazitli. Sebebi bobininiz metalli bir ortamda ise bu sekilde yapar.
Metalin olmadigi bir yerde osc ayari yapin.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6590 : 22 Nisan 2015, 09:57:08 »
merhaba ustalar ben dp3s calştırdım fakt  ekran
resimdeki gibi geliyor nedeni ne olabilir
potan ayar yaptım ama da kötu oluyor

İptal edilmesi gereken 2 adet diyot vardı sanırım onları iptal etmemişsiniz. Ayrıca dış ortamda denerseniz parazitlenme ortadan kalkar

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı PARANGA

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6591 : 22 Nisan 2015, 10:36:23 »
Cümleten selamunaleyküm arkadaşlar.

Hüseyin ustam.forumda açık görünüyorsunuz ama buradamısınız deyilmisiniz bilmiyorum.gördüğünüzde de cevap verirseniz olur.

Yeni versiyondan (3,5) bahsediyorsunuz,acaba bu versiyonun  benimkinde olması gerekiyormu,yoksa varmıdır.???

Saygılarımla

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6592 : 22 Nisan 2015, 11:32:22 »
ustalar selamun aleykum. ban gecangun disaria ciktim ve temiz bir zeminde ocs ayarlamayi yaptim ve 3s'imi actim ondan sonra yanimda 5 6 tane bilezik ve birde cekic.cekici bobinin yanina yaklastirdigimda yani 10cm dan bula bildi :d ve kandisinede + yani degarli diye tanidi onu da te uzerindan biraz trimpotu cevirip - yaptim ve tune bastim. ve yinede yaklastirdigimda 10cm dan ve yinede + gosteriordu calisma modunu bir normal modda koydum birde ayrim modunda ikisindede boile oldu sizce nedan ola bilir?yardimlarinizi bekliorum video cektim ama yanlislikla UHD cekmisim ki yaklasik 1gigabyte oldu. bilezikleri de 4 5cm dan buldu ve kandisine de +90 vardi

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6593 : 22 Nisan 2015, 12:25:39 »
Metalin üzerinde tutarken tune yapmışsınız. Öyle yapmamalısınız. Tuneye metal olmayan yerde basmalısınız.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6594 : 22 Nisan 2015, 12:35:24 »
Metalin üzerinde tutarken tune yapmışsınız. Öyle yapmamalısınız. Tuneye metal olmayan yerde basmalısınız.
yani ustam once bakmaliyim ki metale + veriormu yada - egar metala + verirse orada te trimpotunu biraz cevirioruz taki - olsun ondan sonra metali ayirip ondan sonrami tune yapmaliyiz?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6595 : 22 Nisan 2015, 12:37:57 »
yani ustam once bakmaliyim ki metale + veriormu yada - egar metala + verirse orada te trimpotunu biraz cevirioruz taki - olsun ondan sonra metali ayirip ondan sonrami tune yapmaliyiz?

Bobini metale tutun, doğru gösteriyor mu bakın, göstermiyorsa bobini metal olmayan yere getirin, trimpotu biraz çevirin, tune yapın, tekrar bobini metalin üzerine getirin. Bu adımlar ile ayarı tamamlayın. Ve metali denerken bobine uzaktan yaklaştırarak deneyin.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6596 : 22 Nisan 2015, 12:42:38 »
Cümleten selamunaleyküm arkadaşlar.

Hüseyin ustam.forumda açık görünüyorsunuz ama buradamısınız deyilmisiniz bilmiyorum.gördüğünüzde de cevap verirseniz olur.

Yeni versiyondan (3,5) bahsediyorsunuz,acaba bu versiyonun  benimkinde olması gerekiyormu,yoksa varmıdır.???

Saygılarımla

Guncel bir yazilim daha iyidir yeni ozellikler eklenerek gelistirelerek daha stabilite saglaniyor..

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6597 : 22 Nisan 2015, 12:43:30 »

Bobini metale tutun, doğru gösteriyor mu bakın, göstermiyorsa bobini metal olmayan yere getirin, trimpotu biraz çevirin, tune yapın, tekrar bobini metalin üzerine getirin. Bu adımlar ile ayarı tamamlayın. Ve metali denerken bobine uzaktan yaklaştırarak deneyin.
ustam bunu yaparkan hangi modla calistirmaliyim? normal modlami yada ayrim modla?

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6598 : 22 Nisan 2015, 12:53:11 »

ustam bunu yaparkan hangi modla calistirmaliyim? normal modlami yada ayrim modla?

Bu cihazin birbirinden ozel menuleri var. Cihazda altin ve benzeri metalde hassas modda....stabilite mod ise normal mod hem ayrim gosteriyor hem gezinti rahat oluyor....ayrim modu ise metalli bir arazide degerli maddeleri aramak degersiz maddeleri elemek silmek icin kullanacaksiniz.

Her modun kendine has ozelligi var araziye gore bu modlari kullanacaksiniz..

Çevrimdışı shahram405

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6599 : 22 Nisan 2015, 13:11:16 »

Bu cihazin birbirinden ozel menuleri var. Cihazda altin ve benzeri metalde hassas modda....stabilite mod ise normal mod hem ayrim gosteriyor hem gezinti rahat oluyor....ayrim modu ise metalli bir arazide degerli maddeleri aramak degersiz maddeleri elemek silmek icin kullanacaksiniz.

Her modun kendine has ozelligi var araziye gore bu modlari kullanacaksiniz..
bunu biliorum kripto usta ban sorumu iyice anlatmadim galiba sorum sudu ki egar ban cihaza degarli ve degarsiz esyalari anlatmak istesam hangi modla cihazi calistirmaliyim ve karadag ustanin dedigini yapmaliyim?