Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2990740 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #940 : 29 Aralık 2011, 10:05:31 »
Merhaba spedkadir,

Eğer hala devreni çalıştıramadı isen bana gönder bakayım.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #941 : 29 Aralık 2011, 23:47:02 »
Merhaba Arkadaşlar,

Delta Pulse3 ün bir videosunu çektim. Yorumlarınıza göre düzeltmeler yapacağım.

DeltaPulse3.MOV

Bu aralar testleri ve yazılımını tam oturtmak ile uğraşıyorum. Kısaca anlatacak olursam; Sol tarafta sönümlenme eğrisinin bir modellemesi mevcut. Orta kısımda metal cinsine göre akan bir görüntü oluşuyor altta ise algılama sinyal seviyesi görünüyor. Cihaz aç çalıştır olarak kullanılıyor. Tüm ayarlamalarını kendi yapıyor. Siz müdahale etmek istediğinizde menüden ayar yapabiliyor yada ana ekranda +- tuşları ile eşiği ayarlayabiliyorsunuz.  Ayrıca sinyal kazancını da içinde bulunan dijital pot devresi ile değiştirebiliyorsunuz. Kazancı sabit kalmıyor. Açılıp kapanması ise tamamen dijital olarak çalışıyor. Tune butonuna basılı tutulduğunda açılıyor çıkış butonuna basılı tutulduğunda da kapanıyor. Ayrıca mineral seviyesini seçerek otomatik ayarlama yaptırabiliyorsunuz. Tabii birde ters çalışma özelliği ile boşluk bulma özelliği var. Ses için de vlf dedektörler gibi sürekli aynı frekansda metal cinsinde frekansı değişir şekilde yaptım. Dedektörün üzerine şarj evresi ekledim. Şarj olurken ekrandan takip edilebiliyor ve şarj olduğunda otomatik kendisi şarjı keserek uyarı veriyor. Ürünün dökümanlarını teknolojiEkibi Pulse dedektörü bitirdiğimizde yeni bir başlıkta yayınlayacağım. Sizden olumlu olumsuz eleştri bekliyorum. Gelecek eleştrilere göre düzenlemeler yapacağım.
Umarım beğenirsiniz.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı makedonyalı

• Yüzbaşı
« Yanıtla #942 : 29 Aralık 2011, 23:54:53 »
Hocam hayırlı uğurlu olsun güzel olmuş emeğine sağlık...
Düşmanın acıkmışsa doyur,Susamışsa suver. Kötülüğe yenilme,kötülüğü iyilikle yen.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #943 : 29 Aralık 2011, 23:57:29 »
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
« Yanıtla #944 : 30 Aralık 2011, 07:51:55 »
S.a karadağ ustam elleriniz dert görmesin çok güzel olmuş hocam hayran bıraktınız yine kendinize yayınlayacakmısınız bu şekli ile devreyi.
saygılar.
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #945 : 30 Aralık 2011, 13:37:19 »
sayın ustam dört gözle bekliyorum. yayınladığın zaman ilk müşterin benim emeğine teşekkürler, ayrıca derinlik nasıl olacak deltayı geçecekmi

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #946 : 30 Aralık 2011, 13:45:11 »
karadağ usta inanın yine döktürmüşsünüz güzel bir projeye imza atacaksınız gerçekten ama bir isteğim olacak inşallah yapabilirsiniz usta bu ekranda değerli değersiz yazısınıda çıkarırsanız inanın bu projede kusursuz dört dörtlük bir proje olarak tarihe geçer usta. bukadar süper bir projeyede bu yakışır biliyorum siz bunuda yapabilecek kadar ustasınız tek bir isteğim bu usta lütfen kırmayın bizi yapın ve alemde tek bir cihaz olsun usta kolay gelsin Allah her daim yardımcınız olsun
saygılarımla spy_worm...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #947 : 31 Aralık 2011, 17:55:32 »
Merhaba.,
sayın karadağ tebrik ederim çok güzel bir proje olacağa benziyor. inşallah hakkettiği yere gelir... çalışmalarınızda başarılar dilerim...

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #948 : 31 Aralık 2011, 20:23:49 »
S.a arkadaşlar
 işler nedeniyle uzunca  bir süre buralardan uzak kaldık ama epey güzel gelişmeler olmuş emegi geçen ustaların ellerine saglık 
 sekiz ay sora nihayet deltayı tekrardan ele aldım fakat mesafe çok kotu hatta berbat 30 santim başlıkla 15*15 levhayı 20 santimden görüyor 1 tl yi 1veya 2 santimden zar zor görüyor sebebi hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

CEHALET MUTLULUKTUR...

sametdemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #949 : 01 Ocak 2012, 21:03:52 »
S.a arkadaşlar
 işler nedeniyle uzunca  bir süre buralardan uzak kaldık ama epey güzel gelişmeler olmuş emegi geçen ustaların ellerine saglık 
 sekiz ay sora nihayet deltayı tekrardan ele aldım fakat mesafe çok kotu hatta berbat 30 santim başlıkla 15*15 levhayı 20 santimden görüyor 1 tl yi 1veya 2 santimden zar zor görüyor sebebi hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

merhaba pot ayarlarını yaptınızmı yapmadıysanız böyle olması normaldir gerekli olan pot durumları

noıse : en yüksek
sinyal: en düşük
sens : düşük
gain:orta
tune : otomatikte işe yaramaz
trs hold: en yüksek
kaba ayarları bu..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #950 : 02 Ocak 2012, 22:30:44 »

