Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484332 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslacoil

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2540 : 08 Kasım 2012, 19:13:06 »
selam onur
tahminim 8 sene oldu ilk future çıktığı zamanlar cihazı görür görmez aynen dediğin gibi içinde ölçülen alan göre hafızadaki sahte grafikleri veriyo olmasın tekrar bakın dinletemedik ordada bu seferde yaşımız küçük diye neyse :)
 her şey işi bitince belli oldu sende 8 bendiyim 10 mtr mesafe verdi cinler götürdüye döndü olay bu insanlar komedi
10 mtrleik güzel bir suyu kuyusu oldu çıktı bunların kaç adet olduğunu ben biliyorum
sonuç geleceğin cihazları geçmişten gelenler kadar iş görmüyor :)
heleki yeni cucbukçuların yeni nesillerini hiç girmiyorum en son 80 mt tek bileziği tespit ettiği duydum :)
genel muhbbete döndük kusura bakmayın dp3 cüler
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ramsone
rambo dedik bağrımıza bastık senin yaptığını leblebicler etmez tl no ayarla çağrı at

2n7000 lerde o diyot hiç arızalanmadı resme bakarsan feti yapması gereken görevi sen direk diyotla sürekli iletime sokmusun
bahsetiğin fetlerin değerleri yüksek arızalanma ihtimali düşük sütten dili yana yoğurt üflüyo işin görsünde ne olursa olsun
----------------------------------------
ben cözümü fetleri soket yapıp hiç lehim yapmadan el süremeden takmakta buldum
birde bobine bağlı sotki diyotu takın emin değilim ama bobinden bir şekilde tevreye zara vericek durumlar oluşuyo olabilir
---------------
devrediki o ledler için yazılımsal gerekiyor hocam söyler mutlaka ama ben onu cihazın enerjilenmesi ve çalıştığında göşteren ledler sanıyodum 7805 yanındaki ırf 9540dan alarak ayarladım diğerinide ilk 9540dan şarj devresini kullanlar bir ucunu
devre açma kapama anahtarını cift kontaklı kullanım bir ucunu öncesinden alarak yapabilir yoksa şarj esnasın diğer bu led dönüş yapıyo devreden şarj ledi ayrıca zaten cihaz önüne çıkartım 3 led oldu toplamda
1 led açma kapam devreye enerji gittiğinde
2 ci led cihaz açıldığında
3 led şarj için
her duruma göre salıklı 1 yada 2led yanıcak sekilde
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jickata
bahsetiğin parazit elektriksel gürültüler olabilir +12v kısma eklerseniz akü giden kısma sınırlama getiri akü artısından devreye akar bunu engeler shotk olması bile fayda sağlar bu tarafa eklediğinizde sinya eğrisine giden kısma engelleme getiri
yani ikisine lazım siwçh ayırıcı dseuq gibi ufak bağlantı kutularından birini açtıysanız içilerinde bu uygulamayı görürsünüz
ya aynı yönde 5 tur tel ile yada farklı yönlerden girip diğer taraftan çıkarak buda kulanıma göre değişiyor siz
iki ucuda aynı yönde 5 tur atıp sarın yada dışarıdan sadece kabloya yüzük gibi geçirseniz dahai mutlak faydası olur
eğer bobine giden ufak bir bağlantı kutusu eklemek istediğinizden tur atırmanızı önerdim
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
berk
imkan olup bulursan gelen kabloya keleççeli feritler var yada her.gi bir eski cihaz kablolarındanda varsa üzerlerinde yada devrelerden  çııkıyor eski monitör görüntü kablosu yada tüplü ekranların içlerinde
 deltaların elektirk sel görüntülerde sapıtıyorki bu her ekranlam olan dedktör için geçerli
bunada en fazla ev ortamında tüplü ekranla tvler sebeb oluyor evden dışarı çıkıpta araştırma yapamayanlar için geçerli :)

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2541 : 08 Kasım 2012, 19:23:34 »
abilerim herkeze merhabalar bende yeni üye oldum ve baya bi bilgi edindim fakat bi türlü projenin devresine pcb sine montajına ulaşamadım.karadağ ustamızın paylaşmış oldugu montaj pdf sine bi türlü ulaşamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2542 : 08 Kasım 2012, 19:37:31 »
hoşgeldin nana....
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2543 : 08 Kasım 2012, 19:43:41 »
Onur ustam size özelden bir yazı yazdım.Bana cevap dönebilirmisiniz

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2544 : 08 Kasım 2012, 19:46:29 »
yukarıda her ekranlama yapılmamış bobiniçin geçerli demek istedim yanlış yazmışım
---------------------------------------
nano0787
hoş geldin bu konunu ilk sayfasında her türlü kaynak bilgi mevcut ordan ulaşabilirsin
malzeme tedarik konusunda pcbden pice kadar karadağ ustadan temin edebilirsin eksikleri
pcb basımında kendi yapmanda iyi değilsen cihazı toplamanda ve çalıştırmanda uzun vadeli sorunlar yaşabilirsin örnekleri çok var
sonuçta pic için tam sürüm gerekiyor onun yanında temin edemediğiklerinide istersen işin kolaylaşır
kolay gelsin sen devreyi bitirip tecrübelerini paylaşmanı bekliyoruz
kolay gelsin

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2545 : 08 Kasım 2012, 19:49:58 »
ünal denedinmi peki diyot baglamayı.
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2546 : 08 Kasım 2012, 19:50:27 »
hi all
please I have a lcd: LCM12864ZK with microcontroller ST7920, COB is that it is compatible with delta pulse3 and how  plug it(schematic please)
thanks

