Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7469204 defa)

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1960 : 07 Eylül 2012, 17:41:07 »
arkadaşlar delta pulse 3 cihazım var toprağa yaklaştırınca sürekli ötüyor. önericeğiniz bir başlık yapmak istiyorum .. nasıl yapacağım hakında bana yardımcı olurmusunuz.. en iyi tel hangisi nasıl saracağım şimdikden hepinize tşk ediyorum..

Merhaba.
Bu konu ile ilgili forumda teslacoil usta ve diğer ustaların biçok çalışması ve açıklaması var, biraz incelersen tüm bilgileri bulabilirsin.
iyi çalışmalar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1961 : 07 Eylül 2012, 23:58:20 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün akşam yazılımın son halini oluşturdum. Son bir haftadır yaşadığım aksilikler nedeni ile el atamamıştım. Şükürler olsun ki şimdilik başım biraz serbestleşti. Bende işi bitireyim dedim. Yarına nasipse demoları da yayınlarım. Şimdiye kadar emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu arada dükkanın yakınında düğün vardı bu nedenle gürültüyü bastırması için müzik açmak zorunda kaldım. Bu akşamlık benden bu kadar yarına cevaplamam gereken sorular ve mesajları cevaplayacağım. Video için yorumlarınızı bekliyorum.

Not: osc olduktan sonra bobin algılama lazım olmaz diye kaldırdım sizce iyi yapmış mıyım?

Saygılar

Delta Pulse 3 v3 test.wmv
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1962 : 08 Eylül 2012, 00:18:12 »
s.a
ilk yorum benden olsun. Öncelikle moralinizin daha iyi olmasına sevindim inşallah daha da iyi olur tekrar çok geçmiş olsun. Şimdi gelelim video ya gayet güzel olmuş gözüme çarpan konu kayan barlar hızlanmış gibi geldi bu daha iyi olmuş ayrım ve mesafede fark var inşallah hepimiz için hayırlısı olur. Tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum ustam..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1963 : 08 Eylül 2012, 00:42:06 »
Hocam yapılacak olan'lar birazda hayalgücüy'le sınırlı, Çalışmanız gayet güzel ve haddim olmayarak osc çalışmanız için yorum yapmak istiyorum. Osc çalışmasında ekranda aynı değerli metal için + değer üreten ve değersiz metal için - değer'ler üreten ve bunu aynı ekranda bar şeklinde artış gösteren ekran görünümüne getirmeniz dedektör'e son şeklini kazandıracak'tır. ALLAH (c.c) yardım'cınız ve yardım'cımız olsun ve zihin açıklığı versin dileklerimle!...Kolay gelsin, saygılar...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1964 : 08 Eylül 2012, 01:11:39 »
Karadağ ustam;

bu işlerinden baya baya soğumaya başlarken...

DP3 ile tekrar yeniden canlandık...

asıl bizler teşekkür ederiz...

saygı :-* sevgilerimle
     m-usta-fa

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1965 : 08 Eylül 2012, 01:46:34 »
herkeze selam yazılımın bitmeden önceki halini canlı olarak gördüm ekran tarama hızını en iyi anlayabileceğiniz kısım toprak boşluk testidir ve  sunu söyleyebilirim daha önceki yazılımına  göre 4 kat hızlanmıştı az buz değil yani
hüseyin05 usta metal ayrım spekturumu suan için değersizde çift yönlü yükseliş göşteriyo değerlide sıf artı yönde söylemek istediğiniz değersizde sadece eksi yönde artmasını belirtiniz sanırım sıf altın ve gümüşü değerli olarak belirtse hatasız bu bile yeter benim düşüncem
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
selam hüseyin ustam tekrar geçmiş olsun derdi veren ALLAH dermanınıda verir inşallah  büyük ustama selam söyle ilk fırsatta görmeye gelicem  inşallah

videoyu izledim dejavu yaşadım sanki olayın sokundan olsa gerek bilmiyorum
osilaskop çok güzel olmuş eline emeğine sağlık her zamanki gibi her türlü yeniliğin altında senin imzan var bu videoyu izleyen çok cihaz sahipleri kalp krizi geçirebilir
bundan sonraki videolarda dikkat cihaz ve firma sahipleri için sakıcalıdır ibaresini ekliyelim :D

cihazın diğer yeniliklerini hata kodalarını bilmiyorum yeni yazılımın denemesini yapınca  öğrenicem  ama bobin takılı değilken ben cihaz üzerinde test ve denemeler yaptığım  çok oluyo o yüzden manuel şeçenekde bu hata kodu pasif olmalı  en azından

hocam  biz 1 tl yi 45cm  meafeyi 40 cm lik bobinle yakalamıştık görüntedeki bobin 24cm
bu durumda biz 40lık bobinle  60cm göreceğiz sanırım sitede çok bilmiş bir arkadaş dünya standartlarında en iyi firmaların cihazlarında bile max limit 50 demişti bende ona dünya standartları bizi  bağlamaz demiştim şimde dp3 le bir video çekip siteye koysak dünyanın en iyi dektörünün dp3 olduğunu kabul etmek zorunda kalırmı yine çamuramı yatar bilmiyorum ama güzel kapak olur sanırım yeni açılan asenkron ustanın okuluna yazdıralım onu yeni baştan eğitim alsın :D

cihaz her yönüyle bittiği zaman toprakta her türlü test ve araştırmalara başlıycam bizim ekip limitleri zorlamak için bir arada dedektör piyasası alt üst olucak aha burayada yazıyorum
başka bir şey demiyorum varsa gelsin hodri meydan havda karada her yerde :D