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
« Yanıtla #951 : 03 Ocak 2012, 09:19:45 »
S.a karadağ ustam gerçekten tek kelime ile muhteşem duruyor sabırla yayınlayacağınız ve yapmaya başlayacağımız gunu bekliyorum. eline sağlık çok teşekkurler.
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #952 : 03 Ocak 2012, 09:33:49 »
tebrik ederim karadağ ustam gerçekten güzel bir çalışma olmuş, gerek glcd konfigrasyonunuz gerekse ayrımda ki netlik ve görsellik, üstelik bu işlemi yaparken işin en zoru ile girmişsiniz. zira altın pı sistemlerde zor algılanan metallerdendir. devre delta pulse ise bu devrede 357 çıkışından aldığınız sinyali bir opampla işleyerek mi uyguladınız ve kaç örnekle okuma ile elde ettiniz? açıkcası benim merak ettiğim asıl konu 357 çıkışından aldığınız sinyali nasıl işlediğiniz? zira biliyoruz ki işlemcimiz 0 ile +5v arasında çalışıyor. siz sinyali tl serisi bir opampla işlemciye taşırken sinyali normalde deltanın analopg sinyali 0 ile 10v arasında çalışıyor. tl serisi işlemci ile aldıysanız sinyali bu opampın beslemesi ne kadar çıkardığı sinyalin voltaj değerleri nelerdir. önceki ayrım devresi üzerinden çalışıyorsanız ben o devreyi sağlıklı bulmuyorum açıkcası, aslında değişik uygulamalar yapılabilir ama ben artık pı ile uğraşmaktan sıkıldım  ;D
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #953 : 03 Ocak 2012, 23:40:31 »
Merhaba,

dimboz teşekkür ederim,

Selami usta sana da teşekkür ederim. Evet lf357 nin çıkışından aldığım sinyali 1 opamptan geçirdim. Açık şemanın son düzenlemelerden önceki halini daha önce vermiştim. Orada kullandığım opamp devresi mevcut istersen inceleyebilirsin. Sinyalden toplam 5 örnek alıyorum. Bunlardan 4 ü ekranın solundaki sinyaller. Bu barlarda görünen sinyaller hiçbir işlemden geçmeden direkt ekrana yansıyor. Ustam sıkılma ya daha yeni başlıyoruz :)

Saygılar

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #954 : 05 Ocak 2012, 09:04:09 »
slm sayın karadağ ustam ellerin dert göremesin çok güzel görünüyor.mineralde ötmeme olayını da kususursuz yaparsan mükemmele yakın bir cihaz olur ustam yaz gelmeden yetiştirirseniz harika olur sabırsızlıkla bekliyorum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #955 : 05 Ocak 2012, 12:58:42 »
Teşekkür ederim Fatih,

Araziye daha çıkmadım. Nasipse bu haftasonu hava da el verirse çıkmayı planlıyorum. Proje aslında bitti ama yayınlamak için teknolojiekibi Pulse nin yazılımını tamamlamayı planlıyorum. İnşallah önümüzdeki hafta sonuna kadar onu da tamamlayıp bu projeyi de yayınlamayı düşünüyorum. Umarım aksilik çıkmaz.

Saygılar

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #956 : 05 Ocak 2012, 14:09:19 »
ustam ben sizden delta pulse2 yi almıştım.ben deki bu cihazı yenisi ile nasıl değiştirebilirim nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim.ayrıca yenisinde mineralden etkilenme olayını aştınızmı ? eskisi cayır cayır ötüyordu acaba kazsakmı yoksa mineralmidir diye düşünüyorduk ,ve genelde vaz geçtik kazmaktan. bunu halletdinizmi en büyük sorunu,bide altın ayrımı sanırım eskisinden daha iyi gözüküyor eskisinde ayrım var gibi idi ama yoktu.kendimizi kandırmayalım.birde tam otomatik olursa daha iyi olur ayar yapmaktan birşey yapamıyorduk.kolay gelsin başarıların devamını dilerim.

Çevrimdışı Avatar_17

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #957 : 05 Ocak 2012, 22:44:58 »
ustalar bu delta pulse 2 de kulaklıgı nereye baglayacagız devre üzerinde gösterirseniz birde 3,2 ohm bobine ne kadar sönümleme direnci takayım

sametdemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #958 : 05 Ocak 2012, 23:06:51 »
ustalar bu delta pulse 2 de kulaklıgı nereye baglayacagız devre üzerinde gösterirseniz birde 3,2 ohm bobine ne kadar sönümleme direnci takayım
sönümlenme direnci olarak 2.2 ohm 5w kullanabilirsin kulaklığıda anakartta o-h-k uçları var o ucunu kulaklık soketinin ortak ucuna k ucunu soketin kulaklık ucuna h ucunu hoparlöre ve hoparlördende kulaklık soketindeki hoparlör ucuna takarsan olacaktır.

birkanbaskurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #959 : 06 Ocak 2012, 10:37:04 »
slm arkadaslar ne yaptımsa bobinin omajını 6,2 ohm altına cekemedım bir sürü sarım yaptım ama nafıle en düşük 6,2 ulaşabildim bunun için kaç watt ne kdar ohm bir sönümleme direnci kullanmalıyım lutfen yardımm edin tesekkurler herkese iii günler :)
birkan