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2547 : 08 Kasım 2012, 20:07:03 »
rambo fet üzerindeki diyot yönünde anot ile katatunu bağladığı zanetmiyorum tam tersi bağlamışındır buda direk diyot üzerinden iletim demek diyotun katotunu cigili tarafınıı draine bağladığından emin misin
devre tasarımı yapılırken ayrıca eklenebilr seri yada paralel diyota paralel olarak tabi buna göre gerilim düşümüde hesaplanrak
tabi bu tür durumlar sonradan belli oluyo
entegre soketlerinde parçalayarak soket yapabilirsinz kolaylık sağlar değişimde ve korunmasında static elektiğe ve lehimlemede oluşan durumlara karşı

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #2548 : 08 Kasım 2012, 20:08:14 »
merhaba cihazın son hali hakkında bir sorum olacak cihaz mineralden etkileniyormu...tesekkurler

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2549 : 08 Kasım 2012, 20:40:35 »
SL.sadi ustam pi sistem olupta minarelden etkilenmemek az yada çok ne mümkün ama inanıyorumki bu iş yakında çözülecek ...saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #2550 : 08 Kasım 2012, 21:05:03 »
delta pulse serilerinin 3 ü de mevcut çift yuzlu delta 1 delta 2 bunların hepsı mınerallı alanlarda kafayı yıyor bu sorunu br turlu cozemedım...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2551 : 08 Kasım 2012, 21:46:42 »
suan toprak denemedelerin cihaz eşik 70 açılıyor eşik72 de susuyor 3 dk sonra 71 çekip kullanmaya devam ediyom
havadada zaten en az açılış değerleri bunlar
en yoğun mineral kiremit tuğla onuda uyumlamayı 50-100 arası yükseterek kaldırıyorum
tuğlayı dibine sıfırlayıp tek para tes ettiğimizde 40cm gene görebiliyorum yani toprakta sıfırlayıp uyumlamayı ayarladım sıkıtı yok
tam bir inşaat tuplasını 5scm algılıyor o zaman aramyı 10cm yüksekten yapınca böyle bir şey rasgelsem dahi ses duymuyorum
ki bu durum en abartılı olanı toprakta metal olmadan gıkı çıkmıyor
bu tür sorunlarla ilgili farklı başlık altınca çalışmalarımım çok far işinize yarıycak bir şeyler bulabilirsin mutlaka

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2552 : 08 Kasım 2012, 21:49:08 »
HERKESE SLM.BİR RİCAM OLACAK BİRBİRİMİZE ÖZEL MESAJ GÖNDERMEMİZE GEREK YOK BİZ BİR AİLE,EKİP  OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM BURDA YAZIŞMAK HEPİMİZE FAYDA SAĞLAR......          SAYGILAR
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2553 : 08 Kasım 2012, 21:54:04 »
TELSA USTAM HER DEDEKTÖR İÇİN ORTALAMA BAŞLIK TOPRAK ARASI 10 15 CM OLMASI GEREKLİ YANİ DELTADA Bİ SIKINTI OLDUĞUNU KİMSE DÜŞÜNMESİN BENCE.  HANİ ARABA SÜRERKEN BAZEN İNSAN ARABAYLA BİR BÜTÜN OLURUYA CİHAZ KULLANMAKTA AYNEN ÖYLE BEN BUNU KENDİMDEN BİLİYORUM... SAYGILAR
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2554 : 08 Kasım 2012, 22:16:02 »
kim yazdı bilmiyorum ben yazmadım ben lafımı ortaya konusurum :)
toprak konusunda sunu söyliyim bir tarlada denedim yorulup bobini sürükleyerek arama yaptırdım en fazla kabı kirlendi
tarla 25-30 cm arası osmanlı sikkeleri doluydu hurdacılar değer biçtiriliyor elin gavurun parası daha değerli acıklı durum
gülsekmi ağlasakmı acaba en iyisi böyle yapalım  ::)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2555 : 08 Kasım 2012, 22:20:15 »
telsa ustam yanlış anlama seni kastetmedim...osmanlı sikkeleri yakın tarih ve piyasada bol olduğu için fazla değeri olmuyo saygılar...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2556 : 08 Kasım 2012, 22:38:35 »
Arkadaşlar kiremit vede tuğla bileşenlerinde demir içi veya demir dışı metallerler içeriyormu. Dedektörlerin bu tip malzemelerde algılamaya geçtiği şey nedir.Bilgisi olan paylaşabilirmi.

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2557 : 08 Kasım 2012, 22:45:30 »
Sanırım burada anlatılanlar merakımızı giderebilir...
http://www.marbleport.com/dogal-kaynaklar/62/tugla-kremit-hammaddesi

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2558 : 08 Kasım 2012, 22:49:59 »
berk usta kiremit veya  tuğla biliyorsunki topraktan yapılıyo.üretiminde genelde killi toprak kullanılıyo hani şu rengi sarıya yakın olan neticede bi nevi yoğun minarel  kaynağı.kimyacılar daha iyi bilir herhalde.... ama bizans mezarlarıda kiremitten yapılmış kapak kullanılır  ve max.1 1.5m dedir. yani delta bunu avlayabilir.telsa ustanın dediği gibi başlık biraz yukarda tutulursa küçük küp kırıkları ve horasan parçaları bizi aldatamaz .....saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2559 : 08 Kasım 2012, 23:03:52 »
Teşekürler arkadaşlar.Sorunu yeni farkettim.Tüm problem kilin ana yapısındaymış.Yapısında silis, demir oksit içermesi bobinle neden algılaya geçtiğini anlamama yettide arttı bile