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1966 : 08 Eylül 2012, 02:06:15 »
hüseyin05 usta demek istediğini yanlış anlmasım heycanıma ver oscde metal arama foksiyonu haline gelmesini istiyosun sanırım bizim kadronun limit yok belli oldu :D

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1967 : 08 Eylül 2012, 02:37:55 »
Hocam ellerine saglik

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1968 : 08 Eylül 2012, 08:45:34 »
Hüseyin hocam son versiyon çok güzel olmuş ellerine sağlık.
Sormak istediğim bişey var cihazda yapılan son modifiyeler son versiyonda da kullanılabilecek değilmi yani 3.0 için ayrı bi modifiye yapılmalımı.?
İyi çalışmalar.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1969 : 08 Eylül 2012, 08:46:53 »
Tek sozle mukemmel.BasarIlarInIn devamInI diliyorum.

BasIna gelen olumsus olaya tekrar gecmis olsun diyorum.

Tum emegi gecen arkadaslara kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1970 : 08 Eylül 2012, 09:13:24 »
Çok değerli karadağ'ımız ( kardeşim) öncelikle  ve tekraren bu geçici olacağına inancımın tam olduğu çok üzüldüğüm olay için acil şifalar temennimle başlamak isterim. Bazan insanların bir konu karşısında suskun kaldığı kelime dağarcığının bom boş kalakaldığını hissettiği  anlar vardırya şimdi tam bu anı yaşıyorum arkadaşlar.Ben hep YÜCE MEVLANIN İLMİNE MAZHAR OLABİLME amel ve arzusuna önemvererek yaşama arzusuyla hayatımı idame ettirmeye çalıştım.Ve bu açıdan bakan kardeş ve dostlarımada her 5 vakitde duacı oldum. Değerli kardeşim sen bunlardan bİri ve en önemsediğim kardeşimsin.YÜCE ALLAH C.C İLİM UFKUNU KAVRAYACAĞINDANDA ötelere taşıyacağın şekilde açsın.  Hem hayal ve arzu ettiklerin Vehemde  elektronik konusunda daha mükemmel buluş ve imalatlara imza atman dileklerimle yolun açık olsun canım kardeşim. TÜM KÖTÜLÜKLERDEN VE NAZARLARDAN KORUNMAN ADINA ALLAH'A EMENET OL.

Çevrimdışı mercek

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1971 : 08 Eylül 2012, 20:20:34 »
selamlar pic18f452 nasıl temin edecegiz...acıklama goremedim bu konuda..

HKN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1972 : 08 Eylül 2012, 20:31:00 »
karadağ dan temin edebilirsiniz.

Çevrimdışı mercek

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1973 : 08 Eylül 2012, 21:01:15 »
Tamamda Karadaga nasıl ulasacagız ozel mesaj kapalı..?

HKN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1974 : 08 Eylül 2012, 21:10:07 »
bende açık sizde neden kapalı ki

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1975 : 08 Eylül 2012, 22:43:40 »
Merhaba Arkadaşlar,

Herkese çok teşekkür ederim. Demo hex i ilk mesaja ekledim. Yazılım kopyalamayı engellemek için demo yazılımdan menüyü ve ayrımı kaldırdım. OSC özelliği ve metal algılama aktif. Analog devrede en son yapılan güncelleme haricinde birşey yapmadım. Bu güncellemeleri de yapma mecburiyetiniz yok. İster yapın ister yapmayın. Demo hexin amacını devrenin çalışabilirliğini test etmek olarak düşündüm. Full hex için bana 1 adet pic ulaştırmanız yeterli. Full hex için her.gi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Görüleceği üzere düzgün yapılmış bir devre, 25 cm lik bir bobin ile 1 tl yi 40 cm gibi bir mesafeden algılayabilen, boşluk algılayabilen, metal ayrımı yapabilen, piyasadaki birçok dedektörden daha yüksek seviyede görselliğe sahip bir dedektör sahibi olduk. Hepimize hayırlı olsun.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1976 : 08 Eylül 2012, 22:58:30 »
Herkese selam
Tebrikler usta Karadağ büyük bir iştir, ben 45 cm ve imlecin hızı bir bobin ile hassasiyeti büyük bir iyileşme fark, tanrı yazılım avantajı arasındaki ayrım sağlamak iyileştirmek için sizinle bakır ve diğer ve alüminyum gibi metaller.
Benim durumumda hala sabırla PCB 1.0 yazılımı delta pulse 3 bekliyorum
Benim en saygılı tebrik kabul edin

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1977 : 09 Eylül 2012, 01:01:28 »
Arkadaşlar 2n7000 fet eklentisini ve tl082 etrafındaki direnç düzenlemesini yaptım ve dedektör sesi susmak bilmiyor!...PR1 trimpotu ile yapılacak ayar ve tr1 ile yapılacak ayarı tarif edecek bir arkadaşımızdan acil yardım, Mustafa usta ustam rica etsem v2.4 için gereken değişikliği gösteren resim kendi cihazın'dan resim'ler ekler'misin!....Saygılar..

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1978 : 09 Eylül 2012, 01:09:38 »
Hüseyin ustam ayarlardan oto ayarı aktif hale getir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1979 : 09 Eylül 2012, 01:16:16 »
Mustafa usta ustam rica etsem v2.4 için gereken değişikliği gösteren resim kendi cihazın'dan resim'ler ekler'misin!
bende yavaş yavaş diziyorum pcb yi hüseyin ustam daha çoşkuyu vermedim.